Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΕ ΦΥΣΙΚΟ ΚΥΚΛΟ - ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ??


Recommended Posts

Να αφήσεις τον οργανισμό σου να ξεκουραστεί ένα τρίμηνο. Και ορμόνες να μην πάρεις τα utrogestan Kai cyclacur σου δεν θα τα πάρεις για ενίσχυση?

 

Τη Τετάρτη που θα παω θα μου πει τι χάπια θα παρω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειναι δυνατον??? με τεστ ωορρηξιας να κανουν ωοληψια?

Από οτι ξερω , τουλαχιστον με βαση τη δικία μου εμπειρία , η μερα καθορίζετε με υπερηχο, αλλά τι να πω????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Για εξωσωματικη σε φυσικό κύκλο πόσο καιρό κάνει να μεγαλώσει το ενδομήτριο? και όταν λενε φαρμακα τι φαρμακα μπορείς να παρεις;

Καλό είναι να ξεκουρασεις τον οργανισμό σου για ενα τριμηνο και μετά ξαναπροσπαθεις. Μην εχεις τόσο άγχος. Πάντως στο φυσικό κύκλο σημασία έχει και η διάμετρος του ωοθυλακίου. Το ενδομήτριο αυξάνετε σιγα σιγά μέχρι την μέρα της ωορρηξιας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
On 5/3/2014 at 11:00 ΠΜ, zenia79 είπε:

Καλημέρα! Έκανα κι εγώ φυσικό τροποποιημένο κύκλο ( με πολύ λιγα φάρμακα δηλ 600μοναδες puregon) ίσα για να είναι σίγουρος ο γιατρός πως το ωοθυλάκιο του κύκλου θα αναπτυχθεί επαρκώς! Τελικά προέκυψε κι ένα δεύτερο ωοθηλάκιο... Ο γιατρός πήρε δύο ωάρια, εκείνο που ούτως η άλλως θα παρήγαγε η ωοθήκη και άλλο ένα που μάλλον προέκυψε από την λήψη των ορμονών... Προχώρησε μόνο το πρώτο και τώρα έχω μια κόρη ενός έτους!

Η παρακολούθηση υπερηχογραφικά ήταν στενή εξ αρχής... Προχώρησε σε φυσικό γιατί δεν είχα κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα εγώ , μόνο σχετικά χαμηλη κινητικότητα ο σύζυγος και είπαμε να αποφύγω τα πολλά φάρμακα μιας και ακόμη και πολλά έμβρυα να προέκυπταν εγώ μόνο ένα θα μετέφερα... Δεν κάναμε μικρογονιμοποίηση... Όποια θέλει πληροφορίες για το κέντρο , τον γιατρό και το κόστος , ευχαρίστως και να ενημερώσω!

Καλή επιτυχία σε όλες εύχομαι και με ένα σποράκι στην κοιλίτσα σας σύντομα!

Καλησπέρα!!Ευχομαι ολα να ειναι καλά οπως τα επιθυμείς!Γνωρίζω ότι το θέμα είναι παλιό αλλά θα εκτιμούσα πολύ αν μου ελεγες σε ποιο κεντρο εκανες φυσικο κύκλο γιατι είμαι σε αυτή τη φάση και δεν ξέρω ποιος εξειδικεύεται στους φυσικούς. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...