Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

MENOPUR SOS!!!


Recommended Posts

Έλα μου,

 

Όχι, μόνο μια φορά την ημέρα.. Προφανώς έπαιζαν ρόλο στη δοσολογία και τα αποτελέσματα των αιματολογικών εξετάσεων..

 

Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου.. Εύχομαι και σε σένα το καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Σύντομα θα κάνω δεύτερη εξωσωματική με μακρύ πρωτόκολλο Daronda, Gonal και Menopur (2 σκόνες σε ένα υγρό). Στην πρώτη εξωσωματική είχα πάρει μόνο Gonal και είχα 6 ωάρια. Ο γιατρός θα ήθελε παραπάνω ωάρια και για αυτό μου άλαξε πρωτόκολλο. Εγώ φοβάμαι όμως και τις παρενέργεις, αλλά και για υπερδιέγερση. Θα το συζητήσω βέβαια και μαζί του, αλλά θα ήθελα να γνωρίζω εάν έχει κάνει κάποια κοπέλα τέτοιο πρωτόκολλο δηλαδή Gonal και Menopur?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας ειμαι στην δευτερη προσπαθεια κανω ενεσεις menopour 6 σκονες 3 υγρα πηγα την εβδομη ημερα για υπερυχο και ειδε 5 αυγουλακια.μου ειπε οτι φαινονται καποια ακομα αλλα θα τα δουμε καλλυτερα απο την δευτερα.στην πρωτη προσπαθεια ειχα 17 ωαρια αλλα δεν εφτασε κανενα στο σταδιο βλαστοκυστες.σχετικα με τις παρενεργειες δεν ειχω κατι ιδιαιτερο μονο ενα μικρο φουσκωμα στην κοιλια.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

Οχι κοριτσάκια μου δεν ρωτάω για τις παρενέργειες.Είναι η δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής και μου προτεινε ο γιατρός μου menopur.Την πρώτη την έκανα με gonal.Τώρα γιατί να πάρω menopur είναι πιο δυνατές άραγε:Στείλτε μου π.μ αν μπορείτε να μου πείτε σε ποιον γιατρό πηγαίνετε:Καλή επιτυχία σε όλες σας!!!!!!!!!!!!!!!Να πάνε όλα τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα κι απο μένα. Είμαι καινούρια εδω. Όμως παίρνω δύναμη απο αυτά που γράφετε. Άλλες φορές είναι παρηγοριά τα λόγια σας κι άλλες φορές ένα καλό μάθημα. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, για το οποίο μάλλον μ'έχουν πιάσει ''κοτσο'' !!!

 

Με παρακολουθεί ένας γιατρός, στη προσπάθεια μας να μέινω έγκυος. Ξεκίνησα τη θεραπεία με clomiphene και cyclacur, αλλά δεν έγινε τίποτα και γι'αυτό προχωράμε με ενέσεις menopur. Ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Στο συγκεκριμένο γιατρό τυχαίνει να πηγαίνω 2 και 3 φορές το μήνα σε διάρκεια όμως 10 ημερών, στις γόνιμες μέρες. Σε κάθε επίσκεψη όμως, μου παίρνει 50 ευρώ, συμπεριλαμβανομένου και του υπέρηχου. Δηλαδή δίνω 100-150 ευρώ σε 10 μέρες. Είναι λογικό, έτσι γίνεται;

Απο τη στιγμή που με παρακολουθεί δε θα έπρεπε να μου χαρίζει και καμία επίσκεψη, ή έστω κάποια μείωση; Είμαι λάθος;

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...

καλησπερα σε ολες σας.οι ενεσεις μενοπουρ επηρεαζουν το στηθος?εκανα 5 ενεσεις 2σκονες με 1 δυαλιτη.δεν ειχα παρενεργειες απλα δυο μερες πριν παω για σπερματεχυνση αρχισε το στηθος μου να ποναει και να ειναι πρησμενο.γνωριζετε κατι?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...