Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ


Recommended Posts

Κοριτσια θελω να πω και εγω την εμπειρια μου με αυτον τον γιατρο.

Διαβασα σε αρκετα φορουμ πολυ καλα πραγματα για το ονομα του και ειναι αυτα που με εκαναν μαζι με την παροτρυνση της ξαδερφης να στραφω στον συγκεκριμενο μιας και ο αντρας μου ειναι στο ναυτικο.

Με παρακολουθησε απο την αρχη μεχρι τον 4ο μηνα.

Οποιος νομιζει οτι λασπολογω πολυ ευχαριστως να του δωσω να μιλησει με τον αντρα μου και τα γυρω μου προσωπα (ακομη και την ξαδερφη μου που ομως τον ειχε σαν απλο γιατρο οχι σε εγκυμοσυνη) και να του δειξω τις αποδειξεις του γιατρου οτι οντως υπηρξα ασθενης του τοσους μηνες.

1. απο την αρχη καταλαβα οτι δεν ηταν ο πιο ζεστος ανθρωπος που ειχα συναντησει αλλα δεν με ενοιαζε αφου ολοι ελεγαν οτι ειναι καλος γιατρος.

2. το ποσο που θα κοστιζαν οι επισκεψεις, η πληρωμη του ιατρου,το νοσοκομειο Ιασω, και οι ΜΑΙΕΣ!!!!!! (για τις μαιες ζητησε ενα καλο ποσο που δεν μου ζητησε ΚΑΝΕΙΣ αλλος) το ειπε αρχικα στην ξαδερφη μου και οταν στο ιατρειο με τον αντρα μου του ζητησαμε να μας τα πει και εμας ΑΡΝΗΘΗΚΕ!!!! και μας ειπε οτι δεν υπαρχει λογος να τα συζηταμε γιατι υσχιει οτι ειπε στην ξαδερφη χωρις να μας πει σε εμας ποσο!

Τσακωνομασαταν 10 λεπτα για να μας πει και σε εμας τι χρεωνει αλλα μας ειπε μια αλλη φορα θα τα πουμε και τις επομενες φορες παλι το απεφευγε!

Οταν του ειπαμε να κατεβασει την τιμη τις επισκεψης μας ειπε οτι θα το σκεφτει αλλα στον μελλον οταν το ρωταγαμε μας ελεγε ολο θα δουμε τι θα κανουμε την επομενη!!!!!!! ωσπου το πηραμε αποφαση και δεν ξανασυζητησαμε!

3. ΟΤΙ μα ΟΤΙ γινοταν μεσα στο ιατρειο του το μαθαινε ΟΛΟ μου το σοι διοτι οταν η ξαδερφη που μου το συστηνε τον επερνε τηλεφωνο της τα ελεγε ΟΛΑ και με λεπτομερειες και μαθαινα η μανα μου απο την θεια μου τι γινοταν μεσα στο ιατρειο και λεπτομερειες που ηταν ΑΛΗΘΕΙΑ! Τις κακοηθειες που ακουγα απο το σοι δεν θα τις χρεωσω οτι τις ειπε ο γιατρος θα σας πω πιο κατω τι μου ειπε στα μουτρα μου μονο.

ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΑΣΘΕΝΗ ΚΑΙ ΙΑΤΡΟΥ!

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΜΑΝΑ!

ΕΓΩ ΔΙΑΛΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ!

4. ΔΕΝ σηκωνε το τηλεφωνο!!!!!

Ηταν θαυμα αν τον εβρισκες πριν τις 3 το μεσημερι που το ειχε ο ιδιος με το 3ο-4ο τηλεφωνημα.

Μιλουσα συνεχως με τις γραμματεις!

Οταν δινω τοσα λεφτα σε γιατρο απαιτω να μου σηκωνει το τηλεφωνο και να απανταει ο ιδιος!

Οταν ειχα ενα προβλημα ΣΟΒΑΡΟ και ημουν στο φαρμακειο ΔΕΝ μπορουσα εγω να τον καλεσω και πηρε η φαρμακοποιος. αφου μετα απο 10 λεπτα το σηκωσε μια γυναικα και ΟΧΙ ο γιατρος, η φαρμακοποιος αφου ειπε την ιδιοτητα της την σοβαροτητα της καταστασης επρεπενα επιμενει 5!!!!! φορες για να καταδεχτει να βγει ο ιδιος στο τηλεφωνο και ξερετε τι ΜΟΥ ΕΙΠΕ?

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΤΙΚΑ????????????

Εγω ειχα προβλημα τοσο σοβαρο που θα εχανα και το παιδι αλλα και εμενα και αυτα ειναι τα πρωτα λογια που ακουσα απο τον γιατρο(τελικα δοξα το θεο εμαθα την αλλη μερα τοι ηταν λαθος διαγνωση)!

5. Ενω κανονικα επρεπε να με στειλει στο κοντινοτερο νοσοκομειο της περιοχης να μου παρεχουν πρωτες βοηθειες και μετα να παω στο Ιασω, με εστειλε εκει κατευθειαν με αμεσο κινδυνο της ζωης του παιδιου και του δικης μου αφου καναμε 1,5 ωρα να φτασουμε και του το ειπε η μητερα μου, η απαντηση του ηταν τωρα που ειναι αναγκη θα φτασετε σε 10 λεπτα, εγω μονο με αυτο συνεργαζομαι, οταν του ειπαμε να παμε σε καποιο κοντα και να δψσει για αρχη οδηγιες στους γιατρους απο το τηλ. αρνηθηκε αν το ειχε κανει στην επομενη μιση ωρα θα ηξερα πως ηταν λαθος διαγνωση και οχι το βραδυ αργα απο το Ιασω και μισος μισθος αργοτερα(τοσο με χρεωσαν)(π.χ. παθολογικη επισκεψη απο την παθολογο η οποια μου πηρε ΜΟΝΟ 3 φορες την πιεση και ΤΙΠΟΤΑ αλλο χωρις ασφαλεια 200 ευρω με την ασφαλεια του αντρα μου πληρωσαμε 55).

Αν δεν ηταν λαθος διαγνωση και ηταν πραγματικοτητα ΘΑ ειχα μεινει ΣΙΓΟΥΡΑ στο αμαξι σε αυτην την 1,5 ωρα που εκανα να φτασω

6. Σε καποια ασχημα νεα οταν μας ειπε για την εγκυμοσυνη μου πριν φυγουμε δακρυσα (ΔΕΝ εκλαψα με λιγμους εχει σημασια δακρυσα για 3 λεπτα) οταν ο σύζυγος μου ειπε στον γιατρο να μου δωσει λιγο κουραγιο ο γιατρος απαντησε ΛΕΞΗ ΠΡΟΣ ΛΕΞΗ

"Αν στεναχωριεσαι ετσι για το παραμικρο τοτε

(ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!)

ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σταματησα να δακρυζω απο τα νευρα μου.

7. Οταν τον επισκεφτηκα μετα το γεγονος με την μητερα μου τις ειπε ΜΠΡΟΣΤΑ μου οτι σαν ζευγαρι ειμαστε ανικανοι να χειριστουμε καταστασεις γιατι οταν πηγε κατι στραβα στην εγκυμοσυνη τον ρωτουσαμε επι 10 λεπτα πραγματα!!!!!!!!! και εγω μετα εκλεγα επι 10 λεπτα μπροστα του!!!!!

(αυτα τα ειπε ΚΑΙ στην ξαδερφη τα μαθαμε χωρις να πουμε τιποτα εμεις για το περιστατικο απο το σοι)

Οταν η μητερα μου του ειπε οτι ειναι το πρωτο μας παιδι και φυσικο ειναι να ρωτανε ειπε πως δεν επρεπε στην συγκεκριμενη περιπτωση.

ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΡΩΤΑΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΤΙ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ, ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΕΙ 10 ΛΕΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ!

8. Οτι γινοταν στην εγκυμοσυνη μου τα ελεγε με τετοιο τροπο σοβαρο και απολυτο (ειπαμε οιτι δεν ειναι ζεστος) που μου δημιουργουσε 10 φορες περισσοτερο αγχος ακομη και στα πιο απλα.

Μετα πο ολα αυτα αλλαξα γιατρο.

Οταν τα ειπα στην ξαδερφη μου τι περασα μεχρι και εκεινη τον αλλαξε και επιτελους σταματησε να τον περνει τηλεφωνο για να ικανοποιησει την περιεργια της.

Αφου εγινε αυτο μιλησα με γυναικες συναδελφων του αντρα μου για τον γιατρο αλλα και με κοσμο του ννα.

Ο γιατρος αυτος ολοι μου ειπαν οτι ειναι γνωστο οτι ειναι πολυ ψυχρος, δεν σηκωνει τα τηλεφωνα ο ιδιος και δεν καθετε να απαντησει ευκολα σε ερωτησεις ή πολλες φορες προσβαλει (ακομα απο μια γνωστη μας που τον ειχε 7 χρονια πριν)

Εγω ειχα διαβασει και διαφορες αρνητικες εμπειριες απο αλλα μελη αλλα ειδα οτι ειναι λιγοτερες και δεν εδωσα μεγαλη σημασια τψρα που τις ξαναδιαβαζω ειναι σαν να ημουν στην θεση τους.

Αυτη ειναι η προσωπικη μου και μονο εμπειρια οπως εγω και η οικογενεια μου την εζησε.

Οποιος θελει μπορει να μου στειλει προσωπικο μνμ για να αποδειξω οτι ειναι αληθεια.

Απλα ηθελα να την βγαλω απο μεσα μου.

Ευχαριστω πολυ που μου δωσατε την ευκαιρεια να πω κατι που το κουβαλαω εδω και λιγο καιρο.

Για την ιστορια ειμαι 5,5 μηνων σε ενα υγιεστατο μωρακι και περιμενω πως και πως τον πελαργο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να πω κι εγω την εμπειρια μου μιας και ειναι ο γιατρος μου.

Με αυτον γεννηθηκε το αγορακι μου.Ηταν πολυ καλος μαζι μου και αυτος και τα κοριτσια.Οκ τα τηλεφωνα τα σηκωναν οι κοπελες αλλα οταν υπηρχε λογος με επαιρνε μετα απο λιγο και ο ιδιος να το συζητησουμε.Ολα πηγανε καλα.

Πριν λιγο καιρο πηγα για μια απλη επισκεψη εφοσον ηθελα να ξεκινησω προσπαθειες για το 2ο μωρακι μας.Περιμενα 1 ωρα(κατι που παντα συνεβαινε οποτε δεν με πειραξε).Μετα μπηκα εγω με μια χαρα να του πω επιτελους το πηραμε αποφαση να κανουμε κι αλλο παιδακι...κι αυτος πολυ κοφτα ''α ωραια βρε'':shock: . Ενταξει λεω ιδεα μου ειναι.Αντε μου λεει παμε να σε δουμε.Ε ρε κοριτσια με το ρολοι 2 λεπτα δεν κρατησε ο υπερηχος!!!!!!!:shock::shock:

και λεει ''δεν βλεπω κατι''.Ομως και παλι επειδη του εχω μεγαλη εμπιστοσυνη δεν λεω κατι.Βγαινω εξω και αρχιζω να μιλαω μονη μου.Εκεινος κουνουσε μονο το κεφαλι καταφατικα.Ενιωσα χαζη.Μια εβδομαδα μετα παιρνω τηλ. για τα αποτελεσματα του τεστ παπ.Περιμενω 2 ωρες να με παρουν πισω τα κοριτσια και οταν περνω παλι ΕΓΩ μου λενε ''αχ κοριτσακι μου δεν τα εχω ακομη τα αποτελεσματα παρε με μεθαυριο'':shock:.Εντωμεταξυ εκανα και ορμονολογικες και ηθελα να μου πει αν ειναι οκ και αφου περιμενα 4 ωρες να με παρει στο τελος μου λεει ''αστα γινεται χαμος θα σε παρω αυριο να σου πω''.

Μην τα πολυλογω εγω του εβαζα μεχρι πριν αυτη την επισκεψη 10 με τονο!!Αλλα τωρα διαπιστωσα οτι αλλαξε πολυ.Δεν ξερω γιατι αλλα εγω αν μεινω με το καλο παλι εγκυος δεν ξερω τι θα κανω.:confused::confused:

FgNep2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Εγω οπως εγραψα και πιο πανω τον εχω γιατρο εδω κι ενα περιπου χρονο κι ετοιμαζομαι για τη 2η προσπαθεια εξωσωματικης.Του εχω απολυτη εμπιστοσυνη ,παρολο που δεν πετυχε η πρωτη ,ομως συμφωνα με οσα διαβασα και συνεχιζω να διαβαζω κι εδω μεσα και αλλου μου εδωσε τα σωστα φαρμακα ,εκανα τις απαραιτητες εξετασεις,πηγα και σε ενδοκρινολογο που μου συστησε ο ιδιος για περαιτερω εξετασεις.Μου εδωσε φαρμακα για να με προστατεψουν απο κινδυνους οπως η θρομβοφιλια και για καταπολεμηση των ΝΚ κυτταρων.Προσφατα εκανα και υστεροσκοπηση κι ετοιμαζομαι για τη δευτερη προσπαθεια με αλλη βεβαια θεραπεια αυτη τη φορα.Δεν θεωρω λοιπον οτι ευθυνεται σε κατι ο γιατρος που δεν εμεινα με την πρωτη προσπαθεια εγκυος.

Τωρα σε οτι αφορα τη συμπεριφορα του,ναι δεν ειναι και ο πιο ζεστος ανθρωπος αλλα σιγα σιγα κι εκει που πρεπει ειναι "ανθρωπινος".Δηλαδη στα δυσκολα την ωρα της εμβρυομεταφορας και της ωοληψιας ηταν φιλικος και πολυ ζεστος και με μενα και με τον συζυγο μου.

Ναι εχει παρα πολυ δουλεια και δεν τον βρισκεις ευκολα στο τηλ.Οσες φορες τον παιρα στο ιατρειο απανταει η μαια του (οχι γραμματεας)και μολις βρει ευκαιρια με παιρνει ο ιδιος πισω.Στο κινητο το πρωι που τον πηρα δεν απαντησε αμεσως αλλα με πηρε μετα ο ιδιος.Προφανως τα πρωινα εχει χειρουργεια,μπορει να εχει τοκετους ,οτιδηποτε .

Αυτα για μενα δεν ειναι σημαντικα ,σημαντικο ειναι να ξερει τι κανει σαν επιστημονας και να μου εμπνεει εμπιστοσυνη σαν γιατρος κι αυτα τα δυο τα εχει πετυχει για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με το Popaki.. είναι ο γιατρός μου εδώ και 10 χρόνια και εξωσωματικός μου σε 3 εξωσωματικές (η 2η πέτυχε αλλά αναγκάστηκα να αποβάλω λόγω αυχενικής).. δεν είναι για πολλά πολλά (στο μπλα μπλά εννοώ) αλλά θεωρώ ότι είναι πολύ καλός γιατρός και αυτό έχει για μένα σημασία.. για συμπαράσταση και υποστήριξη έχω το σύζυγο, τους γονείς και κάποιες φίλες μου.. ο γιατρός είναι για άλλα.. καταλαβαίνω την tatoula και πιστεύω ότι λέει απολύτως της αλήθεια, και καλά έκανε και έφυγε αν αισθανόταν άσχημα κάθε φορά που πήγαινε, την bluesrose την θεωρώ λίγο υπερβολική (ως προς την αντίδραση της..- αφού ξέρεις πως είναι ,τι περιμένεις να σου πει?) Θα ήθελα να έχω έναν γιατρό να με ενθαρρύνει, ειδικά στη φάση των εξωσωματικών αλλά προτιμώ έναν καλό γιατρό από κάποιον που απλά το παίζει φιλικός μαζί μου για ευνόητους λόγους...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Θεωρω σωστο να πω πως τελικα συνεχιζω και εχω τον Πετρογιαννη γιατρο μου και σε αυτη την εγκυμοσυνη που εμαθα πριν λιγες μερες.Για μενα η αντιδραση του πριν 4 μηνες ακομη μου φαινεται περιεργη και δεν ειμαι υπερβολικη.Αν τον συναντουσα 1η φορα δεν θα με ξενιζε.Αλλα τον γνωριζω 7 χρονια πλεον.Κι εχω περασει και μια εγκυμοσυνη μαζι του που τον εβλεπα 2 φορες το μηνα τουλαχιστον!!Ισως λογω των ημερων (επειδη ηταν παραμονες των γιορτων) να ηθελε να τελειωνει και να ηταν λιγο περισσοτερο πιεσμενος.Την Παρασκευη που τον ειδα ηταν πολυ πιο χαλαρος και μου εδειξε αρκετη προσοχη.Ο ''γνωστος'' Πετρογιαννης δηλαδη.Δεν μπηκα να δικιολογησω την ολη κατασταση αλλα δεν ηθελα να δημιουργουνται λαθος εντυπωσεις.Ειπα καθαρα τις εμπειριες που ειχα μαζι του θετικες και αρνητικες.Δεν ηθελα μια λαθος στιγμη του να επισκιασει την εμπιστοσυνη μου.Και βεβαια τον εμπιστευομαι σαν γιατρο,αλλα μ'αρεσε και ο χαρακτηρας του(οπως μας συμπεριφεροταν σε μενα και τον αντρα μου) και γι αυτο το πηρα κατακαρδα μαλλον.Τελοσπαντων ολοι εχουμε τις καλες μας και τις κακες μας μερες.Ευχομαι να ηταν μια απο αυτες.

FgNep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για μενα προσωπικα δεν εχει σημασια η προσωπικοτητα κι ο χαρακτηρας του γιατρου ,δεν τον θελω για φιλο για γιατρο τον θελω.Ο συγκεκριμενος οπως εγραψα πιο πριν μου εμπνεει εμπιστοσυνη και σιγουρια.Οταν πηγαινω στο ιατρειο του θα μου πει αυτα που ειναι να μου πει,αλλα οταν εκανα την εξωσωματικη με φιλησε στο μετωπο,μου χαιδεψε τα μαλλια και μου ειπε καλη επιτυχια,λιγο πριν τη μεθη.Ηταν πολυ ζεστος τοτε που το χρειαζομουν ουσιαστικα.

Τι να σας πω κοριτσια...περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΑ ΤΟΝ Κ. ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗ. ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΠΑΩ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ, ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ. ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕ ΜΕ ΚΕΡΔΙΣΑΝ,,ΟΠΩΣ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟΥΣ ΕΝΟΙΑΖΕ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΑΡΥ ΙΣΤΟΡΙΚΟ (1 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ, 2 ΕΞΩΜΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΠΛΕΟΝ), ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΣΑΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΟ;;;PLEASE, ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΕ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

efi87 εγώ αυτόν είχα ως γιατρό και ως εξωσωματικό... θεωρώ ότι είναι πολύ προσεκτικός ως γιατρός... βέβαια μην περιμένεις να σου πει ενθαρρυντικά λόγια, έτσι είναι το στυλ του... είδαμε και τους άλλους που λένε για φαβορί κλπ κλπ... όταν πηγαίνεις σ'αυτόν θα είναι σαν να πηγαίνεις στον.. καρδιολόγο... όχι πολλά πολλά.. αλλά το θέμα είναι να γίνει η δουλειά! συνεργάζεται με έναν πολύ καλό εμβρυολόγο στο μητέρα και είναι και αυτό που έχει σημασία στην όλη υπόθεση..

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εγω βρε κορίτσια πήγα σήμερα πρώτη φορά στον Πετρογιαννη. Μου έκανε υπέρ ηχώ κανονικότατα κ μετά μου εξήγησε πολλά. Αυτό που με άγχωνε ειναι οτι μου έδωσε πολλές εξετάσεις κ πολλά "μη" τα οποία σε βάζουν σε μια συνεχή πίεση ειδικά οταν είσαι έγκυος. Γενικά ειναι καλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εγω βρε κορίτσια πήγα σήμερα πρώτη φορά στον Πετρογιαννη. Μου έκανε υπέρ ηχώ κανονικότατα κ μετά μου εξήγησε πολλά. Αυτό που με άγχωνε ειναι οτι μου έδωσε πολλές εξετάσεις κ πολλά "μη" τα οποία σε βάζουν σε μια συνεχή πίεση ειδικά οταν είσαι έγκυος. Γενικά ειναι καλο αυτό;

Καλημερα κι απο μενα.Επειδη εγω εχω κανει εξωσωματικη σε αυτον τον γιατρο κι εχοντας αποκτησει με την πρωτη προσπαθεια παιδακι,θα σου πω οτι ειναι πολυ καλος επαγγελματιας.Εγω να δεις ποσες εξετασεις εκανα...Απο την αλλη ομως σκεφτομαι καλυτερα να ειμαστε σιγουροι παρα να τρεχουμε μετα να σωσουμε καταστασεις..Ξερω και πολλες κοπελες που εκει ανακαλυψαν το προβλημα τους.Επειδη ακριβως το ψαχνει πολυ.Αργοτερα θα καταλαβεις και ποσο καλος ανθρωπος ειναι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

καλησπέρα! επειδή ειμαι στο ψάξιμο για γυναικολόγο άκουσα οτι ο συγκεκριμένος γιατρός ειναι καλός, αλλα με τα σχολια που διαβάζω εδω προβληματιζομαι λίγο. Εμένα με ενδιαφέρει πολυ και η συμπεριφορά του γιατρού και θεωρω σημαντικο να μπορεις να τον βρεις οποτε τον χρειάζεσαι..επειδη εχω κανει μια επέμβαση στην καρδια, θέλω εναν πραγματικα καλο γιατρο γιατι θελω να μεινω εγκυος και με το θεμα που εχω φοβαμαι να παω στον οποιονδηποτε. θα ήθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποια αν γενικα ασχολείται με γυναικες που εχουν θέματα υγειας που μπορει να επιρρεασουν την εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! επειδή ειμαι στο ψάξιμο για γυναικολόγο άκουσα οτι ο συγκεκριμένος γιατρός ειναι καλός, αλλα με τα σχολια που διαβάζω εδω προβληματιζομαι λίγο. Εμένα με ενδιαφέρει πολυ και η συμπεριφορά του γιατρού και θεωρω σημαντικο να μπορεις να τον βρεις οποτε τον χρειάζεσαι..επειδη εχω κανει μια επέμβαση στην καρδια, θέλω εναν πραγματικα καλο γιατρο γιατι θελω να μεινω εγκυος και με το θεμα που εχω φοβαμαι να παω στον οποιονδηποτε. θα ήθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποια αν γενικα ασχολείται με γυναικες που εχουν θέματα υγειας που μπορει να επιρρεασουν την εγκυμοσυνη.

 

Οπως εχεις δει παρακατω εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη με το γιατρο αυτο και τωρα θα παω για δευτερη εξωσωματικη για ενα δευτερο παιδακι. Αν ρωτας αν εχει το κινητο πανω του οταν εχει ραντεβου ή τοκετο ή επεμβαση σιγουρα δεν το εχει. Απ'τη στιγμη ομως που γυρναει σπιτι το σηκωνει. Οποιαδηποτε απορια ομως εχεις στη διαρκεια της ημερας αν δεν το σηκωσει αυτος το σηκωνουν οι κοπελες στο ιατρειο οι οποιες ειναι μαιες και ξερουν πολλα. Αν ομως εσενα δε σε καλυπτει λες στα κοριτσια οτι θες να μιλησεις κατ'ιδιαν και στον δινουν. Επειδη εχω παραδειγμα να σου πω εγω στη 1:00 μετα τα μεσανυχτα τον πηρα και οχι μονο το σηκωσε,με πηρε πισω μετα απο 5' να δει αν ημουν καλυτερα. Δεν ειναι ο γιατρος που χαζογελαει συνεχεια αλλα ειναι σιγουρα ΑΡΙΣΤΟΣ στη δουλεια του. Σου ευχομαι τα καλυτερα!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! επειδή ειμαι στο ψάξιμο για γυναικολόγο άκουσα οτι ο συγκεκριμένος γιατρός ειναι καλός, αλλα με τα σχολια που διαβάζω εδω προβληματιζομαι λίγο. Εμένα με ενδιαφέρει πολυ και η συμπεριφορά του γιατρού και θεωρω σημαντικο να μπορεις να τον βρεις οποτε τον χρειάζεσαι..επειδη εχω κανει μια επέμβαση στην καρδια, θέλω εναν πραγματικα καλο γιατρο γιατι θελω να μεινω εγκυος και με το θεμα που εχω φοβαμαι να παω στον οποιονδηποτε. θα ήθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποια αν γενικα ασχολείται με γυναικες που εχουν θέματα υγειας που μπορει να επιρρεασουν την εγκυμοσυνη.

 

Αν θέλεις ψάξε να διαβάσεις για τον Ηλία γάτο. Ηταν ο πρώτος που έκανε εξωσωματική με γυναίκα με μεταμόσχευση καρδιάς νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

έχω κάνει τις εξωσωματικές μου σ'αυτό (2 εξωσ., 4 εμβρυομεταφορές) Έχω ένα κοριτσάκι πλέον.. είναι αρκετά σχολαστικός, και συνεργάζεται με πολύ καλό εργαστήριο - την ομάδα του Μητέρα.. ο εμβρυολόγος είναι πολύ καλός και πιστεύω αυτός μετράει πολύ... -

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει τις εξωσωματικές μου σ'αυτό (2 εξωσ., 4 εμβρυομεταφορές) Έχω ένα κοριτσάκι πλέον.. είναι αρκετά σχολαστικός, και συνεργάζεται με πολύ καλό εργαστήριο - την ομάδα του Μητέρα.. ο εμβρυολόγος είναι πολύ καλός και πιστεύω αυτός μετράει πολύ... -

Εκανες δηλαδη εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα 2 φορες?Να χαιρεσαι το κοριτσακι σου!!

Link to comment
Share on other sites

ναι, και παραδόξως έμεινα έγκυος μόνο στις εμβρυομεταφορές με κατεψυγμένα! (το λέω για όσες "αγχώνται" για το αν είναι καλά τα κατεψυγμένα!) την 1η φορά δυστυχώς απέβαλα τον 3ο μήνα αλλά τη 2η φορά απέκτησα τη μικρούλα μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

βρέθηκα στο ιατρειο του συγκεκριμενου γιατρου μετα απο συστασεις του ενδοκρινολογου μου, σε συνδιασμο με μια κοπελα που γνωριζω απο το γραφειο μου που εχει συνεργαστεί μαζι του και τον εκτιμα σε βαθος.

 

Να σημειωσω εδω οτι τον γιατρο μου τον εμπιστεύομαι και δεν νιωθω οτι κατι απο τα βηματα που ακολουθουμε είναι υπο αμφισβητηση. Ωστοσο εφοσον κατα τα φαινομενα θα βρεθουμε στο χορο των εξωσωματικων ειπα να κανω χαλαρα ενα ραντεβού να παρω μια ιδεα για το τι μας περιμενει απο εδω και πέρα . Ελπίζω (για εκεινον βασικα και για τις κοπελες που τον εμπιστευονται) να τον πέτυχα σε κακη ημερα.

 

Μπηκαμε λοιπον με τον αντρα μου στπ ιατρειο οπου οι γραμματεις ειχαν μια διαφωνία εντονη (λιγο να πιαστουν μαλλι με μαλλι, χαρακτηρισμους, φωνες κτλ κτλ). Αβολο, αμηχανο για ολους τους παροντες μαζευτηκαμε απότομα.

 

Μπαινουμε μεσα λοιπον να μας δει ο γιατρος, πρωτη φορα στο ιατρειο του, εγραφε κατι πολυ σημαντικο στο κινητο του (ποσταρε στο φεησμπουκ; επαιζε καντικρας; δεν μου ελυσε την απορια) το οποίο δεν βρηκε κανεναν λογο να το αφησει απο το χερι του, ουτε για να κανουμε μια χειραψία, ούτε για να κανουμε μια κουβεντα. καθολη την διάρκεια του ραντεβου μας τα ματια του ηταν στο κινητο το οποιο κρατουσε και με τα δυο του τα χερια.

 

γιατι ειστε εδω;

 

δινω εν ταχει ενα ιστορικό και καταληγω στο οτι τον τελευταιο μηνα είχαμε παλι αποβολη. με εγραψε ομως τοσο πολυ στα παλια του τα παπουτσια όμως που γυριζει και με ρώτα " δηλαδη εχει μεινει ποτε εγκυος ;"(μολις σας το ειπα γιατρέ)

σηκωσε τα ματια του για ενα λεπτο, κατι να κοιταξει πίσω μου, επιφοιτηση σκεφτομαι. όχι όμως. επαιζε ενα ασπρομαυρο εργο στην τηλεοραση στην γωνια αριστερα

 

και τωρα τι κανουμε γιατρε;

 

αρχιζει λοιπον να απαρρυθμει

1. υστεροσκοπηση

2. κοιλιακο υπερηχο

3. σπερμοδιαγραμμα

4. ορμονικο προφιλ

5. καρυοτυπο ζευγους

6. μαστογραφιες

 

κανετε τα προαναφερομενα και ερχεστε να συζητήσουμε. Αντίο σας.

 

Μπορει πραγματι να είναι απο τους καλυτερους επιστημονες και δεν εχω κανεναν λογο να το αμφισβητησω. μπορει να ξερει το κομματι της εξωσωματικης καλυτερα απο τον καθενα. πολλες φορες ισως χρειαζεται να παρακαμψουμε τον ανθρωπινο παραγοντα και να εστιασουμε σε αυτο που πρεπει για να κανουμε "την δουλεια μας". Δεν μπορω ομως να κρυψω την βαθιά μου απογοητευση που φτανει σε σημειο ακομη και στενοχωριας. Δεν με κερδισε και ηθελα τοσο πολυ να με κερδισει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...