Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χρειάζομαι Menopur και Cetrotide


Recommended Posts

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Με λένε Κατερίνα, είμαι από Ηράκλειο Κρήτης και 39 χρονών. Κι εγώ με πολύ χαμηλή ΑΜΗ και υψηλή FSH και θεματάκι και από τη μεριά του συντρόφου θα αρχίσουμε τις προσπάθειές μας εδώ στο Ηράκλειο σε γιατρό, που συνεργάζεται με κέντρο των Αθηνών. Πριν δύο βδομάδες περίπου έκανα υστεροσκόπιση για την αφαίρεση ενός πολύποδα και το Γενάρη ξεκινάμε κανονικά. Είχα ήδη πριν δει το βασικό γιατρό της εξωσωματικής, που σύστησε την υστεροσκόπιση και μου έγραψε αυτό το πρωτόκολλο εξωσωματικής:

menopur 1200(4) 375 iu ημερησίως από τη δεύτερη ως την 6η μέρα του κύκλου,

cetrotide 0,25mg (2) και ovitrelle 250 μγ (1) και επιπλέον εξετάσεις, που κάνουμε σιγά σιγά (στήθος, κατακερματισμό σπέρματος, καρυότυπο ζεύγους, καμπύλη ζαχάρου και κυστική ίνωση).

Δυστυχώς δεν έχω βιβλιάριο και μάλλον μέχρι να βγάλω τη διαγραφή από το προηγούμενο ταμείο (ήμουν ελεύθερη επαγγελματίας) και να εγγραφώ στο νέο (υπάλληλος) θα πρέπει να αγοράσω τα φάρμακα μόνη μου.

Ήδη έχω μιλήσει με μία κοπέλα στο φόρουμ που μου είπε θα μου στείλει δύο ενέσεις, μία cetrotide και μία ovitrelle.

Θα ήθελα να ζητήσω από όποια κοπέλα έχει και δε θα χρησιμοποιήσει Menopur 1200 και Cetrotide να μου στείλει (δικά μου έξοδα εννοείται ασφαλώς). Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και εύχομαι καλή τύχη στις προσπάθειες όλων μας. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Με λένε Κατερίνα, είμαι από Ηράκλειο Κρήτης και 39 χρονών. Κι εγώ με πολύ χαμηλή ΑΜΗ και υψηλή FSH και θεματάκι και από τη μεριά του συντρόφου θα αρχίσουμε τις προσπάθειές μας εδώ στο Ηράκλειο σε γιατρό, που συνεργάζεται με κέντρο των Αθηνών. Πριν δύο βδομάδες περίπου έκανα υστεροσκόπιση για την αφαίρεση ενός πολύποδα και το Γενάρη ξεκινάμε κανονικά. Είχα ήδη πριν δει το βασικό γιατρό της εξωσωματικής, που σύστησε την υστεροσκόπιση και μου έγραψε αυτό το πρωτόκολλο εξωσωματικής:

menopur 1200(4) 375 iu ημερησίως από τη δεύτερη ως την 6η μέρα του κύκλου,

cetrotide 0,25mg (2) και ovitrelle 250 μγ (1) και επιπλέον εξετάσεις, που κάνουμε σιγά σιγά (στήθος, κατακερματισμό σπέρματος, καρυότυπο ζεύγους, καμπύλη ζαχάρου και κυστική ίνωση).

Δυστυχώς δεν έχω βιβλιάριο και μάλλον μέχρι να βγάλω τη διαγραφή από το προηγούμενο ταμείο (ήμουν ελεύθερη επαγγελματίας) και να εγγραφώ στο νέο (υπάλληλος) θα πρέπει να αγοράσω τα φάρμακα μόνη μου.

Ήδη έχω μιλήσει με μία κοπέλα στο φόρουμ που μου είπε θα μου στείλει δύο ενέσεις, μία cetrotide και μία ovitrelle.

Θα ήθελα να ζητήσω από όποια κοπέλα έχει και δε θα χρησιμοποιήσει Menopur 1200 και Cetrotide να μου στείλει (δικά μου έξοδα εννοείται ασφαλώς). Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και εύχομαι καλή τύχη στις προσπάθειες όλων μας. :)

 

γεια σου κοπελα μου...εχεις βρει τελικα τα φαρμακα που χρειαζεσαι?

εαν οχι...εχω να σου δώσω μια cetrotide ...στειλε να μου πεις..

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κοπελα μου...εχεις βρει τελικα τα φαρμακα που χρειαζεσαι?

εαν οχι...εχω να σου δώσω μια cetrotide ...στειλε να μου πεις..

 

Cat cat, σ'ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, λυπάμαι που η προσπάθεια σου δεν πέτυχε τη φορά αυτή, όπως είδα σε προηγούμενα μηνύματά σου. Εξακολουθώ να ψάχνω menopur, cetrotide θα μου στείλουν. Καλή συνέχεια στις προσπάθειές σου, θα είναι καλύτερη χρονιά το 17!

Link to comment
Share on other sites

Cat cat, σ'ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, λυπάμαι που η προσπάθεια σου δεν πέτυχε τη φορά αυτή, όπως είδα σε προηγούμενα μηνύματά σου. Εξακολουθώ να ψάχνω menopur, cetrotide θα μου στείλουν. Καλή συνέχεια στις προσπάθειές σου, θα είναι καλύτερη χρονιά το 17!

 

Ενταξει κοπελα μου...καλη επιτυχια σε οτι κανεις απο εδω και περα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Επαναφέρω το θέμα, καθώς λόγω της έλλειψης βιβλιαρίου, δυστυχώς το κόστος για τη Menopur 1200 που χρειάζομαι είναι μεγάλο.

Μήπως έχει κάποια κοπέλα περίσσιες ενέσεις;

Θα ήμουν ευγνώμων αν μου τις έστελνε δωρεάν ή με κάποια μικρό αντίτιμο (δικά μου έξοδα αποστολής βέβαια).

Εύχομαι σε όλες καλή συνέχεια στις προσπάθειές σας και Καλά Χριστούγεννα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Επαναφέρω το θέμα, καθώς λόγω της έλλειψης βιβλιαρίου, δυστυχώς το κόστος για τη Menopur 1200 που χρειάζομαι είναι μεγάλο.

Μήπως έχει κάποια κοπέλα περίσσιες ενέσεις;

Θα ήμουν ευγνώμων αν μου τις έστελνε δωρεάν ή με κάποια μικρό αντίτιμο (δικά μου έξοδα αποστολής βέβαια).

Εύχομαι σε όλες καλή συνέχεια στις προσπάθειές σας και Καλά Χριστούγεννα!

 

κοριτσι εχω μενοπουρ...ψαχνεις ακομα? 600UI KAI 75UI κλειστες συσκευασιες ληγουν 5 του17

αλλα ειμαι απο βορεια ελλαδα ρε συ....

age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΙΟΥΣΚΑ Καλησπέρα!! Και εγώ απο Ηράκλειο Κρήτης και ομοιοπαθούσα. Δυστήχως δεν έχω να σε βοηθήσω καθώς εγω είμαι στο πλαίσιο της απλής παρακολούθησης με πρόκληση ωορρηξίας. Αν έχεις κάποιο δικό σου φαρμακείο δεν μπορούν άραγε να σε εξυπηρετήσουν, να σου δώσουν τα φάρμακα και να στα γράψει μετά ο γιατρός σου?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΙΟΥΣΚΑ Καλησπέρα!! Και εγώ απο Ηράκλειο Κρήτης και ομοιοπαθούσα. Δυστήχως δεν έχω να σε βοηθήσω καθώς εγω είμαι στο πλαίσιο της απλής παρακολούθησης με πρόκληση ωορρηξίας. Αν έχεις κάποιο δικό σου φαρμακείο δεν μπορούν άραγε να σε εξυπηρετήσουν, να σου δώσουν τα φάρμακα και να στα γράψει μετά ο γιατρός σου?

 

den grafode afta ta farmaka....... mono meso epitropis......

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου και από μένα zinov. Σου έστειλα μόλις ένα προσωπικό μήνυμα, ρώτα με ό,τι θέλεις σχετικά. Καλή συνέχεια και σε σένα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια μου!!!θα κάνω άλλη μια προσπάθεια εξωσωματικής και ψάχνω menopour ή gonal.όποια κοπέλα μπορεί να βοηθήσει ας μου στείλει π.μ.Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...