Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έγκυος?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! !Αυτό το μήνα στις 28 μέρες είχα καφέ υγρά, στις 29 σταγόνες αίμα μια φορά στο σκουπισμα μετά για 2 μέρες καφέ και από τότε είμαι 2 βδομάδες καθαρή. Με το φίλο μου δεν πρόγραμματιζαμε ακόμα για μωράκι και προσεχαμε αλλά ίσως έγινε καταλαθως.Υπάρχει περίπτωση τα συμπτωματα αυτά να δείχνουν ότι είμαι εγκυουλα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! !Αυτό το μήνα στις 28 μέρες είχα καφέ υγρά, στις 29 σταγόνες αίμα μια φορά στο σκουπισμα μετά για 2 μέρες καφέ και από τότε είμαι 2 βδομάδες καθαρή. Με το φίλο μου δεν πρόγραμματιζαμε ακόμα για μωράκι και προσεχαμε αλλά ίσως έγινε καταλαθως.Υπάρχει περίπτωση τα συμπτωματα αυτά να δείχνουν ότι είμαι εγκυουλα?

 

Καλησπερα κοπελα μου κοιτα για να εισαι σιγουρη θα πρεπει να κανεις η τεστ η μια χοριακη θα δειξουν σιγουρα αν η περίοδος σου δεν ειναι ετσι πολυ περιεργο ειναι!!ευχομαι να εχεις τα αποτελεσματα που επιθυμεις

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! !Αυτό το μήνα στις 28 μέρες είχα καφέ υγρά, στις 29 σταγόνες αίμα μια φορά στο σκουπισμα μετά για 2 μέρες καφέ και από τότε είμαι 2 βδομάδες καθαρή. Με το φίλο μου δεν πρόγραμματιζαμε ακόμα για μωράκι και προσεχαμε αλλά ίσως έγινε καταλαθως.Υπάρχει περίπτωση τα συμπτωματα αυτά να δείχνουν ότι είμαι εγκυουλα?

 

Καλησπέρα! Πήγαινε αύριο σε ένα μικροβιολογικό, δώσε λίγο αίμα κ μεςα σε λίγες ώρες θα εχεις κιολας την απάντηση...ωςτόςο, εαν με το σύντροφο σου δεν επιθυμείτε να γίνετε ακόμα γονείς, καλο ειναι να παίρνετε προφυλάξεις...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Κορίτσια!! Καλησπέρα!!!είμαι 25 και στις 18 του μήνα κάναμε ελεύθερο σεξ που ήταν και οι γόνιμες!!!κανονικά περίοδος πρέπει να μου έρθει από 2 μέχρι 5 του μήνα!Από προχθές τρώω πάρα πολύ ώρες ώρες με πιάνει το κεφάλι έχω μια ενόχληση στη μέση μου είχα και κάποια τσιμπηματακια χαμηλά χαμηλά στην κοιλιά!μερικές φορές ανακατευομαι αλλά Όχι τόσο όσο να κανω εμετο και Εκεί που κάθομαι μου έρχεται μια σκοτοδινη! Τι λέτε να ειναι με έχει φάει η αγωνία!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ νωρις για ναυτιες και αλλα συμπτωματα. Περιμενε μεχρι την πρωτη μερα καθυστερησης και κανε μια χοριακη. Μεχρι τοτε κοιταξτε να το ευχαριστηθειτε!! ;) Καλα αποτελεσματα ευχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου να κανω και εγω μια ερωτηση,(δεν ξερω αν πρεπει να γραψω εδω βεβαια) υπαρχει δυνατοτητα εγκυμοσυνης αν ξεκινησεις προσπαθειες 10 μερες πριν την αναμενομενη περίοδο?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου να κανω και εγω μια ερωτηση,(δεν ξερω αν πρεπει να γραψω εδω βεβαια) υπαρχει δυνατοτητα εγκυμοσυνης αν ξεκινησεις προσπαθειες 10 μερες πριν την αναμενομενη περίοδο?

 

Εξαρταται τι κυκλο εχεις...και τιποτα δεν ειναι απιθανο!!!καμια φορα κ σε σταθερους κυκλους η ωοριξια αργει να γινεει η γινεται νωριτερα αρα ολα ειναι πιθανα!!!αφου θελετε παιδακι να προσπαθειτε ολες τις μερες του μηνα!!!καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κ χρονια πολλα σ ολες.. Να πω κ εγω τον πονο μου :) στς 19 ηταν οι γπν. Μερες. στσ 21 ειχαμε επαφη.. Κανονικα με βαση την ωορηξια μ ειναι να μ ερθει την δευτερα γτ δν εχω σταθερο κυκλο οποτε απο εκει το υπολογιζω. Εχω δεκατα απο χθες τ βραδυ κ εδω κ μια βδομαδα εχω ριγος καποιες φορες της ημερας. Επισεις εχω τρομερα τσιμπιματα στη μεση κ ποναει κ η πλατη μου αλλα ειδικα στη μεση ειναι αφορητα τ τσιμπιματα. Αφου φοβαμαι μην εχω παθει τπτ αλλο αν δν ειναι εγκυος. Απλα δεν ξερω αν υπαρχει πιθανοτιτα εγκιμοσυνης αν προλαβα τξν ωορηξια δλδ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια κ χρονια πολλα σ ολες.. Να πω κ εγω τον πονο μου :) στς 19 ηταν οι γπν. Μερες. στσ 21 ειχαμε επαφη.. Κανονικα με βαση την ωορηξια μ ειναι να μ ερθει την δευτερα γτ δν εχω σταθερο κυκλο οποτε απο εκει το υπολογιζω. Εχω δεκατα απο χθες τ βραδυ κ εδω κ μια βδομαδα εχω ριγος καποιες φορες της ημερας. Επισεις εχω τρομερα τσιμπιματα στη μεση κ ποναει κ η πλατη μου αλλα ειδικα στη μεση ειναι αφορητα τ τσιμπιματα. Αφου φοβαμαι μην εχω παθει τπτ αλλο αν δν ειναι εγκυος. Απλα δεν ξερω αν υπαρχει πιθανοτιτα εγκιμοσυνης αν προλαβα τξν ωορηξια δλδ.

 

Κοριτσακι χρονια πολλα αντε το 2017 να σου φερει ενα μωρακι!! Ειναι θετικα τα σημαδια που λες αλλα δεν μπορεις κ να ξερεις. Την ωορηξια την βρηκες με τεστακι?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι χρονια πολλα αντε το 2017 να σου φερει ενα μωρακι!! Ειναι θετικα τα σημαδια που λες αλλα δεν μπορεις κ να ξερεις. Την ωορηξια την βρηκες με τεστακι?

 

Ευχαριστω κοριτσι μ κ εσυ οτι ποθεις. Ναι την δευτερα εκανα κ ηταν θετικο αλλα δεν ειχαμε επαφη τν δευτερα. Ειχαμε την τεταρτη π δεν εκανα τεστακι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσι μ κ εσυ οτι ποθεις. Ναι την δευτερα εκανα κ ηταν θετικο αλλα δεν ειχαμε επαφη τν δευτερα. Ειχαμε την τεταρτη π δεν εκανα τεστακι

 

Εχεις παντως πιθανοτητες γιατι το τεστακι σου δειχνει οτι η ωορηξια θα γινει μεσα στις επομενες 48 ωρες κ επισης το ωαριο ζει περιπου 24 ωρες οποτε ελπιζω οτι το προλαβες κ το πετυχες το μωρακι!!! Μακαρι fifouska αντε να ειναι η τυχερη σου χρονια!! Περιμενω νεα ειμαι πολυ αισιοδοξη!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις παντως πιθανοτητες γιατι το τεστακι σου δειχνει οτι η ωορηξια θα γινει μεσα στις επομενες 48 ωρες κ επισης το ωαριο ζει περιπου 24 ωρες οποτε ελπιζω οτι το προλαβες κ το πετυχες το μωρακι!!! Μακαρι fifouska αντε να ειναι η τυχερη σου χρονια!! Περιμενω νεα ειμαι πολυ αισιοδοξη!!

Δυστυχως ουτε αυτο το μηνα το προλαβα κοριτσι. Αδιαθετησα εχθες.ακριβως 2 βδομαδες μετα την ωρρηξια.. Δεν πειραζει ομως παμε για τον επομενο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κορίτσια!!! Θέλω την βοήθειά σας!! Λοιπόν, στις 16/2 είναι η αναμενόμενη περίοδος μου. Έχω κάποιες μέρες που έχω δέκατα (37) - η κανονική μου θερμοκρασία είναι 36,4- και έχω πού και πού ζαλάδες και αναγούλες. Εκεί που έρχονται για κανά 10 λεπτο το πολύ΄μετά φεύγουν και είμαι σα να μη τρέχει κάστανο. Επίσης, έχω κάτι τραβηγματάκια χαμηλά δεξιά περίπου μία εβδομάδα. Ωστόσο όταν ήρθαμε σε επαφή με τον άντρα μου, την επόμενη ημέρα είδα δύο σταγονίτσες αίμα. όμως δεν ήμουν ακόμη στις γόνιμες. Όταν ήμουν στις γόνιμες ήρθαμε παλι σε επαφή και τη Δευτέρα αυτή είδα νομίζω πάλι μία αχνή σταγονίτσα. Εγώ σκέφτομαι μήπως δεν ήταν κάτι αυτό και απλά έχω κρυώσει και έχω όλα αυτά τα συμπτώματα... Τι λέτε;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!! Θέλω την βοήθειά σας!! Λοιπόν, στις 16/2 είναι η αναμενόμενη περίοδος μου. Έχω κάποιες μέρες που έχω δέκατα (37) - η κανονική μου θερμοκρασία είναι 36,4- και έχω πού και πού ζαλάδες και αναγούλες. Εκεί που έρχονται για κανά 10 λεπτο το πολύ΄μετά φεύγουν και είμαι σα να μη τρέχει κάστανο. Επίσης, έχω κάτι τραβηγματάκια χαμηλά δεξιά περίπου μία εβδομάδα. Ωστόσο όταν ήρθαμε σε επαφή με τον άντρα μου, την επόμενη ημέρα είδα δύο σταγονίτσες αίμα. όμως δεν ήμουν ακόμη στις γόνιμες. Όταν ήμουν στις γόνιμες ήρθαμε παλι σε επαφή και τη Δευτέρα αυτή είδα νομίζω πάλι μία αχνή σταγονίτσα. Εγώ σκέφτομαι μήπως δεν ήταν κάτι αυτό και απλά έχω κρυώσει και έχω όλα αυτά τα συμπτώματα... Τι λέτε;;;

 

Καλημέρα, μπουμπού! Μπορεί οι σταγονίτσες να οφείλονται στην ωορρηξία ή σε κάποιο τραυματισμό. Καλύτερα να μην ψάχνεις για συμπτώματα και να περιμένεις την καθυστέρηση. Σου εύχομαι να είσαι έγκυος!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπουμπού! Μπορεί οι σταγονίτσες να οφείλονται στην ωορρηξία ή σε κάποιο τραυματισμό. Καλύτερα να μην ψάχνεις για συμπτώματα και να περιμένεις την καθυστέρηση. Σου εύχομαι να είσαι έγκυος!

 

Καλημέρα!!! σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!! Κρατάω μικρό καλάθι για να μην απογοητευτώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...