Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΦΟΡΑΤΕ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΠΑΝΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ;;;;  

445

  1. 1. ΦΟΡΑΤΕ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΠΑΝΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ;;;;

    • ΝΑΙ
      139
    • ΟΧΙ , ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΑΓΙΟ.
      256


Recommended Posts

Δεν μιλαμε βέβαια για ξεβράκωτο τελείως χωρίς ούτε μαγιώ.

Οταν το βλέπω αυτό στην παραλία, βουρλίζομαι.

Ξέρεις κυρά μου ποιός ανώμαλος κάθεται δίπλα σου και κοιτάει το μωράκι σου?

 

Εγώ τον γιο μου που είναι 15 μηνών τον έχω ξεβράκωτο τελείως και μου αρέσει πολύ!!!!Μωρό είναι δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να φοράει μαγιώ(του το φοράω μόνο όταν πηγαίνουμε και όταν φεύγουμε).Εδώ οι ενήλικες και τα βγάζουν όλα,τα μωρά μας πείραξαν!!Όταν η άλλη βγαίνει με ένα στριγκάκι μόνο στη παραλία το μωρό το ξεβράκωτο μας ενοχλεί!Και όχι δεν με νοιάζει ποιος ανώμαλος κάθεται και κοιτάει το μωράκι μου.

o30Sp3.png

 

 

 

cZW4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elena73

    elena73 4 δημοσιεύσεις

  • mmdad

    mmdad 3 δημοσιεύσεις

  • rkt

    rkt 3 δημοσιεύσεις

  • ada9

    ada9 3 δημοσιεύσεις

Και όχι δεν με νοιάζει ποιος ανώμαλος κάθεται και κοιτάει το μωράκι μου.

Ε, μπράβο σου. Εμένα πάλι με νοιάζει.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

επειδη κ εγω δεν το θελω ξεβρακωτο το μωρο μου ,και οχι για τον οποιο ανωμαλο ειναι εκει γυρω (αλλωστε ο ανωμαλος δεν θα σταματησει να ειναι ανωμαλος αν δει το μωρο μου με μαγιο, ανωμαλη ειναι κ η φαντασια του) περισσοτερο για τα διαφορα μικροβια και την υγεια του παιδιου νοιαζομαι!!

εγω λοιπον τον αγηνω με την πανα κ αν γινει μουσκεμα τη βγαζω του βαζω βρακακι και τον αφηνω λιγο ακομη για να μη του χαλασω το παιχνιδι και μετα πλυσιμο και πανα και σπιτι. αυτο που διαβασα αρκετα παραπανω ειναι οτι καπου υπαρχουν αδιαβροχες πανες.εψαξα στα ΑΒ αλλα...τζιφος! μηπως ξερεται που μπορω να βρω?? θα ηταν πραγματικα μεγαλη διευκολυνση!!και θα μεναμε και περισσοτερο στη θαλασσα που του αρεσει!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί νομίζω ότι συμφωνείς μαζί της?

Μία από τις 2 μας, κατάλαβε λάθος την Rea.

Το ίδιο θέλει να πει, όχι σε ξεβράκωτα μωρά.

Τα μωράκια πρέπει να φοράνε πάνα, εγώ πάντα τους φόραγα μέχρι μεγάλες που την έκοψαν.

Δεν μιλαμε βέβαια για ξεβράκωτο τελείως χωρίς ούτε μαγιώ.

Οταν το βλέπω αυτό στην παραλία, βουρλίζομαι.

Ξέρεις κυρά μου ποιός ανώμαλος κάθεται δίπλα σου και κοιτάει το μωράκι σου?

Εχω την εντύπωση οτι το έγραψε ειρωνικα!!!!!

Αν κατάλαβα λάθος, ζητώ συγνώμη!:wink:

Link to comment
Share on other sites

επειδη κ εγω δεν το θελω ξεβρακωτο το μωρο μου ,και οχι για τον οποιο ανωμαλο ειναι εκει γυρω (αλλωστε ο ανωμαλος δεν θα σταματησει να ειναι ανωμαλος αν δει το μωρο μου με μαγιο, ανωμαλη ειναι κ η φαντασια του) περισσοτερο για τα διαφορα μικροβια και την υγεια του παιδιου νοιαζομαι!!

εγω λοιπον τον αγηνω με την πανα κ αν γινει μουσκεμα τη βγαζω του βαζω βρακακι και τον αφηνω λιγο ακομη για να μη του χαλασω το παιχνιδι και μετα πλυσιμο και πανα και σπιτι. αυτο που διαβασα αρκετα παραπανω ειναι οτι καπου υπαρχουν αδιαβροχες πανες.εψαξα στα ΑΒ αλλα...τζιφος! μηπως ξερεται που μπορω να βρω?? θα ηταν πραγματικα μεγαλη διευκολυνση!!και θα μεναμε και περισσοτερο στη θαλασσα που του αρεσει!!

Περσι ειχα βρει στα καρφουρ της Λιμπερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω την εντύπωση οτι το έγραψε ειρωνικα!!!!!

Αν κατάλαβα λάθος, ζητώ συγνώμη!:wink:

Βρε, εμένα ζητάς συγνώμη? Απλώς εγώ το κατάλαβα διαφορετικά. Μόνο η ίδια μπορεί να μας πει τι εννοούσε.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 2 months later...

Eγω δεν εβαλα τιποτα σε καμια στη θαλασσα αλλα δεν μου αμολησανε ποτε και κατι:-D:grin:

στη πισινα ομως βαζω πανα ειδικη της libero.με ενοχλει ομως απιστευτα που πολλεεεες μαμαδες τα βαζουν στις παιδικες πισινες χωρις πανα.και μαλιστα πριν μια βδομαδα ρωτησα μια μανουλα αν εχουν κοψει τη πανα και μου ειπε οχι ακομα!!και τα τσισακια ομως ρε παιδια στην πισινα δεν ειναι καπως???θελει πολυ να σου κοβει?

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν εβαλα τιποτα σε καμια στη θαλασσα αλλα δεν μου αμολησανε ποτε και κατι:-D:grin:

στη πισινα ομως βαζω πανα ειδικη της libero.με ενοχλει ομως απιστευτα που πολλεεεες μαμαδες τα βαζουν στις παιδικες πισινες χωρις πανα.και μαλιστα πριν μια βδομαδα ρωτησα μια μανουλα αν εχουν κοψει τη πανα και μου ειπε οχι ακομα!!και τα τσισακια ομως ρε παιδια στην πισινα δεν ειναι καπως???θελει πολυ να σου κοβει?

 

Συμφωνω με την σκεψη σου....!!!! Αν μι τι αλλο ειναι κανονες υγειηνης.

Εγω παω διακοπες σε λιγες μερες, μαλλον θα πρεπει να προμηθευτω αυτες τις αδιαβροχες ειδικες πανες γιατι να το εχω γυμνο μεσα στη θαλασσα αποκλειεται για πολλους και ευνοητους λογους. Εξω απο τη θαλασσα με κανονικη πανα.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

επαναφέρω το θέμα για να ρωτήσω το εξής που διάβασα σε προηγούμενες δημοσιεύσεις! Υπάρχουν οικολογικά μη αφρίζοντα σαμπουάν και αφρόλουτρα?? Η ιδέα του να ξεπλένω τα παιδιά στη παραλία και να γλιτώνω το μπάνιο στο σπίτι είναι ιδιαίτερα καλή!!!!!!!!!!!!!!!

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με μπερδεψατε κοριτσια.η μικρη θα ειναι 8 μηνων τον αυγουστο που θα παμε διακοπες και ειχα σκοπο να της φοραω πανε αδιαβροχες της libero στη θαλασσα κ στην πισινα.θα την εβγαζα οταν θα βγαιναμε απο το νερο και θα τηςφορουσα την κανονικη πανα αφου την ξεπλενα.τωρα ομως δεν ξερω...μηπως να της βαλω σκετο μαγιο και να της φοραω πανα οταν θα βγαινουμε απο το νερο?????:confused::confused::confused:φοβαμαι επειδη ειναι κοριτσακι για μολυνσεις.σκεφτειτε οτι ο παιδιατρος δεν μας αφηνει να την κανουμε φετος μπανιο στην κορινθια οπου μενω γιατι ειναι κολπος και φοβαται μηπως μολυνθει

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
με μπερδεψατε κοριτσια.η μικρη θα ειναι 8 μηνων τον αυγουστο που θα παμε διακοπες και ειχα σκοπο να της φοραω πανε αδιαβροχες της libero στη θαλασσα κ στην πισινα.θα την εβγαζα οταν θα βγαιναμε απο το νερο και θα τηςφορουσα την κανονικη πανα αφου την ξεπλενα.τωρα ομως δεν ξερω...μηπως να της βαλω σκετο μαγιο και να της φοραω πανα οταν θα βγαινουμε απο το νερο?????:confused::confused::confused:φοβαμαι επειδη ειναι κοριτσακι για μολυνσεις.σκεφτειτε οτι ο παιδιατρος δεν μας αφηνει να την κανουμε φετος μπανιο στην κορινθια οπου μενω γιατι ειναι κολπος και φοβαται μηπως μολυνθει

Να προτείνω το προϊόν μαγιό-πάνα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...