Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΛΕΝΑ ΑΠΟΡΙΕΣ


FOTEINH TOP

Recommended Posts

Καλημέρα σας και απο εμένα ψαχνω εδω και λίγο καιρό για το που θα γεννήσω το μωράκι μου ...άκουσα καλά λόγια για το νοσοκομείο Έλενα για μονόκλινα και lux δωμάτια και για τον γιατρό κ. Φαρμακίδη ...

θα ήθελα πολύ την προσωπική σας άποψη ..ειμαι 5 μηνών και πρέπει να αποφασίσω τ θα κάνω γιατί είμαι ήδη σε ιδιώτη γιατρό που με παρακολουθεί αλλα΄ αυτός ειναι στο ΡΕΑ το οποίο όμως χρειάζεται πολλά παραπάνω χρήματα ΄....

και κάτι άλλο ...γίνεται να συνεχίσω με τον ιδιώτη..... και αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το γιατρό στο δημόσιο μονο για την γέννα? Το δέχονται κάτι τέτοιο?

Τέλος απο καθαριότητα? όλα καλά ...σεντονια και τα λοιπά ?

περιμένω τα νέα σας , σας ευχαριστώ πολύ πολύ ....

Επεξεργάστηκαν by FOTEINH TOP
ΛΟΘΟΣ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας και απο εμένα ψαχνω εδω και λίγο καιρό για το που θα γεννήσω το μωράκι μου ...άκουσα καλά λόγια για το νοσοκομείο Έλενα για μονόκλινα και lux δωμάτια και για τον γιατρό κ. Φαρμακίδη ...

θα ήθελα πολύ την προσωπική σας άποψη ..ειμαι 5 μηνών και πρέπει να αποφασίσω τ θα κάνω γιατί είμαι ήδη σε ιδιώτη γιατρό που με παρακολουθεί αλλα΄ αυτός ειναι στο ΡΕΑ το οποίο όμως χρειάζεται πολλά παραπάνω χρήματα ΄....

και κάτι άλλο ...γίνεται να συνεχίσω με τον ιδιώτη..... και αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το γιατρό στο δημόσιο μονο για την γέννα? Το δέχονται κάτι τέτοιο?

Τέλος απο καθαριότητα? όλα καλά ...σεντονια και τα λοιπά ?

περιμένω τα νέα σας , σας ευχαριστώ πολύ πολύ ....

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εγώ γέννησα το πρώτο μου μωράκι το 2013 στο Έλενα με τον Παπαδή. Και έμεινα στον 5το όροφο στα μονόκλινα. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη από όλο το προσωπικό και η προϊσταμένη του ορόφου ήταν πολύ καλή! Τώρα στο δεύτερο ακριβώς το ίδιο θα επιλέξω!

catcatard20130202_-4_My%20Little%20girl%20is.pngdev007prs__.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ξαναγραφω οτι ειχα γραψει για το ελενα και το ρεα που εχω προσωπικη εμπειρια, αν και καταλαβαινω οτι η θεματοθετρια θα εχει γεννησει πλεον! Αλλα για οσες εχουν μελλοντικες αποριες παρομοιες:

 

 

γεννησα στον ιουλιο του 14 στο ελενα . Πολυ ευχαριστημενη απο το νοσοκομειο! απο το προσωπικο στους 10 οι 9 ηταν πολυ καλοι και στην ειδικοτητα τους και στη συμπεριφορα. πολυ καλα και στον τομεα της καθαριοτητας.Υπηρξαν κι ενα δυο στραβοξυλα αλλα ηταν απλα μειοψηφια. βεβαια ειχα γιατρο συγκεκριμμενο απο τον οποιο επισης εμεινα ευχαριστημενη (δε γεννησα με εφημερευων) και πηγα στα μονοκλινα λουξ οπου για 4 μερες πληρωσα 500 ευρω.

Και επειδη ειχα δυστυχως μια μικρη περιπετεια με το μικρουλη μας (εμεινε θερμοκοιτιδα μια εβδομαδα) και εχω αποψη και απο εκει... εκει οι γιατροι μου φανηκαν πολυ καλοι στη δουλια τους και εμπειροι, σα συμπεριφορα ηταν πιο σοβαροι, λιγο ψυχροι ισως αλλα υποθετω λογο του ποστου εργασιας.... μωρακια σε θερμοκοιτιδες ψυχουλες μικρες να βασανιζονται να ζησουν. Αλλα μου ειπαν (και το προσωπικο και αλλοι ατυχοι γονεις που συναντησα εκει) οτι προκειται για μια απο τις καλυτερες μοναδες εντατικης για νεογνα κι οτι εκει πανε τα πιο πολλα απο διαφορα νοσοκομεια της ελλαδος.

αντιστοιχα εχω εμπειρια απο ιδιωτικο μαιευτηριο(το ρεα) στο πρωτο μου παιδι που γεννησα σε μονοκλινο, εσκασα 4 χιλ. μονο για το δωματιο συν αλλα 2500 στον γιατρο μου και δεν εμεινα τοσο ευχαριστημενη οσο ημουν στο δημοσιο ελενα.

 

το μονο που υστερουσε το ελενα εναντι του ρεα ηταν στο μενου! Το ρεα ειχε πιο μαστερ σεφ φαγητα και στο μονοκλινο που πηγα σου εδινε και δυνατοτητα επιλογης! Ενω στο ελενα οκ τρωγοντουσαν. Κατα τ αλλα οι κοπελες στο ελενα με το παταγα κουδουνι ερχονταν αμεσως να δουν τι χρειαζομαι ενω στο ρεα καθυστερουσαν κανα μισαωρο ισως και παραπανω (απαραδεκτο σε σχεση με αυτα που ειχα πληρωσει)

Link to comment
Share on other sites

ξαναγραφω οτι ειχα γραψει για το ελενα και το ρεα που εχω προσωπικη εμπειρια, αν και καταλαβαινω οτι η θεματοθετρια θα εχει γεννησει πλεον! Αλλα για οσες εχουν μελλοντικες αποριες παρομοιες:

 

 

γεννησα στον ιουλιο του 14 στο ελενα . Πολυ ευχαριστημενη απο το νοσοκομειο! απο το προσωπικο στους 10 οι 9 ηταν πολυ καλοι και στην ειδικοτητα τους και στη συμπεριφορα. πολυ καλα και στον τομεα της καθαριοτητας.Υπηρξαν κι ενα δυο στραβοξυλα αλλα ηταν απλα μειοψηφια. βεβαια ειχα γιατρο συγκεκριμμενο απο τον οποιο επισης εμεινα ευχαριστημενη (δε γεννησα με εφημερευων) και πηγα στα μονοκλινα λουξ οπου για 4 μερες πληρωσα 500 ευρω.

Και επειδη ειχα δυστυχως μια μικρη περιπετεια με το μικρουλη μας (εμεινε θερμοκοιτιδα μια εβδομαδα) και εχω αποψη και απο εκει... εκει οι γιατροι μου φανηκαν πολυ καλοι στη δουλια τους και εμπειροι, σα συμπεριφορα ηταν πιο σοβαροι, λιγο ψυχροι ισως αλλα υποθετω λογο του ποστου εργασιας.... μωρακια σε θερμοκοιτιδες ψυχουλες μικρες να βασανιζονται να ζησουν. Αλλα μου ειπαν (και το προσωπικο και αλλοι ατυχοι γονεις που συναντησα εκει) οτι προκειται για μια απο τις καλυτερες μοναδες εντατικης για νεογνα κι οτι εκει πανε τα πιο πολλα απο διαφορα νοσοκομεια της ελλαδος.

αντιστοιχα εχω εμπειρια απο ιδιωτικο μαιευτηριο(το ρεα) στο πρωτο μου παιδι που γεννησα σε μονοκλινο, εσκασα 4 χιλ. μονο για το δωματιο συν αλλα 2500 στον γιατρο μου και δεν εμεινα τοσο ευχαριστημενη οσο ημουν στο δημοσιο ελενα.

 

το μονο που υστερουσε το ελενα εναντι του ρεα ηταν στο μενου! Το ρεα ειχε πιο μαστερ σεφ φαγητα και στο μονοκλινο που πηγα σου εδινε και δυνατοτητα επιλογης! Ενω στο ελενα οκ τρωγοντουσαν. Κατα τ αλλα οι κοπελες στο ελενα με το παταγα κουδουνι ερχονταν αμεσως να δουν τι χρειαζομαι ενω στο ρεα καθυστερουσαν κανα μισαωρο ισως και παραπανω (απαραδεκτο σε σχεση με αυτα που ειχα πληρωσει)

 

 

 

Καλησπέρα ειμαι 5 μηνών κ σκέφτομαι να γέννησω στο ρέα!!η αλήθεια είναι οτι ακόμα δεν έχω συζητήσει με το γιατρό μου την αμοιβή τού....αλήθεια εσύ ποιο γιατρό είχες;κ όσο για το Έλενα υπάρχουν κάπου φωτογραφιες να μπορέσω να δω τα μονοκλινή η τα λουξ;είμαι σε μεγαλο δίλημμα άκουσα τόσο καλά λογια για την πτέρυγα του 5ου ορόφου στο Έλενα..ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση σου . ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στο ρεα ειχα γιατρο τον παπαδημητριου αθανασιο

στο ελενα ειχα γιατρο τον κανακακη. και απο τους δυο γιατρους εμεινα ευχαριστημενη με μονο παραπανο οτι στον παπαδημητριου ετρωγα πολυ στησιμο καποιες φορες στα ραντεβου του.

Δυστυχως οχι δεν εχω φωτο αλλα μπορεις να πας οποτε θες στον 5ο και να ζητησεις να σου δειξουν δωματιο, οι κοπελες ειναι εξυπηρετικες.

Link to comment
Share on other sites

στο ρεα ειχα γιατρο τον παπαδημητριου αθανασιο

στο ελενα ειχα γιατρο τον κανακακη. και απο τους δυο γιατρους εμεινα ευχαριστημενη με μονο παραπανο οτι στον παπαδημητριου ετρωγα πολυ στησιμο καποιες φορες στα ραντεβου του.

Δυστυχως οχι δεν εχω φωτο αλλα μπορεις να πας οποτε θες στον 5ο και να ζητησεις να σου δειξουν δωματιο, οι κοπελες ειναι εξυπηρετικες.

 

 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση σου!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!τον μαρτη θα γεννησω σε μονοκλινο στο ελενα και θα ηθελα να με βοηθησετε με το τι χρειαζεται να παρω μαζι μου για μενα και το μωρο μου!τα φωτα σας κοριτσια μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα mybabygod και με το καλό!

 

Αν τα πράγματα έχουν παραμείνει τα ίδια στο Έλενα με πριν ένα χρόνο που γέννησα εγώ, θα πρέπει να έχεις μαζί σου τα εξής:

 

Για σένα κανονικά τη βαλίτσα σου (νυχτικά, εσώρουχα, είδη προσωπικής υγιεινής, σερβιέτες λοχείας, παντόφλες, πετσέτες)

 

Για το μωράκι σου να έχεις εσώρουχα, φορμάκια και σεντονάκια αγκαλιάς (πάνες σου δίνουν κανονικά, όπως και αν δεν τα καταφέρεις με το θηλασμό, έχουν έτοιμα ατομικά μπιμπερό με σκόνη). Εννοείται και τα ρούχα εξόδου και για τους δυό σας.

 

Μπορείς κάποια από τις μέρες που θα επισκεφθείς τον γιατρό σου να πας στον 6ο που είναι τα μονόκλινα (ή στον 5ο που είναι τα λουξ μονόκλινα) και να ζητήσεις από κάποια μαια υπηρεσίας να σου δείξει τα δωμάτια και να σου πει τι θα χρειαστείς (είναι πολύ εξυπηρετικές σε αυτό το θέμα).

 

Από άποψη καθαριότητας είναι άψογα πάντως, μείνε ήσυχη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...