Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παρουσία του μπαμπά στο δωμάτιο των ωδίνων - στο τοκετό


Recommended Posts

Στη Γενική Κλινική Θεσααλονίκης γέννησα με Φ.Τ και ο άντρας μου ήταν μαζί μου από την πρώτη στιγμή μέχρι την τελευταία.

 

Απ' ό,τι ξέρω η κλινική το επιτρέπει γενικά, όχι μόνο στη δική μου γιατρό, γιατί στα μαθήματα τοκετού που είχαμε κάνει εκεί, η μαία είχε ενθαρρύνει τους πατεράδες να είναι μέσα.

 

Δεν ξέρω πώς θα ήταν αν δεν του το επέτρεπαν, αλλά χαίρομαι πολύ που τον είχα. Ήθελα να το ζήσουμε μαζί..

Life's what you make it!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


εμεις γεννησαμε το νινακι μας στο ρεα...εκει το καλο που εχουν ειναι οτι το δωματιο ωδινων ειναι και δωματιο τοκετου.. ο αντρουλης μου ηταν διπλα μου ολες τις ωρες ..και την ωρα του θαυματος της ζωης ηταν μπροστα μπροστα.... στην ουσια αυτος με βοηθησε να γεννησω...μου κραταγε τα ποδια ...αυτο που θυμαμαι εντονα ηταν οταν καποια στιγμη ειχα κουραστει μου ειπε μωρο μου λιγο ακομα βλεπω τα μαλλακια του.. ε εκει ....ξεχασα και κουραση και τα παντα...

 

κατι που λεω στα σιγουρα παντως ειναι πως χωρις τον αντρα μου φυσιολογικα δεν θα ειχα γεννησει...ειναι η δυναμη μου..

Link to comment
Share on other sites

αχ κορίτσια το μοναδικο μειονέκτημα του νοσοκομειου που γεννησα είναι ότι δεν επιτρεπεται να είναι καποιος μεσα στην αιθουσα ωδινων αλλα και στην αιθουσα τοκετου:-(:sad::-(και εγω και ο αντρας μου το θελαμε πολύ,,,ειδικα η στιγμη που βγαινει το μωρακι είναι μαγικη............

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν θα μπορουσα να το διαννοηθω να γενναω και να μην ειναι διπλα μου ο αντρας μου.....για πολλους λογους...

 

ευτυχως που ζω εξω και εδω ειναι αυτονοητο οτι καποιος θα ειναι μαζι σου,ακομη και δυο ατομα αν θες..

το θεωρω πολυ αδικο να στερουν απο εναν πατερα αυτη την ευκαιρια..

Link to comment
Share on other sites

δεν θα μπορουσα να το διαννοηθω να γενναω και να μην ειναι διπλα μου ο αντρας μου.....για πολλους λογους...

 

ευτυχως που ζω εξω και εδω ειναι αυτονοητο οτι καποιος θα ειναι μαζι σου,ακομη και δυο ατομα αν θες..

το θεωρω πολυ αδικο να στερουν απο εναν πατερα αυτη την ευκαιρια..

 

Και εμεις το ιδιο και αν και μετα απο όλους τους πόνους καταλήξαμε σε καισαρικη και παλι μεςα ηταν.. Δεν ξερω τι θα εκανα χωρις αυτον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αλήθεια αφήνουν και στην καισαρική τον μπαμπα? εγώ ευτυχώς με βάλανε τελευταία στιγμή ωδίνες και χειρουργείο και τον είχα δίπλα μου στο δωμάτιο τον αντρούλη μου. όταν πήγα στις ωδίνες μου έλειπε πολύ!

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

αλήθεια αφήνουν και στην καισαρική τον μπαμπα? εγώ ευτυχώς με βάλανε τελευταία στιγμή ωδίνες και χειρουργείο και τον είχα δίπλα μου στο δωμάτιο τον αντρούλη μου. όταν πήγα στις ωδίνες μου έλειπε πολύ!

 

Γερμανία που είμαι εγώ,ή τουλάχιστον στην περιοχή μου,αφήνουν και στην καισαρική...

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια αφήνουν και στην καισαρική τον μπαμπα? εγώ ευτυχώς με βάλανε τελευταία στιγμή ωδίνες και χειρουργείο και τον είχα δίπλα μου στο δωμάτιο τον αντρούλη μου. όταν πήγα στις ωδίνες μου έλειπε πολύ!

 

Ναι εδω αγγλια και εχω ακούσει σε αρκετές χώρες -αρκει να εχεις κανει μονο επισκληριδιο και οχι ολική :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...