Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αποθηλασμός και αμμηνόρια


Recommended Posts

Καλησπέρα,ο μικρός μου είναι 15 μηνών και τον τελευταίο μήνα προσπαθώ να αποθηλάσω.Στην αρχή είπιε 70 ml ξένο γάλα σε κάθε γεύμα για μια βδομάδα και στο τέλος και δικό μου και ξαφνικά σε μια μέρα μου είπιε 250 ml και δικό μου σχεδόν καθόλου, ζητάει το στήθος μόνο για παρηγοριά και για λίγο.Με λίγα λόγια από την μία μέρα στην άλλη σταμάτησε να πίνει το δικό μου.Η ερώτηση μου είναι η εξής:περίμενα περίοδο αλλά δεν λέει να έρθει πάνω απο βδομάδα,εγκυος δεν είμαι,υπάρχει περίπτωση να να φταίει ο αποθηλασμός?Αγλαϊα εσύ τι λές?πρέπει να πάω σε γυναικολόγο για εξετάσεις?

as1cJKk07fD0000MjcwZHwwMDAxODcwZHwmIzkzMjsmIzkyNzsgJiM5MTM7JiM5MzE7JiM5MzI7.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Στον γιο μου, επειδη ο αποθηλασμός έγινε ξαφνικά (όπως και σε σενα)η περίοδος μου ήρθε 1- 1.5 μηνα αφού είχα αποθηλάσει! Οπότε δεν μου φαίνεται περίεργο αυτο που λες. Βεβαια καλό είναι να μιλήσεις και με το γυναικολόγο σου για να εισαι σίγουρη.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπερα η μικρη μου ειναι 16 μηνων και πριν απο 4 εβδομαδες περιπου κοψαμε το θηλασμο το μεσημερι και μας εμεινε μονο ο βραδυνος και οσες φορες ζητησει κατα τη διαρκεια της νυχτας. Το προβλημα μου ειναι οτι εχω 3 μερες καθυστερηση κατι που απο τη στιγμη που γεννησα δεν εχει ξαναγινει ειχα κανονικα περιοδο και σταθερα στις 30-31 μερες εκανα τεστ στις 2 μερες καθυστερηση και βγηκε αρνητικο, μηπως ξερει καποια αν η μειωση των γευματων θηλασμο μπορει να ειναι ο λογος της καθυστερησης? Και αν ναι ποτε στις ποσες μερες να αρχισω να ανησυχω?

Ξεχασα να πω οτι τις τελευταιες μερες το ενα στηθος που γενικα δεν το ειχε και σε πολυ εκτιμηση φαινετε αδειο και το αλλο εχει λιγοτερο γαλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Διαφημίσεις

Γεία σου..

Στην πρώτη μου κόρη,αδιαθέτησα 4 μήνες μετά τον αποθηλασμό(και αυτό με χαπάκι),γιατί από μόνη της δεν ερχόταν.Στην δεύτερη μου κόρη,σταμάτησα τον θηλασμό πριν ένα μήνα και αμέσως αδιαθέτησα.....

Όλα είναι σχετικά λοιπόν.Άσε να περάσει κανένα δίμηνο ακόμα και αν δν έρθει,πήγαινε στον γιατρό σου για βοήθεια!!!!

yxUep3.png

 

 

Y8Nsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεία σου..

Στην πρώτη μου κόρη,αδιαθέτησα 4 μήνες μετά τον αποθηλασμό(και αυτό με χαπάκι),γιατί από μόνη της δεν ερχόταν.Στην δεύτερη μου κόρη,σταμάτησα τον θηλασμό πριν ένα μήνα και αμέσως αδιαθέτησα.....

Όλα είναι σχετικά λοιπόν.Άσε να περάσει κανένα δίμηνο ακόμα και αν δν έρθει,πήγαινε στον γιατρό σου για βοήθεια!!!!

 

Ωχ κατάλαβα... Θέλω να αποφύγω τα χάπια.. Θα δώσω άλλο λιγο χρόνο τότε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...