Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπιμπερο-θερμός για μητρικό γάλα


nitsa_ge

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Έχω ένα μωράκι 2,5μηνών και βγάζω γάλα με το θήλαστρο.

Ευτυχώς δεχεται το μπιμπερό, όμως δεν πίνει με τίποτα το γάλα αν κρυώσει.

Και επειδή το μητρικό γάλα δεν είναι για να το πετάμε (δυστυχώς δε βγάζω και πολύ με το θήλαστρο), ψάχνω έναν τρόπο να το διατηρώ ζεστό κατά τη διάρκεια του ταίσματος.

 

Υπάρχει τίποτα σαν θερμός που να μπαίνει μέσα το μπουκάλι και να ταίζεις από εκεί; Ή κάποιο ειδικό μπουκάλι.

 

Η μαμά μου λέει οτι στην εποχή της είχαν ένα είδος θερμός που προσαρμοζόταν πάνω η πιπίλα και μπορούσες να ταίσεις το μωρό από εκεί.

Βέβαια δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα κάτι τέτοιο και πόσο εύκολη είναι η αποστείρωσή του.

Ξέρετε κάτι;

 

Επισημαίνω οτι δεν ψάχνω θερμός για να διατηρήσω το γάλα ζεστό ΜΕΧΡΙ το τάισμα. Αλλά ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ του ταίσματος.

 

Βρήκα στο internet το stay warm της chicco αλλά δεν μπορώ να καταλάβω από την περιγραφή αν κάνει αυτό που θέλω. To έχει καμία;

Επίσης μια πωλήτρια μου πρότεινε το safe starter της basix αλλα στο internet που έψαξα δε λέει οτι λειτουργει και σαν θερμός (μήπως εννοούσε απλώς οτι το inox υλικό έχει μικρότερη απώλεια θερμότητας;).

 

Οποιαδήποτε βοήθεια είναι πολύτιμη! Θα με σώσετε! Γιατί δυστυχώς δεν καταφέρνω να βγάλω πολύ γάλα με το θήλαστρο και ίσα ίσα βγάζω τα γεύματα της ημέρας (για αποθήκευση ούτε λόγος). Οπότε αν αναγκαστώ να πετάξω γάλα επειδή κρύωσε θα πρέπει να δώσω ξένο στη θέση του.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...