Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επαφές στην (συζυγική ή μη) σχέση (ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ)


Πόσο συχνά έχετε επαφές με τον/την σύζυγο (ΟΧΙ στην εγκυμοσύνη)  

543

  1. 1. Πόσο συχνά έχετε επαφές με τον/την σύζυγο (ΟΧΙ στην εγκυμοσύνη)

    • σπάνια εώς καθόλου (1 φορά το δίμηνο + πιο σπάνια)
      88
    • λίγες φορές (1 φορά το μήνα)
      123
    • μερικές φορές (3-4 φορές το μήνα)
      200
    • αρκετές φορές (1-2 φορές την εβδομάδα)
      340
    • πολλές φορές (σχεδόν κάθε μέρα, περισσότερες φορές μέσα στην εβδομάδα)
      172


Recommended Posts

Για την gd36: A. Σε απατάει αλλά μάλλον με άντρες.

Β. Είναι ασέξουαλ οπότε ξέχνα το σεξ.

Γ. Θέλει γιατρό αν ισχύει το Β.

Δ. Τα θέλεις και συ όμως γιατί μιρ μιρ μιρλα αλλά κάθεσαι. Αφού το βλέπεις οτι δεν!

...Everybody lies...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • monos

    monos 11 δημοσιεύσεις

  • jo89

    jo89 9 δημοσιεύσεις

  • pitsoulis

    pitsoulis 8 δημοσιεύσεις

  • gd36

    gd36 6 δημοσιεύσεις

Αφού, λοιπόν, δεν με θαυμάζει, τότε γιατί κάθεται μαζί μου; Δεν νομίζω ότι συμβαίνει αυτό. Τα πάντα στο σπίτι τα παρέχω εγώ, ενώ εκείνη λέει από μόνη της ότι αν δεν ήμουν εγώ δεν θα τα κατάφερνε σε πολλούς τομείς της ζωής της. Και ειλικρινά, μου φαίνεται ασύλληπτο να πρέπει να προσπαθήσω να αποδείξω ότι είμαι leader of the pack, αντιμετωπίζοντας διαρκώς μια απόρριψη για την οποία ξέρω ότι δεν ευθύνομαι τόσο εγώ όσο εκείνη. Μήπως εκείνη πρέπει να αποδείξει ότι μ'αγαπά και δεν με δουλεύει, βολεμένη στη σιγουριά της;

 

Γι αυτό κάθεται μαζί σου αν δεν σε θαυμάζει :-P

 

Κατά τ'αλλά η κοπέλα περνάει την κλασσική επιλόχειο κατάθλιψη γι αυτό κούλαρε και βρες τι θα κάνεις γι αυτό αντι να ψάχνεσαι στην κάθε ακυράδα

...Everybody lies...

Link to comment
Share on other sites

monos απο αυτα που περιγραφεις φαινεται οτι η σχεση σας εχει εκτροχιαστει. Για το καλο του παιδιου σας η και των 3 σας προσπαθηστε για αμεση διευθετηση και ειλικρινη συζητηση εκ βαθεων η ακολουθηστε τους παραλληλους δρομους σας αλλα σε ξεχωριστες στεγες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

εγω θα επανερθω στη δημοσκοπηση και θα πω οτι ψηφισα σπανια.πριν τα παιδια ολα καλα τα "σπαγαμε"! οταν γεννησα την κορη μου αργησαμε αλλα τον βρηκαμε τον ρυθμο μας.μετα τη γεννηση του δευτερου παιδιου τιποτα. δεν υπαρχει διαθεση,κουραγιο,χρονος. κοιμομαστε χωρια γιατι το μικρο δεν κοιμαται τα βραδια και ειμαι στο ποδι...ειμαι κουρελι.με τον αντρα μου ολο το συζηταμε και ολο λεμε θα τον βρουμε τον τροπο την διαθεση και τον χρονο αλλα τελικα οσο το αφηνεις σε αφηνει.....αφηστε που αισθανομαι αντισεξουαλικη χωρις να μου εχουν μεινει κιλα απο την γεννα....δεν ξερω... δεν το σκεφτομαι καθολου και δεν ξερω γιατι αλλα δεν μου λειπει κιολας...τι μου συμβαινει??:(

VCkup3.png W6T5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς τώρα αρχίσαμε να είμαστε στο ''3-4 φορές το μήνα''.Με τρία παιδιά 22 και 5,5 μηνών μια χαρά είμαστε :lol: Χελωνίτσα δε σου λείπει γιατί είσαι κουρασμένη.Ούτε εμένα μου έλειπε μέχρι πολύ πρόσφατα :lol:

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

βρε Bee μου μπραβο σας καμαρια μου , 3-4 και με 3 παιδια τοσο μικρα ειναι hight score καλα εγω δεν το συζητω τωρα στην εγκυμοσυνη που το απαγορεψε και ο δοκτορας αλλα ουτε ορε3η εχω , φοβαμαι οτι και μετα δεν θα εχω καν ορε3η με επισης 3 παιδια .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

εγω ψηφισα 1-2 φορες την εβδομαδα! ειμαστε 2,5 χρονια παντρεμενοι κ η μπουμπου ειναι 7,5 μηνων!

εχω παθει πλακα με αυτα που εχω διαβασει!

 

για την dg36 ξερω ακριβως ιδια περιπτωση, που παιχτηκε το 2004 εως το 2005 σε μια σχεση, που φυσικα εληξε! αυτο που λες ακομα κ στις διακοπες τιποτα γιατι δεν μπορουσε να λειτουργησει υπο πιεση! ποτε δεν μαθαμε τι συνεβαινε!!! λες να ειναι το ιδιο προσωπο? το d στο ψευδονυμο σου ειναι αρχικο του ονοματος του????? εχω παθει πλακα!!!

 

για τον mono, πολυ λυπαμαι για την καταληξη, κριμα! σε ορισμενους αντρες που εχουν αξιες κ ηθικες αρχες δεν επρεπε να αντιστοιχουν τετοιες γυναικες!

 

το σεξ οπως λεει κ ο γαμπρος μας ειναι η κολλα UHU του ζευγαριου!

κ οπως πολυ σωστα ειπε παρακατω καποιος αν θες να κρατησεις το σπιτι σου στρωνεις τραπεζι κ ας μην πολυπεινας, τρωγοντας ερχεται η ορεξη!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι σχεσεις ειναι δυσκολες ,ποσο μαλλον να οδηγησουν σε γαμο.Εχω σχεση τους τελευταιους 6 μηνες με ενα καλο παιδι,ταιριαζουμε στο κρεβατι (αν και 1 φορα την εβδομαδα).Μιλαμε στο τηλεφωνο καθημερινα και νιωθω οτι ειμαστε κοντα.Εγω θελω να συγκατοικισουμε ,ενω αυτος εχει βγει απο μια πολυχρονη σχεση περσυ.Δεν θελω να πιεζω καταστασεις!!Θα περιμενω για μετα το καλοκαιρι αφου παμε διακοπες κλπ. Ειμαι 37 ,και θελω να κανω οικογενεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα σας εγω το μονο που θελω να πω ειναι οτι η ψηφοφορια ειναι ακυρη..δεν εχει σημασια ποσες φορες 8α γινει αλλα πως θα ειναι!εγω μετα απο 4 χρονια σχεση(χωρισμενη μεν τωρα!) καναμε συχνα αλλα ενω ορεξη ειχα δεν με γεμιζε!και ειμαι 23 χρονων! δεν εκανε καποια κινηση κατι διαφορετικο απλα γινοταν σαν πραξη! και το λεγα! φερω ευθυνη γιατι κι εγω δεν ''περιποιομουν εμενα'' ετσι οπως ηθελε!αλλα δεν μου το βγαζε πλεον! γενικα δεν με γεμιζε τον τελυταιο καιρο κατι που συνδεεται αμεσα μ αυτο! αλλα το χειροτερο ειναι οτι δεν εκανε κατι ενω τα ελεγα! πολλες φορες! απλα μετα απο 4 χρονια καταλαβα οτι δεν ηταν η σχεση που ηθελα!ειναι λιγο τραγικο αλλα οταν εισαι 18 θες να περνας καλα..μετα θελεις παραπανω κι εκει καταλβαινεις αν σου κανει ο αλλος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Αφού, λοιπόν, δεν με θαυμάζει, τότε γιατί κάθεται μαζί μου; Δεν νομίζω ότι συμβαίνει αυτό. Τα πάντα στο σπίτι τα παρέχω εγώ, ενώ εκείνη λέει από μόνη της ότι αν δεν ήμουν εγώ δεν θα τα κατάφερνε σε πολλούς τομείς της ζωής της. Και ειλικρινά, μου φαίνεται ασύλληπτο να πρέπει να προσπαθήσω να αποδείξω ότι είμαι leader of the pack, αντιμετωπίζοντας διαρκώς μια απόρριψη για την οποία ξέρω ότι δεν ευθύνομαι τόσο εγώ όσο εκείνη. Μήπως εκείνη πρέπει να αποδείξει ότι μ'αγαπά και δεν με δουλεύει, βολεμένη στη σιγουριά της;

εχεις αρκετο καιρο να μπεις στο forum και ηθελα να σε ρωτησω πωσ τα πασ τωρα με τη γυναικα σου?

κανεις δεν ειναι τελειος....μεχρι να τον ερωτευτεις..!!

[/url]

 

XzOfp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παντως κοριτσια λεω δοξα το θεο.μετα απο 5 χρονια που ειμαστε μαζι ΄βρισκομαστε΄ 5-6 φορες την βδομαδα..τωρα σκεφτομαστε και για ενα νεο μελος στη οικογενεια αλλα βλεπουμε...δεν βιαζομαι καθολου...:P:p:p:p:p:p

κανεις δεν ειναι τελειος....μεχρι να τον ερωτευτεις..!!

[/url]

 

XzOfp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Αφού, λοιπόν, δεν με θαυμάζει, τότε γιατί κάθεται μαζί μου; Δεν νομίζω ότι συμβαίνει αυτό. Τα πάντα στο σπίτι τα παρέχω εγώ, ενώ εκείνη λέει από μόνη της ότι αν δεν ήμουν εγώ δεν θα τα κατάφερνε σε πολλούς τομείς της ζωής της. Και ειλικρινά, μου φαίνεται ασύλληπτο να πρέπει να προσπαθήσω να αποδείξω ότι είμαι leader of the pack, αντιμετωπίζοντας διαρκώς μια απόρριψη για την οποία ξέρω ότι δεν ευθύνομαι τόσο εγώ όσο εκείνη. Μήπως εκείνη πρέπει να αποδείξει ότι μ'αγαπά και δεν με δουλεύει, βολεμένη στη σιγουριά της;

 

 

monos, είναι σίγουρο πως η γυναίκα σου δεν σε θαυμάζει και δεν σε εκτιμά, γιατί αν ήταν αλλιώς τα πράγματα, θα σου έδειχνε τον ανάλογο σεβασμό, θα ζητούσε τη γνώμη και τη βοήθειά σου για τα θέματα της οικογένειας σας και δεν θα διαχώριζε την δική της θέση από την δική σου.Πιθανόν να πιστεύει ότι εσύ είσαι υποχρεωμένος να την συντηρείς κι από κει και πέρα δεν σε χρειάζεται για κάτι άλλο.Υπάρχουν πολλές γυνάικες που θεωρούν ότι οι άντρες τους δεν είναι τόσο ικανοί όσο αυτές με αποτέλεσμα να χάνεται ο θαυμασμός και ταυτόχρονα ο σεβασμός.Πέρα από αυτό, πιστεύω πως ίσως όντως να χρειάζεται και τη βοήθεια ενός ψυχολόγου.Τώρα, το πως θα την πείσεις να τον επισκεφτεί, αυτό θέλει σκέψη αλλά και διπλωματία. Τέλος, αν τίποτα από αυτά δεν μπορεί να γίνει το επόμενο βήμα είναι μάλλον το διαζύγιο.Εγώ τουλάχιστον έτσι θα λειτουργούσα αν ήμουν στη θέση σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! η αλήθεια είναι οτι ΔΕΝ εχω ανατριχιάσει απο αυτά που εχω διαβάσει εδω παιδια. πολλές φορες τα παρατάμε, δεν αντέχουμε αλλο, μισουμε το συντροφο μας, απελπιζομαστε! το ξέρω, το εχω νιώσει , το εχω πει! σε καταστάσεις μαλιστα που μονο στις ταινιες βλέπουμε (οσοι καταλαβαν , καταλαβαν.....)

ειμαι εδω ομως... οπως κ να μαι ειμαι εδω!

με το μυαλο μου στη θεση του κ δυνατο να παλεψω... οποιον κ αν εχω απεναντι μου.

επειδη πριν αρχισω να συζω ημουν η ψυχη της παρεας κ ολοι ελεγαν σε μενα τα προβληματα τους εχω ακουσει παρα πολλα κ θελω να πω 2-3 πραγματακια.

Το χαμογελο, το ευχαριστω κ το σε παρακαλω ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ!

Οταν βλεπεις τον αλλον/η με νευρα, φωνες, βρισίδια μπορεις να κανεις το πιο απλο...μια αγκαλια, ενα χαδι κ να πεις πως θα κανεις τα παντα για να νιωσει καλα!

Να κανετε κοπλίμεντα! μη ξεχνατε οτι τον ανθρωπο που εχετε διπλα σας καποτε καρδιοχτυπουσατε!

Συζητήστε, ρωτήστε, ενδιαφερθείτε ακομα κ αν απο μεσα σας βραζετε!

Ενα λουλουδι, ενα μήνυμα στο κινητό η ακομα κ ενα γραμμα.

Θα μου πειτε εδω ο κοσμος καίγεται, εχετε σοβαρα προβληματα....ναι, το ξερω κ σας ξαναλεω οτι τα βιωνω με το χειροτερο τροπο...τα βιωνα τουλαχιστον!

Κανενα προβλημα ομως δεν λύνεται αν δεν κανετε μικρα βηματα. ποσο μαλλον οταν εχει μπει στη μέση το μισος κ η απέχθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Οταν βλεπεις τον αλλον/η με νευρα, φωνες, βρισίδια μπορεις να κανεις το πιο απλο...μια αγκαλια, ενα χαδι κ να πεις πως θα κανεις τα παντα για να νιωσει καλα!

Σίγουρα απλά μην του γίνει και συνήθεια..γιατί άνθρωποι είμαστε και εμείς και έχουμε και εμείς προβλήματα και νεύρα.Οσο για τα βρισίδια...οχι δεν θα του το συγχωρούσα με τίποτα...Τα νευράκια ας τα αφήνει στο χαλάκι της εξώπορτας.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ψήφισα 3-4 φορες το μηνα και πραγματικά νιώθω χαλια. Με τον αντρα μου είμαιστε μαζί 8 χρόνια σύνολο εκ των οποιων τα 2 παντρεμενοι. Επισης εχουμε ενα μωρουλι 10 μηνων. Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει.

Εχω βαρεθει πια το σεξ με τον αντρα μου. Ντρεπομαι που το λεω αλλα ειμαι πολυ πληγωμενη... Όλα είναι πλέον τόσο προβλέψιμα... Πως θα γίνει, ποση ώρα... Ξέρω πότε θα κάνει το πραμικρο χαδι. Οσο και αν εχω προσπαθησει να το ευχαριστηθώ παντα μενω "στα κρυα του λουτρου" και ανικανοποιητη.. Γενικά δεν ειμαι ευχαριστημενη απο το συντροφο μου. Βαρέθηκα να μαζεύω ρούχα, παπούτσια, πράγματα... Όταν είπα μια μερα οτι είμαι υπηρέτρια με στραβοκοίταξε κιόλας.. Αποφεύγω να παω νωρις για υπνο με τη δικαιολογια να δωσω γαλα του παιδιού μας, οπότε όταν παω για υπνο πέφτω τόσο αθόρυβα για να μην με καταλάβει.. Και όταν μου ζητάει, κάποιες φορές κανω την αδιάφορη, αλλες του αρνούμαι... Όμως δεν είναι καθόλου καλή η κατάσταση... Μου λείπει πολύ το σεξ και πραγματικά νιώθω στερημένη.. Θέλω πολύ να κάνω ερωτα αλλα οχι σαν κομμάτι κρεας. Ρομαντικά, αγαπησιάρικα... Όπως κάποτε!! Ειδεικά απο τότε που κάναμε το παιδάκι μας και ασχολούμαι συνέχεια με εκείνο, τόσο μειώνεται η όρεξη μου.. Φυσικά και δε θελω να χαλασω την οικογενεια μου γι αυτο το λογο αλλά, μια το σεξ, μια η απάθεια, μια η αδιαφορια... Απο την άλλη δε μπορει να εχει λιγο το νου του στο παιδι να κάνω ενα μπανιο και γω σαν ανθρωπος, να χαλαρωσω... Όλη αυτη η κατασταση συσσωρευεται μεσα μου και εχει αρχισει να μου δινει στα νευρα.. Θα παθω νευρικό κλονισμο στο τέλος και θα είναι απο την @γ...μια..... Συμβουλέψτε με σας παρακαλω!!! Είμαστε πολύ νεοι και οι δυο... Εγω ειμαι 22. Μου ειναι αδυνατον να θαψω την ερωτικη μου επιθυμια!!! Πως φτασαμε ως εδω???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

manoula eton 21 καταρχάς για να σε καθησυχάσω δεν είσαι η μόνη με συχνότητα 3-4 φορές την βδομάδα.

Κατά δεύτερον δεν ξέρω αν είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος για να σου δώσει λύση γιατί κι εγώ ακριβώς την ίδια συχνότητα ψήφισα.

Γενικά θεωρώ μετά απο 8χρόνια ειναι λογικό να είναι κάπως προβλέψιμα τα πράγματα.

Αρχικά θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις προσπαθήσει να κάνεις κάτι εσύ για να τον "προκαλέσεις", να του ξυπνήσεις το ενδιαφέρον ή έχει στερέψει το ένδιαφέρον σου για εκείνον.

Πάντως αν σε ενδιαφέρει ο άντρα σου και το πως θα φτιάξουν τα πράγματα ανάμεσά σας προσπάθησε με χαμόγελο, γλυκόλογα, φαντασία και πολλή θετική ενέργεια.

Πολύ σημαντικό επίσης σε μια σχέση είναι να συζητάτε ανοιχτά για ό,τι σας αποσχολεί και σας κάνει να αισθάνεστε άσχημα και άβολα.

Και μην ξεχνάς οτι αφού κάποτε υπήρχε πάθος σίγουρα δεν χάθηκε και μπορεί να ζωντανέψει, απλώς λόγω των καταστάσεων οι επαφές έχουν περιοριστεί! Σκέψου το σαν μια δοκιμασία που αφού υπάρχει κοινή θέληση θα ξεπεραστεί... είναι απλώς μια φάση!:P

Link to comment
Share on other sites

manoula eton 21 καταρχάς για να σε καθησυχάσω δεν είσαι η μόνη με συχνότητα 3-4 φορές την βδομάδα.

Κατά δεύτερον δεν ξέρω αν είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος για να σου δώσει λύση γιατί κι εγώ ακριβώς την ίδια συχνότητα ψήφισα.

Γενικά θεωρώ μετά απο 8χρόνια ειναι λογικό να είναι κάπως προβλέψιμα τα πράγματα.

Αρχικά θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις προσπαθήσει να κάνεις κάτι εσύ για να τον "προκαλέσεις", να του ξυπνήσεις το ενδιαφέρον ή έχει στερέψει το ένδιαφέρον σου για εκείνον.

Πάντως αν σε ενδιαφέρει ο άντρα σου και το πως θα φτιάξουν τα πράγματα ανάμεσά σας προσπάθησε με χαμόγελο, γλυκόλογα, φαντασία και πολλή θετική ενέργεια.

Πολύ σημαντικό επίσης σε μια σχέση είναι να συζητάτε ανοιχτά για ό,τι σας αποσχολεί και σας κάνει να αισθάνεστε άσχημα και άβολα.

Και μην ξεχνάς οτι αφού κάποτε υπήρχε πάθος σίγουρα δεν χάθηκε και μπορεί να ζωντανέψει, απλώς λόγω των καταστάσεων οι επαφές έχουν περιοριστεί! Σκέψου το σαν μια δοκιμασία που αφού υπάρχει κοινή θέληση θα ξεπεραστεί... είναι απλώς μια φάση!:P

 

πολύ καθησυχαστικά τα λόγια σου. κάποιες φορές προσπαθώ αλλά κάποιες άλλες μου είναι τόσο αδιάφορο ώστε μόνο η σκέψη να τον προκαλέσω, μου φαντάζει κουραστική. προσπαθώ να σκέφτομαι μόνο όμορφα και θετικά πράγματα την ώρα που πάμε νααααα...... καταλαβαίνεις.. αλλά κάποιες φορές λέω άντε να τελειώνουμε.. ντρέπομαι που το λέω αλλά δεν μπορώ να το κρατάω μεσα μου. θέλω να είμαστε όπως παλιά ρε γμτ... θέλω ένα τρόπο να ξαναζωντανέψω τον έρωτα.. αυτή τη σβησμένη φλόγα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πολύ καθησυχαστικά τα λόγια σου. κάποιες φορές προσπαθώ αλλά κάποιες άλλες μου είναι τόσο αδιάφορο ώστε μόνο η σκέψη να τον προκαλέσω, μου φαντάζει κουραστική. προσπαθώ να σκέφτομαι μόνο όμορφα και θετικά πράγματα την ώρα που πάμε νααααα...... καταλαβαίνεις.. αλλά κάποιες φορές λέω άντε να τελειώνουμε.. ντρέπομαι που το λέω αλλά δεν μπορώ να το κρατάω μεσα μου. θέλω να είμαστε όπως παλιά ρε γμτ... θέλω ένα τρόπο να ξαναζωντανέψω τον έρωτα.. αυτή τη σβησμένη φλόγα!!!!

 

 

Κοριτσάκι καλημέρα! Εγώ είμαι 25, δεν έχουμε ακόμα παιδάκι και είμαστε 7 χρόνια μαζί και τον τελευταίο χρόνο παντρεμένοι! Από τη φάση που λες περάσαμε και περάσαμε κι όταν είμασταν και φρεσκοπαντρεμένοι λόγω ότι είχα παθει κατάθλιψη από την παλλίνδρομη και δεν μπορούσα να συνέλθω. Μου πήρε μήνες για να επανέλθω κι αυτό γιατί πίεσα τον εαυτο μου η ίδια να προχωρησω μπροστα. Δεν είχα κανένα ενδιφερον για τίποτα πόσο μάλλον για σεξ. Και όταν καναμε σεξ 1 φορά την εβδομάδα ή 1 στις 15 ήξερα πως θα γίνει, τι θα γίνει και ελεγα άντε να τελειώσει....Τον είχε παρει και εκείνον απο κατω και δεν είχε ουτε εκεινος φαντασία.. Και λεω δεν πάει άλλο. Ο άντρας μου είχε πέσει και εκεινος μαζί μου, γιατί κακα τα ψέμματα κορίτσια, αν εμείς οι ίδιες δεν δώσουμε το εναυσμα στους άντρες μας δεν θα ξυπνήσει η φαντασία και κατ' επέκταση όλα τα άλλα...! ;)

Αυτό που έκανα είναι ότι σταμάτησα να κυκλοφορω στο σπίτι με τσουβαλοπυτζαμες και μαλλί τρελής. Επειδή λατρεύω τις πυτζάμες και αισθάνομαι άνετα φορώντας τες, πήγα και αγόρασα καινουρια πυτζαμάκια σεξυ! σορτσάκια, φορεματάκια, ανοιχτά, κοντά και σέξυ! Άλλαξα της εμφάνιση μου! Ανανεώθηκα, άλλαξα χρώμα και στυλ στα μαλλιά!Όταν με είδε ξαφνικά μπροστά του αλλαγμένη είδα στα μάτια του εκεινη την φλόγα που τόσο μου είχε λείψει!! :wink::wink::wink: Και απο τότε σιγα σιγά πήραμε τα πάνω μας! Και η φαντασία απογειώθηκε!! Και είμαστε ξανά οπως παλιά! Που κοιταζόμαστε και απλά με ακουμπάει και περνουμε φωτιά! Αρα μήπως και συ έχεις πάθει κατάθλιψη και σε γεμίζει μονο το μωράκι σου ;

Πρέπει να δώσεις μια ώθηση στον εαυτο σου ΕΣΥ και να δεις που ολα θα γίνουν οπως παλιά!

Γιατί όσο και να μας αγαπάνε οι άντρες μας και να μας σέβονται, στο τέλος απο την πολλή στέρηση και που δεν τους δειχνουμε την αγαπη μας, θα βρουν αλλου παρηγοριά...

Αν χρειαστείς κάτι και μπορώ να βοηθήσω θα το κάνω με μεγάλη μου χαρά!

Y.Γ. Ψήφισα το πολλές φορές, σχεδόν καθε μερα! Εύχομαι να μπορέσουμε να κρατήσουμε μια καλή συχνότητα και μετά που θα έρθει το μικρό μας αγγελάκι !

TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Likaki! συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και μπράβο σου που κατάφερες να ξεπεράσεις το πρόβλημα που είχες!!!

Αλλά τι γίνεται στην περίπτωση που η σύζυγος ντύνεται, αρωματίζεται, ξαπλώνει στο κρεβάτι και περιμένει τον άντρα της και όταν πηγαίνει ο άντρας στο κρεβάτι λειτουργεί σαν να μην υπάρχει γυναίκα δίπλα του; Ποιος φταίει; ή τι φταίει που ο άντρας δεν είδε καν τι φορούσε η γυναίκα, ούτε την χάιδεψε ή την αγκάλιασε;

manoula eton 21 το έχετε συζητήσει ποτέ το θέμα; πως αντιδρά και τι δικαιολογία σου λέει;

Link to comment
Share on other sites

Likaki! συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και μπράβο σου που κατάφερες να ξεπεράσεις το πρόβλημα που είχες!!!

Αλλά τι γίνεται στην περίπτωση που η σύζυγος ντύνεται, αρωματίζεται, ξαπλώνει στο κρεβάτι και περιμένει τον άντρα της και όταν πηγαίνει ο άντρας στο κρεβάτι λειτουργεί σαν να μην υπάρχει γυναίκα δίπλα του; Ποιος φταίει; ή τι φταίει που ο άντρας δεν είδε καν τι φορούσε η γυναίκα, ούτε την χάιδεψε ή την αγκάλιασε;

manoula eton 21 το έχετε συζητήσει ποτέ το θέμα; πως αντιδρά και τι δικαιολογία σου λέει;

 

 

Αυτό που θα έκανα εγω είναι να να του αρχισω τις ζουζουνιές, δηλαδή, " μωράκι κοίτα με ! σου αρέσει ?" , μετά θα τον πείραζα, να τον γαργαλούσα λιγάκι ξέρεις και τέτοια να αναγκαστεί να κουνηθεί, να γελάσει και στο τέλος θα έκανα μερικές κινήσεις ματ, φιλάκια σε λαιμουδάκια και χειλάκια και χαδάκια! Μετά θα τον στρίμωχνα σε κάποια γωνία του σπίτιου.... ;););)Αυτά σε διαφορετικές ημέρες! Άντρας είναι ! Δεν θα αντισταθεί !!Αν και πάλι δεν ....... τότε, θα καθόμουν να του μιλήσω αλλά του εφερνα το θέμα και θα το έριχνα πάνω μου. Δηλαδή, είναι κάτι που κανω και σε απωθεί, εχω αλλάξει και δεν με θέλεις; Τέτοιες ερωτήσεις, γιατί αν αρχίσεις κουβέντα και εμέσως πλην σαφώς τον κατηγορήσεις θα μπει σε κατάσταση άμυνας και δεν θα καταλήξετε πουθενα. Ενώ αν το παρεις πάνω σου θα δει πως είσαι με θετική διαθεση (γιατι οταν μας ψιλλιάζονται ότι παμε να μιλήσουμε και είμαστε αρνητικές δεν βγαζει πουθενα η κουβεντα....) και τότε σιγουρα κάτι θα βγει απο ολο αυτο! Αν και παλι με την παροδο των ημερων δεν γίνει κάτι ξανακαντου κουβεντα, όχι με επίθεση αλλά ρωτησε τον ηρεμα και στα ισια, τι τρέχει...

Ελπίζω κοριτσάκι μου να σε βοήθησα και θα χαρώ να μου πεις οτι αλλαξαν τα πράγματα! Όπως και για τη manoula eton 21! Όπου μπορώ να βοηθήσω μη διστάσεις να μου στείλεις!

TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites

χαρηκα πολυ για το λιακι... εγω εχω εξαντλησει τα περισσοτερα.. χαδακια, φιλάκια... δεν μπορω να πω, ανταποκρινεται, αλλα με τον ιδιο τονο, υφος, κινησεις... βαρεθηκα τα ιδια. θελει φαντασια ρε παιδια πως ν το κανουμε... το εχουμε συζητησει αλλα το φταιξιμο παντα παει πανω μου...!!! και οντως ξερω και γω οτι με τη σταση μου τον αποθω.. αφου εξαντληθηκα πλεον.. το μονο που δεν εχω δοκιμασει ειναι αυτο που ειπε το λιακι για τα τολμηρα κορμακια και νυχτικακια.. αλλα σκεφτομαι, οτι και αυτο να κανω, εφοσον οι υπολοιπες κινησεις θα ειναι ιδιες... ποιο ειναι το οφελος?? χθες δοκιμασα να κανουμε κανενα παιχνιδακι... παλι εγω τα εκανα ολα και τα υπολοιπα ηταν τα αναμενωμενα!! θελω να ασχολειται και ο αλλος... δεν ειναι μονολογος ρε παιδια..... διάλογος ειναι....

Link to comment
Share on other sites

χαρηκα πολυ για το λιακι... εγω εχω εξαντλησει τα περισσοτερα.. χαδακια, φιλάκια... δεν μπορω να πω, ανταποκρινεται, αλλα με τον ιδιο τονο, υφος, κινησεις... βαρεθηκα τα ιδια. θελει φαντασια ρε παιδια πως ν το κανουμε... το εχουμε συζητησει αλλα το φταιξιμο παντα παει πανω μου...!!! και οντως ξερω και γω οτι με τη σταση μου τον αποθω.. αφου εξαντληθηκα πλεον.. το μονο που δεν εχω δοκιμασει ειναι αυτο που ειπε το λιακι για τα τολμηρα κορμακια και νυχτικακια.. αλλα σκεφτομαι, οτι και αυτο να κανω, εφοσον οι υπολοιπες κινησεις θα ειναι ιδιες... ποιο ειναι το οφελος?? χθες δοκιμασα να κανουμε κανενα παιχνιδακι... παλι εγω τα εκανα ολα και τα υπολοιπα ηταν τα αναμενωμενα!! θελω να ασχολειται και ο αλλος... δεν ειναι μονολογος ρε παιδια..... διάλογος ειναι....

 

Έχεις δίκιο .. Έχεις κουραστεί και σε καταλαβαίνω.. Αλλά το θετικό στην υπόθεση είναι ότι έχεις θέληση ! Και αυτό είναι το μεγαλύτερο βήμα για μια νέα αρχή ! Μία κοπέλα που γνώρισα απο εδω μέσα μου πρότεινε ένα βιβλίο που είναι Βίβλος του Σεξ !! Πραγματικά υπέροχο για στάσεις και αναθερμάνσεις σχέσεων !!;);););););) Κάντε κάτι διαφορετικό ! Θυμηθείτε την Προ Παιδιου εποχή ! Εφόσον ανταποκρίνεται κάποιες φορές είναι ένα καλό δείγμα !

Δοκιμαστε καινουρια μέρη ! Ακόμα και μέσα στο σπίτι! Αλλά εγω εννοώ έξω απο αυτό ! Παίξτε ρόλους! Το παράνομο ζευγάρι ας πουμε! Να κάνετε σεξ σε παράνομα μέρη ακόμα και μέσα στο αμάξι ! Στη παραλία! Σε ενα δάσος ! Οπουδήποτε ! Θέλει προσπάθεια και υπομονή και κυρίως από τη μεριά σου ...

(Σου έστειλα π.μ.)

TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites

3-4 φορες το μήνα άντε 5 ή 6. Κάθε μέρα το κάναμε καλέ όταν είμασταν στα μέλια. Δε παραπονιέμαι νομιζω λίγα και καλα εξαλλου δεν γνωριστήκαμε τώρα. παντως μπραβο ρε κοριτσια που κρατατε τόσο πάθος στη σχεση σας κι εγώ που νόμισα πως αγαπιώμαστε πολυ με τον άντρα μου...Βεβαια ο καημένος μου το καλοκαιρι δουλευει τόσες πολλες ωρες που μερικές φορες τον παιρνει ο ύπνος στο τραπεζι(που τρώει το βραδινό του που είναι και το μόναδικο γευμα της μερας)

vaisp2.png

xrxup2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...