Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αισθησιακές ταινίες και βοηθήματα στις επαφές


Κάνετε χρήση αισθησιακών ταινιών ή άλλων βοηθημάτων στις επαφές;  

372

  1. 1. Κάνετε χρήση αισθησιακών ταινιών ή άλλων βοηθημάτων στις επαφές;

    • όχι δεν το ήθελα ποτέ, ούτε πρόκειται να το θέλω, με αηδιάζουν τέτοια πράγματα
      72
    • όχι δεν θα το ήθελα, μου είναι αδιάφορα/δεν μου αρέσουν, αλλά πιθανόν να δοκίμαζα εάν ο/η σύντροφός μου μου το έθετε σαν θέμα
      132
    • ναι θα το ήθελα, αλλά δεν το εχουμε συζητήσει ευθεως, δεν το έχει θέσει ακομα κανείς απο τους δυο
      104
    • ναι κάνουμε χρήση, που και που, αρέσει όμως περισσότερο στον/στην σύντροφο
      35
    • ναι κάνουμε χρήση, μια στις τόσες για αλλαγή, και μας αρέσει
      188
    • ναι κάνουμε χρήση, απο αρκετά συχνά εώς σχεδον πάντα, και μας αρέσει πολύ
      35


Recommended Posts

Όχι απλά προχό...πολύ προχό θέμα!!!!!!!!

Λοιπόν... εμείς καθότι φλογερό ζευγάρι & με πολύ φαντασία δεν είχαμε τέτοια θέματα αλλά τον τελευταίο καιρό, κάτι η κούραση κάτι τα ψυχολογικά, λέω να επισκεφτώ ένα τέτοιο κατάστημα και να παρω μία πλαστική κούκλα για το σύζυξ...

Ξέρετε αν φτιάχνουν αντίγραφα γυναικών? Να πάρω μία ίδια μ' εμένα για να μην παραπονιέται!!!

 

 

xaxa πες το ψέματα!το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ!!που μας καταντήσανε!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • 2 months later...

Eμείς παιδιά χρησιμοποιούμε sex toys πολύ συχνά γιατι έχουμε sex shop (και κανονικό και ιντερνετικό)!!!Πάντως και να μην είχαμε το μαγαζί είμαστε πολύ θετικοί στις "δοκιμές" και ποτέ δε βγήκαμε χαμένοι! :wink: Όσον αφορά τις ταινίες,εγώ δεν είμαι πολύ φαν,αλλά ο άντρας μου φτιάχνεται οπότε που και που βλέπουμε καμία. Γενικά πάντως επειδή είναι η δουλειά μου αυτή ξέρω οτι υπάρχουν παιχνίδια για ΟΛΟΥΣ,όσο "πουριτανοί" και να είναι...Και να στε σίγουροι οτι - αν φυσικά το θέλουν και οι δύο - η χρήση βοηθημάτων μόνο καλό κάνει στην ερωτική ζωή!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι στην αρχη με τις ταινιες αισθανομουνα λιγο αβολα..νομιζα οτι η φαντασια μας στερεψε και αρα χρειαζομασταν εξωγενη βοηθεια. Τωρα που χαλαρωσα πιστευω οτι βοηθανε και αυτες σε ενα βαθμο...μαλλον σε μεγαλο βαθμο.

Link to comment
Share on other sites

Ωπ!

Τώρα το πήρα χαμπάρι το θεματάκι...

Επίσης τώρα θυμήθηκα ότι αν κι έχουμε δοκιμάσει το δαχτυλίδι... δεν θυμάμαι τίποτα, ούτε για αίσθηση, ούτε για θόρυβο, απλά θυμάμαι ότι τόχουμε δοκιμάσει...

Και ταινίες ... κάπου τις έχουμε βάλει... αλλά που???

Μήπως να πάρουμε καμιά καινούργια???

Τη Τζούλια την έχω δει (στη δουλειά παρακαλώ!!!), το 1ο της εργάκι, αποσπάσματα φαντάζομαι, γιατί κράτησε μόνο 10 λεπτά... η κοπέλα είναι επιεικώς άθλια!!!

Στα του θέματος... τελευταία το έχουμε ρίξει στους "ρόλους"... με το που με βλέπει ντυμένη ...νοσοκόμα πχ, δεν χρειάζεται ούτε ατάκα να πω...

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

αψογο το θεματακι!!

 

και το δαχτυλιδι εχουμε δοκιμασει και βλεπουμε και τις ταινιουλες μας που και που.η αληθεια ειναι οτι ο συζηγος εχει αστηρευτη φαντασια κι εγω δεν χαλιεμαι καθολου να δοκιμαζουμε καινουρια πραγματα.σε sex shop δυστηχως δεν εχουμε καταφερει να παμε ακομα αλλα ειναι μεσα στα προσεχως!!!οπως και η βολτα σε strip show παρεουλα μολις γεννησω οπως μου ειπε "για να μπορω να σου στειλω και καμια κοπελα να χορεψει πανω σου".σε γενικες γραμμες δεν μπορω να πω οτι πλητουμε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγω πιστευω πως το θεμα ειναι να μην εχεις taboo με τον ανθρωπο σου και να φτανεις μεχρι εκει που θες εσυ...ετσι κρατας ζωντανη μια σχεση πολλων χρονων χωρις να σβησει ο ερωτισμος της...να σας ρωτησω κατι αλλο...οκ χρησιμοποιητε ταινειες κ.α παιχνδια ερωτικης φυσεως οταν ομως φτανετε στο κυριως πιατο...εχετε μια σταθερη "εισοδο" η γενικα ειστε ανοιχτες στις προτασεις και για αλλου τυπου επαφες(δεν αναφερομαι στο στοματικο)το ρωταω γιατι προσφατα μου επεσε το μπαλακι και δεν εχω αποψη επι του θεματος:lol::lol::lol::lol::lol:

κανεις δεν ειναι τελειος....μεχρι να τον ερωτευτεις..!!

[/url]

 

XzOfp2.png

Link to comment
Share on other sites

αντε καλε.. εχουν πολυ γουστο κατι τετοια... ετσι να ξεχναμε για λιγο και ολα τα κακως κειμενα.. εκτος δηλαδη αν και το σεξ εχει καταληξει και αυτο ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Eμείς παιδιά χρησιμοποιούμε sex toys πολύ συχνά γιατι έχουμε sex shop (και κανονικό και ιντερνετικό)!!!Πάντως και να μην είχαμε το μαγαζί είμαστε πολύ θετικοί στις "δοκιμές" και ποτέ δε βγήκαμε χαμένοι! :wink: Όσον αφορά τις ταινίες,εγώ δεν είμαι πολύ φαν,αλλά ο άντρας μου φτιάχνεται οπότε που και που βλέπουμε καμία. Γενικά πάντως επειδή είναι η δουλειά μου αυτή ξέρω οτι υπάρχουν παιχνίδια για ΟΛΟΥΣ,όσο "πουριτανοί" και να είναι...Και να στε σίγουροι οτι - αν φυσικά το θέλουν και οι δύο - η χρήση βοηθημάτων μόνο καλό κάνει στην ερωτική ζωή!

ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!

 

Την καλυτερη δουλεια κανετε, αν και μεταξυ μας, εξακολουθουμε να μην εχουμε τοσο καλη ποικιλια οσο θα πρεπε καθως ειναι ολιγον ταμπου ΚΑΙ αυτο το θεμα πια (βεβαια εσεις ξερετε καλυτερα ποσοι μπαινουν κια βγαινουν με το ματι στη πλατη κιολας μην τους παρει κανεις χαμπαρι χαχα)..

 

εγω παντως ειλικρινα αν η κατασταση ηταν διαφορετικη απο θεμα νοοτροπιας θα ηταν ενα απο τα must που θα εκανα επαγγελματικα αν δεν ανοιγα αλλης φυσεως καταστημα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω πιστευω πως το θεμα ειναι να μην εχεις taboo με τον ανθρωπο σου και να φτανεις μεχρι εκει που θες εσυ...ετσι κρατας ζωντανη μια σχεση πολλων χρονων χωρις να σβησει ο ερωτισμος της...να σας ρωτησω κατι αλλο...οκ χρησιμοποιητε ταινειες κ.α παιχνδια ερωτικης φυσεως οταν ομως φτανετε στο κυριως πιατο...εχετε μια σταθερη "εισοδο" η γενικα ειστε ανοιχτες στις προτασεις και για αλλου τυπου επαφες(δεν αναφερομαι στο στοματικο)το ρωταω γιατι προσφατα μου επεσε το μπαλακι και δεν εχω αποψη επι του θεματος:lol::lol::lol::lol::lol:

 

κοιτα καλη μου, αν δεν εχεις αποψη επι του θεματος μπορεις να αφησεις τον αγαπημενο σου να σου κανει μια δοκιμη και αν δεν σου κανει, δεν σου αρεσει η σε ενοχλει πες το αυτοματα.. καλυτερο ειναι να εισαι ειλικρινης..

αν παλι δεν σου αρεσει απο την συζητηση και μονο και παλι θα πρεπει να του το πεις.. δεν ειναι ΟΛΑ για ΟΛΟΥΣ.. ασε δε που οσα και να κανεις οι ανδρες (δεν αναφερομαι απολυτα βεβαια) παντα θελουν και κατι παραπανω.. κανε οτι κανεις λοιπον οσο σε αφορα και σε ευχαριστει αλλα ευχαριστει και εκεινον συναμα..

 

καλη επιτυχια..

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω πως το θεμα ειναι να μην εχεις taboo με τον ανθρωπο σου και να φτανεις μεχρι εκει που θες εσυ...ετσι κρατας ζωντανη μια σχεση πολλων χρονων χωρις να σβησει ο ερωτισμος της...να σας ρωτησω κατι αλλο...οκ χρησιμοποιητε ταινειες κ.α παιχνδια ερωτικης φυσεως οταν ομως φτανετε στο κυριως πιατο...εχετε μια σταθερη "εισοδο" η γενικα ειστε ανοιχτες στις προτασεις και για αλλου τυπου επαφες(δεν αναφερομαι στο στοματικο)το ρωταω γιατι προσφατα μου επεσε το μπαλακι και δεν εχω αποψη επι του θεματος:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ειναι ωραιο για μια αλλαγη ή για ενα πιο πικαντικο βραδυ...Κατα τη γνωμη μου παντα , μετα απο καποιες φορες ερχεται και για τη γυναικα μια ευχαριστηση. Σε καμια περιπτωση ομως δεν ειναι για καθε μερα και καθε φορα. Καλο ειναι με τον καταλληλο παρτενερ να τα δοκιμαζεις ολα!!χαχα

Ασε που σε εκεινους αρεσει τρελαααααα!!!

Τι συζητηση ανοιξαμε πρωι πρωι!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Άντε, να πω και για ΤΕΤΟΙΟ θέμα την γνώμη μου...

 

Βασικά, στην ζωή μου, είχα το πολύ καμιά δεκαριά κοπέλες μέχρι να παντρευτώ την συμβία μου - στα 33 μου. Δηλαδή, ούτε λίγες (σαν κάτι φίλους που παντρεύτηκαν την πρώτη γκόμενα στο Λύκειο), ούτε πολλές (σαν κάτι άλλους γνωστούς μου, που πρέπει να 'χουν ..."κερδίσει κανονάκι" απ' τις άπειρες που είχαν).

Γενικά, εκτός μιας ΓΕΝΝΗΜΕΝΗΣ ΓΙΑ ΣΕΞ κοπέλας που είχα (αχ,βαχ!), όλες οι άλλες είχαν αφ' ενός ταμπού για ταινίες σεξ, αφ' εταίρου δεν τολμούσαν καν να πουν δυο-τρία "προχό" πραγματάκια που γούσταραν κι έπρεπε να γίνω... Νοστράδαμος για να τα μαντέψω μόνος μου.

 

Της συμβίας μου, της αρέσουν ταινίες τέτοιες - αλλά ΚΑΙ ΕΚΕΙ (όπως και στα περισσότερα πράγματα)... της αρέσουν ΑΛΛΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ταινίες (κάτι ξενέρωτες αμερικανιές!), ενώ εμένα μ' αρέσουν οι "υπερπαραγωγές" τύπου Σελιέρι κτλ.! (Χαχαχαχα)...

 

Εν πάσει περιπτώσει, για να πούμε την μαύρη αλήθεια, οι ταινίες σεξ άρχισαν να γυρίζονται για... μοναχικούς ανθρώπους! Δηλαδή, οι ΤΣΟΝΤΕΣ (για να τα λέμε τα πράγματα με τ' όνομά τους), γυρίζονται για άτομα που είτε είναι μόνα είτε γουστάρουν και μόνοι τους να "την βρίσκουν" (κακό δεν είναι). Να ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟ... να είσαι ΞΑΠΛΑ μαζί του... να φοράς "αδαμάντια περιβολή" (γυμνός)... και να θες να πάρεις "μάτι" την οθόνη, ε, αν μή τί άλλο είναι... ΞΕΦΤΙΛΑ (κατ' εμέ)!

Τις ταινίες τις βλέπεις είτε γιατί ο σύντροφός σου ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ό,τι γουστάρεις (και τα βλέπεις επί της οθόνης), είτε γιατί ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ να τα κάνει, είτε γιατί ΕΣΥ ΚΟΛΩΝΕΙΣ να πεις τι θες, κτλ. κτλ.

 

Οπότε... οι ταινιούλες μένουν για ώρες "μοναχικές" ή σε φάσεις που γουστάρεις "σόλο"... και αρχίστε να ΜΙΛΑΤΕ στον σύντροφο και να του λέτε ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ! Και να απαιτείτε να το κάνει - με έξυπνο και πονηρό τρόπο, όχι να τον πιάσετε απ' τον λαιμό "μάγκα, πέσε κάτω και παίρνε" (πουσάπς εννοώ, βρώμικα μυαλά!)...

 

Α... και κάτι τελευταίο, απ' την μικρή μου πείρα & ηλικία (42 ετών). Ακολούθησα (και ΔΕΝ ΕΧΑΣΑ!) το δόγμα του παππού μου, ΜΕΓΑ "ζεν-πρεμιέ" της εποχής του (πασίγνωστος ποδοσφαιριστής και γυναικάς):

 

"Αγόρι μου, ποτέ δεν παντρευόμαστε αυτήν που την θέλουμε στα τέσσερα... και ποτέ δεν συμπεριφερόμαστε σαν να 'χουμε 'κουνελάκι της Τρούμπας', αυτή που θέλουμε να γίνει μάνα των παιδιών μας και κυρά μας".

 

Και είχε δίκιο - και πιστέψτε με, είμαι ΑΚΡΩΣ χορτασμένος απ' την ζωή μου.

Σόρρυ για το μακρισκελές... σεντόνι που έγραψα, αλλά ήθελα να πω την άποψή μου, ολοκληρωμένη.

Link to comment
Share on other sites

να φοράς "αδαμάντια περιβολή" (γυμνός)...

 

"αδαμιαία περιβολή" λέγεται αγαπητέ, το διαμάντι είναι άβολο για αυτές τις περιοχές του σώματος...

σαταλάσιιιι

Link to comment
Share on other sites

"αδαμιαία περιβολή" λέγεται αγαπητέ, το διαμάντι είναι άβολο για αυτές τις περιοχές του σώματος...

 

Ναι, μωρέ, σόρρυ. Καλά έκανες και με διόρθωσες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...