Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε στολίζετε το Χριστουγεννιάτικο σας δέντρο;


Χριστουγεννιάτικο δέντρο  

1.268

  1. 1. Χριστουγεννιάτικο δέντρο

    • Τέλος Νοεμβρίου
    • Αρχές Δεκεμβρίου
    • Μία εβδομάδα πριν από τα Χριστούγεννα
    • Τελευταία στγμή


Recommended Posts

Καλησπέρα σας!!Και εμείς φέτος λέμε να στολίσουμε αρχές Δεκεμβρίου και φέτος θα ειναι κάτι ξεχωριστό για μας!Πρώτη χρονιά μέ τον μόλις 2 μηνών αγοράκι μας!Και λέμε να κάνουμε ένα δέντρο με παιδικά στολίδια, και να ντύσουμε τον μικρό μας καλλικατζαράκι!Πλάκα θα έχει...:P

Κωνσταντίνος-Ιωάννης 10/09/11

:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 214
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εμείς στολίζουμε αρχές Δεκεμβρίου. Είδα και εγώ ότι 3 του μηνός είναι Σάββατο. Πιστεύω ότι είναι μία πολύ καλή ευκαιρία για να έχουμε χρόνο και να έχουμε και την Κυριακή μπροστά μας. Φέτος θα είμαστε και μόνοι μας χωρίς τον μπαμπά μας ο οποίος φεύγει για δουλειά για ένα μήνα στο εξωτερικό στο τέλος της εβδομάδας. Αλλά θα το φτιάξουμε με τα ζουζουνάκια μου και όταν γυρίσει παραμονές Χριστουγέννων θα βρει το σπιτάκι μας στολισμένο και γιορτινό. Παρεπιπτώντος με βλέπω να ξημεροβραδιάζομαι μπροστά στο computer συνδεδεμένη με το skype για ένα μήνα.......

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάλι στολίσαμε ήδη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εκμεταλλευτήκαμε την επίσκεψη της γιαγιάς και του παππού το Σάββατο και βάλαμε τα Χριστούγεννα σπίτι μας!!!!

Τα πρώτα μας Χριστούγεννα με το όνειρό μας αγκαλιά: τα δύο μας παλικάρια!

Και φυσικά.... οι μπάλες στο χριστουγεννιάτικο δέντρο είναι όλες μπλε!:P

as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

 

Διπλή κούραση, διπλή ευτυχία, διπλό όνειρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάλι στολίσαμε ήδη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εκμεταλλευτήκαμε την επίσκεψη της γιαγιάς και του παππού το Σάββατο και βάλαμε τα Χριστούγεννα σπίτι μας!!!!

Τα πρώτα μας Χριστούγεννα με το όνειρό μας αγκαλιά: τα δύο μας παλικάρια!

Και φυσικά.... οι μπάλες στο χριστουγεννιάτικο δέντρο είναι όλες μπλε!:P

 

μπραβο πολυ γρηγορα στολισατε αντε καλα χριστουγεννα σε ολυςς κοριτσια εγω μαλλον το επομενο σαββατο λεω να ασχοληθω αλλα το σκεφτομαι ακομα μην το βαρεθω κ μετα περιμενω πως κ πως να περασουν οι γιορτες για να το ξεστολισω:rolleyes::rolleyes::rolleyes: ,,,,, παντως κ εμεις τελος νοεμβριου παντα στολιζουμε φετος εχουμε κ το μικρο αχαχ τι θα τραβιξω αλλα πιστευω πως πρεπει μαλλον επιβαλεται να στολισω για να χαρουν τα μικρα οποτε ας κουραστω λιγο παραπανω σε αυτες τις γιορτες αλλα να το χαρουμε πολυ πολυ.... χρονια πολλα λοιπον,,,,,;);););):-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το αναρτώ και εδώ για να το δείτε

 

Είστε όλοι καλεσμένοι στο πρώτο πάρτυ ανταλλαγής χριστουγεννιάτικων ειδών και παιχνιδιών για το 2011.

 

Τα Χριστούγεννα πλησιάζουν και νιώθετε ότι θέλετε μια ανανέωση; έχετε βαρεθεί να βλέπετε κάθε χρόνο την ίδια χριστουγεννιάτικη διακόσμηση στον χώρο σας; θέλετε να αγοράσετε καινούργια στολίδια αλλά δεν μπορείτε; μην το σκέφτεστε άλλο! φέρτε στο παζάρι μας όλα τα χριστουγεννιάτικα στολίδια ή ότι άλλο χριστουγεννιάτικο έχετε που δεν το χρειάζεστε πια και πάρτε ότι σας αρέσει χωρίς περιορισμούς αλλά κυρίως χωρίς κόστος!

 

ΤΙ: Μπορείτε να φέρετε οτιδήποτε χριστουγεννιάτικο όπως στολίδια, δένδρα, είδη διακόσμησης, (κούπες, πιατέλες, σκουφιά, κασκόλ, γάντια, κάλτσες, χριστουγεννιάτικα cd και dvd) και ότι άλλο μπορεί να σκεφτείτε εσείς που δεν το έχουμε φανταστεί εμείς. Ωστόσο επειδή τα Χριστούγεννα είναι κυρίως για τα παιδιά μπορείτε να φέρετε και παιχνίδια τα οποία είτε μπορείτε να ανταλλάξετε είτε θα τα προσφέρουμε σε παιδάκια που εκείνες κυρίως τις ημέρες τα χρειάζονται περισσότερο.

ΠΩΣ: Φέρνετε τα πράγματα που δεν χρειάζεστε πια, όλα απαραίτητα σε καλή κατάσταση, τα αφήνετε στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο και παίρνετε ότι σας αρέσει. Και για να μείνει ζωντανό το γιορτινό πνεύμα και του χρόνου, συμμετέχουμε όλοι μαζί στον κουμπαρά του Άγιου Βασίλη!

ΠΟΤΕ: Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 12:00 -20:00 μ.μ.

ΠΟΥ: Πολυχώρος Para Pera, Αχαρνών 61 & Φερρών Αθήνα πλησίον ηλεκτρικού σταθμού Βικτώρια, http://www.parapera.gr.

Σκοπός αυτής της προσπάθειας είναι να ζωντανέψει το χριστουγεννιάτικο πνεύμα και να ενισχύσει το αίσθημα της προσφοράς και της αγάπης. Ελάτε να γνωριστούμε και να ανακυκλώσουμε. Τα παλιά μας στολίδια ας γίνουν φέτος τα καινούρια δώρα του διπλανού μας!

 

Κι επειδή γιορτές χωρίς γλυκίσματα δεν γίνονται, σας προσκαλούμε και σας προκαλούμε να φτιάξετε λιχουδιές με τα χεράκια σας για να κεραστούμε όλοι! Και βέβαια επειδή δεν ξεχνάμε και τους μικρούς μας φίλους, ετοιμάζουμε γιʼαυτούς πολλές και όμορφες εκπλήξεις!

Σας περιμένουμε μαζί με την καλύτερη γιορτινή σας διάθεση!

 

Πληροφορίες : 698 1278825

Χατζηιωάννου Βασιλική

694 9471672 / 698 0772183

Σιώπα Χρύσα

Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο στολιζουμε πρώτη βδομάδα του Νοέμβρη, αλλα φέτος στολισαμε 9... Οκτώβρη!!! Τρέλα!!!!!!! Το κρατάμε εώς μέσα Φλεβάρη! Και όχι δεν το βαριεμαι!

I LOVE LOVE LOVE MY LOVEs!!!

kk3v338aind9kxn9.png

 

kk3v94dfbst5o12x.png

Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο στολιζουμε πρώτη βδομάδα του Νοέμβρη, αλλα φέτος στολισαμε 9... Οκτώβρη!!! Τρέλα!!!!!!! Το κρατάμε εώς μέσα Φλεβάρη! Και όχι δεν το βαριεμαι!

 

Τέλειο!!!

Εγώ στολίζω πάντα κατά τις 20 Νοεμβρίου γιατί 21 έχει γεννέθλια ο μικρός μου. Αυτό το weekend ετοιμάζω το δεντράκι!

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο στολιζουμε πρώτη βδομάδα του Νοέμβρη, αλλα φέτος στολισαμε 9... Οκτώβρη!!! Τρέλα!!!!!!! Το κρατάμε εώς μέσα Φλεβάρη! Και όχι δεν το βαριεμαι!

 

Καλέ έλα εδώ να το πεις και στον άντρα μου μπας και τον καταφέρουμε!Θέλω και εγώ....Ήθελα από το προηγούμενο ΣΚ αλλά δεν με αφήνει.Το πρώτο Σκ του Δεκεμβρίου μου είπε:-( Τι να κάνουμε υπομονή!

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites

και γω θελω!! τι χαρα φετος που εχουμε και την μπουμπου μας.....αλλα δεν εχουμε αγορασει δεντρακι ακομα...λεμε το Σ/Κ να παμε jumbo.Oλο και κατι οικονομικο θα βρουμε.φετος με τις πανες και τα γαλατα ειναι λιγουλακι δυσκολα τα πραγματα για μας.

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς στολίζουμε την πρώτη εβδομάδα του Δεκέμβρη. Μ' αρέσει πολύ, γιατί το στολίζουμε παρεούλα όλη η οικογένεια :D.Στο ξεστόλισμα βέβαια έχουμε ένα θέμα, γιατί οι δυο άντρες μου βαριούνται να ασχοληθούν, οπότε το κάνει αναγκαστικά η μαμά :rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο στολιζουμε πρώτη βδομάδα του Νοέμβρη, αλλα φέτος στολισαμε 9... Οκτώβρη!!! Τρέλα!!!!!!! Το κρατάμε εώς μέσα Φλεβάρη! Και όχι δεν το βαριεμαι!

 

Κοβω φλέβα, μόνο που το λες (χιουμορ κάνω!). Εγώ 20 Δεκεμβρίου και 2 έχει φύγει!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

το παρόν θέμα κλειδώνεται.

Για θέματα που σχετίζονται με την ατμόσφαιρα των Χριστουγέννων, φωτογραφίες στολισμένων σπιτιών, χριστουγεννιάτικες φωτογραφίες ή τις προσωπικές σου σκέψεις και συναισθήματα για αυτή την οικογενειακή γιορτή, σας περιμένουμε στο θέμα Στον ρυθμό των Χριστουγέννων στο φόρουμ του ParentsCafe.gr ! Όλες οι συζητήσεις που θα ξεκινούν/έχουν αυτή τη θεματολογία στο parents.gr, θα κλειδώνονται και θα τοποθετείται αυτό το κείμενο. Δείτε εδώ θέματα που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε, που έχουν σχέση με κατασκευές, εκδηλώσεις και ενημερωτικά θέματα για την γιορτή των Χριστουγέννων!

 

Οδηγίες εγγραφής:http://parentscafe.gr/showthread.php?t=234

 

Οδηγίες ανάκτησης κωδικού: http://parents.org.gr/forum/showthre...32#post1397532

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...