Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ευνουχισμος στους παιδεραστες;


ευνουχισμος παιδεραστων  

817

  1. 1. ευνουχισμος παιδεραστων

    • ναι, συμφωνω, επρεπε ηδη να εφαρμοζεται
      482
    • οχι, ειμαι καθετα αντιθετος/η σε τετοιου ειδους ποινες
      42
    • ναι.. υπο ορους
      51
    • δε ξερω, σηκωνει πολυ συζητηση αυτο το θεμα
      63


Recommended Posts

Ρε συ κουμπί σ' ερωτεύτηκα λέμε!!!!!

 

Ψιτ tiller, να σου σφυρίξω ένα άλλο μέρος που σφάζομαι στην κυριολεξία μ'ενα καλό μου φίλο που έχει τις ίδιες απόψεις με σένα.

 

Δηλαδή αν πιάσουν κανέναν που έχει κάνει βιντεοσκόπηση (άρα υπάρχουν αποδεικτικά στοιχεία και δεν υπάρχει περίπτωση κακοδικίας και συναφή) να βιάζει βρέφος 6μηνίτικο, τι πιστεύεις ότι πρέπει να γίνει?

Η πιο light εκδοχή που μπορώ να σκεφτώ είναι τα ισόβια στην απομόνωση με ένα ποτήρι νερό ανα 24ωρο και μια φέτα ψωμί (πολύ λεπτή φέτα όμως).

 

αμαν ρε HARLOW ντιπ απολιτιστη???? μπορει να ειχε ψυχολογικα προβληματα ο καημενος....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 415
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΕΠΙΠΛΕΟΝ Ο ΕΥΝΟΥΧΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΙΑΣΟΥΝ ΜΕ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ

 

συμφωνω σε ολα οσα λες, μα σε ολα ομως, οταν ομως κακοποιειται ενα παιδι νοιωθω σαν να κακοποιειται το παιδι μου και θελω να σκοτώσω με τα ιδια μου τα χερια,,, κατανοω οτι μια πολιτισμενη κοινωνια πρεπει να βρει αλλα μεσα,,δεν θα γινει σαν κι αυτον η θα τον θεραπαευσει η θα τον κρατησει ισοβια σε ψυχιατρειο/φυλακη με ψηλα καγκελα,,γιατι ομως τους βγαζουν? γιατι δεν θεωρειται το χειροτερο εγκλημα?

 

απο την αλλη σκεφτειτε οτι αυτοι οι ανθρωποι ηταν καποτε τα μωρακια μιας μαμας κι ενος μπαμπα,,,,φαντασου τι γονεις θα ειχε για να φτανει καποιος σε τετοια σημεια

 

νομιζω οτι ολοι οσοι λεμε ναι στον νομοθετημενο ευνουχισμο/κρεμαλα βασικα λεμε ναι σε κατι που θα θελαμε να κανουμε εμεις,,,δεν μπορουμε και λεμε ας το κανει καποιος αλλος

η πολιτεια οφειλει να τα βλεπει τα πραγματα απο ολες τις πλευρες,,

 

αναρωτηθηκατε γιατι αυξανουν αυτα τα κρουσματα? γιατι υπαρχουν κτηνη που αγοραζουν παιδικη πορνογραφια? μπορει οι ιδιοι να μην περνουν στην πραξη αλλα πληρωνουν για να δουν! αυτος που βιαζει αυτος που διακινει το υλικο και ο αλλος που βλεπει,,,,να τους σκοτωσουμε ολους εγω πρωτη,,,και μετα? λυθηκε το θεμα?

γιατι? το θεμα ειναι πολυ συνθετο,,,ας δουμε τουλαχιστον απο την πλευρα μας ως γονεις, μελη αυτης της κοινωνιας πως να μην συμβαλουμε ουτε στο απειροελαχιστο ωστε να δημιουργηθει ενα τετοιο τερας

Link to comment
Share on other sites

αμαν ρε HARLOW ντιπ απολιτιστη???? μπορει να ειχε ψυχολογικα προβληματα ο καημενος....

Σε ότι αφορά παιδιά δεν παίρνω χαμπάρι ΤΙΠΟΤΑ. Πιο απολίτιστη από μένα δεν υπάρχει. Και ταλιμπάν να με πεις, θα σου πω ότι έχει κάργα δίκιο.

Αυτά τα περί ψυχολογική διατάραξης στους παιδεραστές και τα δικαιώματά τους τα'χω γραμμένα στα παλαιότερα των υποδημάτων μου.

 

(θα σου σφυρίξω και σένα το μέρος που πλακώνομαι με το φιλαράκι μου να κάνουμε ντου πολλές να τον ξεχέζουμε ομαδικά- το πολύ πολύ να μας μπανάρει -καλή καρδιά βρε)

 

PS: Πάντως εγώ θα ήθελα να μου πούνε το αρμόζουσες ποινές για ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟΥΣ παιδεραστές (on camera που λέω και πιο πάνω).

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Ας υποθέσουμε πως το παιδί του γείτονα (για να μην πούμε το δικό μας) κακοποιείται σεξουαλικά από τον πατέρα του, ο οποίος μπορεί στη ζωή του να έχει κακοποιήσει και 2-3 άλλα παιδιά τα οποία ποτέ δεν μίλησαν. Αυτό το ανακαλύπτει κάποιος με κάποιο τρόπο και έχοντας αποδείξεις, τον πάει στα δικαστήρια όπου και καταδικάζεται σε 20ετή κάθειρξη πχ. Στα 9 χρόνια λόγω καλής διαγωγής, νεότατος και φουλ στις ορέξεις αφού (υποθέτω και ελπίζω) έχει κακοποιηθεί και ο ίδιος στη φυλακή, αποφυλακίζεται και είναι ελεύθερος πια και σοφρωνισμένος να ενταχθεί στην κοινωνία μας. Εγώ που είμαι η γειτόνισσα θα πω "ααα τι ωραία, βγήκε ο τάδε, ας στείλω το παιδί μου στο σπίτι τους να παίξουν όλα τα παιδάκια"??? Εγώ ξέρω πως δεν θα το πω, εσείς θα το πείτε? Με το χέρι στην καρδιά απαντήστε μου, δεν θα τρέματε για το παιδί σας?

 

εσυ λοιπον my Kelly για να ΦΑΝΕΙΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΗ θα επρεπε ή να στειλεις το αθωο σου παιδι στο στομα του λυκου ή να προστατευσεις τα παιδι σου όσο καλυτερα μπορεις και να πεις "Ας βρει σε καποιο άλλο να τα κάνει βρε αδερφέ!".... κι εκει τελειωνει ο πολιτισμος μας δυστυχως...

 

Δεν ξέρω αν θα ήμουν τόσο θαραλέα (δεν φημίζομαι γενικά για το θάρρος μου). Και μαγαζί να είχα ίσως να δίσταζα να προσλάβω έναν που είχε φυλακιστει για κλοπές. Όμως αυτό είναι διαφορετικό από το να του επιτρέπεται να είναι πλέον ελευθερος εφόσον πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις.

Ας βρει κάτι άλλο να κάνει βρε αδερφέ!

 

εκτος κι αν στατιστικα πειθοσουν πως ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ απο φυλακισμενος γειτονας δεν αποτελει υπολογίσιμο κίνδυνο για το παιδί σου

 

Εντάξει, το παιδί μου δεν κινδυνευει μονο από τον αποφυλακισθέντα παιδεραστή. Προσωπικά δεν θεωρώ αυτό το ποσοστό υπολογίσιμο κίνδυνο για το παιδί μου

 

αχχχ...τι λεμε και δεν κλαιμε... καλυτερα να παραμεινεις στο κλαμπ των απολιτιστων

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω για ακρωτηριασμούς και διάφορα άλλα, ξαναβάζω το άρθρο που μας έκανε να ξαναρχίσουμε αυτή τη συζήτηση. Δεν λέμε να του κόψουν το πουλί (για να γίνω κατανοητή, γιατί μερικοί μάλλον δεν διαβάζουν καλά), αλλά να υποβληθεί σε ιατρική διαδικασία με φάρμακα τα οποία θα του αναστείλουν την σεξουαλικότητα εως και 15 χρόνια.

 

Ας υποθέσουμε πως το παιδί του γείτονα (για να μην πούμε το δικό μας) κακοποιείται σεξουαλικά από τον πατέρα του, ο οποίος μπορεί στη ζωή του να έχει κακοποιήσει και 2-3 άλλα παιδιά τα οποία ποτέ δεν μίλησαν. Αυτό το ανακαλύπτει κάποιος με κάποιο τρόπο και έχοντας αποδείξεις, τον πάει στα δικαστήρια όπου και καταδικάζεται σε 20ετή κάθειρξη πχ. Στα 9 χρόνια λόγω καλής διαγωγής, νεότατος και φουλ στις ορέξεις αφού (υποθέτω και ελπίζω) έχει κακοποιηθεί και ο ίδιος στη φυλακή, αποφυλακίζεται και είναι ελεύθερος πια και σοφρωνισμένος να ενταχθεί στην κοινωνία μας. Εγώ που είμαι η γειτόνισσα θα πω "ααα τι ωραία, βγήκε ο τάδε, ας στείλω το παιδί μου στο σπίτι τους να παίξουν όλα τα παιδάκια"??? Εγώ ξέρω πως δεν θα το πω, εσείς θα το πείτε? Με το χέρι στην καρδιά απαντήστε μου, δεν θα τρέματε για το παιδί σας?

 

Όταν μιλάμε γενικά ηθικολογώντας και υπερμαχόμενοι δεν ξέρω κι εγώ τι (πραγματικά δεν κατονοώ πώς μπορεί ένας γονέας να μάχεται υπέρ των δικαιωμάτων κάποιου που έχει βλάψει/κακοποιήσει ένα παιδί), είναι όλα εύκολα στα λόγια. Στην πραγματικότητα όμως θα φερόσασταν έτσι αλτρουιστικά ως προς τον παιδεραστή?

Καταρχήν ας μου εξηγήσει κάποιος πώς έχει βγει το συμπέρασμα πως όποιος διαφωνεί με τον ευνουχισμό θα έκανε ευχαριστως παρέα με έναν παιδεραστή...:confused::confused::confused:

Ξαναείπα και πριν πως προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα, όχι μόνο αν ο εν λόγω "κυριος" ήταν παιδεραστής, αλλά και δολοφόνος, έμπορος ναρκωτικών κλπ.

Μάλλον πάμε σε άλλη συζήτηση, αν δηλαδή κάποιοι εγκληματίες πρέπει να αποφυλακίζονται ή όχι. Δεν θα πω αν ο νόμος είναι σωστός ή όχι γιατί δεν ξέρω το πνευμα του, αν μας το εξηγήσει κάποιος δικηγόρος τότε θα έχω άποψη

Για να αντιστρέψω την ερώτηση, εσυ kelly θα άφηνες το παιδί σου να πάει να παιξει αν ο γείτονας είχε στειρωθεί? Δεν θα είχες κανεναν λόγο ανησυχίας πιστευω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχήν ας μου εξηγήσει κάποιος πώς έχει βγει το συμπέρασμα πως όποιος διαφωνεί με τον ευνουχισμό θα έκανε ευχαριστως παρέα με έναν παιδεραστή...:confused::confused::confused:

Ξαναείπα και πριν πως προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα, όχι μόνο αν ο εν λόγω "κυριος" ήταν παιδεραστής, αλλά και δολοφόνος, έμπορος ναρκωτικών κλπ.

Μάλλον πάμε σε άλλη συζήτηση, αν δηλαδή κάποιοι εγκληματίες πρέπει να αποφυλακίζονται ή όχι. Δεν θα πω αν ο νόμος είναι σωστός ή όχι γιατί δεν ξέρω το πνευμα του, αν μας το εξηγήσει κάποιος δικηγόρος τότε θα έχω άποψη

Για να αντιστρέψω την ερώτηση, εσυ kelly θα άφηνες το παιδί σου να πάει να παιξει αν ο γείτονας είχε στειρωθεί? Δεν θα είχες κανεναν λόγο ανησυχίας πιστευω....

 

πολυ ωραια το εθεσες

Link to comment
Share on other sites

Για να αντιστρέψω την ερώτηση, εσυ kelly θα άφηνες το παιδί σου να πάει να παιξει αν ο γείτονας είχε στειρωθεί? Δεν θα είχες κανεναν λόγο ανησυχίας πιστευω....

 

Η συζήτηση όλη γίνεται για το τι μέλλει γενέσθαι μετά την αποφυλάκιση. Γίνεται γιατί δεν υπάρχουν δικλείδες ασφαλείας για να προστατευτούν τα παιδιά από τους παιδεραστές με το ισχύον νομικό σύστημα.

Η στείρωση δεν προστατεύει κανένα παιδί. όπως είπε και η κουμπί, υπάρχουν άλλοι τρόποι βιασμού.

 

Όταν ρίχνεις ισόβια σε παιδεραστή δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο αφήνεις ελεύθερο κάποιον που έχει βιάσει ένα μωρό μηνών, το έχει καταγράψει σε κάμερα και το διακινεί προς οικονομικό όφελος.

 

Ας μου απαντήσει κάποιος.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Για να αντιστρέψω την ερώτηση, εσυ kelly θα άφηνες το παιδί σου να πάει να παιξει αν ο γείτονας είχε στειρωθεί? Δεν θα είχες κανεναν λόγο ανησυχίας πιστευω....

 

τουλαχιστον οσον αφορα εμενα να διευκρινισω οτι δεν υποστηριζω ή ευνουχισμο ή ισοβια.

 

Λεω να τον ευνουχισουν ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΠΙΣΟΥΝ ΤΑ ΚΟΚΚΑΛΑ του στην φυλακη...

Link to comment
Share on other sites

Για να αντιστρέψω την ερώτηση, εσυ kelly θα άφηνες το παιδί σου να πάει να παιξει αν ο γείτονας είχε στειρωθεί? Δεν θα είχες κανεναν λόγο ανησυχίας πιστευω....

 

Κατ'αρχήν δεν μιλάμε για στείρωση αλλά για χημικό ευνουχισμό. Το θέμα της στείρωσης είναι μπλακ χιουμορ στη συζήτησή μας.

Προσωπικά δεν πιστεύω πως μόνο ο ευνουχισμός ή μόνο η φυλάκιση αξίζουν σε ένα τέτοιο άτομο, που για'μένα εκπροσωπεύει το κακό πραγματικά, αλλά δεν θα επεκταθώ γιατί θα σας φανώ "άκαρδη":lol::lol:.

 

Στην ερώτησή σου τώρα, πιστεύω πως θα γινόμουν... ρατσίστρια θες, φανατική θες, ανάγωγη θες, Ελένη Λουκά θες, και αν τον έβλεπα μπροστά μου ελεύθερο πουλί θα του πετούσα πέτρες, όχι ν'αφήσω το παιδί μου κοντά του.

 

Η Harlow η φίλτατη έθεσε ένα ερώτημα :

 

Όταν ρίχνεις ισόβια σε παιδεραστή δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο αφήνεις ελεύθερο κάποιον που έχει βιάσει ένα μωρό μηνών, το έχει καταγράψει σε κάμερα και το διακινεί προς οικονομικό όφελος.

 

Τελικά θα της απαντήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

πολυ ευχαριστως να ακουσω την αποψη σου για την απονομη δικαιοσυνης. αφου αυτο που σκεφτομαι εγω ειναι ρεβανσισμός-το παραδεχομαι, δεν το αρνουμαι- θα ηθελα να κανετε μια προταση που κατα τη γνωμη σας σταθμιζει τον εφιαλτη που ζουν αυτα τα παιδακια...

 

 

 

που εισαι καλε τοση ωρα και κοντευω να πιστεψω πως ειμαι η μοναδικη ουγκα ουγκα του φορουμ?

 

Τωρα το διάβασα αυτό.

Δεν είσαι ούγκα ούγκα, εκφράζεις αυτό που νιώθει ο κάθε νορμάλ άνθρωπος.

Δυστυχώς αυτός ο εφιάλτης δεν σταθμίζεται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ότι αφορά παιδιά δεν παίρνω χαμπάρι ΤΙΠΟΤΑ. Πιο απολίτιστη από μένα δεν υπάρχει. Και ταλιμπάν να με πεις, θα σου πω ότι έχει κάργα δίκιο.

Αυτά τα περί ψυχολογική διατάραξης στους παιδεραστές και τα δικαιώματά τους τα'χω γραμμένα στα παλαιότερα των υποδημάτων μου.

 

τουλαχιστον οσον αφορα εμενα να διευκρινισω οτι δεν υποστηριζω ή ευνουχισμο ή ισοβια.

 

Λεω να τον ευνουχισουν ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΠΙΣΟΥΝ ΤΑ ΚΟΚΚΑΛΑ του στην φυλακη...

 

Συμφωνώ

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν καποιος βιαζε το παιδι μου ο θεος φυλαξει πιστεψε με οτι θα επερνα ενα οπλο και θα τον σκοτωνα,,,,,αυτο δεν σημαινει οτι καποια αλλη θα εκανε το ιδιο...εγω μιλαω για τον εαυτο μου...και μακαρι ολοι οι ανθρωποι να αντιδρουν πολιτισμενα μπροστα σε τετοια γεγονοτα....μακρι να μας χαστουκιζουν και να γυρναμε και το αλλο μαγουλο...και πραγαμτικα θα ηθελα να μαθω πω λυνετε αυτο το προβλημα;;;;να τους σωφρωνισουμε και να τους δωσουμε την αυκαιρια να βγουν και μετα;;;;να τους παμε σε ψυχολογους για να τους κανουμε καλα και τα παιδια εκεινα ξες ποσους ψυχολογους θα χρειαστουν;;;τι να τους κανουμε;;;πραγματικα δεν ξερω....δηλ τι να πω αυριο στο παιδι για τους παιδεραστες;;;οτι ειναι ανθρωποι που καποια μερα βιασαν καποιο παιδακι και μετα ενα αλλο και μετα ενα αλλο αλλα δεν κανουμε τιποτα γιαυτο γιατι πρεπει να ειμαστε πολιτισμενοι και να βρουμε τροπο να μην το ξανακανουν...και οταν λες ξεκιναει απο την οικογενεια τι εννοεις;;;τι να πουμε στα παιδια μας;;;

 

οχι οχι δεν είπα αυτό. Εννοείται ότι θα προετοιμάσεις καταλληλα τα παιδιά σου. Μια μέρα έγινε χαμός στο σπίτι, γιατί ο μεγάλος μου, ήθελε καραμέλες από κάποιο γείτονα-φίλο, ο οποιος του τις προσφέρει απλόχερα. Ειπαμε εμείς όχι, για να μην τρώει ζάχαρη όλη την ώρα. Αυτός μας "έγραψε", οπότε ο αντρας μου, έγινε πυρ και μανία. Οχι για τη ζάχαρη, αλλά γιατί ο μικρός μας παράκουσε και πλησιάσε τον τρίτο.

 

Σε καμία περίπτωση δεν αφήνουμε ελεύθερο στην κοινωνία έναν τέτοιο εγκληματία. Σιγουρα θα το ξανακάνει, τουλ. νοερά.

Αυτό που λέω είναι ότι, ίσως, λέω ίσως, και αυτός είχε ανάλογη εμπειρία. Δηλ, μια κακοποίηση που απελευθέρωσε τα άρρωστα ένστικτά του και, με λίγη "βοήθεια" από την κοινωνία ή λόγω συγκυριών το άρρωστο μυαλό του ξέφυγε τελείως.

Νομίζω ότι στοχος μας είναι να μη διδάσκουμε τη βία στα παιδιά μας. Οπως ακριβως τους λέμε ότι ο πόλεμος είναι κακό πράγμα, έτσι και ο θάνατός είναι το ίδιο. Εννοείται πως τους μαθαίνεις ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι χωρίς την ανάλογη τιμωρία, ή πως σε μια κοινωνία, οι παραβάτες πρέπει να τιμωρούνται. Τους διδάσκεις ότι η κακοποίηση, είναι, πέρα από σωματικός πόνος, η στέρηση της ελέυθερης βούλησης του ανθρώπου να πει "οχι". Ειναι εξαναγκασμός και πόσο μάλλον σε μια αθώα ψυχούλα.

Ομως το να τους λες ότι ο τάδε "θέλει σκότωμα", είναι λίγο απόλυτο.

Εντάξει καταλαβαίνω, μαμά είμαι και εγώ, αλλά τουλάχιστον όσες είμαστε τυχερές και δεν έχουμε ζήσει τέτοιες καταστάσεις, οφείλουμε να διδάξουμε στα παιδιά μας το θεμιτό. Με τη σειρά τους και αυτά, θα διδάξουν στα παιδιά τους τα ίδια. Ετσι, αν δεν καλλιεργούμε το αίσθημα της εκδίκησης, τότε ίσως κάποτε να ζήσουμε σε ένα είρηνικό κόσμο.

 

Φυσικά, οι μητέρες που έχουν περάσει ασχημα, το μόνο που θέλουν είναι λιντσαρισμα.

Λογικό.

 

Εξακολουθώ όμως να πιστεύω, ότι ο θάνατος του κακοποιού δεν θα διορθώσει τίποτα. Τα άρρωστα μυαλά υπάρχουν και θα εξελίσσονται, ώστε να γλυτώνουν το νόμο. Φυσικά η απόλυτη στέρηση της ελευθερίας είναι ενα ζητούμενο, ένα άλλο είναι η συνεχής τιμωρία και δυστυχία μεσα στη φυλακή.

Αλλά ας γίνει πια κάτι ώστε αυτή η κοινωνία να γίνει πιο ανθρώπινη ώστε να σταματήσουν να αναπαράγονται τα άρρωστα μυαλά.

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση όλη γίνεται για το τι μέλλει γενέσθαι μετά την αποφυλάκιση. Γίνεται γιατί δεν υπάρχουν δικλείδες ασφαλείας για να προστατευτούν τα παιδιά από τους παιδεραστές με το ισχύον νομικό σύστημα.

Η στείρωση δεν προστατεύει κανένα παιδί. όπως είπε και η κουμπί, υπάρχουν άλλοι τρόποι βιασμού.

 

Όταν ρίχνεις ισόβια σε παιδεραστή δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο αφήνεις ελεύθερο κάποιον που έχει βιάσει ένα μωρό μηνών, το έχει καταγράψει σε κάμερα και το διακινεί προς οικονομικό όφελος.

 

Ας μου απαντήσει κάποιος.

 

Να μην υπάρχει αποφυλάκιση. Ας τους κλείσουν σε ψυχιατρείο. Δυστυχώς αυτή η αρρώστια δεν θεραπέυεται. Πάντα θα προβάλλει ατο μυαλό τους.

 

Για το άλλο τι να σου απαντήσω. Το διάβασα κι εγώ, έχω μωρό 6 μηνών, και έχω να κοιμηθώ από τότε.

Τιποτα. Κλείσιμο στη φυλακή και όλα θα πάρουν το δρόμο τους.

Όχι μόνο όμως σε αυτόν. Και σε όσους είναι υπέυθυνοι για την διακίνηση του video, σε όσους τα εμπορεύονται για το χρήμα...όπως έγραψε κάποιος άλλος αυτά έχει η απρόσωπη αυτή κοινωνία.

Ικανοποίηση της σάρκας, των άρρωστων κρυφών ενστίκτων και πόθων και της μισαλλοδοξίας.

 

Μάλλον είναι ενα θέμα, ίσως το μοναδικό που δεν θα μπορέσουμε σαν έλλογα όντα να βγάλουμε άκρη. Ακριβώς επειδή αφορά ψυχούλες. Και δεν εννοώ μόνο των θυμάτων, αλλά και των θυτών όταν ήταν μικροί. Γιατι τελικά όλα είναι μια αλυσίδα. Τα συναισθήματα συγκρούονται με τη λογική και όλοι τελικά έχουν δίκιο. Και για θανάτωση και για ευνουχισμό και για φυλάκιση.

 

Ας προσπαθήσουμε να προστατεύουμε τα παιδιά μας και, αν δουμε, παιδί με ύποπτη διαπαιδαγώγηση, ας μη το βάλουμε στα πόδια, αλλά ας ζητήσουμε βοήθεια ειδικού. Ισως έτσι αποτρέψουμε την γέννηση ενός ακόμα εγκληματία.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ψηφιζα τον ευνουχισμος, μαζι με αλλες πρακτικες. Δηλ. απο την στιγμη που αποδεικνυονταν η ενοχη του κ η καταδικη του θα ηταν πραγματικοτητα, θα επρεπε να ακολουθηθει ευνουχισμος, με φυλάκιση κ παρακολουθηση απο ψυχιατρο για την καταλληλη φαρμακευτικη αγωγη.

Δεν τους λυπαμαι επουδενι. Λυπαμαι τις αθωες ψυχες που κατεστρεψαν. Οι ανθρωποι αυτοι ειναι ανιατα αρρωστοι. Σχεδον παντα πεφτουν στο ιδιο αδικημα...κ σχεδον παντα στο ιδιο παιδακι, που μπορει να βιαζεται για χρονια.

Πριν καποια χρονια εβλεπα μια κοινωνικη εκπομπη με την Νανα Παλαιτσακη που αφορουσε θεματα βιασμου βρεφων-παιδιων...ηταν φρικιαστικο! Πιστευω οτι η λογικη ενος ανθρωπου περιοριζει την φαντασια του,δεν μπορουμε να διανοηθουμε τι μαρτυριο κ με τι τροπους περασαν μερικα παιδια.

 

Ενα άρρωστο κυτταρο, ανιατα άρρωστο κυτταρο, στην κοινωνια πρέπει να εξαλειφεται με οποιοδηποτε κοστος για το ιδιο...μονο τοτε θα υπαρχει σωστη λειτουργια της.

Κ δεν μπορω τις ψευτοιδεολογιες για την οπισθοδρομηση της κοινωνιας κλπ. Αν ηταν το δικος σας παιδι? Οχι ευνουχισμο, αλλα θα τον σκοτωνατε αργα κ βασανιστικα με τα ιδια τα χερια σας!

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ κουμπί σ' ερωτεύτηκα λέμε!!!!!

 

Ψιτ tiller, να σου σφυρίξω ένα άλλο μέρος που σφάζομαι στην κυριολεξία μ'ενα καλό μου φίλο που έχει τις ίδιες απόψεις με σένα.

 

Δηλαδή αν πιάσουν κανέναν που έχει κάνει βιντεοσκόπηση (άρα υπάρχουν αποδεικτικά στοιχεία και δεν υπάρχει περίπτωση κακοδικίας και συναφή) να βιάζει βρέφος 6μηνίτικο, τι πιστεύεις ότι πρέπει να γίνει?

Η πιο light εκδοχή που μπορώ να σκεφτώ είναι τα ισόβια στην απομόνωση με ένα ποτήρι νερό ανα 24ωρο και μια φέτα ψωμί (πολύ λεπτή φέτα όμως).

ο,τι εκανε η χουντα στους αθωους,πολιτισμενους πολιτες να του κανουν 5πλασια.να του κανουν ο,τι εκανε κι αυτος στις αθωες ψυχες μεχρι να ξεψυχησει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ααααα, με διαβολίζετε.

Βιαστές βρεφών?? Και θα το κουβεντιάσουμε?

Αργός, σκληρός, βασανιστικός θάνατος. Τίποτα λιγότερο.

Οι χριστιανικές αρχές μου πάνε περίπατο μαζί με τον πολιτισμό μου σε τέτοιες περιπτώσεις.

Και δεν με ενδιαφέρουν οι λόγοι που τους οδηγούν εκεί. Άμα θέλουμε μπορούμε να βρούμε χιλιάδες δικαιολογίες για να κάνουμε κάτι, οπως και για να μην κάνουμε.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...