Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εχετε κερδισει ποτε σε διαγωνισμο που διεξαγεται με αποστολή SMS?


Recommended Posts

Οσες φορες τολμησα να παρω μερος σε καποιο διαγωνισμο ειτε με sms ειτε τηλεφωνικα παντα μα ''παντα'' ημουν ατυχη. Μεχρι και σε μια χοροεσπεριδα που αγορασα λαχειοφορους λαχνους ειχα το νουμερο 120 και κερδισε το μεγαλο δωρο που κληρωναν ο αριθμος 121.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Να σας πω κι εγώ τη δική μου τύχη. Δεν αφορά όμως τα sms παρόλο που έχω παίξει αλλά λίγες φορές. Μέχρι το 1998 δεν είχα κερδίσει ούτε μεταχειρισμένη χαρτοπετσέτα. Την ίδια χρονιά όμως προς το τέλος κέρδισα μια βιντεοκάμερα από κάποιο περιοδικό με ξυστό λαχείο, δεν θυμάμαι αν ήταν το Τηλέραμα ή ο Τηλεθεατής. Άλλη φορά όταν έκανε κάποιο διαγωνισμό το σούπερ μάρκετ Γαλαξίας κέρδισα δωροεπιταγή 50.000 δρχ. και γέμισα εκείνη την εποχή δύο καρότσια βουνό και ένα καλάθι. Στον ίδιο διαγωνισμό που κράτησε αρκετό καιρό κέρδισα επίσης 10.000δρχ την ίδια εποχή. Περίπου 1-2 χρόνια αργότερα κέρδισα σε διαγωνισμό της Cocacola σε συνεργασία με τον Πρωινό καφέ της Μενεγάκη ένα ταξίδι στη Γαλλία που όμως δυστυχώς για λόγους υγείας δεν μπόρεσα να πάω και δεν δέχονταν ούτε μεταβίβαση σε άλλο όνομα. Τέλος, το σημαντικότερο δώρο και πιο πρόσφατο ήταν 3 χρόνια πριν σε διαγωνισμό της Maggi έπιπλα κουζίνας μαζί με απορροφητήτα και νεροχύτη. Ενδιάμεσα όλο και κάποια ψιλολόγια έχω κερδίσει.

Κορίτσια και αγόρια η κεντρική ιδέα είναι, μη χάνετε τις ελπίδες σας. Ακόμα και οι πιο άτυχοι κάποια μέρα θα σταθούν τυχεροί. Επαναλαμβάνω, ότι μέχρι το 1998 δεν είχα κερδίσει ούτε χαρτοπετσέτα και είμαι άνθρωπος που κυνηγάω τους διαγωνισμούς.

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα...Νιωθω άτυχη!! Ποτε μα ποτε δεν έχω κερδίσει τίποτα....

Αν και για να πω και την αληθεια μου παντα ημουν καχυποπτη με ολα αυτα και δεν τα κυνηγαγα και ιδιαιτερα...Τωρα ομως που διαβαζω ποσες απο εσας που το κυνηγισαν ηταν τυχερες..Σαν να αλλαζω γνωμη!!

Link to comment
Share on other sites

εχω κερδίσει παλιότερα

ηλεκτρική σκουπα miele σε διαγωνισμο στο bazar της ΓΣΑ

bungee jumping στην Γερμανια απο τηλεοπτική εκπομπή,

γυαλιά ηλίου σε χιονοδρομικο

90 ευρώ σε lotto

και άλλα διάφορα

και πέρσυ κερδισα το iphone 3Gs 16 Gb σε διαγωνισμό της vodafone!

αλλά το φοβερό είναι ότι ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ απο όλα αυτά, και τα κέρδισα με την πρώτη φορά που συμμετείχα αχχα!!!!!

 

sms δηλαδή δεν ειχα ξαναστείλει ποτέ μου, ούτε τηλέφωνο δεν ειχα παρει ,

το πολύ αλλη μια φορά δηλαδή.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα...Νιωθω άτυχη!! Ποτε μα ποτε δεν έχω κερδίσει τίποτα....

Αν και για να πω και την αληθεια μου παντα ημουν καχυποπτη με ολα αυτα και δεν τα κυνηγαγα και ιδιαιτερα...Τωρα ομως που διαβαζω ποσες απο εσας που το κυνηγισαν ηταν τυχερες..Σαν να αλλαζω γνωμη!!

 

Πραγματικά πρέπει να κυνηγάς τους διαγωνισμούς. Έτσι έκανα κι εγώ μια ζωή θυμάμαι να συμμετέχω παντού. Από τότε που κέρδισα πρώτη φορά και μάλιστα κάτι πολύ αξιόλογο, άρχισα να κερδίζω συχνά. Ίσως άλλαξε η τύχη μου. Αλλά πρέπει να παίζεις συνέχεια.

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω θα κερδιζα μονο αν υπηρχε διαγωνισμος 'γλαστρα στο κεφαλι'

 

δηλ, να στελνεις sms και ο νικητης να παιρνει μια γλαστρα στο κεφαλι απο τον 3ο οροφο!!

 

 

εκει, πρωτη θα εβγαινα!!!

 

οπως επισης και σε διαγωνισμους στυλ 'αρχιγκαντεμης 2010' 'αντι-γκαστονε ντακ' 'μητσο-τακεια 2010' 'φεστιβαλ την τυχη μου μεσα' και τετοια...........

 

ακόμα γελάω, μια από τα ίδια και εδώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...