Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Να πω και εγω την ιστορία μου!!!!!


Recommended Posts

Λοιπόν κορίτσια γεια σας . Είμαι μέλος εδώ και ένα χρόνο περίπου πριν γεννήσω τον κωνσταντινούλη μου .Με βοηθήσατε πάρα πολύ να θηλάσω το μωρό μου 11 μήνες και ήμουν πολύ χαρούμενη για αυτό σε λίγο ετοιμαζόμουν να γυρίσω στη δουλεία και χαιρόμουν και για αυτό γιατί είχα βαρεθεί την κλεισούρα στο σπίτι ( έκανα χρήση του 9μηνου ) και ξαφνικά χωρίς να το περιμένω ανακαλύπτω ότι είμαι και πάλι ότι είμαι έγκυος . Τα σοκ μεγάλο κλάμα κακό ο άνδρας μου να προσπαθεί να με συνεφέρει τίποτα εγώ δεν το θέλω ( αμαρτία αλλά έτσι ένιωθα) . Πάμε στο γιατρό και εξέταση και το δεύτερο σοκ έχω μονοχοριακά δίδυμα . Τι να πω !!!!!!!!!! μετά από πολύ συζήτηση με τον άνδρα μου και με τον εαυτό μου καταλήξαμε ότι αλλά ζευγάρια προσπαθούν για παιδιά και μας ο θεός τα δίνει απλόχερα θα κάνουμε υπομονή κουράγια όπως και αλλά ζευγάρια έτσι και εμείς θα τα καταφέρουμε υγεία να έχουμε όλοι μας . Το μόνο που στεναχωρεί είναι ότι δεν θα χορτάσει αγκαλίτσα ο κωνσταντινούλη μου.

Να σημειώσω ότι πριν μάθω ότι είμαι έγκυος και ήμουν έγκυος κάναμε μετακόμιση σε μεγαλύτερο σπίτι τοτί κούτα σήκωσα τι βάρος σήκωσα και δεν έπαθα τίποτα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι λες τωρα. Το ονειρο μου. Να γεννησω και να ξαναμεινω εγκυος συντομα σε διδυμα. Ειμαστε λιγο μεγαλοι κι εγω κι ο αντρας μου και παρακαλαμε να μας τυχει κατι τετοιο γιατι θελουμε πολυ τρια παιδια αλλα δεν ξερουμε αν μας παιρνει ηλικιακα για τριτο τουλαχιστον. Ολα θα πανε καλα μην ανησυχεις.:D:D:D

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό να δεχτείς τα μωράκια σου...

και ο Θεός να σου δίνει κουράγιο και δύναμη να τα μεγαλώσεις και τα τρία!

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

να σου ζησουνε και με το καλό να ερθουν. Το ιδιο μου συνευει και εμενα το 2007 γεννησα τον δημητρη σε ηλικια μολις 8 μηνων μενω παλι εγκυος στο δευτερο εδω αξιζει να πω οτι ειχα και εγω μετακομιση και δεν επαθα τιποτα με το καλο γεννησα και τον Νικοδημο που ειναι τωρα 11 μηνων και εμαθα παλι οτι ειμαι εγκυος στο τριτο αυτα

α και παλι εκανα μετακομιση ο συζηγος στρατιωτικος 3 μετακομισεις 3 παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τα καλά σας λόγια και για το κουράγιο που μου δίνεται. euaggeli χαρά στο κουράγιο σου και μένα ο ανδρας μου στρατιωτικός είναι σε καταλαβένω αλλα όταν έμαθα ότι έχω δίδυμα κόντεψα να μου έρθει κόλπος !!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό!

Κι εγώ έμεινα έγκυος σχετικά νωρίς, όταν ήταν 13 1/2 μηνών η κόρη μου. Όμως το είχαμε επιδιώξει. Καταλαβαίνω την ανησυχία σου ότι δεν θα χορτάσει αγκαλιά ο γιος σου, αλλά σύντομα θα βρεις ξεκούραστους τρόπους να του προσφέρεις την αγκαλιά σου, π.χ. καθιστή ή στο κρεββάτι. Εμάς μςα είχε κακοφανεί που κόψαμε απότομα το μάρσιππο, αλλά βρήκαμε τρόπους να αναπληρώσουμε. Βέβαια με τα δίδυμα φαντάζομαι πως θέλει περισσότερη προσοχή με τα βάρη απ΄όσο συνήθως, αλλά κάποια λύση θα βρείτε.

 

Και μην ξεχνάς: αφού δουλεύεις, θα βγεις σε άδεια, οπότε ο γιος σου θα βγει κερδισμένος κι απ΄αυτό! Ξέρω γυναίκες που ξαναέμειναν έγκυες γρήγορα πριν πάει παιδικό το πρώτο, με τη σκέψη ότι, αφού θα βγουν που θα βγουν σε άδεια, ας επωφεληθεί και το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

το βρίσκω συναρπαστικό, δύσκολο βέβαια αλλά τέλειο!

να χεις μια τέλεια εγκυμοσύνη με πολύ προσοχή και με το καλό να υποδεχτείς τα δυο σου μωράκια!

δε θα στερήσεις τίποτα στο γιόκα σου ίσα ίσα θα του προσφέρεις μια μεγάλη οικογένεια στην οποία θα μάθει να ζει με πολύ αγάπη!του προσφέρεις μεγάλα στηρίγματα στη ζωή του και καλά έκανες και πήρες την απόφαση αυτή.

θα θελα να μουν στη θέση σου, θα χα αγωνίες εξίσου αλλά θα θα μουν πολύ θετική και αισιόδοξη!

συγχαρητήρια λοιπόν!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...