Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΕ ΘΕΜΑ ΠΕΙΡΑΤΗΣ


Recommended Posts

Κοίτα και εγώ έκανα παραγγελία 380 ευρώ- πήρα τα πάντα για διακόσμηση συν τα μαρτυρικά για την νονά μας-.

Η βάφτιση μας είναι 27 Ιουνίου και έχω 48 καραβάκια. Θα σου έλεγα να στα δώσω στην ίδια τιμή αλλά δεν ξέρω πόσα θα μου μείνουν, γιατί σίγουρα θα θέλουν όλοι να πάρουν φεύγοντας!!! :-)

 

Σε ευχαριστώ πολύ Ιωάννα μου..Θα προσπαθήσω να τα παραγγείλω μέσω αυτού που θα μου φτιάξει τις μπομπονιέρες...Τι να πω...Είμαι λίγο άτυχη αυτές τις μέρες...Ούτε οι μπομπονιέρες (ρακετούλα πειρατή) υπάρχουν...Τέλος Ιουλίου μου είπε, βράστο αυγό και κούρευτο!!! Θα δω τι θα κάνω με τις παιδικές...Καμιά 30ρια θέλω..αλλά είναι αυτό που λες σίγουρα θα στα πάρουν!! Έχεις τόσα πολλά τραπέζια?? Πόσο κόσμο θα έχεις??

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 277
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστώ πολύ Ιωάννα μου..Θα προσπαθήσω να τα παραγγείλω μέσω αυτού που θα μου φτιάξει τις μπομπονιέρες...Τι να πω...Είμαι λίγο άτυχη αυτές τις μέρες...Ούτε οι μπομπονιέρες (ρακετούλα πειρατή) υπάρχουν...Τέλος Ιουλίου μου είπε, βράστο αυγό και κούρευτο!!! Θα δω τι θα κάνω με τις παιδικές...Καμιά 30ρια θέλω..αλλά είναι αυτό που λες σίγουρα θα στα πάρουν!! Έχεις τόσα πολλά τραπέζια?? Πόσο κόσμο θα έχεις??

Για δές κι εδώ

http://www.an-agapas.gr/f1l3s/product_images/vap170.jpg

4XDDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστη παραγγελία ήταν 48 κομμάτια για τα καραβάκια και έτσι τα πήρα. Και εγώ παιδικές είχα δεί πειρατή σημειωματάριο αλλά έχει έλλειψη..και πήρα μελωδούς 6 διαφορετικά σχέδια. Εντάξει μωρέ, μια χαρά θα είναι..

Ακου, αν έχεις χρόνο μπορείς να φτιάξεις καραβάκια με χρωματιστό χαρτόνι τα παλιά κλασσικά που φτιάχναμε μικρές, να βάλεις μέσα λουλούδια π.χ. ζέρμπερες και κορδελίτσες και πετρούλες τύπου βότσαλο λευκό και ίσως και κάποιο ευχαριστήριο μήνυμα σε ένα χαρτονάκι που θα έχει έναν πειρατή στερεωμένο σε στικ...από εκεί που παρήγγειλα τα προσκλητήρια, παρήγγειλα και τετράγωνα ευχαριστήρια που θα τα βάλω σε στικ και εγώ.

Σου λέω και πάλι, αν είχα κάποιον να μου κρατάει το μικρό θα έφτιαχνα μόνη μου περισσότερα πράγματα..

η προσφορά πάντως για τα καραβάκια ισχύει :-)

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Ιωάννα μου!!! Το θέμα είναι ότι από τα 48 στο τέλος θα σου μείνουν ...8!! Χαχαχα. Λοιπόν, είμαι τελικά τυχερή που έχω φιλεναδούλες καλές εδώ μέσα....και η αγάπη γίνεται και τύχη!! Τελικά, μόλις με πήρε τηλ ο κύριος με το κατάστημα (πολύ καλή επιλογή το κατάστημα στη Καβάλα) και μου είπε ότι 1) βρήκε στοκ ρακετούλες στην αποθήκη και 2) μπορεί να μου φέρει και τα καραβάκια!!! Μου είπε Ιωάννα όμως ότι οι διαστάσεις δεν είναι όπως λέει το prospectus.... Μπορείς να μετρήσεις ένα??? 2 φτάνουν για ένα μακρόστενο τραπέζι 12 ατόμων??? Πόσα θα βάλεις εσύ???

 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ για τη σκέψη σου!!! Έχεις τα δικά σου, έχεις και εμένα!

 

321814bl9h9sf15x.gif

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενα..

αν θες κατι απο αν-αγαπας ειναι διπλα στη μαμα μου. Περναω καθε μερα σχεδον απεξω για να αφησω τη μικρη στη μαμα. Αν θες κατι, το παιρνω, το πληρωνω, στο στελνω και μου δινεις τα λεφτα...

 

επισης να σας πω οτι τα jumbo εχει και πλαστικα καραβακια (για παραλια, αλλα μπορει να σας κανουν...)

Link to comment
Share on other sites

Ελενα..

αν θες κατι απο αν-αγαπας ειναι διπλα στη μαμα μου. Περναω καθε μερα σχεδον απεξω για να αφησω τη μικρη στη μαμα. Αν θες κατι, το παιρνω, το πληρωνω, στο στελνω και μου δινεις τα λεφτα...

 

επισης να σας πω οτι τα jumbo εχει και πλαστικα καραβακια (για παραλια, αλλα μπορει να σας κανουν...)

 

 

 

Βίκυ μου σε υπέρ ευχαριστώ!! τελικά μάλλον βρήκα άκρη με το κατάστημα που θα παραγγείλω τις μπομπονιέρες...Φιλάκια!!

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα καραβάκια έχουν ύψος περίπου 20 εκ και πλάτος 14 εκ. Πιστεύω για 12 άτομα, μια κεντρική σύνθεση με 2-3 καραβάκια είναι οκ. Εγώ θα βάλω σε τραπέζια 10 ατόμων, από 2 καραβάκια συν το κουβαδάκι..:-)

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα καραβάκια έχουν ύψος περίπου 20 εκ και πλάτος 14 εκ. Πιστεύω για 12 άτομα, μια κεντρική σύνθεση με 2-3 καραβάκια είναι οκ. Εγώ θα βάλω σε τραπέζια 10 ατόμων, από 2 καραβάκια συν το κουβαδάκι..:-)

 

Μάλιστα...Θα βάλω και εγώ κουβαδάκια οπότε καλό θα ναι φαντάζομαι...Ευχαριστώ Ιωάννα!!

 

721308o8ency8hw0.gif

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μήπως έχετε δει να πουλάνε κάπου τέτοια ή παρόμοια διακοσμητικά πειρατάκια είτε χονδρική είτε λιανική???Τα θέλω για τη διακόσμηση...

 

12375958.th.jpg

Δεν είμαι σίγουρη έλενα, αλλά μπορείς να ψάξεις στο

http://www.elxisdoro.com/products.php?catid=64

Επίσης στο http://www.adorex.gr/

στις σελίδες 104,105 έχει κάτι καραβάκια και άλλα θαλασσινά που μπορεί να σου κάνουν.

Τελος, στο http://www.narlis.gr

ψάξε στις μπομπονιέρες, έχει πολλους καταλόγους και μπορεί να βρείς κάτι.

4XDDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε δει να πουλάνε κάπου τέτοια ή παρόμοια διακοσμητικά πειρατάκια είτε χονδρική είτε λιανική???Τα θέλω για τη διακόσμηση...

 

12375958.th.jpg

 

Λοιπόν βρήκα κάτι ανάλογο σας το δείχνω μήπως κάποια ενδιαφέρεται...

 

1111vql.th.jpg

 

....αλήθεια, που έχετε χαθεί όλες οι μαμο-πειρατίνες???1201578miwycm04kn.gif

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...

 

Εμείς πάντως ξεμπερδέψαμε με τη βάφτιση.... η βάφτιση ήταν το Σάββατο και το όνομα αυτού Αλέξιος....

 

Το θέμα της βάφτισης ήταν οι πειρατές... το προσκλητήριο ήταν message in a bottle... και το χαρτί που είχε μέσα τυλιγμένο είχε μία ζωγραφιά από τα χεράκια της ανιψιάς μου σε στυλ χάρτης θησαυρού...

Οι μπομπονιέρες ήταν κούπες με έναν πειρατή, το όνομα του μικρού και την ημερομηνία βάφτισης... και μέσα είχα εκτυπώσει thank you card με ένα πειρατή μπεμπέ και το όνομα του μικρού...

Για τα παιδιά είχα σακουλάκια με eye patch, σκουλαρίκι, μπαντάνα, ένα vinyl mat με μπογιές, και ένα χάρτινο σεντούκι με smarties, γλυφιτζούρι-σφυρίχτρα, σοκολατάκια κέρματα (σαν θησαυρός) και μπαλόνια τυρκουάζ και πορτοκαλί... τα χρώματα της βάφτισης...

Η διακόσμηση στα τραπέζια ήταν μεγάλα χάρτινα καραβάκια και γύρω-γύρω κάποιοι αστερίες σε χρώματα πάντα πορτοκαλί και τυρκουάζ... αν το καραβάκι ήταν πορτοκαλί με τυρκουάζ πανάκι τότε οι αστερίες ήταν τυρκουάζ και αντίστροφα...

Στα τραπέζια είχα φτιάξει καρτελάκια με μία εικόνα και ένα όνομα πειρατή π.χ. Captain Henry Morgan, captain Barbarossaκαι είχα κάτω δεξιά απλά το νούμερο του τραπεζιού... Περιμένω το σύζυγο να ανεβάσει το site με τις φωτογραφίες και θα σας το στείλω να τα δείτε...

 

Γενικώς περάσαμε καλά... χαρήκαμε που είδαμε τους φίλους μας και τα παιδάκια τους... φάγαμε, ήπιαμε, γελάσαμε... και ακούσαμε μόνο θετικά σχόλια...

Για τη μαμά έχει λίγο περισσότερο τρέξιμο, άγχος και βόλτες στα τραπέζια... αλλά το μικρό ζουζουνάκι τα αξίζει όλα... και είναι από τις μέρες που θέλεις να περάσεις καλά και να τη θυμάσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε δει να πουλάνε κάπου τέτοια ή παρόμοια διακοσμητικά πειρατάκια είτε χονδρική είτε λιανική???Τα θέλω για τη διακόσμηση...

 

12375958.th.jpg

 

elena αυτοί οι πειρατές δεν βρίσκονται εύκολα... τους φέρνει μία εταιρία από Γερμανία και δίνει μόνο χοντρικής σε καταστήματα...

Κατάστημα γνωστής που ζήτησε για τη βάφτισή μου της είπαν ότι δεν έχουν άλλους γιατί το εργοστάσιο δεν τους βγάζει πλέον... δεν ξέρω αν είναι ψέμα ή αλήθεια... σου λέω τι είπαν...

Η κοπέλα είχε 1-2 μόνο ως δείγμα και δεν μπορούσε να βρει άλλους...

 

Αν τους βρεις θα είσαι πολύ τυχερή γιατί είναι τέλειοι για διακόσμηση...

 

Αν θέλεις πάντως μπορείς να δεις στο Imaginarium... εγώ το ανακάλυψα αργά... έχουν φιγούρες πειρατών (κανονικών όχι μπεμπε) καθώς και Treasure chest και κανόνια και τα πάντα... και πειρατικό καράβι 56εκ... για τραπέζι ευχών όλα αυτά...

Link to comment
Share on other sites

elena αυτοί οι πειρατές δεν βρίσκονται εύκολα... τους φέρνει μία εταιρία από Γερμανία και δίνει μόνο χοντρικής σε καταστήματα...

Κατάστημα γνωστής που ζήτησε για τη βάφτισή μου της είπαν ότι δεν έχουν άλλους γιατί το εργοστάσιο δεν τους βγάζει πλέον... δεν ξέρω αν είναι ψέμα ή αλήθεια... σου λέω τι είπαν...

Η κοπέλα είχε 1-2 μόνο ως δείγμα και δεν μπορούσε να βρει άλλους...

 

Αν τους βρεις θα είσαι πολύ τυχερή γιατί είναι τέλειοι για διακόσμηση...

 

Αν θέλεις πάντως μπορείς να δεις στο Imaginarium... εγώ το ανακάλυψα αργά... έχουν φιγούρες πειρατών (κανονικών όχι μπεμπε) καθώς και Treasure chest και κανόνια και τα πάντα... και πειρατικό καράβι 56εκ... για τραπέζι ευχών όλα αυτά...

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Πως θα βρω το imaginarium?? Έχει ιστοσελίδα??

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μήπως έχετε δει να πουλάνε κάπου τέτοια ή παρόμοια διακοσμητικά πειρατάκια είτε χονδρική είτε λιανική???Τα θέλω για τη διακόσμηση...

 

12375958.th.jpg

Αυτους τους ιδιους πειρατες ειχα δουλεψει σε λαμπαδα το πασχα απο την Μαργαριτα Καζη

 

εχω μαγαζι και ειχα παρει τις λαμπαδες ετοιμες απο εκει χονδρικη,δεν ξερω αν δινει σκετους...κανε μια ερωτηση παντως ειναι ακριβως οι ιδιοι

Τηλεφωνο της αν θελεις μπορω να σου πω αυριο απο το μαγαζι

4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα...στην Καζή είχα πάει να ρωτήσω για μπομπο, έχει καταπληκτικά πράγματα, άψογους στολισμούς αλλά..πανάκριβα!Για την δική μου τσέπη πάντα εννοώ. Νομίζω πάντως πως μόνο αν αναλάβει τον στολισμό του χώρου η ίδια μπορείς να τα πάρεις..

όσον αφορά την δική μας βάφτιση, έχουν πέσει οι ρυθμοί μου λόγω ζέστης αλλά και λόγω του ότι σκέφτηκα πως δεν αξίζει να ανησυχώ για την παραμικρή λεπτομέρεια!!αμάν πιά με αυτό το άγχος μου!! θα προσπαθήσω απλά για το καλύτερο...

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ω ναι...πάνω στις ετοιμασίες της πειρατο-βάφτισης..η μαμά έμεινε έγκυος!!Χαχαχα...αχ βρε κορίτσια, τί πράγμα είναι αυτό? Ή όλα μαζί ή τίποτα, δεν γίνεται αλλιώς! Πολύ χαρήκαμε με τον αντρούλη μου, το θέλαμε ούτως ή άλλως, αλλά η αλήθεια είναι πως προσωπικά τρόμαξα λίγο..θα τα καταφέρω μόνη μου με 2 μωρά?? όπως όλες μας θα μου απαντήσετε το ξέρω..το μόνο που εύχομαι είναι να είναι υγιές το 2ο μπεμπάκι και -πολύ σημαντικό!- σε παρακαλώ Θεούλη μου μην αρχίσω τις εξαγωγές πρίν την βάφτιση!!! (γιατί οι ανακατωσούρες ήδη ξεκίνησαν!)

Καταλαβαίνετε τώρα..από την μία κορδέλες, κουβαδάκια, φαναράκια από την άλλη ο μικρός Νικόλας να θέλει να μπουσουλήσει σε όλο το σπίτι και εγώ με απίστευτη υπνηλία και κούραση!!Κάνουμε τρομέρο παρεάκι..χεχεχε!

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Που είστε πειρατομανούλες? Πριν οτιδήποτε να σας πω να τσεκάρετε την σελίδα http://www.perfectparty.gr που έχει πολύ ωραία πραγματάκια για διακόσμηση εκεί που λέει "γενέθλια για αγόρια" δείτε τα!

Η βάφτιση μας έγινε, ήταν όλα πολύ όμορφα, χωρίς απρόοπτα, ο Νικόλας μας έκλαψε και μετά τους ξετρέλανε όλους με το νάζι και με τους χορούς του. Τα δείγματα φωτό θα τα πάρουμε όπου να ναι οπότε θα σας βάλω να δείτε και εσείς. Περιττό να σας πώ ότι σηκώσαν τα πάντα από διακόσμηση, ευτυχώς που κράτησε η αδερφή μου 2 καραβάκια και έχω και εγώ αναμνηστικό. Κατά γενική ομολογία ήταν όλα όμορφα, το φαγητό πολύ καλό- εδώ στην Κρήτη μετράει πολύ αυτό- και η μουσική πολύ καλή- δεν τον ξέραμε τον dj! Περάσαμε καλά, όλοι έφυγαν ευχαριστημένοι και εγώ ικανοποιήθηκα αρκετά από το αποτέλεσμα. Αυτά από εμένα προς το παρόν...περιμένω νέα σας!!!

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια, τί κάνετε???έγιναν οι βαφτίσεις???Πώς τα πάτε???Ατόνισε το θέμα μας και δεν μου αρέσει!!!

Έχω βάλει φωτό εδώ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1157229&posted=1#post1157229

δείτε τις να μου πείτε γνώμες!!

Περιμένω νέα σας!!!

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...