Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τιμες φωτογραφου!!


Απόλλωνας-Δανάη

Recommended Posts

Βρε κοριτσια η εγω ειμαι περιεργη η εχουν αυξηθει τοσο πολυ τα πραγματα και δεν εχουμε ιδεα τι γινεται!Ρωτω για φωτογραφο για την βαπτιση της κορουλας μου και ολοι μου λενε πανω απο 900ευρω για δυο ωρες δουλειας που ειναι η βαπτιση,χωρις τραπεζι!!Για βιντεο και φωτο.εχει καμμια να μου συστησει καποιον πιο οικονομικο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω εκλεισα με 1700 ευρω αλλα για γαμο και βαπτιση διδυμων μετα θα εχουμε και τραπεζι θα εχει δυο φωτογραφους μια καμερα 2 ψηφιακα αλμπουμ μεγαλα 8 μικρα αν θυμαμαι καλα

και 8 dvd θα ειναι εδω και στην προετοιμασια της νυφης εγω νομιζω 900 για βαπτιση χωρις τραπεζι ειναι πολλα!!!

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ Alexadra36!Zouzoupina εσυ η τιμη που βρηκες ειναι καλη για γαμο κ βαπτιση κ τραπεζι.Εμενα μονο για την βαπτιση μονο,ειναι παρα πολλα.Κποιοι μου ειπαν γυρω στα 700 αλλα μονο φωτο η μονο βιντεο οχι και τα 2 μαζι!!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι σου προσφέρει το πακέτο των 900 ευρώ. Εγώ για την βάπτιση των διδύμων μου είπε 950 ευρώ. Βέβαια υπήρχε και πακέτο με 800. Και κάποιος άλλος με 600. Εξαρτάται και την δουλειά που κάνει κάθε ένας.

Link to comment
Share on other sites

zouzoupina στειλε πμ να δω.Bellissima στα 900 μου ειπαν για 50 φωτο και 2 dvd.

Τότε δεν είναι καλά. Εμένα μου είπαν για 2 διαφορετικά ψηφιακά άλμπουμ 30χ30, 2 πιο μικρά διαφορετικά για τους 2 νονούς, 20 μεγάλες φωτογραφίες, 4 dvd...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

zouzoupina στειλε πμ να δω.Bellissima στα 900 μου ειπαν για 50 φωτο και 2 dvd.

Ελα??????????50 φωτό?τι θα πρωτοβάλλει μέσα?

Εγώ στην Αρκαδία για ψηφιακό άλμπουμ, 50 έξτρα 10*15 φωτό, 3dvd ,1 blurey (δεν ξερω πως γραφεται,συγνώμη) αλλά μόνο εκκλησία 600 ευρουλάκια φιλική τιμη γιατι ειχα κανει κ το γαμο μου κ τη βαφτιση του γιου μου σ αυτόν, διαφορετικα παιρνει γυρω στα 800 για τα παραπάνω!

 

Στην Αθηνα τώρα η κουνιαδα μου εδωσε για ψηφιακό,ντιβιντι κ καποιες εξτρα γυρω στα 700!

 

Επσης παιζει ρολο η περιοχη που εχει εδρα ο φωτογράφος, π.χ άλλη τιμη εχει στη Γλυφαδα καποιος κι αλλη στο Περιστέρι....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εμεις καναμε την βαφτιση του μικρου μας τον φεβρουαριο με εναν αψογο επαγγελματια που μας συστησε μια κοπελα απο εδω.

500 ευρω

για 80 φωτογραφιες 20*30

50 φωτογραφιες 10*15

3 dvd

αλπμουμ μεγαλο

και το αρχειο με τις φωτογραφιες ολες σε υψηλη αναλυση,εκανα μεγαλη ερευνα για να βρω και ευτυχως αξιζε τον κοπο.αν μιλησετε στο τηλεφωνο με την κοπελα θα την λατρεψεις.εγω ετσι κολλησα και οταν ειδα και την δουλεια της το σιγουρεψαμε.εαν ενδιαφερεσε πες μου να σου στειλω τα στοιχεια της .να παρεις να σου δωσει προσφορα

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εκλεισα στην αθηνα, την βαπτιση της μικρης (ειχα τραβηξει και τον γαμο μου εκει) για βιντεο και φωτογραφιες 380 ευρω. περιλαμβανονται :

-80 φωτογραφιες 15χ21 σε αλμπουμ

-και το cd με επεξεργασια εφε

 

απο εκει και περα καθε αντιτυπο σε cd 10 ευρω και 150 ευρω εαν θελω ψηφιακο αλμπουμ..

 

να σημειωσω οτι το σιντι με τις φωτογραφιες μου το δινουν ΑΚΛΕΙΔΩΤΟ, κατι που πρεπει να το ζητατε γιατι δεν μπορειτε να κανετε επανεκτυπωση μετα.Θελετε να βγαλετε φωτο για γιαγια,παππου και νονους και ζητανε κατι τρελλες τιμες..να το προσεξετε και να το διευκρινιζετε παντα απο την αρχη!

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς κορίτσια είχαμε πολύ καλό φωτογράφο στη βάφτιση (μαζί και γάμος). Ουσιαστικά ήταν μόνο βάφτιση το τραπέζι, γιατί ο γάμος έγινε κεκλεισμένων των θυρών. Λοιπόν, μας πήρε γύρω στα 900 ευρώ για φωτό και βίντεο γάμου, φωτό και βίντεο βάφτισης (διδύμων παρακαλώ), δεξίωση (έμεινε τουλάχιστον δίωρο στη δεξίωση), ήταν γενικά πολύ συνεγάσιμος, μας έδωσε γύρω στις 150 φωτό (αυτές ήταν στη συμφωνία) και 3 dvd (ούτως ή άλλως ξεκλείδωτα) και αμέσως μας έδωσε και cd με όλες τις φωτό, ούτε πνευματικά δικαιώματα και άλλες αηδίες που λένε. Και γενικώς έκανε πολύ καλή δουλειά. Βρίσκεται στην Καισαριανή, όποια θέλει μπορώ να δώσω κινητό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ηθελα τη γνωμη σας...πηρα καμεραμαν εναν ξαδερφο,τιμη δε μου ειπε...ειπε μονο οτι παει αναλογα την ωρα.

 

Αλλα πηγα σε εναν φωτογραφο κ μου ειπε για επαγγελματικη φωτογραφηση με τα αυθεντικα αρχεια,μονο αυτο 300,να τα κανει καποιες διορθωσεις σε φωτισμους κ.λ.π. κ να μου φτιαξει συνολα-ουσιατικα να επεξεργαστει μονο τις φωτο οχι εμφανιση 300 ευρω.Ειναι πολλα?Μενω επαρχεια κ δε ξερω ρε κοριτσια αλλα εμενα πολλα μου φαινονται:(

 

Στεναχωρηθηκα γιατι τον κλεισαμε ειναι πελατης της πεθερας μου αλλα με εμφανιση μετα τι θα μου παρει?

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

θεσσαλονικη εκλεισα εγω φιλικη τιμη 450 ευρω την βαφτιση φωτος και βιντεο.διαλεξα οχι ψηφιακο αλμπουμ αλλα το κλασσικο γιατι μου εδωσαν τα αρχεια και θα κανω εγω το ψηφιακο.

οποτε 3 dvd ενα μεγαλο αλμπουμ κλασσικο με γραφιστικη δουλεια ομως + καποιες φωτογραφιες δεν θυμαμαι ποσες τις εδωσα σε παππουδογιαγιαδες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ΛΕΝΑ νομιζω ειναι πολλα τα χρηματα για χωρις εμφανιση:(demi ειναι πολυ καλη τιμη,βρηκα και γω με τα ιδια λεφτα περιπου και κανονικο αλμπουμ οχι ψηφιακο!

Link to comment
Share on other sites

εγω εκλεισα βιντεο και φωτο μονο εκκλησια με 500(το ποσο το κανονιζω εγω)

τι εννοω:

μου ειπε η φωτο κανει 1,5ε

οποτε οσες επιλεξω για το χειροποιητο αλμπουμ καθοριζω και το ποσο

για βιντεο ειναι 250ε

το θεμα ειναι οτι δεν τις δινει να τις εχω σαν αρχειο

οποτε θελω μπορω να παω να ψαξει το αρχειο και να μου εμφανισει

δεν μου πολυαρεσει αυτο αλλα στην δουλεια του ειναι καταπλκτικος μου εδειξε δουλειες του

αυτα..

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι δεν δινουν τα αρχεια ΑΛΛΑ και εμενα στον γαμο δεν μου τα εδωσαν και στην βαφτιση του 1 παιδιου και ο φωτογραφος εκλεισε τωρα...παει παπαλα ..αν θελησω κατι ποτε δεν θα το εχω οποτε τωρα πηγα με συμφωνια..ΘΕΛΩ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ!Βεβαια οτι μου ζητησε 450 ευρω τα εδωσα οποτε δεν βρισκω τον λογο να μην μου δωσει τα αρχεια.

βεβαια ειναι και ο αδερφος μου σχετικος με το επαγγελμα οποτε τα εδωσε χωρις αντιρηση η κοπελα.με τα χρηματ απου εδωσα και την δουλεια που εκανε ειμαι ευχαριστημενη θα ελεγα πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εκλεισα βιντεο και φωτο μονο εκκλησια με 500(το ποσο το κανονιζω εγω)

τι εννοω:

μου ειπε η φωτο κανει 1,5ε

οποτε οσες επιλεξω για το χειροποιητο αλμπουμ καθοριζω και το ποσο

για βιντεο ειναι 250ε

το θεμα ειναι οτι δεν τις δινει να τις εχω σαν αρχειο

οποτε θελω μπορω να παω να ψαξει το αρχειο και να μου εμφανισει

δεν μου πολυαρεσει αυτο αλλα στην δουλεια του ειναι καταπλκτικος μου εδειξε δουλειες του

αυτα..

 

 

Κι εμενα αυτο δε μου αρεσε καν...γιατι οπως λεει κι η αλλη κοπελα,αν κλεισιε το μαγαζι κ θελησεις κατι που θα το βρεις?:confused:Πες τους να δωσεις κατι παραπανω να παρεις και το αρχειο αν μπορεσεις,αλλιως ρωτα κι αλλου...:rolleyes:

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

για τα υπολοιπα φωτογραφια που υπαρχουν στην πολη μου δεν ακουω και τα τελια....γνωστοι μου εχουν επιστρεψει ολη την δουλεια φωτογραφου πισω ....απαραδεκτη!

βασικα δεν τον ρωτησα ευθαιως αλλα απο φιλους που πηρανε τον ιδιο ετσι τους ειπε....οτι δεν τα δινει

τι να πω..ισως επειδι θα τις επεξεργαστει μην τυχον και τις δωσω αλλου για εμφανιση?δεν ξερω το σκεπτικο

δικο μου προσωπικο δεδομενο ειναι και απο την στιγμη που θα πληρωθει για την δουλεια του τι τον κοφτει τι θα τις κανω τις φωτο

Link to comment
Share on other sites

το επιβεβαιωσα...θελει 300 μονο για να ερθει κ να τραβαει.Οκα τα αλλα εξτρα:confused:Ει ναι πολλα για 1 ωρα δουλειας.....κ να μη δινει τιποτα....ουτε 1 φωτο?

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

κοριτσια καλησπερα,, ψαχνω φωτογραφο για καλυψη γαμου κ βαφτισης μαζι, σε λογικες τιμες γιατι εχουν ξεφυγει οι περισσοτεροι εντελως... αν εχετε κατι να μου προτινετε θα με βοηθουσατε παρα πολυ.... ;););)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα,, ψαχνω φωτογραφο για καλυψη γαμου κ βαφτισης μαζι, σε λογικες τιμες γιατι εχουν ξεφυγει οι περισσοτεροι εντελως... αν εχετε κατι να μου προτινετε θα με βοηθουσατε παρα πολυ.... ;););)

 

 

Αθήνα είσαι? πού περίπου?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ παντρεύτηκα πριν 2 χρόνια και εκεί που άλλοι μας ζήταγαν για ένα πακέτο που είχε 2 φωτογραφους στην εκκλησία, προετοιμασία νύφης, βιντεο εκκλησία και απεριοριστη ώρα στο γλέντι, παραδοση αρχείου υψηλής ανάλυσης, ψηφιακό άλμπουμ και νομίζω 50 φωτογραφίες 15 επι 20 και 10 μεγάλες 20 επι 25 συν 1 καμβα 3200 και πάνω ο δικός μας, μας πήρε 2000. Εκπληκτική δουλειά, εκπληκτικά παιδιά. Συνεργαστήκαμε και στη βάφτιση του γιου μου. Αν ενδιαφέρεται κάποια μπορώ να σας στείλω σε πμ

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα,, ψαχνω φωτογραφο για καλυψη γαμου κ βαφτισης μαζι, σε λογικες τιμες γιατι εχουν ξεφυγει οι περισσοτεροι εντελως... αν εχετε κατι να μου προτινετε θα με βοηθουσατε παρα πολυ.... ;););)

 

Εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη από τον κο Αντωνόπουλο στην Λαμπρινή. 'Εδωσα 320 ευρώ για φωτογραφική κάλυψη βάφτισης και βίντεο, και επειδή ήθελα και 1 ώρα στο κέντρο έδωσα άλλα 50 ευρώ. Αν και στην προσφορά αναφερόταν ότι εκτυπώνονται οι φωτογραφίες και δεν δίνονται τα αρχεία, ζήτησα να πάρω τα αρχεία χωρίς να μου εκτυπώσει και το δέχτηκε. Μετά τις τύπωσα ωραιότατα στο www.foto.com με 11 λεπτά τη φώτο. Το 1 και 1.5 ευρώ η ανατύπωση είναι απαράδεκτο στις μέρες μας! Τόσα είχα δώσει πριν 2 χρόνια για τον γάμο και το μετάνωσα. Και σε άλλο φωτογραφείο που ρώτησα αν πας αρχεία σου παίρνουν 25 λεπτά η ανατύπωση, άντε να πάει 50 λεπτά αν θες μεγάλη διάσταση.

Για μένα το πιο σημαντικό είναι να δίνουν τα ηλεκτονικά αρχεια- και η τιμή φυσικά :)

Δες εδώ http://photoartwedding.blogspot.de/p/blog-page_29.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ μόλις είδα 2 φωτογράφους στη Θεσσαλονίκη και είμαι αρκετά ικανοποιημένη από την τιμή που μου είπαν. Ιδιαίτερα για τον τρόπο που μου μίλησαν, ήταν πολύ εξυπηρετικοί και ευγενικοί. Τα site είναι http://www.photos4u.gr/ και http://karafergias.4ormat.com/. Μήπως τους ξέρει κανείς να μου πει ποιόν να προτιμήσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ μόλις είδα 2 φωτογράφους στη Θεσσαλονίκη και είμαι αρκετά ικανοποιημένη από την τιμή που μου είπαν. Ιδιαίτερα για τον τρόπο που μου μίλησαν, ήταν πολύ εξυπηρετικοί και ευγενικοί. Τα site είναι http://www.photos4u.gr/ και http://karafergias.4ormat.com/. Μήπως τους ξέρει κανείς να μου πει ποιόν να προτιμήσουμε?

Γεια σου! Τον πρώτο τον είχα εγώ και στον γάμο μου και στην βάφτιση του πρώτου μου παιδιού και έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη! Σούπερ φωτογραφίες και βίντεο και πολύ ευγενικός και συνεργάσιμος ο ίδιος. Το μόνο μειον είναι ότι, ενώ τον είχα πληρώσε αδρά για το πακέτο(άλμπουμ+dvd+εξτρα φωτό) που είχαμε συμφωνήσει, μετά δεν μου είχε δώσει σε στικάκι τις φωτογραφιες, οπότε όταν ήθελα αργότερα να βγάλω κι άλλες έπρεπε να πάω στον ίδιο. Στο δεύτερο παιδάκι πήγα σε άλλον πιο οικονομικό, αλλά νομίζω πως η δουλειά του Νίκου ήταν καλύτερη. Αυτά από μένα και με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...