Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΥΘΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟΣ TRIPLEX


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Εχει κανει κανεις βυθοσκοπηση στα ματια και υπερηχο τριπλεξ στην καρδια σε παιδακι?Πωσ πηγε?

Bυθοσκοπηση εκανα στην κορη μου απο 40 ημερων και στον γιο μου απο ενος ετους.

Τριπλεξ αρκετα μεγαλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

H κορη μου εκανε συχνα λογω προωροτητας και οτι ειχε παρει οξυγονο στην θερμοκοιτιδα. Στον γιο μου ειχε πει να κανουμε στον χρονο ο οφθαλμιατρος που παρακολουθουσε την κορη μου. Οντως 3 ετων εβαλε γυαλακια.

Τριπλεξ καναμε στον γιο μας στα 5 λογω 2 περιστατικων ταχυκαρδιας. Φετος καναμε στην κορη μας 11 ετων και 7 ετων επειδη πανε στο tae kwon do.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tις εξετασεις θα τις κανουμε λογω βαρηκοϊας και στο παιδων μας τις προτειναν μαζι με αξονικη τομογραφια λιθοειδων για να δουνε αν βρουνε πού οφειλεται..ο μικρος ειναι 20 μηνων και με αγχωνει η ολη διαδικασια...ιδιως για την αξονικη γιατι θα τον ναρκωσουνε...:|

Link to comment
Share on other sites

Η βυθοσκοπιση ειναι πολυ απλη διαδικασια. Θα βαλουν 2 σετ σταγονες και 30 λεπτα αργοτερα θα γινει η βυθοσκοπιση. Μπορει να κλαψει ο μικρος, αλλα δεν ειναι επειδη ποναει, αλλα απλα το φως απο τα οργανα του γιατρου εχουν εντονο φωτισμο.

 

Πρεπει να γινει η βυθοσκοπιση, γιατι σπανια (παρα πολυ σπανια) μπορει να υπαρχει καποιο συνδρομο που προκαλει βαρηκοια και προβλημα στα ματια

Link to comment
Share on other sites

Την Πεμπτη θα κανουμε τη βυθοσκοπηση,εχουμε κλεισει ραντεβου στο Μητερα.Για να εντοπισουν ισως την αιτια της βαρηκοϊας θα κανουμε και αξονικη τομογραφια λιθοειδων και ειναι ζορικη γιατι περιλαμβανεται αναισθησια.Μου ειπαν πως γινεται με ορο και διαρκει λιγα λεπτα οσο και η αξονικη αλλα παρολα αυτα πρεπει να μεινει νηστικοσ 6 ωρες κλπ....πολυ αγχος για εμασ και ταλαιπωρια για το παιδι..και πιθανον να μη δειξει κατι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...