Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΝΕΦΡΟ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

έκανα την β επιπέδου και ανακαλύψαμε ότι το κοριτσάκι μας έχει ένα μόνο νεφρό. θα ήθελα παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι σχετικά να με ενημερωσει. επηρεάζεται αρνητικά η ζωή της? τι εξετάσεις θα πρέπει να γίνουν αφού γεννηθεί? να πάω να μιλήσω από τώρα με έναν παιδοουρολόγο (μέσα από το parents έμαθα για τον κ. Ζουπάνο) ή καλύτερα μόλις γεννηθεί?

 

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά έχω πελαγώσει!εχτές το μάθαμε και αύριο πρωί πρωί πάω για αμνιοπαρακέντηση να αποκλείσουμε άλλα πράγματα γιαυτό όποιος γνωρίζει κάτι ή μπορεί να με συμβουλέψει θα ήμουν υπόχρεη!

omjTp3.png?tH8o0iKJ

 

sYOtp3.png?irNZPRKv

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κατ αρχα να μην στενοχωριεσαι. ενασ μαθητησ μου ειχε ενα νεφρο,ετσι ειχε γεννηθει . ηταν 15 χρονων, δεν ειχε κανενα προβλημα εκτοσ του οτι απεφευγε τα αλμυρα και επινε τουλαχιστον 2 μπουκαλια νερο(με ελαχιστο νατριο). δεν ξερω ομωσ αν πρεπει να κανει τιποτε αλλεσ εξετασεισ.

rYWUp3.png?PFNMbDcb
Link to comment
Share on other sites

Δε γνωριζω κατι , αλλα θα σου ελεγα οτι θα πρεπει να ενημερωθειτε αμεσα και σωστα απο ειδικους γιατρους.

Θα πρεπει να ειστε ετοιμοι οταν με το καλο γεννηθει το μωρακι σας να αντιμετωπισετε το προβλημα με τον καλυτερο τροπο.

Ελπιζω ολα να πανε καλα στην αμνιοπαρακεντηση και να εχετε καλα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

μια πολυ καλη μου φιλη εμαθε οτι εχει ενα νεφρο οταν εμεινε εγκυος και εκανε εξετασεις.

δεν ειχε κανενα προβλημα ποτε..

 

καλη επιτυχια στις εξετασεις σου..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω έναν ξάδερφο στην ίδια ηλικία με μένα (32 χρονών). Δούλευε σε οικοδομές. Πριν κανα 2 χρόνια άρχισε να νοιώθει έναν έντονο πόνο. Έκανε εξετάσεις και πάλι εξετάσεις, μέχρι που ανακάλυψαν ότι είχε γεννηθεί με ένα νεφρό.Ως τότε δεν είχε κανένα σύμπτωμα!Βέβαια, μετά από αυτό ανγκάστηκε να αφήσει τη δουλειά του στην οικοδομή, μια και δεν γινόταν να σηκώνει βαριά πράγματα. Όσον αφορά στη διατροφή του δεν ξέρω να σου πω κάτι συγκεκριμένο. Αλλά πιστεύω ότι το μωράκι σου δεν θα έχει κανένα πρόβλημα

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για την απάντησή σας!

εχτές έκανα την αμνιο και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα.

έχω ξεκινήσει από τώρα την αναζήτηση γιατρού και κάτι βρήκα μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα πάω να ενημερωθώ για να ηρεμίσω θέλω να έχω μια ήρεμη εγκυμοσύνη δεν θέλω να την περάσω μέσα στο άγχος!!!

omjTp3.png?tH8o0iKJ

 

sYOtp3.png?irNZPRKv

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...