Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Aυχενική Διαφάνεια στο Κολωνακι.Τι γνωρίζετε???


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε φυσικά. Σε δυο εβδομάδες θα πάω να κάνω την αυχενική και μου είπε ο γιατρός να πάω στο Κολωνάκι στην οδό Νεοφύτου δούκα 5 στον κ. Χαριτατο εκεί θα είναι παρών και ο δικός μου γιατρός. Γνωρίζετε κάτι για το μέρος αυτό και τον κύριο αυτό είναι καλά εκεί η να μην πάω καθόλου? Αν γνωρίζετε κάτι πείτε μου ευχαριστώ πάρα πολύ εκ τον προτέρων!

i97Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με τον συγκεκριμενο γιατρο εχω μια πολλη κακη εμπειρια, δεν λεω οτι δεν ειναι καλος γιατρος αυτο δεν μπορω να το κρινω γιατι μονο την αυχενικη εκανα μαζι του και τους δεικτες σωστα τους εβγαλε γιατι το διασταυρωσα και μετα αλλα ηταν πολυ ψυχρος και σχεδον αναισθητος,συγκεκριμενα οταν ειδε οτι η αυχενικη ηταν σχετικα υψηλη 2,5 μου ειπε ''η εξεταση σου δεν ειναι καλη'' και οταν τον ρωτησα τι πρεπει να κανω αμεσα αντι να μου προτεινει ληψη τροφοβλαστης μου απαντηση ''τι πανικοβάλλεσαι ουτως η αλλως εχεις περιθωριο διακοπης της κυησης μεχρι την24η εβδομαδα'' Εγω αυτο το θεωρησα απαραδεκτο δεν μιλας ετσι σε μια γυναικα που ειναι εγκυος. Περιττο να σου πω οτι με εκανε χαλια, εκλαιγα συνεχεια, κοντεψα να αναβαλω τον γαμο μου που ειχε προγραμματιστει τις επομενες ημερες. Τελικα πηγα σε αλλο γιατρο καναμε παλι αυχενικη και ληψη τροφοβλαστης μετα και ολα καλα το μικρο μου τωρα κοντευει 15 μηνων

Link to comment
Share on other sites

Παναγιτσα μου Κατερινα... ανατριχιασα!!!!!

Με τον ιδιο γιατρο εκανα και εγω την αυχενικη, η οποια δε βγηκε καλη (ετσι ειπε) και μου συνεστησε τροφοβλαστη!!

Επισης μου ειπε, μην ανησυχεις... αν η φυση εχει κανει καποιο "λαθος" θα το διορθωσει μονη της (και εννοουσε οτι ισως και να αποβαλλω)

κοντεψα να τον πιασω απο το λαιμο λεμε!!!!!!!!!!!!!!!

ασχετα αν ειναι απο τους κορυφαιους εμβρυολογους ειναι τοσο ψυχρος και ωμος οσο δεν περιγραφεται!!!!!

εκανα μαζι του και τη ληψη τροφοβλαστης στην οποια ηταν πιο... ανθρωπινος αλλα στο τελος τι γυριζει και μου λεει ?

και καλα να βγουνε τ΄αποτελεσματα, μετα θα κανουμε και καρδιογραφημα γιατι μπορει να εχει καρδιολογικο προβλημα...

 

καταφερε να μου μαυρισει 4-5 μηνες απο την εγκυμοσυνη μου!!!!!!!

 

 

αλλα ειπαμε, ασχετα απο τη συμπεριφορα του, θεωρειτε απο τους καλυτερους!!

 

 

(μονο που εγω τα εκανα ολα αυτα στο ΜΗΤΕΡΑ και οχι στο ιατρειο του)

Link to comment
Share on other sites

Αχ καταλαβαινω lisa ακομα θυμαμαι εκεινες τις ημερες σαν τις χειροτερες της ζωης μου ειχε καταφερει να με πεισει πως κατι εχει σιγουρα το μωρο μου, θυμαμαι οταν βγηκαμε απο το ιατρειο του ο αντρας μου και εγω ειμαστε παγωμενοι εκλαιγα μερες συνεχεια , αλλα για εμας που ξερουμε τωρα 2,5 αυχενικη δεν σημαινει απαραιτητα προβλημα , τοτε δεν ηξερα τιποτα και αυτος να μου αναπτυσσει τις θεωριες του, στην αρχη για down και μετα για καρδιολογικο προβλημα, τελικα πηγα σε αλλον γιατρο εκανα αυχενικη ηταν οντως 2,5 εκανα τροφοβλαστη και ολα καλα ουτε που ξαναασχοληθηκα με το 2,5 ουτε καρδιολογικος ελεγχος ουτε τιποτα το μωρο ηταν υγιεστατο. Παντως εγω σοκαριστηκα οταν ειπα στον αλλον οτι μου ειπε οτι μπορουσα να κανω διακοπη μεχρι 24 εβδομαδα τρελαθηκε μου ειπε ξερεις τι σημαινει αυτο κανονικος τοκετος δεν περιμενουμε με τιποτα τροφοβλαστη και βλεπουμε αν και ηξταν σιγουρος οτι ολα θα ηταν καλα με το μωρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kατερινα μου μια απο τα ιδια και εγω...

Εριξα οσο κλαμα δεν εχω ριξει σ΄ολη μου τη ζωη...

 

Αλλα για να μην πανικοβληθει και η Ελενη που εχει το ραντεβου της εκει σε 2 εβδομαδες, εχω να πω το εξης...

 

Επειδη το εψαξα αρκετα μετα απο αυτο για το συγκεκριμενο γιατρο...

οι περισσοτερες που ετυχαν να κανουν εξεταση με το Χαριτατο μου ειπαν τα ιδια!

Ειναι αποτομος και ψυχρος επαγγελματιας, δεν εχει συναισθηματισμους... σου μιλαει καθαρα και χωρις μισολογα για ολα τα ενδεχομενα... αλλα ειπαμε... θελει και λιγο "ευαισθησια" οταν μιλας σε μια εγκυο γυναικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακαι ξεχασα να πω οτι ο αντρας μου περασε τετοιο σοκ που ακομα οταν το θυμαται λεει οτι θελει να παει να του σπασει το ιατρειο χαχαχαχα

 

που να εβλεπες εμενα που μετα την αυχενικη (2 εβδομαδες αργοτερα) μου εκανε ο ιδιος και τη ληψη τροφοβλαστης!

οταν τον αντικρυσα στο ΜΗΤΕΡΑ... εγινα κατασπρη, τα δακρυα τρεχανε ποταμι και στο τσακ ημουν να λιποθυμησω :lol:

 

οσο για τον αντρα μου...

τα ιδια συναισθηματα με τον δικο σου εχει!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει πλακα με αυτα που ακουω!!! Θα ετρωγε βρισιμο, σιγουρα... Μα, να εχεις το αγχος σου και να σου τα λεει και ετσι? Απαπα...

Αλλος καλος δεν υπαρχει? Εγω αυχενικη εκανα με τον Τασση που μου συστησε φιλη στο Ιασω, ηταν καταπληκτικος, πραγματικα. Και Β επιπεδου στο Εμβρυοαρτ λογω του γιατρου μου, πολυ πολυ καλα επισης ολα...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ που τουλάχιστον με προειδοποιήσατε για το τι μπορεί να συναντησω!! Η αλήθεια είναι ότι τρόμαξα πολύ, τουλάχιστον με χαροποιεί ότι είναι από τους καλύτερους αλλά συμφωνώ ότι μια έγκυο την αντιμετωπίζεις αλλιώς. Τρόμαξα βρε κορίτσια τι να πω αν δω δηλαδή 2.5 να κρατήσω και κάποιες ελπίδες ε?

Πόσο πληρώσατε θυμάστε ? θα κάνω μια εξέταση αίματος ε? κράτησε ώρα ο υπέρηχος ήταν ωραία ?

i97Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφού θα πας Κολωνάκι :D εγώ σου προτείνω τον Παπαπαναγιώτου στο ΕΜΒΡΥΟ. Πατριάρχου Ιωακείμ 19, τηλ 210 7258080.

Ο άνθρωπος είναι καταπληκτικός. Και εγώ και ο σύζυγος μείναμε κατενθουσιασμένοι. Φιλικότατος, ευγενής, μιλούσαμε και για μουσική και διάφορα. Αλλά και στην δουλειά του άψογος. Συνέχεια μου έλεγε μπράβο σας, συγχαρητήρια (εννοώντας οτι όλα είναι καλά) και μας κοίταζε!

Δεν σου δημιουργούσε κανένα απολύτως άγχος.

Εγώ τον συστήνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και εγω με το Εμβρυο στο Κολωνακι αμεσως μετα απτον Χαριτατο πηγα στο Εμβρυο στον αλλον γιατρο βεβαια στο Μαλιγιαννη ο οποιος με καθυσυχασε απιστευτα μου εκανε και την τροφοβλαστη χωρις κανενα προβλημα και απο κει και περα πηγαινα σε αυτον για β'επιπεδου, ντοπλερ και ολα πηγαν τελεια. Φοβερος γιατρος

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και εγω με το Εμβρυο στο Κολωνακι αμεσως μετα απτον Χαριτατο πηγα στο Εμβρυο στον αλλον γιατρο βεβαια στο Μαλιγιαννη ο οποιος με καθυσυχασε απιστευτα μου εκανε και την τροφοβλαστη χωρις κανενα προβλημα και απο κει και περα πηγαινα σε αυτον για β'επιπεδου, ντοπλερ και ολα πηγαν τελεια. Φοβερος γιατρος

 

Συμφωνω Μαλιγιαννη δαγκωτο ;):D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

apla apotomos einai e o xaritatos alla kata ta alla kalos giatros gia tin sugekrimeni eksetasi e? nai alla tha einai kai o giatros moy ekei omos pos na pao alloy?

 

 

Ελενη δεν ειναι αποτομος... αλλα πολυ... ωμος σ΄αυτα που εχει να σου πει!!!

Σα γιατρος βεβαια ειναι κορυφη!

Τωρα που εσυ θα πας προετοιμασμενη με οσα ακουσες, δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα! :)

Σου ευχομαι ολα να πανε καλα και να εχεις καλα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

κοριτσια ποσο περιπου πληρωνεις στο "εμβρυο" για αυχενικη???

ξερει καμια???

εγω σημερα θα παω στον γιατρο μου και σιγουρα θα μου κανει κουβεντα και θελω να ειμαι προετοιμασμενη...

 

thanx

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ποσο περιπου πληρωνεις στο "εμβρυο" για αυχενικη???

ξερει καμια???

εγω σημερα θα παω στον γιατρο μου και σιγουρα θα μου κανει κουβεντα και θελω να ειμαι προετοιμασμενη...

 

thanx

 

Εμενα μου ειπαν επι λεξει: "Ειναι 190 με αποδειξη και 150 χωρις". Θρασος, ετσι? Αλλα το χειροτερο ειναι αλλο. Ειχα ακουσει τοσο καλα λογια για τον παπαπαναγιωτου, και τελικα η εξεταση του δε μου αρεσε καθολου, ουτε ο ιδιος.Δε μου εξηγουσε τιποτα και ηταν τελειως ψυχρος. Σκεφτομουνα λοιπον ποσο υποκειμενικα ειναι ολα, οταν τις προαλλες βλεπω στη Μενεγακη ζωντανη συνδεση με το Εμβρυο και τον Παπαπαναγιωτου. Και λεω ποιος ειναι αυτος???? ενω ειχα κλεισει ραντεβου με αυτον, την εξεταση δεν εχω ιδεα ποιος μου την εκανε. Ειμαι εξοργισμενη. Επρεπε να ζητησω ταυτοτητα? Και που ξερω αν ο αλλος ειναι πιστοποιημενος? Δεν επρεπε ετσι κι αλλιως να με ενημερωσουν? Φυσικα θα το αναφερω στο γιατρο μου, αλλα με το Εμβρυο γενικα τα εχω παρει!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν επι λεξει: "Ειναι 190 με αποδειξη και 150 χωρις". Θρασος, ετσι? Αλλα το χειροτερο ειναι αλλο. Ειχα ακουσει τοσο καλα λογια για τον παπαπαναγιωτου, και τελικα η εξεταση του δε μου αρεσε καθολου, ουτε ο ιδιος.Δε μου εξηγουσε τιποτα και ηταν τελειως ψυχρος. Σκεφτομουνα λοιπον ποσο υποκειμενικα ειναι ολα, οταν τις προαλλες βλεπω στη Μενεγακη ζων++ τανη συνδεση με το Εμβρυο και τον Παπαπαναγιωτου. Και λεω ποιος ειναι αυτος???? ενω ειχα κλεισει ραντεβου με αυτον, την εξεταση δεν εχω ιδεα ποιος μου την εκανε. Ειμαι εξοργισμενη. Επρεπε να ζητησω ταυτοτητα? Και που ξερω αν ο αλλος ειναι πιστοποιημενος? Δεν επρεπε ετσι κι αλλιως να με ενημερωσουν? Φυσικα θα το αναφερω στο γιατρο μου, αλλα με το Εμβρυο γενικα τα εχω παρει!

μου φαινεται απιστευτο να ηταν ο παπαπαναγιωτου!!!εκανα με εκεινον τη β επιπεδου στην κορη μου και εμεινα κατενθουσιασμενη!!!τωρα εκει θα παω για την αυχενικη διαφανεια αλλα εχω ραντεβου με το μαλλιγιαννη!κι εμενα 190€ μου ειπαν...

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα σας πω την εμπειρια μου με το Εμβρυο αφου πρωτα σας πω οτι την αυχενικη την εκανα στο ΙΑΣΩ. 150€ με αποδειξη αλλα δεν μου αρεσε ο τροπος που με εξετασαν,δεν μου αναλυσαν πραγματα και με αγχωσαν γιατι η υπερηχολογος εβλεπε και μιλαγε σε μια κοπελα που εγραφε τις μετρησεις και σε μενα το μονο που μου ελεγαν ηταν χαλαρωσε. Οταν τις ρωτησα πως ειναι τα αποτελεσματα, απλος μου ανεφεραν τις ευρεθησες τιμες και μου ειπαν οτι θα μου πει ο γιατρος αν ειναι ολα καλα!!!Την β' επιπεδου στο ΕΜΒΡΥΟ-Κολωνακι με τον Κο Μαλλιγιαννη και ηταν σουπερ ο ανθρωπος. Ηρεμος, να μου εξηγει τι βλεπαμε, οτι το μωρακι μου ηταν μια χαρα. Γι' αυτο εκει εκανα και το βιοφυσικο προφιλ-Doppler. Και κατι ακομα το Εμβυο δινει DVD με τους υπερηχους (δεν το χρεωνει και στο δινει χωρις να το ζητησεις), το ΙΑΣΩ ΔΕΝ δινει παρα μονο DVD για τα βλαστοκυτταρα της εταιρειας τους. Αυτα!

Dz0Up3.png
Link to comment
Share on other sites

gogga....τωρα δεσαμε....

Δευτερα παω κι εγω στο Ιασω για αυχενικη...(ηθελε να ειναι και ο γιατρος μου παρων) σου εκαναν και papp-a εκει??? αλλη τιμη ή 150€ και οι 2 εξετασεις??? ποση ωρα περιπου κρατησε???

σιγουρα για την Β-επιπεδου θα παω αλλου....

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

gogga....τωρα δεσαμε....

Δευτερα παω κι εγω στο Ιασω για αυχενικη...(ηθελε να ειναι και ο γιατρος μου παρων) σου εκαναν και papp-a εκει??? αλλη τιμη ή 150? και οι 2 εξετασεις??? ποση ωρα περιπου κρατησε???

σιγουρα για την Β-επιπεδου θα παω αλλου....

Και οι δυο μαζι!καλά αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

gogga....τωρα δεσαμε....

Δευτερα παω κι εγω στο Ιασω για αυχενικη...(ηθελε να ειναι και ο γιατρος μου παρων) σου εκαναν και papp-a εκει??? αλλη τιμη ή 150€ και οι 2 εξετασεις??? ποση ωρα περιπου κρατησε???

σιγουρα για την Β-επιπεδου θα παω αλλου....

 

Εαν πας με τον γιατρο σου θα εχεις καλη αντιμετωπιση. 150€ η αυχενικη με το PAP-A. Εμενα αιμα για το PAP-A μου πηρε μια ξανθια νεα κοπελα και παραλιγο να την πλακωσω στο ξυλο. Λες και επαιρνε αιμα απο γα'ι'δουρι, κοντεψε τη συριγγα να την βγαλει απο την αλλη μερια του μπρατσου αλλα ευτυχως δεν τα καταφερε :shock::lol: . Ισως να ειμαι λιγο παρμενη με το ΙΑΣΩ γιατι καποια πραγματα τα οποια εμεις θεωρουμε μοναδικα και πρωτογνωρα ετσι ωστε να αγχωνομαστε, αυτοι τα εκμεταλευονται γιατι εχουν παθει ανοσια, επειδη ειναι η δουλεια του. Εγω σας ευχομαι να εχετε καλα αποτελεσματα και να θυμαστε τιποτα να μη σας επηρεαζει αρνητικα. Η καθε εγκυμοσυνη ειναι ξεχωριστη περιπτωση και οφειλουμε να την διανυουμε οσο καλυτερα μπορουμε. Ετσι δειχνουμε την αγαπη μας στα πλασματακια που μεγαλωνουν μεσα μας.

Dz0Up3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...