Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Σας παρακαλώ όποια κοπέλα γνωρίζει ας μου απαντήσει..... Τα παντελόνια μου κουμπώνουν πολύ δύσκολα και δεν μπορώ να φοράω φορεματάκια στο γραφείο. Τέλος πάντων όπως και να χει τα φορεματάκια σε λίγο καιρό δεν θα φοριούνται και θα χρειαστώ παντελόνια πουκάμισα και πανοφώρια σε καλής ποιότητας υφάσματα. Υπάρχουν καταστήματα στην Αθήνα στο κέντρο κυρίως ή στην κηφισίας ή σε μεγάλα πολυκαταστήματα που να μπορώ να βρω καλά σε ποιότητα και σε ποικιλία ρούχα είτε εγκυμοσύνης είτε σε μεγάλα νούμερα;;; Όμως θα ήθελα και διευθύνσεις μια και είμαι απο Χαλκίδα και εδώ τα ρούχα είναι για να μπουν γυναίκες 40 κιλών :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 424
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nadine

    Nadine 19 δημοσιεύσεις

  • Jen.

    Jen. 15 δημοσιεύσεις

  • naina

    naina 14 δημοσιεύσεις

  • Ekabn

    Ekabn 10 δημοσιεύσεις

παντρευεται ο αδερφος μου και ψαχνω φορεμα εγυμοσυνης βραδυνο,δεν βρισκω πουθενα,μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος-α,εχω απελπιστει.ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ όποια κοπέλα γνωρίζει ας μου απαντήσει..... Τα παντελόνια μου κουμπώνουν πολύ δύσκολα και δεν μπορώ να φοράω φορεματάκια στο γραφείο. Τέλος πάντων όπως και να χει τα φορεματάκια σε λίγο καιρό δεν θα φοριούνται και θα χρειαστώ παντελόνια πουκάμισα και πανοφώρια σε καλής ποιότητας υφάσματα. Υπάρχουν καταστήματα στην Αθήνα στο κέντρο κυρίως ή στην κηφισίας ή σε μεγάλα πολυκαταστήματα που να μπορώ να βρω καλά σε ποιότητα και σε ποικιλία ρούχα είτε εγκυμοσύνης είτε σε μεγάλα νούμερα;;; Όμως θα ήθελα και διευθύνσεις μια και είμαι απο Χαλκίδα και εδώ τα ρούχα είναι για να μπουν γυναίκες 40 κιλών :roll:

 

Elena 79 εγώ έχω πάρει παντελόνια κυρίως από το Prenatal και κολάν από το Λητώ, το οποίο βέβαια ήταν λίγο ακριβό, αλλά καλής ποιότητας. Μέχρι στιγμής με έχουν βολέψει πολύ. Και στο Premaman έχει ωραία ρουχαλάκια, αλλά και στα H@M Χαλανδρίου και στο Avenue στην Κηφισίας. Επίσης έχω αγοράσει από ίντερνετ από Topshop και asos.com,ειδικά το asos έχει πολύ ωραία ρούχα κ σε καλύτερες τιμές απ' ο,τι εδώ στην Ελλάδα. Μπες στις ιστοσελίδες των παραπάνω καταστημάτων να δεις διευθύνσεις. Εγώ πηγαίνω στο Prenatal στην Λ.Πεντέλης στα Βριλήσσια κ στο Premaman στο εμπορικό κέντρο του Χαλανδρίου.Επίσης στο Λητώ της Αγ.Παρασκευής. Μπορείς να πας και Zara, αν κι εγώ εκτός από κάποια μπλούζες-φορέματα δεν βρήκαν αξιόλογα παντελόνια. Μπες και στα mama-la-mode.com, seraphine.com και isabellaoliver.com να ρίξεις μια ματιά, αλλά και στο site του Λητώ letoshop.gr. Επιπρόσθετα, βρήκα κι ένα μαγαζί από το οποίο ακόμη δεν ψώνισα, αλλά είδα από το site ότι έχει πολύ ωραία ρούχα, Omor λέγεται κ είναι στο Ν.Ηράκλειο, μπες στο www.omor.gr. Ελπίζω να βοήθησα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για σένα και τα διδυμάκια σου!

Pattito για ρίξε μια ματιά στο Omor και στα υπόλοιπα sites.Μια φίλη μου μου είπε για ένα μαγαζί στη Βουκουρεστίου, πάνω από την Ακαδημίας, δεν θυμάται πώς το λένε, που έχει ωραία ρουχαλάκια αλλά λίγο ακριβά, δεν έχω πάει ακόμη.

Mdvgp2.png

 

I00Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

παντρευεται ο αδερφος μου και ψαχνω φορεμα εγυμοσυνης βραδυνο,δεν βρισκω πουθενα,μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος-α,εχω απελπιστει.ευχαριστω πολυ.

pattito δες εδώ:

http://www.asos.com/

πήγαινε στο maternity, έχει πολλά φορέματα, ειδικά τώρα για τις γιορτές. Εχω παραγγείλει 3 φορές και είμαι πολύ ευχαριστημένη από την εξυπηρέτηση. και πολύ καλές τιμές. Μάλιστα έχει και french connection εγκυμοσύνης, που τα φτιάχνουν αποκλειστικα για αυτούς

Link to comment
Share on other sites

θα μου λυσετε μια απορία????

 

Οι εγκυούλες μπορούμε να φοράμε φορεματα τον χειμώνα, αλλά με τι απο κάτω??? Με κολάν, καλσόν, παντελόνι????

 

ρωτάω γιατι είμαι πολύ τροφαντούλα και τώρα με την κοιλιά δεν μου κάνουν τα καλσόν :(:(:(

 

τα κολάν δεν ξέρω αν μου κάνουν γιατι δεν έχω βρει κολάν σε πολύ μεγάλα νουμερα:(:(:(

 

Αρα εσεις οι τροφαντούλες που υπηρξατε εγκυούλες φοράγατε φουστανάκια το χειμώνα και με ποιό τρόπο??? Η φοραγατε μόνο παντελόνια???

 

Σας ρωτάω γιατι έχω πολύ ομορφες μακριές φουστές και φουστανάκια κια δεν τα βάζω για αυτο τον λόγο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στα καταστήματα εγκυμοσύνης θα βρεις σίγουρα κολάν που θα σου κάνουν, όπως και παντελόνια. Το θέμα είναι ότι είναι σχετικά ακριβά. Αν δεν θέλεις να διαθέσεις αρκετά χρήματα για κολάν μπορείς να ψάξεις σε κάποιο μαγαζί και απλώς να πάρεις μεγαλύτερο νούμερο. Και καλτσόν νομίζω ότι μορείς να βρεις σε μεγάλο νου΄μερο.

Link to comment
Share on other sites

Στελλινούλα γιατί δεν φοράς καλτσοδέτες? θα έχουν σίγουρα τα μαγαζιά, σε όλα τα νούμερα. Εγώ φοράω τα κανονικά τα καλσόν και τα κολάν μου, απλώς δεν τα ανεβάζω πάνω στην κοιλιά και έχω πάρει κι ένα καλσόν εγκυμοσύνης, από asos. Υποτίθεται είναι one size, αλλά δεν νομιζω ότι ισχύει αυτό. δηλαδή δεν είναι και πολύ μεγάλο (εμένα μου είναι κανονικό και η κοιλιά μου είναι τώρα 94 εκατοστά).

Link to comment
Share on other sites

Στελλινούλα γιατί δεν φοράς καλτσοδέτες? θα έχουν σίγουρα τα μαγαζιά, σε όλα τα νούμερα. Εγώ φοράω τα κανονικά τα καλσόν και τα κολάν μου, απλώς δεν τα ανεβάζω πάνω στην κοιλιά και έχω πάρει κι ένα καλσόν εγκυμοσύνης, από asos. Υποτίθεται είναι one size, αλλά δεν νομιζω ότι ισχύει αυτό. δηλαδή δεν είναι και πολύ μεγάλο (εμένα μου είναι κανονικό και η κοιλιά μου είναι τώρα 94 εκατοστά).

 

 

με τις καλτσοδέτες δεν θα κρυώνω πιο πάνω που θα είναι γυμνό το δέρμα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΚΟΛΑΝ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΤΗΣ ΜΕΣΗΣ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΡΥΠΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝΕΙ ΣΕ ΚΟΥΜΠΑΚΙ, ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.

ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΑΛΛΑΓΗ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΠΟΛΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει και καλσόν εγκυμοσύνης και κολάν και είναι απογοητευτικά μεγάλα και τα δύο. Ευτυχώς βολεύομαι με κάλτσες με σιλικόνη τις οποίες ούτως ή άλλως προτιμώ σε σχέση με τα καλσόν. Κολάν σε πολύ μεγάλα νούμερα έχει στο Λητώ σίγουρα, και έχει σε διάφορες ποιότητες και τιμές ( από 15 μέχρι 60 ευρώ είχα βρει). Εγώ θα σου έλεγα να προτιμήσεις κάλτσες σιλικόνης πάντως που έχει σε διάφορα σχέδια και μεγέθη και δεν χρειάζεται να τις ψάχνεις σε εξειδικευμένα καταστήματα και να πληρώνεις ένα σωρό λεφτά.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω παντελόνι ελασικό στη μέση; Απ'οτι έχω καταλάβει οι γνωστές φίρμες τα έχουν πολύ ακριβά. Μήπως κάποια κοπέλα έχει βρει κάπου αλλού; Κάποια βιοτεχνία, πχ, ή κάποιο λογότερο γνωστό μαγαζί που έχει καλύτερες τιμές;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω παντελόνι ελασικό στη μέση; Απ'οτι έχω καταλάβει οι γνωστές φίρμες τα έχουν πολύ ακριβά. Μήπως κάποια κοπέλα έχει βρει κάπου αλλού; Κάποια βιοτεχνία, πχ, ή κάποιο λογότερο γνωστό μαγαζί που έχει καλύτερες τιμές;

 

Γεια σου Μπεμπούλα. Γιατί δε βλέπεις και στα H&M; Έχει παντελόνια εγκυμοσύνης με ελαστική μέση και με τιμές που κυμαίνονται από 20 ως 45? περίπου (τζιν, υφασμάτινα και κοτλέ), κολάν εγκυμοσύνης με 10? και καλσόν με 5 ως 10?. Σήμερα έκανα από εκεί την πρώτη μου αγορά και έμεινα πολύ ικανοποιημένη!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποια Η&M έχουν ρούχα εγκυμοσύνης στην Αθήνα;
στης Γλυφαδας, στο River West και στο Avenue σίγουρα. Αν θες παιρνεις τηλ σε οποιο καταστημα σε βολευει και ρωτας.

Μουσουδι, εγω γιατι το κολαν απο τα H&M το πήρα 20 ευρώ? Τι ναζια τους εκανες εσύ? :mrgreen:

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Και τα Η&Μ στην Αιόλου έχουν εγκυμοσύνης. Εγώ έχω ψωνίσει από εκεί και από τα Η&Μ στο Avenue. Όντως έχουν ωραία ρούχα και σε καλές τιμές, να μην δίνουμε και

μια περιουσία τώρα για τα ρούχα εγκυμοσύνης και μετά να μην έχουμε τι να τα κάνουμε!

Υπάρχουν κολάν πιο λεπτά και πρόχειρα με 9,95 ευρώ και πιο χοντρά και ζεστά με 19,95, και είναι όντως πολύ βολικά και τα δύο!

Και καλτσόν πήρα από εκεί ένα πολύ χοντρό με 10 ευρώ αν θυμάμαι καλά, καθώς και από το mothercare 60 den με 13 ευρώ.

 

bGMQp3.png?6xqcHzTu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας και από εμένα. είμαι 18 εβδομάδων και περιμένουμε την κορούλα μας το Πάσχα. βρε κορίτσια ξέρει κάποια που θα βρω παντελόνια εγκυμοσύνης σε μεγάλο μέγεθος? πήγα στα γνωστά καταστήματα, λητώ, mothercare, h&m αλλά τίποτα. τα πάντα κολλάνε στην περιφέρεια μου :oops:. τίποτα δεν ανεβαίνει πιο πάνω!!!!! την βγάζω διαρκώς με παντελόνια φόρμας αλλά πόσο ακόμα? γιορτές έρχονται. 'όσο για καλσόν και κολάν μια από τα ίδια. άρχισα να απελπίζομαι...... :(

Link to comment
Share on other sites

εμένα του Λητώ μου έκαναν, διάλεξα κιόλα.

Τα prenatal ήταν απογοήτευση!

Τα πήρα στην αυχενική και δεν έχω αξιωθεί ακόμη να τα παω για κόντυμα, τώρα με πιέζουν απειλιτικά τα ρούχα μου...πρέπει να τα βάλω.

Πάντως αν παχύνω στην περιφέρεια, που ευτυχώς δεν παχαίνω πολύ εκεί, δε θα με χωράνε τα παντελόνια :?

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

 

ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ( ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ) ,

ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΒΟΛΕΨΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΑ H&M , TA ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ

ΑΡΚΕΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ Κ ΕΧΕΙ ΤΜΗΜΑ κ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ

'' OVERSIZE'' ( τουλαχιστον αυτο στην Ερμού ) για αυτό πριν πάτε, τηλεφωνήστε πρώτα στο κατάστημα γιατί δε διαθέτουν όλα ρούχα εγκυμοσύνης! :!:

 

Η μεγαλύτερη ποικιλία πάντως είναι στην Ερμού.

Το Prenatal όχι τόσο καλό .

Το ίδιο κ Λητώ ( με εξαίρεση καποια πολυ λίγα κομμάτια).

Το παραπάνω κατάστημα διαθέτει καλής ποιότητας εσώρουχα ( τουλάχιστον σουτιέν ).

 

Γενικά τα ρούχα που πουλάνε είναι αρκετά ακριβά σε σχέση με την ποιότητα που προσφέρουν.

 

Επίσης καλά ρούχα κ φορέματα βρήκα στο άγγλικό site Asos.

 

Ελπίζω να βοήθησα.:P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τελικά από καταστήματα ρούχων υπάρχουν τα H&M, λητω, Mothercare..

 

εγώ θέλω να αγοράσω για την γυναίκα μου (είναι στον 6ο μήνα) τι να πάρω.. θέλω να της κάνω έκπληξη... έχετε κάτι να προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από καταστήματα ρούχων υπάρχουν τα H&M, λητω, Mothercare..

 

εγώ θέλω να αγοράσω για την γυναίκα μου (είναι στον 6ο μήνα) τι να πάρω.. θέλω να της κάνω έκπληξη... έχετε κάτι να προτείνετε;

 

Θα προτείνω ένα σκούρο τζιν παντελόνι (που θα το χρειαστεί σίγουρα!) και μια μπλούζα εγκυμοσύνης να το συνδυάσεις την οποία δε θα χρειαστεί ακόμα αλλά μετά τον 7ο θα σε ευχαριστεί!!! Κατά τ'άλλα μπορείς να της πάρεις ρούχα και ανάλογα με το στυλ που ντύνεται. Στα καταστήματα εγκυμοσύνης θα βρείς καί φούστες καί φορέματα! Εγώ βολεύτηκα πολύ στα H&M καί στις δυο εγκυμοσύνες μου! Πολύ καλές τιμές αλλά κυρίως, μοντέρνα ρούχα, όχι αυτά τα γιαγιαδίστικα της εγκυμοσύνης που βρήκα αλλου. ;)

dxF6p2.png

Oxkbp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Θέλω τα φώτα σας!! είμαι 17 εβδομάδων...δεν έχω φουσκώσει ιδιαίτερα και φοράω κανονικα τα ρούχα μου με εξαίρεση 2 πολύ στενά τζην που και πριν μου ήταν ασφυκτικά, οπότε τα έχω αφήσει στην άκρη...επειδή όμως έχει έρθει η συγκυρία και τα τζηνάκια μου - που λατρεύω και φοράω πολύ - έχουν αρχίσει να φθείρονται, έχω τώρα το εξής δίλημμα...να πάρω καινούρια νομίζω δεν αξίζει αφού δε θα μου κάνουν για πολύ καιρό και δεν ξέρω αν μετά θα επανέλθει ακριβώς το σώμα μου....οπότε κατευθύνομαι στο να πάρω κανένα τζην με λάστιχο που είδα ότι έχουν αρκετά ωραία, μιας και έχει και εκπτώσεις....το θέμα είναι...μπορώ να τα πάρω από τώρα που δεν έχω φουσκώσει; ή δεν ξέρουμε πως θα τα πάρω τα κιλά και είναι επικίνδυνο να μη μου κάνουν κι αυτά μετά; τι λέτε εσείς οι έμπειρες;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...