Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΑΣΩ


emanuela

Recommended Posts

Εγω θα γέννησω το δεύτερο παιδάκι μου πρώτα ο θεός εκει.Την συμπεριφορά τους την ξέρω καλα. Σήμερα ομως έμαθα κατι πολυ καλο.Λενε οτι καταργούνται τα τρικλινα,πλέον μονο δικλινα!!!!

 

Καλησπέρα κορίτσια!!Ειμαι στην 35η εβδομαδα,εχω ΠΗΤ μεχρι 19/07 και θα γεννησω στο Ιασω.Τι εννοεις οτι καταργουνται τα τρικλινα;δηλαδη τα οικονομικα δωματια θαναι πλεον τα διλινα;;απο ποτε θα ισχυει αυτο ξερεις;;

Χθες παντως που πηγα στο γιατρο μου,μουπε πως μαλλον απο Δευτερα το Ιασω ριχνει τις τιμες περιπου στα 200 ευρω και χαρηκα πολυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 319
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!Ειμαι στην 35η εβδομαδα,εχω ΠΗΤ μεχρι 19/07 και θα γεννησω στο Ιασω.Τι εννοεις οτι καταργουνται τα τρικλινα;δηλαδη τα οικονομικα δωματια θαναι πλεον τα διλινα;;απο ποτε θα ισχυει αυτο ξερεις;;

Χθες παντως που πηγα στο γιατρο μου,μουπε πως μαλλον απο Δευτερα το Ιασω ριχνει τις τιμες περιπου στα 200 ευρω και χαρηκα πολυ!!

 

Μαλλον αμεσα.Οποτε μπορει και να το προλαβεις.Ελπιζω να μην ειναι απλη φημη...

v0Zqp3.png 34ef5a11df.png
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αμεσα.Οποτε μπορει και να το προλαβεις.Ελπιζω να μην ειναι απλη φημη...

 

Μακαρι να ισχυει!!απο που το ακουσες εσυ;ειναι καθολου εγκυρη πηγη;;παντως οσες γνωστες γεννησαν προσφατα αυτο που μουπαν ειναι οτι ηταν αδειο σχετικα το μαιευτηριο οποτε μαλλον θελουν να προσελκυσουν κοσμο!

Link to comment
Share on other sites

Χθες που πήγα στον γιατρό μου, μου είπε ότι του εστάλει μήνυμα στο κινητό του ότι το 3κλινο superior το χρεώνουν 900ευρώ.Δεν θυμάμαι για κτ τί ισχύει κι αν είναι με ΦΠΑ η τιμή!!!

ebyKp3.png?H3UgLDY0

dev272pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Χθες που πήγα στον γιατρό μου, μου είπε ότι του εστάλει μήνυμα στο κινητό του ότι το 3κλινο superior το χρεώνουν 900ευρώ.Δεν θυμάμαι για κτ τί ισχύει κι αν είναι με ΦΠΑ η τιμή!!!

 

Τι εννοεις;;αυτο που μεχρι στιγμης ηξερα ειναι οτι το οικονομικο τρικλινο για φυσιολογικο ηταν 1300 με φπα και για κτ περιπου 1450.αυτο που λες εσυ 900 ευρω η συνολικη χρεωση με ολα τα εξοδα συν φπα για το σουπιριορ;;ποσο το χρεωναν πριν;;για να δουμε ποσα χρηματα περιπου μειωνουν αντιστοιχα και τα υπολοιπα!μακαρι παντως βρε κοριτσια να μειωθουν!θαναι σημαντικη βοηθεια ο,τι και να γλιτωσουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σας, πραγματι συμφωνα με τον τιμοκαταλογο που ισχυει εως σημερα το απλο 3κλινο ειναι 1066+φπα και το superior 1266+φπα για φυσιολ.τοκετο.

 

γνωριζετε απο ποτε θα ισχυουν οι νεες τιμες?

 

θα μπω με προκληση πιθανοτατα την ερχομενη δευτερα οποτε με ενδιαφερει πολυ η πληροφορια!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΕΝΝΑΩ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΣΩ ΠΩΣ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΑΛΛΑΞΑΝ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ!

 

Φ.Τ 900 ΕΥΡΩ + 13% ΦΠΑ ΣΕ ΤΡΙΚΛΥΝΟ SUPERIOR (ΔΙΑΜΟΝΗ 3 ΜΕΡΕΣ)

K.T 1050 ΕΥΡΩ +13% ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΕΝΝΑΩ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΣΩ ΠΩΣ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΑΛΛΑΞΑΝ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ!

 

Φ.Τ 900 ΕΥΡΩ + 13% ΦΠΑ ΣΕ ΤΡΙΚΛΥΝΟ SUPERIOR (ΔΙΑΜΟΝΗ 3 ΜΕΡΕΣ)

K.T 1050 ΕΥΡΩ +13% ΦΠΑ

 

 

 

καλημερα σας, επιβεβαιωνω τα παραπανω , επικοινωνησα κι εγω και μολις μου εστειλαν τον νεο τιμοκαταλογο που ισχυει απο σημερα για φ.τ και κ.τ αντιστοιχα

 

καταργειται το οικονομικο τρικλινο

3κλινο superior 900 - 1050

2κλινο. 1150 - 1300

2κλινο superior 1650 - 1800

 

δεν περιλαμβανεται φπα 13%

 

μαλλον σημερα το βραδυ μπαινω με προκληση , στο τσακ προλαβα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλλον κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας...

Το Δεκέμβρη του 12 που γέννησα εγώ στο Ιασώ, το οικονομικό τρίκλινο ήταν στα 850 +13% και το superior ήταν στα 1050+13% για τις τρεις μέρες.

 

Πάντως είναι γεγονός ότι το οικονομικό τρίκλινο, αν δεν ήσουν με φυσιολογικούς ανθρώπους, ήταν δράμα. Με τη φίλη μου γεννήσαμε με δύο εβδομάδες διαφορά μετάνιωσε που λυπήθηκε να δώσει παραπάνω τα 200 κάτι ευρώ.

 

Στο superior συμφωνώ με τις περιγραφές που δόθηκαν παραπάνω.

Κάθε κρεββάτι έχει τα θετικά του και τα αρνητικά του.

 

Το κρεββάτι που είναι μόνο του έχει τη φασαρία της πόρτας και του κόσμου/γιατρών/νοσοκόμων που περνοδιαβαίνουν. Επίσης είναι σχεδόν αντικριστά με τα άλλα δύο και αν αισθάνεσαι άβολα είναι δύσκολο να απομονωθείς πραγματικά. Από την άλλη έχεις μεγάλη αυτονομία, το ψυγείο δίπλα σου, τηλεόραση δική σου, παράθυρο δικό σου, πολύ χώρο για τα πάντα και το πυρεξάκι με το μωρό. (αυτό είχα διαλέξει εγώ καθώς ήμουν πρώτη στο δωμάτιο)

 

Από τα άλλα δύο το ένα έχει το παράθυρο δίπλα του καλύτερη ορατότητα στην τηλεόραση, εύκολα απομονώνεται τραβώντας την κουρτίνα. Έχει όμως το λιγότερο ελεύθερο χώρο, πρέπει να διασχίσεις όλο το δωμάτιο μέχρι το μπάνιο και άν έχεις πετύχει και κάποιον ανάγωγο συγκάτοικο και έχει πάρει και την πιο κοντινή ντουλάπα έχει και αυτό το έξτρα δρομολόγιο.

 

Το άλλο κρεββάτι δεν έχει πρόσβαση σε παράθυρο και λιγότερο καλή ορατότητα στην τηλεόραση και λιγότερη απομόνωση. Έχει όμως εύκολη πρόσβαση στις ντουλάπες και στο μπάνιο και αρκετό διάδρομο μεταξύ τοίχου και κρεβατιού για το πυρεξάκι.

Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Οχι να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του

y2BZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κοριτσια καλημερα!! Θα ηθελα να ρωτησω αν καποια κοπελα γεννησε προσφατα στο ΙΑΣΩ και πληρωσε χωρις ΕΟΠΥΥ,δηλαδη ολο το ποσο! Εχω πολυυυυ καιρο μπροστα μου να γεννησω αλλα θα ηθελα να εχω υποψην τις τιμες απο τωρα γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι και πρεπει να σχεδιασουμε απο τωρα... Το πρωτο μου παιδακι το γεννησα στο ΡΕΑ, εμεινα αρκετα ευχαριστημενη αλλα ο γιατρος προτιμα το ΙΑΣΩ πλεον και θελω να μαθω τιμες επειδη δεν ειμαι στον ΕΟΠΥΥ. ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!! Θα ηθελα να ρωτησω αν καποια κοπελα γεννησε προσφατα στο ΙΑΣΩ και πληρωσε χωρις ΕΟΠΥΥ,δηλαδη ολο το ποσο! Εχω πολυυυυ καιρο μπροστα μου να γεννησω αλλα θα ηθελα να εχω υποψην τις τιμες απο τωρα γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι και πρεπει να σχεδιασουμε απο τωρα... Το πρωτο μου παιδακι το γεννησα στο ΡΕΑ, εμεινα αρκετα ευχαριστημενη αλλα ο γιατρος προτιμα το ΙΑΣΩ πλεον και θελω να μαθω τιμες επειδη δεν ειμαι στον ΕΟΠΥΥ. ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

Με το καλο να υποδεχτεις και το 2ο μωρακι σου!!!γεννησα πριν 2 μηνες περιπου στο Ιασω και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη απο ολα πραγματικα και το προσωπικο και το φαγητο,καθαριοτητα!εγω πληρωσα μεσω Εοππυ οποτε γιατι δεν παιρνεις απλα στο 2106184000 να ρωτησεις;;εγω ετσι ειχα κανει!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να υποδεχτεις και το 2ο μωρακι σου!!!γεννησα πριν 2 μηνες περιπου στο Ιασω και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη απο ολα πραγματικα και το προσωπικο και το φαγητο,καθαριοτητα!εγω πληρωσα μεσω Εοππυ οποτε γιατι δεν παιρνεις απλα στο 2106184000 να ρωτησεις;;εγω ετσι ειχα κανει!

σε ευχαριστω πολυ ζαχιρ, τελικα μου εστειλαν με mail τον τιμοκαταλογο!! να σου ζησει το μωρακι σου!! εμενα "αναβαλλεται" ο τοκετος που θα γινοταν μετα απο μερικους μηνες γιατι διαπιστωσαμε παλλινδρομη εχθες και παω για αποξεση στο ΙΑΣΩ αποψε! σε ευχαριστω πολυ!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Να ρωτήσω κάτι?? Το superrior με το οικονομικό τρίκλινο τι διαφορά έχουν?? Εγώ γέννησα το 2011 το πρώτο μου παιδί στο Ιασώ Θεσσαλίας και το δωμάτιο μου ήταν τρίκλινο και πλήρωσα 1600 ευρώ. Έχει αλλάξει κάτι από τότε?? Αν τυχών κάνω και τρίτο παιδάκι θέλω να ξαναγεννήσω στο Ιασώ.

Link to comment
Share on other sites

Αγορομαμμυ λυπαμαι πολυ τωρα διαβασα το μνμ σου,περασα κι εγω δυστυχως 2 παλινδρομες πριν την μπεμπα μου..

Ανδρομαχη δεν υπαρχει πλεον οικονομικο τρικλινο πλεον το πιο οικονομικο δωματιο ειναι το superior τρικλινο πουναι και πιο ανετο!

Link to comment
Share on other sites

Eυτυχώς που δεν υπάρχει το οικονομικό τρίκλινο, ήταν τραγικό.

 

Συμφωνώ κι επαυξάνω . Χίλιες φορές καλύτερο το παλιό τετράκλινο από το τρίκλινο.

 

Τώρα βέβαια ελπίζω να ξεπεραστεί το θέμα με τον ΕΟΠΥΥ και να μην κληθούν να πληρώσουν οι μέλλουσες μαμάδες...

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια έχω ένα θέμα με το ΙΑΣΩ..

Υπάρχουν μανούλες που γέννησαν εκεί τον Φεβρουάριο του 2012? Αν ναι, είχε σύμβαση τότε το συγκεκριμένο μαιευτήριο με τον ΕΟΠΥΥ ή όχι?

Εγώ συγκεκριμένα γέννησα στις 24-02-2012 και μου είχαν πει ότι δεν έχει σύμβαση, συγκεκριμένα για όλο τον Φλεβάρη.

Πείτε μου σας παρακαλώ τις εμπειρίες σας γιατί κοντεύω να τρελαθώ σήμερα από αυτά που έμαθα..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...