Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σε ποια εβδομαδα ειμαι?Σε ποιο μηνα?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


3-4 εβδομάδων είσαι, βέβαια με το υπέρηχο και με το γιατρό σου θα σου λυθούν όλες οι απορίες. Μήνα αλλάζεις κάθε 9 του μήνα!

 

Και μία συμβουλή: ότι θέλεις να μιλάς με το γιατρό σου πρώτα και μετά να παίρνεις τη γνώμη του α του β κλπ. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική οπότε εάν η κάθε μανούλα σου λέει τη δική της εμπειρία, θα προβληματίζεσε άδικα!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια τελευταια περιοδο 9/10 τωρα σε ποια εβδομαδα ειμαι?σε ποιο μηνα?καθε ποτε αλλαζω μηνα?

 

Συγνώμη βρε κοπέλα μου αλλά σου έχουμε κάνει υπέρηχο να σου απαντήσουμε?? :P:p με όλη μου την καλή καρδιά για αυτά τα θέματα ΜΟΝΟ απαντήσεις από τον γιατρό σου... με το καλό το μωράκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α συγνωμη βρε κοριτσι; νομιζα πως παει αναλογος με την τελευταια περιοδο...γιαυτο ρωτησα..μονο ο υπερυχος δηλαδη το δειχνει..σας ευχαριστω παντως..

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος σου θα υπολογιζει βαση τελ. ημερ/νιας περιοδου. Αν η συλληψη εγινε αργοτερα απο το αναμενομενο(αυτος συνηθως σε συμβαινει σε γυναικες με πολυκυστικες) θα το βλεπει στα υπερηχογραφηματα και θα σου λεει οτι ειναι πχ 1 εβδομαδα μικροτερο στις μετρησεις.

Σε πολλα σαϊτ μπορεις να βεις ακριβως ποσο εβδομαδων εισαι βαζοντας την ΤΗΠ.

Και ναι να ρωτας οτι θες και να ψαχνεσαι γιατι οι γιατροι μα ς πολλες φορες εχουν αποψεις πυ ειναι λαθος και αν δεν μας ανοιξει καποιος τα ματια μπορει να την πατησουμε....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια παλι θελω την γνωμη σας.πηγα σημερα στον γιατρο ειμαι 5 εβδομαδων κ 5μερες..ειδαμε σακο αλλα οχι εμβριο.ο γιατρος ειπε πως ειναι νωρις ακομη κ να παω την αλλη εβδομαδα παλι να δουμε.εχει συμβει σε καμια σας αυτο δηλαδη οντως ειναι νωρις η θα επρεπε κατι να φανει αλλα δεν μου το ειπε μυπως με αγχοσει..??την γνωμη σας ζηταω κ την εμπειρια σας..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιαννα μου εγώ είμαι 7 βδομάδων ακριβώς, και σήμερα μόλις φάνηκε η κουκκίδα μέσα στον σάκκο (που η γιατρός είπε πως είναι το μωρό) και ακόμα δεν είχαμε κανονική καρδούλα. Είχαμε βραχυκαρδία όπως το είπε, που σημαίνει ότι μόλις τώρα ξεκίνησε να έχει καρδιακό παλμό και θα ξαναπάω την επόμενη βδομάδα για να δούμε ακριβώς πόσο είμαι. Οπως σου είπε και κάπια άλλη κοπέλα, κάπιες φορές η σύλληψη γίνετε πιο αργά από όσο υπολογίζουν. Επομένως μην ανχώνεσε!

a6TCp3.png

 

hoHwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια παλι θελω την γνωμη σας.πηγα σημερα στον γιατρο ειμαι 5 εβδομαδων κ 5μερες..ειδαμε σακο αλλα οχι εμβριο.ο γιατρος ειπε πως ειναι νωρις ακομη κ να παω την αλλη εβδομαδα παλι να δουμε.εχει συμβει σε καμια σας αυτο δηλαδη οντως ειναι νωρις η θα επρεπε κατι να φανει αλλα δεν μου το ειπε μυπως με αγχοσει..??την γνωμη σας ζηταω κ την εμπειρια σας..ευχαριστω

 

Εγω ειχα παει με μια εβδομαδα καθυστερηση (κυκλος 28 ημερων) και ειδαμε μονο παχυ ενδομητριο και εμβρυικα στοιχεια, στο επομενο ραντεβου ειδαμε σακο, εμβρυο και ακουσαμε και καρδουλα. Φυσιολογικα πρωτα εμφανιζεται ο σακος, μετα το εμβρυο και τελος η καρδουλα, αναλογα το ραντεβου (αν ειναι νωρισ) μπορει να δεις μονο σακο η να τα δεις και να τα ακουσεις ολα (αν πας πιο αργα).

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...