Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αρτοπαρασκευαστης


bizoudaki

Recommended Posts

ντιντι δεν δινεις αρκετες πληροφοριες για να σου πω τι τρεχει. ισως τα υλικα ισως η μαγια... για πες τη συνταγη.....

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 700
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

kiko εγω εχω παρει του carrefour τον bluesky και ειμαι απιστευτα ευχαριστημενη. ειναι και πολυ φτηνος 39.99ε και ειμαι και ευχαριστημενη κι απτις οδηγιες. ειναι πολυ αναλυτικες και εχουν πολλεεεεες συνταγες. ολες οι κοπελες παρατηρησα οτι παραπονιουνται γιατι δεν εχουν πολλες συνταγες γιαυτο το τονιζω!

follow*the*rabbit με αυτα που περιγραφεις καταλαβαινω οτι μαλλον κανεις λαθος στο προγραμμα ψησιματος. μπες στον site του και βρες συνταγες και οδηγιες...

τωρα για το κεικ δεν ξερω, δεν εχω φτιαξει ακομα!

ας απαντησει καμια κοπελα που ξερει....

 

 

σε ευχαριστώ χαρά μου που μου απάντησες, να σε ρωτήσω αν ο συγκεκριμένος αρτοπαρασκευαστής φτιάχνει και κέικ ή μόνο ψωμάκι;

wobz4vsv31g4fym5.png
Link to comment
Share on other sites

follow*the*rabbit παρακαλω! οτι αλλο θες η οποιοσδηποτε αλλος ευχαριστως αν ξερω να βοηθησω...

kiko ρωτα οτι θες... ναι φτιαχνει τα παντα... οτι φτιαχνουν και οι ακριβοι... ψωμακια, κεκακια, μαρμελαδες, τσουρεκια, κλπ!

για οτι αλλο εδω ειμαι!!!

36_1_13.gif

[/url]

sig.jsp?pc=ZSzeb113&pp=ZCxdm490YYGR

Επεξεργάστηκαν by xara52
λαθος emoticon

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια οι παλιες καμια συνταγουλα κατι........ ?

θα ηθελα να ευχαριστησω μια κοπελα που δεν θυμαμαι το ονομα της που συστησε το αλευρι μυλοι αγ γεωργιου που δεν το ειχα στα υποψη μου και κανει υπεροχο ψωμακι και μυριζει το σπιτακι....

και μια ερωτηση αν καμια το εχει χρησιμοποιησει. καθε συνταγη μου λεει γαλα αποβουτηρωμενο σε σκονη. εχει χρησιμοποιησει καμια? δινει καλη γευση?

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εκανα και κεικ (ειχε ρωτησει και η kiko )δεν θα το συνιστουσα! η υφη ειναι σαν ψωμι. ωραιο και μυρωδατο αλλα οχι κεικ. παντως το ψωμι superrrrrrrr!!!!!!!!

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω κανει κεικ... την συνταγη που κανω παντα... της φαριναπ... και βγηκε μια χαρα αλλα σαν μπομπα ... καθολου δεν τον πειραξε τον αντρα μου... μια χαρα το εφαγε ολο ;):)

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

τσουρεκι καμια εκανα κοριτσια?

εχω μια πολυ ωραια συνταγη αλλα δεν ξερω τωρα τι δοσολογιες να βαλω,φοβαμαι μηπως βαλω αρκετο και φουσκωσει παρα πολυ............

Link to comment
Share on other sites

νομιζω εσυ ειχες πει theni για το φανταστικοτερο αλευρι? μυλοι αγ γεωργιου?

 

ναι το "ζυμωτο" μυλοι αγ γεωργιου ;)

 

τσουρεκι καμια εκανα κοριτσια?

εχω μια πολυ ωραια συνταγη αλλα δεν ξερω τωρα τι δοσολογιες να βαλω,φοβαμαι μηπως βαλω αρκετο και φουσκωσει παρα πολυ............

 

εγω εκανα και ξεχυλησε και μεχρι να το καθαρισω... ειδα κι επαθα και δεν καθαρησε και τελειως ...

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

 

 

εγω εκανα και ξεχυλησε και μεχρι να το καθαρισω... ειδα κι επαθα και δεν καθαρησε και τελειως ...

 

αυτο φοβαμαι και γω Theni και δεν το κανω, γιατι οι δοσολογιες που εχω βγαινουν αρκετα τσουρεκακια....

 

αλλα εχω ακουσει οτι υπαρχει συνταγη και μαλιστα βγαινουν πολυ αφρατα και ωραια αλλα δεν ξερω που να την βρω......

Link to comment
Share on other sites

theni σε εχω μελετησει πολλες φορες μαυτο το αλευρακι! θεικο!!!!

εχουν γραψει τα κοριτσια συνταγες πιο πισω για τσουρεκια νομιζω αν κοιταξεις...

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα!! εγω αμα ειναι να κανω τσουρεκι θελω την δικη μου συνταγη... ο αντρας μου δεν τρωει ολα τα τσουρεκια... οποτε "καλα μου χερακια" οταν προκειτε για τρουρεκι ;)

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εκανα μια συνταγη με καλαμποκαλευρο και ηταν απαισιο!!!!μπλιαχ. μονο που το σκεφτομαι μου ρχεται αηδια. εχει καμια κοπελα συνταγη? theni εσυ?

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μπήκα κι εγώ στο club!!! πήρα τον kenwood 350 και μετά από δύο αποτηχημένες προσπάθειες..η τρίτη ήταν και η καλύτερη!!! Εχω ενθουσιαστεί!!! Μόνο που θα ήθελα να φτιάξω και μαρμελάδα, έχει δοκιμάσει καμια σας???

Link to comment
Share on other sites

xara μου εννοεις συνταγη με καλαμποκαλευρο?... τετοια δεν εχω... για χωριατικο απλο εχω αυτην που κανω και πρεπει να την εχω γραψει ... αν εννοεις χωριατικο πες μου να στην πω :)

 

μαρμελαδα δεν εχω δοκιμασει ....

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα χρειαζομαι βοηθεια εγω εχω τον next αλλα δεν θυμαμαι απο που τον εχω παρει μαλλον απο το alex pak εχει 9 προγραμματα και θελω να φτιαξω τσουρεκια μηπως εχει καμια κοπελα τον ιδιο να μου πει σε τι προγραμμα να τον βαλω;

τα γραφει επανω σε καθε προγραμα αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι σημαινει η λεξη doogh και rapid

insekten-0042.gif

Link to comment
Share on other sites

την συνταγη τσουρεκιων που φτιαχνω ειναι αυτη που ειχε γραψει πιο πανω τα aggeloydia και επισης ειδα οτι φτιαχνεται και μαρμελαδες στον αρτοπαρασκευαστη εχω μια απορια προσεξα οτι ριχνεται την μιση ζαχαρη απο το βαρος των φρουτων ομως εγω οποτε φτιαχνω στην κατσαρολα μαρμελαδα ξερω οτι παει μια-μια θελει λιγοτερη ζαχαρη στον αρτοπαρασκευαστη; και με ενδιαφερουν συνταγες μαρμελαδων

insekten-0042.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα χρειαζομαι βοηθεια εγω εχω τον next αλλα δεν θυμαμαι απο που τον εχω παρει μαλλον απο το alex pak εχει 9 προγραμματα και θελω να φτιαξω τσουρεκια μηπως εχει καμια κοπελα τον ιδιο να μου πει σε τι προγραμμα να τον βαλω;

τα γραφει επανω σε καθε προγραμα αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι σημαινει η λεξη doogh και rapid

 

[rApid]

 

επίθ. γρήγορος, γοργός, ταχύς: rapid fire ταχεία βολή § rapid-fire talk ιδ. λογοδιάρροια § rapid-hardening admixture δομ. ταχυπηκτικό πρόσμικτο § rapid movement γρήγορη κίνηση § make rapid progress σημειώνω ταχεία πρόοδο # (για πρανές κτλ.) απότομος, κρημνώδης # ουσ. (πληθ.) σημεία ορμητικής ροής ποταμού: shoot the rapids περνώ με μονόξυλο βραχώδη και ορμητικά σημεία ποταμού

για το doogh δεν βρηκα κατι , και δυστυχως για τα τσουρεκια δεν εχω αποψη γιατι η δικη μου προσπαθεια ηταν αποτυχια

μαρμελαδα δεν εχω δοκιμασει...

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

το dough νομιζω ειναι ζυμη για κεικ. ναι theni μου για καλαμποκαλευρο αλλα ειναι απαισια και η μυρωδια και ολα δεν ξερω μαλλον ολα με καλαμποκαλευρο ειναι μπλιαχ!για μαρμελαδα εχετε καμια?

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

το dough νομιζω ειναι ζυμη για κεικ. ναι theni μου για καλαμποκαλευρο αλλα ειναι απαισια και η μυρωδια και ολα δεν ξερω μαλλον ολα με καλαμποκαλευρο ειναι μπλιαχ!για μαρμελαδα εχετε καμια?

 

μου εφερε η μαμα μου καλαμποκαλευρο κι αυτο που σκεφτομουν ειναι να βαλω 1/4 του αλεριου απο αυτο και 3/4 το "ζυμωτο"... θα το κανω και θα σου πω ...

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...