Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Παλατάκι" στον Άνω Κορυδαλλό


Recommended Posts

Ξέρει κανένας/καμία από εσάς κάτι για το αγγλότυπο κέντρο προσχολικής αγωγής Παλατάκι στον Άνω Κορυδαλλό; Πέτυχα μια διαφήμιση σε ένα Κορυδαλλιώτικο έντυπο αλλά ούτε site στο internet δεν έχουν... Θα πρέπει να κλείσω ραντεβού, αλλά έλεγα μήπως από εσάς ξέρει κάτι. Ακόμα κι η διαφήμιση είναι μυστηριώδης: δύο παιδικά πατουσάκια και τίποτα άλλο!!!!...

 

Σας ευχαριστώ!

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σου πω καλή μου, είδα αυτό το post σου σήμερα. Αφού δεν τον ξέρεις τον σταθμό και είναι και ανύπαρκτος διαδικτυακά πάει να πει φύγε μακριά....

Γιατί δεν τον στέλνεις Αυγουλέα αφού σκέφτεσαι για ιδιωτικό; Έχει βγάλει την πάνα;

Blessed with a child!

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα πάει σταθμό θα είναι μόλις 14 μηνών... Δεν νομίζω να έχει κόψει την πάνα...!

 

Όταν θα ξεκινήσω την έρευνα μου για σταθμούς θα πάω να ρίξω μια ματιά και στον εν λόγω πάντως, έτσι από περιέργια...

 

Τόσο καιρό έχω ποστάρει την απορία μου και δεν έχει βρεθεί κανένας που να γνωρίζει το σταθμό. Να σου πω την αλήθεια με εντυπωσίασαν τα "αγγλόφωνος", "πρότυπος" κτλ.

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν σου έκανε κάτι κλικ, πήγαινε να δεις. Κι εγώ είχα πρόσφατα μία τέτοια εμπειρία με σταθμό που δεν είχε site και τον θεώρησα περιθωριακό. Πήγα όμως γιατί ήταν κοντά στο σπίτι και τελικά είναι πολύ πολύ καλός. Δεν ξέρω αν θα καταλήξω εκεί, όμως ήταν πολύ καλύτερος από άλλους που έχουν καταπληκτικά sites.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Πήγα και είδα το Παλατάκι και σαν χώρος μου φάνηκε πολύ καλός. Μεγάλη αυλή, άνετες αίθουσες, περιποιημένο.

Δεν υπάρχει κάποια μαμά από Κορυδαλλό που στέλνει ( ή έστελνε) τα παιδιά της εκεί να μας πει λεπτομέρειες?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγραψα κι εγώ την κόρη μου στο Παλατάκι. Θα ξεκινήσει από Σεπτέμβρη κι η αγωνία μου μεγάλη αν κι η δ/ντρια είναι πολύ καθησυχαστική και πολύ ενθαρρυντική... θα είναι στο βρεφικό τμήμα αν την δουν όμως ότι μπορεί να σταθεί και στο μεταβρεφικό μπορεί να αξιολογήσουν το θέμα και να την βάλουν εκεί. Πριν το Παλατάκι είχα δει ακόμα ένα σταθμό, τον Ναννώ στη Νίκαι και τον απέρριψα λόγω του ότι δεν μου άρεσε καθόλου ο χώρος αλλά και η δ/νση μου φάνηκε υπερβολικά τυπική με τις διάφορες διαδικασίες, υπερβολικά για ένα παιδικό σταθμό... βέβαια μπορεί και να κάνω λάθος... προσπαθώ να εμπιστευτώ το ένστικτο μου... Το Παλατάκι μου φάνηκε πραγματικά πιο χαλαρα η κατάσταση, πολύ φιλική κι αγαπησιάρικη με την κόρη μου η δ/ντρια η οποία, το σημαντικότερο που είπε πάρα πολλές φορές να περάσω ότι ώρα θέλω να δω πώς περνάνε τα παιδιά στην αίθουσα, δεν μιλάω για όταν γράψω την κόρη αλλά για όποτε θέλω. Και πράγματι την ημέρα που πήγα για την εγγραφή, της λέω να πάμε λίγο πάνω να δούμε πώς είναι και κάναμε κανονικό ντου στην αίθουσα. Κορίτσια ότι κι αν είναι όσο καλό κι είναι πολύ στεναχωρήθηκα μόλις σκέφτηκα το κοριτσάκι μου 14 μηνών εκεί μέσα χωρίς εμένα κοντά της..... Βέβαι αυτή μόλις μπήκαμε στην αίθουσα έφυγε βουουρ για παιχνίδι με τα άλλα παιδάκια στη μοκέτα με τα παιχνιδάκια που υπήρχαν διάσπαρτα... Τί να πω βρε παιδιά.... ο Θεός Βοηθός... Μόλις έχω νεώτερα θα σας ενημερώνω. Λίνα εσύ το έγραψες τελικά το παιδάκι σου;

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

πηγαινα και τα δυο μου παιδια στο παλατακι

πολυ καλη συνενοηση

πολυ καλες κοπελες που τα φυλανε

παντα μου εγραφαν το παραμικρο στο τετραδιακι

απο το ποσα γραμμαρια γαλα ηπιαν μεχρι αν εχουν μια γρατζουνια που ουτε εγω δεν ειχα δει πως προκληθηκε

οποτε ηθελα πηγαινα να δω τι κανει το παιδι μου χωρις προειδοποιηση

ηταν ολοι πολυ προθυμοι

ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη

Χ 6/9/2004 Μ 18/7/2006

Link to comment
Share on other sites

οτι αλλο θελετε με ρωτατε

επισης τοτε που τα ειχα γραψει ειχα παει σχεδον σε ολους τους ιδιωτικους σταθμους και ειχα φυγει με κλαμματα θυμαμαι

δεν ειμαι στελεχος στο παλατακι αλλα τους αγαπησα ολους και θεωρω χρεος μου να γραψω την αποψη μου

Χ 6/9/2004 Μ 18/7/2006

Link to comment
Share on other sites

πηγαινα και τα δυο μου παιδια στο παλατακι

πολυ καλη συνενοηση

πολυ καλες κοπελες που τα φυλανε

παντα μου εγραφαν το παραμικρο στο τετραδιακι

απο το ποσα γραμμαρια γαλα ηπιαν μεχρι αν εχουν μια γρατζουνια που ουτε εγω δεν ειχα δει πως προκληθηκε

οποτε ηθελα πηγαινα να δω τι κανει το παιδι μου χωρις προειδοποιηση

ηταν ολοι πολυ προθυμοι

ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη

 

Καλημέρα ,

Σήμερα έχω κλείσει ραντεβού για να γράψω την μικρή μου στο Παλατάκι απο 1 Σεπτεμβρίου όταν η μικρή μου θα είναι 20μηνών το μόνο που με προβληματίζει λιγάκι είναι το φαγητό , έσένα με τα μικρά σου όλα ήταν εντάξει.

 

Ειρήνη :)

Link to comment
Share on other sites

ολα μια χαρα πλουσιο μενου καθε μερα διαφορετικα καθε βδομαδα διαφορετικα

μου εδιναν και βιβλιαρακι με το μενου ολου του χρονου κι αν αλλαζε κατι ενημερωναν...σου εστειλα και πμ με περισσοτερες πληροφοριες

μην αγχωνεσαι ;)

Χ 6/9/2004 Μ 18/7/2006

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

ειμαι νεα στο σιτε και ψαχνω να βρω βρεφονηπιακο σταθμο στις περιοχες κερατσινι,νικαια και στις γυρω περιοχες. εγω μενω περαμα αλλα δεν εχω βρει κατι, τον νοεμβριο γυριζω στην δουλεια και ο γιος μου θα ειναι τοτε 9 μηνων, ενημερωστε με αν θελετε. εχω ακου σει για τον ναννω καλα λογια,οποια γνωριζει ας με ενημερωσει... παραλληλα θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι αναγκαστηκα να παω τον γιο μου για μια εβδομαδα σε σταθμο πριν απο 1 μηνα γιατι επερε να παω στην δουλεια για μια εβδομαδα και τον πηγα στα διαμαντακια...τα λογια ειναι περιττα δεν περιγραφεται η κατασταση...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια γεια σας.Θα μπορουσατε να μου πειτε που βρισκετε ο σταθμος;Ο γιος μου θα ειναι 10 μηνων θα τον παρουν;Απο τιμες;Αν υπαρχει και τηλεφωνο η ιστοσελιδα θα σας ειμαι υποχρεη.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας.Θα μπορουσατε να μου πειτε που βρισκετε ο σταθμος;Ο γιος μου θα ειναι 10 μηνων θα τον παρουν;Απο τιμες;Αν υπαρχει και τηλεφωνο η ιστοσελιδα θα σας ειμαι υποχρεη.Ευχαριστω

 

Eίναι στον Άνω Κορυδαλλό, Σύρου 48. 10 μηνών τα παίρνουν. Εμένα, 13 μηνών, με σχολικό 350 ευρώ τον μήνα. Ιστοσελ. δεν έχουν... τηλ. 2104942727 και 2104941710.

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Έχουμε ξεκινήσει εδώ κι ενάμιση μήνα κι είμαι πολύ ευχαριστημένη. Ότι λεπτομέρεια θέλετε ρωτήστε με. Σίγουρα παίζει ρόλο κι ο χαρακτήρας κάθε παιδιού, η κόρη μου προσαρμόστηκε τέεεεεελεια κι απροβλημάτιστα. Οι 2-3 μέρες που δάκρισα και στεναχωρέθηκα κι ένιωσα τύψεις πέρασαν και τις ξέχασα κιόλας. Έχουμε πρσπαθήσει με τον άντρα μου, με ρυθμίσεις που κάναμε με τα ωράρια στις δουλειές μας, να είναι όσο το δυνατόν λιγότερο χρόνο μέσα στο σχολικό. Τη βλέπω χαρούμενη κι όταν ξεκινά το πρωί αλλά και το μεσιμέρι που επιστρέφει. Τρώει τα φαγητά της, παίζει πολύυυυυυυυυυυυ, και το μεσημέρι κοιμάται ΜΟΝΗ της στο κρεβατάκι της, που για να την κοιμίσω εγώ μου βγαίνει η πίστη και θηλάζει για μία ώρα!!! Είχα πει για τα δίδακτρα ότι είναι 350/μήνα, όποτε κι αν γράψετε το παιδάκι σας θα πρέπει να πληρώσετε και τον Ιούλιο και τον Αύγουστο κι αυτό να έχει γίνει έως τον Ιούνιο. Κάτι πρέπει να έχουν βάλει και στο internet, αν κάνετε ένα ψάξιμο στο google βγάζει μερικές πληροφορίες και φωτογραφίες. Αυτά, ότι θέλετε ρωτήστε με, κουράγιο σε όλες τις μανούλες που θα ξεκινήσουν τα παιδάκια τους, μια ιδέα είναι!

 

ΥΓ: Όποια μανούλα έχει γράψει το παιδάκι της ας μας πει κι αυτή εντυπώσεις!

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Filaki σου έχω στείλει και πμ.γιατί οι μικρές μας είναι μαζί στο τμήμα ,ισως να είσασταν και στα γενέθλια μας δεν ξέρω αν δεις το βιβλίο θα μπορέσω να δω και την μικρή σου στις φωτογραφίες.Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένη απο τον σταθμό και έχω και άψογη επικοινωνια με την δασκάλα της .Μικροπροβληματάκια πάντως πάντα υπάρχουν είπαμε είναι αντικαταστάτες μας και δεν θα έιναι ποτέ σαν εμας.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ναιαιαιαιαι, εμείς είμαστε Nefelirene!!!! Απίστευτο!!! Ευχαριστημένη είμαι κι εγώ... το μόνο μου άγχος είναι ότι η κόρη μου είναι πολύ ΠΟΛΎ ΠΟΛΎ ΠΟΛΎ αλλεργική σε αβγό-γάλα-ξηρούς καρπούς..... και πρέπει να την προσέχουν όλη την ώρα μην πάει και φάει κάτι από άλλα παιδάκια...... κι η παραμικρή μπουκίτσα μπορεί να προκαλέσει μεγάλο κακό..., είναι πολύ επικίνδυνο.................... άστα...

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναιαιαιαιαι, εμείς είμαστε Nefelirene!!!! Απίστευτο!!! Ευχαριστημένη είμαι κι εγώ... το μόνο μου άγχος είναι ότι η κόρη μου είναι πολύ ΠΟΛΎ ΠΟΛΎ ΠΟΛΎ αλλεργική σε αβγό-γάλα-ξηρούς καρπούς..... και πρέπει να την προσέχουν όλη την ώρα μην πάει και φάει κάτι από άλλα παιδάκια...... κι η παραμικρή μπουκίτσα μπορεί να προκαλέσει μεγάλο κακό..., είναι πολύ επικίνδυνο.................... άστα...

 

 

Πιστεύω οτι αυτά τα 2είναι τα πιο επικινδυνα απο όλα γιατί ξηρούς κάρπούς λιγάκι δύσκολο να βρεί.Εγώ πχ.σήμερα είχα στείλει αυγο στην μικρή εκτός απο το απογευματινό.:?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι αυτά τα 2είναι τα πιο επικινδυνα απο όλα γιατί ξηρούς κάρπούς λιγάκι δύσκολο να βρεί.Εγώ πχ.σήμερα είχα στείλει αυγο στην μικρή εκτός απο το απογευματινό.:?

Άστα κοπέλα μου το θέμα είναι ότι ακόμα κι ένα πτι-μπερ που περιέχει γάλα/αβγό αν πέσει στα χέρια της μπορεί να της προκαλέσει μεγάλο αλλεργικό σοκ..... Αν δεν είχα αυτό το θέμα, δεν θα είχα άλλο πρόβλημα με τον παιδικό σταθμό.......

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμείς εχτές είχαμε το πρώτο μεγάλο "παραστράτημα του σταθμού" η μικρή γύρισε σπίτι χωρίς την τσάντα γιατί η Γεωργία την ξέχασε στο σχολείο και το χειρότερο , η μικρή έσπασε το δόντι το μπροστινο.(Σημ.πρίν απο λίγο καιρό είχε σπασει λιγάκι το διπλανό)Η μικρή είπε ότι χτύπησε στο σχολικό και η δασκάλα της σήμερα που πήρα μου έιπε ότι μάλλον κάποιο παιδάκι την χτύπησε ή την έσπρωξε κτλ.:confused::-(Τι να προτοπιστέψω .Μάλιστα μου είπε η δασκάλα της ότι την είχε αφήσε με την βοηθό και δεν ήταν εκείνη εκεί.ΑΠλά ζήτησα να προσέχουν λίγο παραπάνω το παιδάκι μου και σήμερα ψάχνω παιδοδοντίατρο κάπου κοντά μας για να δει την μικρή.:?

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωωχ.......... Νefelirene, η τάξη έχει πάαααααρα πολλά παιδιά πάντως... αυτό με έχει προβληματίσει κι εμένα και το ειπα και στη δασκάλα. Άραγε, δασκάλα και βοηθός, δηλ. 2 άτομα είναι αρκετά για αυτή την τάξη;;; Πόσες δασκάλες πρέπει είναι στα πόσα παιδιά, ξέρουμε; Το λέω γιατί αν πρέπει να είναι λιγότερα παιδιά στη τάξη ή τέλος πάντως πιο πολλές δασκάλες, να κάνουμε παράπονα και να το πούμε.

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχαν πει στην αρχή 18παιδάκια και τελικά μετά μου είπε η Κική ότι τα παιδιά είναι 20εγώ ξέρω ότι στα 10παιδιά αντιστοιχεί και μια δασκάλα αλλά δεν βλέπω να ισχύει αυτό άσε που την Κική την έχουν μια να φτιάχνει πράγματα για την γιορτή μια να βοηθάει στην Κουζίνα και τελικά μένει μόνη της η Γεωργία με κάποια απο τα παιδιά .:?:-?Ο άντρας μου με έλεγε υπερβολική αλλά τώρα με αυτά έχει αρχίσει να εκνευρίζεται και ο ίδιος.Θα βρώ κάπου εδώ στο Φορουμ νομίζω η Κα Στυλιάνακη είχε τι ισχύει βάση νόμου.

Link to comment
Share on other sites

Nefelirene τι να πω περαστικα σας και ευχομαι το τελευταιο ατυχημα να εληξε με αυτο το δοντακι.

παντως και εμενα εχει τυχει να ξεχασουν τη τσαντα του μικρου στο σχολειο (στο δικο μας σταθμο) και ενταξει δε μπορω να πω οτι αυτο με πειραξε γιατι πηρα τηλ και εμαθα για την πορεια της ημερας.

filaki εγω νομιζω οτι αντιστοιχει περιπου 1 δασκαλα για οχτω παιδακια.

επειδη πηγαινα παλια το μικρο στο παλατακι γενικα ημουν ευχαριστημενη απο το σταθμο απλα νομιζω οτι βοηθος δεν παιζει εγω αυτο ειχα καταλαβει.:? δηλαδη οποτε πηγαινα ηταν μονο η βρεφοκομος και οταν χρειζοταν να βγει απο τη ταξη τοτε εμπαινε μια αλλη κοπελα.εμενα βεβαια ηταν στο βρεφικο και ειχε 10 παιδακια-οσα ηταν και τα παρκα υπνου-:|.

εσας ποσα ειναι στη ταξη;

και εμεις ειχαμε ενα ατυχημα οταν ηταν 10-11μηνων περιπου ενα κοριτσακι τον ειχε δαγκωσει στη πλατη χαμηλα για ενα παιχνιδι τοσο πολυ που ακομα εχει το σημαδι...:cry::? εγω το μονο που ειπα ειναι οτι για να εκανε τοσο ζημια το δαγκωμα πρεπει ωρα να ηταν τα δοντακι του κοριτσιου στη πλατη του.απορω γιατι δε τους χωρισαν και μου ειπαν οτι εκεινη τη στιγμη ηταν μια κοπελα που αλλαζε ενα μωρο και ελειπε η βοηθος και δεν προλαβε...:?

και ο μικρος μου τοτε δεν περπαταγε και ηταν αβοηθητος...

Link to comment
Share on other sites

[και εμεις ειχαμε ενα ατυχημα οταν ηταν 10-11μηνων περιπου ενα κοριτσακι τον ειχε δαγκωσει στη πλατη χαμηλα για ενα παιχνιδι τοσο πολυ που ακομα εχει το σημαδι...:cry::? εγω το μονο που ειπα ειναι οτι για να εκανε τοσο ζημια το δαγκωμα πρεπει ωρα να ηταν τα δοντακι του κοριτσιου στη πλατη του.απορω γιατι δε τους χωρισαν και μου ειπαν οτι εκεινη τη στιγμη ηταν μια κοπελα που αλλαζε ενα μωρο και ελειπε η βοηθος και δεν προλαβε...:?

και ο μικρος μου τοτε δεν περπαταγε και ηταν αβοηθητος...

 

Εγώ δυστυχώς εχω αρχίσει να πιστέυώ ότι μάλλον είναι πολλά και δεν καταφέρνουν να δώσουν την δεόυσα προσοχή σε όλα γιαυτό συμβαίνουν αυτά.Εμένα η μικρή μου στην αρχή είχε δαγκώσει κανα δυο παιδάκια και το έλεγε εκείνη δεν την έπαιρναν χαμπάρι.:?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα, δεν ξέρω αν επιτρέπεται αλλά αν απαγορέυεται παρακαλώ διαγραψτέ το admin.Ηθελα λοιπόν να ευχαριστήσω το σταθμό που πάει σχεδόν ενα χρόνο τώρα η μικρούλα μου.Εχτές ο σταθμός έδωσε την Θεατρική παράσταση του στο Περοκέ και η συμμετοχή ήταν απιστευτή ακόμα και τα μωράκια ενός έτους είχαν βρεί τον τρόπο να είναι στην παράσταση.Η κορή μου το καταυχαριστήθηκε και εγώ είμαι μια περήφανη μαμά που είδα την μικρή μου να σουλατσάρει στην σκηνή του θεάτρου.Ευχαριστώ λοιπόν που προσέχετε το παιδάκι μου και το κάνετε να γυρνάει χαρούμενο πάνω απο όλα και με προτώγνορα συναισθήματα.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...