Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

BIO LAGOUDAKI ΓΛΥΦΑΔΑ


Recommended Posts

ΣΤΕΛΝΩ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΠΕΡΙΣΥ ΣΤΟ BIO LAGOUDAKI ΣΤΗ ΓΛΥΦΑΔΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΦΕΥΓΑΝΕ ΠΟΛΛΕΣ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ.

 

ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΕΓΡΑΨΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΟΛΕΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΙΑ!! ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝΕ ΦΥΕΓΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΤΟ ΓΙΑΤΙ....?

 

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΤΑΘΜΟ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΤΑ ΕΧΩ ΚΡΙΝΕΙ ΟΛΑ ΤΟΣΟ ΛΑΘΟΣ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα σου γραψω την δικη μας εμπειρία.......πήγαμε πέρυσι το Σεπτέμβρη (η μικρή ήταν τότε 22 μηνων) για 3 εφιαλτικες μέρες και φύγαμε τρεχοντας και γυρισαμε πίσω στον παλιο μας παιδικο σταθμο που δυστυχώς είχαμε υποτιμήσει.

 

Για μενα το συγκεκριμένο σχολειο είναι απλα βιτρινα......πολλα παιδακια σε καθε ταξη....πολυ ασχημη συμπεριφορα από τους επιχειρηματιες που το έχουν......καμια φροντιδα στα παιδακια μας (που σε αυτη τη φαση χρειαζονται αγαπη και φροντιδα και όχι παιδικο yoga...) και επισης δυσαρεστημενο προσωπικο που φεύγει .......

 

Εμας η μικρη μας που τρελαινεται για το σχολειο αντεδρασε πολυ ασχημα εκει .....ακομα έχει αντιδρασεις που τις εβγαλε απο τοτε....

 

Για μενα είναι απλα μια καλοστημενη επιχειρηση και τιποτα αλλο.

Και ειναι η ταπεινη μου γνωμη.

 

Βεβαια 3 μερες ίσως ήταν λίγο .....αλλα καταλαβα πολλα.

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ Κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥΣ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΑ..ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ?

 

ΣΤΗ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΑΣΚΑΛΑ ΚΑΙ 1 ΒΟΗΘΟΣ ΓΙΑ 22 ΠΑΙΔΑΚΙΑ - ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ?

 

ΑΠΤΗΝ ΑΛΛΗ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΕΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ - ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΥΕΠΡΒΑΛΛΟΥΜΕ Κ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΙΟ ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

Το ειπα και σε αλλο θεμα και το ξαναλεω εδω - Προσωπικα την πατησα απο τις γνωμες που ακουσα στο φορουμ. Πηγα σε ενα παιδικο σταθμο με κλειστα τα ματια γιατι ειχε τοσο καλες κριτικες εδω μεσα και εφυγα την πρωτη εβδομαδα τρεχοντας.

 

Μην ζητατε γνωμες απο αλλους απο φορουμ για τετοια θεματα γιατι πολλα ειναι αυτοδιαφημηση. Δεν ειναι τυχαιο αλλωστε πως πολλες απαντησεις ή ακομα και δηθεν ερωτησεις ειναι απο ατομα που εγγραφονται για να γραψουν μονο για αυτο το θεμα. Επρεπε να το ειχα καταλαβει οταν ρωτουσα με πμ για τον συγγεκριμενο σταθμο τους ανθρωπους που ειχαν γραψει καλα σχολια και ηταν ολοι αφαντοι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΑΛΗΘΙΝΟ....ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΣΤΟ FORUM ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ....ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ..

ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΓΩ ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΑΙΔΙΚΟ...ΡΩΤΑΩ ΜΟΝΟ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ...ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΕΙΔΗ SITES ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΟΗΘΑΝΕ ΠΟΛΥ...! :-)

Link to comment
Share on other sites

Το ειπα και σε αλλο θεμα και το ξαναλεω εδω - Προσωπικα την πατησα απο τις γνωμες που ακουσα στο φορουμ. Πηγα σε ενα παιδικο σταθμο με κλειστα τα ματια γιατι ειχε τοσο καλες κριτικες εδω μεσα και εφυγα την πρωτη εβδομαδα τρεχοντας.

.

 

Citron καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου, όμως παραδέξου ότι κι εσύ δεν χειρίστηκες καλά τις πληροφορίες του φόρουμ. Κι εγώ κατέληξα από το φόρουμ στο σταθμό που πήγα το παιδί μου, αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Όμως όχι με κλειστά μάτια. Επικοινώνησα με πμ ΚΑΙ τηλεφωνικά με τα πρόσωπα που με ενδιέφεραν και φυσικά είχα πολύ καλή εντύπωση και προσωπικά. Θέλω να πω ότι το φόρουμ αυτό είναι η μοναδική ευκαιρία που έχουμε ως γονείς να ακούσουμε πολλές γνώμες και να πάρουμε μία άποψη 'από μέσα'. Τώρα, αν είναι πραγματική, τί να πω? Την διασταυρώνουμε!

Νομίζω ότι τα διαφημιστικά μηνύματα (και τα δυσφημιστικά) είναι λίγο πολύ φανερά. Ή όταν ανοίγεται ένας προσχηματικός διάλογος ανάμεσα σε δύο νέα μέλη για ένα σχολείο.

Ρωτάει ο ένας:

Ποια η γνώμη σας για το τάδε σχολείο?

Απαντά ο άλλος:

Είναι φανταστικό....

 

Εύχομαι καλή προσαρμογή στο παιδάκι σου και να έχετε μία καλή καλή χρονια!

Link to comment
Share on other sites

Citron καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου, όμως παραδέξου ότι κι εσύ δεν χειρίστηκες καλά τις πληροφορίες του φόρουμ. Κι εγώ κατέληξα από το φόρουμ στο σταθμό που πήγα το παιδί μου, αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Όμως όχι με κλειστά μάτια. Επικοινώνησα με πμ ΚΑΙ τηλεφωνικά με τα πρόσωπα που με ενδιέφεραν και φυσικά είχα πολύ καλή εντύπωση και προσωπικά. Θέλω να πω ότι το φόρουμ αυτό είναι η μοναδική ευκαιρία που έχουμε ως γονείς να ακούσουμε πολλές γνώμες και να πάρουμε μία άποψη 'από μέσα'. Τώρα, αν είναι πραγματική, τί να πω? Την διασταυρώνουμε!

Νομίζω ότι τα διαφημιστικά μηνύματα (και τα δυσφημιστικά) είναι λίγο πολύ φανερά. Ή όταν ανοίγεται ένας προσχηματικός διάλογος ανάμεσα σε δύο νέα μέλη για ένα σχολείο.

Ρωτάει ο ένας:

Ποια η γνώμη σας για το τάδε σχολείο?

Απαντά ο άλλος:

Είναι φανταστικό....

 

Εύχομαι καλή προσαρμογή στο παιδάκι σου και να έχετε μία καλή καλή χρονια!

 

Εννοειται οτι δεν το χειριστικα καλα. Δεν μεταθετω την ευθυνη αλλου αλλα απλα επισημαινω καποια πραγματα. Ξερεις, οταν επιλεγεις παιδικο για πρωτη φορα στην ζωη σου δεν ξερεις και τι να περιμένεις. Θεωρεις καποια πραγματα αυτονοητα γιατι ετσι επιτασει η κοινη λογικη, ο επαγγελματισμος και η βαρυτητα μιας εργασίας που εχει να κανει με τα παιδια....

 

Μεχρι να παθεις για να μαθεις οτι τιποτα δεν ειναι αυτονοητο.:-(

Link to comment
Share on other sites

Tελικα αποφασισα να βγαλω τον γιο μου απο το συγκεκριμενο σχολειο διοτι πηγε σημερα το πρωι ο ανδρασς να τον αφησει και η δασκαλα πουθενα! ενα κοριτσακι πηγε και του επιασε το χερι και κλαιγοντας ελεγε 'μαμα' 'μαμα', και οοοοταν μετα απο λιγο εμφανιζεται η δασκαλα κ τη ρωταει που βρισκεται του λεει εδω! κ λεγοντας τησ οτι δεν εισαστε εδω διοτι ειμαι στην ταξη 5 λεπτα και περιμενω, του λεει ειμαι 'κοντα'! κ τησ λεει και αυτος μετα οτι δεν πρεπει να ειστε κοντα, πρεπει να ειστε ΜΕΣΑ στην ταξη οταν υπαρχουν 22 παιδια ολομοναχα!!!!!

τι να πω ρε γαμωτο...η θα τον αλλαξω κυρια η θα τον βγαλω τελειως!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πρόκειται να πάω την κόρη μου που είναι 10 μηνών σε βρεφικό σταθμό στη Γλυφάδα, μετά από μια έρευνα που έκανα κατέληξα στο βιο - λαγουδάκι, ξέρει κανένας καμία, να μου πει καμία γνώμη για αυτόν το σταθμό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν θες την γνωμη μου....ο συγκεκριμενος παιδικος ειναι απλα μια χλιδατη βιτρινα......και ειδικα για τοσο μικρο μωρακι....εμεις πηγαμε για 3 μερες όταν η μικρη μου ηταν 20 μηνων.....και θεωρω οτι ειναι το μεγαλυτερο λαθος που καναμε.

 

Βεβαια το καθετι ειναι πολυ υποκειμενικο......αλλα ψαξε το καλα

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το γιο μου εκει 2 χρονια και μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενη...βεβαια αυτη ειναι η δικη μου αποψη....εχουν υπαρξει περιστατικα που με εχουν αγχωσει κ προβληματισει αλλα θεωρω οτι αυτα ειναι παντου....

αρκει να εισαι ευχαριστημενη με τη δασκαλα, κατα τα αλλα η διευθυνση και τα θεματακια τουσ ξεπερνιουνται.....ελπιζω να βοηθησα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Ή ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΟ ΛΑΓΟΥΔΑΚΙ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ?

ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΠΜ ΜΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ!!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

δεν θα αναφερθω σε αυτον το σταθμο το μονο που θα πω ειναι οτι αξιζει να δεις τα Σπουργιτακια στην Ανω Γλυφαδα.εκει θα στειλω τον γιοκα μου απο αυριο 1 Σεπ. καλο φθινοπωρο.

:)καμπανουλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...