Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ποσο χαμηλο πρεπει να εινε το ασβεστιο για να κινδινευει ενα βρεφος πεντε μηνων.και απο τι εινε ο κινδυνος?

επισεις τοθ δινο το γαλα ΝΑΝ 2 που εινε για εξι μηνων διοτι εινε το μονο ποθ δεν το αποβαλει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγω πρωτη φορα ακουω για μετρηση ασβεστιου...Ο γιατρος τι σας ειπε?

Τι εννοεις δεν το αποβαλει?Δεν κανει εμετο?Τα γαλατα νουμερο 2 δεν ειναι για μετα τους 6 μηνες?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να τοθς κανουμε ολοι αναλισεις καθε τρεις μηνες διοτι υπαρχει περιπτοση τα γαλατα σκονη που τοθς ετιμαζουμε να εχουν ψευδη στοιχια για το σιδιρο το ασβεστιο και οτι αλλο μπορει να γραφει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απο τις γενικες αναλυσεις φαινετε το ασβεστιο.και ολα τα αλλα.αλλα κανενας γιατρος δεν μας λεει να κανουμε καποτε οταν εινε μικρα να χσερουμε οτι δοθλευει καλα ο ργανισμος του.

πρεπει να τοθς κανοθμε αναλισεις διοτι μονο εμας νιαζοι περισσοτερο οχι τους γιατρους.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ακουσει ποτε να εχει μωρο ελλειψη ασβεστιου κι ας πινει γαλα σκονη,να ξερεις οτι ολα αυτα τα γαλατα ειναι πολυ εμπλουτισμενα κ δεν θεωρω οτι μπορει να υπαρξει τετοιο προβλημα.Αυτο που ισως θα επρεπε να κοιταξεις ειναι οτι αποβαλει το γαλα,κ για ποιο λογο το κανει αυτο

Link to comment
Share on other sites

τωρα που πινει το ναν 2 δεν το αποβαλει.αλλα εινε το 2 για 6 μηνων και πανω.δεν ξερψ ποσο θα τον ενοχλησει παντος απο προχτες μια χαρα παει

Link to comment
Share on other sites

Πάνο

εμένα, πάντως, που έκανε ο δικός μου εμετό το γάλα, η παιδίατρος μου σύστησε τα Almiron AR ή Αptamil AR, που είναι αναγωγικά και είναι για μικρές ηλικίες (ο δικός μου τα ξεκίνησε από 2 μηνών περίπου). Τα έχεις δοκιμάσει; Να ξέρεις ότι τα προμηθεύεσαι στα φαρμακεία μόνο - εγώ τα έπαιρνα με παραγγελία - και ότι το φτιάχνεις και το δίνεις αμέσως γιατί πήζει το γάλα αν μείνει και γίνεται σαν κρέμα. Επίσης, επειδή μία εποχή μου έβγαζε και αυτό, η παίδίατρος μου είπε να του δίνω τη μισή ποσότητα, να τον αφήνω να ρευτεί και μετά την υπόλοιπη.

για το ασβέστιο που λες δεν ξέρω, αλλά θα ρωτήσω κι εγώ την παιδίατρό μου τώρα που θα τη δούμε, να δούμε τι θα πει.

:D:D:D:D:D:D:D

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

παντως ρε παιδια οτι εμαθα μεχρι τωρα για το μορο ειναι απο μονος μου.κουραστικα αλλα σε καθε του δυσκολια ειμε διπλα του.δεν μπορουν να μιλισουν αλλα σε βλεπουν και κλενε σε βλεπουν και γελουν .ολα μπορουμε να τα δουμε φτανει να τουσ δοσεις σιμασια για ενα λεπτο.δεν ζητουν παραπανο απο ενα λεπτο.και να θημομαστε παντα οτι εινε ανθρωποι και πρεπει να δοκιμαζουμε παντα αν αντεχουμε εμεισ κατι και μετα να το κανουμε σε αυτα.

επισεις κατι αλλο που μελετησα εινε τα αρωματα και οι κρεμες περιποιησης που βαζουν οι κοπελλες και οι κολωνιες στους αντρες.μην τα ακοθμπατε στους ομους οταν φορατε αρωματα κρεμες και χρυσαφικα

εχει πολλα θεματα που πρεπει να προσεξουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μηπως πρεπει να αλλαξεις παιδιατρο?εγω ακομα δεν εχω καταλαβει , ο παιδιατρος σε εβαλε να κανεις εξετασεις αιματος η μονος σου πηγες?του εχεις δειξει τα αποτελεσματα των εξετασεων , κι αν ναι, το παιδι τι παρουσιασε κ πηγες κ του εκανες εξετασεις αιματος γιατι κανονικα θα επρεπε να κοιταξεις εαν εχει προβλημα με παλινδρομηση απο την στιγμη που βγαζει το γαλα

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι παιδιατροι εινε ανθροποι εχουν τα προβληματα τουσ τα παιδια τους .για να καταλαβετε οσο μας ενδιαγεροι καθημερινα στη δουλια εμας η για την δουλια η για τους πελατες το ιδιο ενδιαφερει και αυτους.δεν λεω οτι δεν θελουν να μας βοηθησουν. αλλα αυτοι και λαθος να κανουν δεν 8α χσανασκευτουν μετα που θα πανε σπιτι αν μας τα ειπαν καλα και αν πρεπει να μας ποιασουν να διορθοσουν κατι.ποτε μας επιασε καπιος γιατρος να μας πει οτι εκανε λα8ος φαρμακα.οτι εκανε λαθος διαγνοση οτι υπαρχη και αλλη λυση για την ασθενια.και αλλο ποτε μας ειπαν να περνουμε φαρμακα μαλλον το αντιθετο.οσο ποιο πολλα τοσο ποιο καλα.διοτι συνεργαζονται με ετεριες φαρμακων και το δευτερο για να ναρκοθοθμε να μην μας εχουν στο κεφαλι τους.δεν λεω για σοβαρες ασθενιες χριαζονται.αλλα για ενα κρυολογιμα η κατι παρομιο δεν χρειαζονται.τελος παντον ο κοσμος τον επιχηρισεων και του μαρκετινκ εινε πολυπλοκος μακρυς επικινδηνος.και ολα ξεκινουν και σταματουν στα θησαυροφιλακια του καθε ενος

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου σε ολα αυτα που λες κ καλο ειναι να ψαχνεσαι κ απο μονος σου,αλλα υπαρχουν κ γιατροι που ειναι ανθρωποι κ ενδιαφερονται σαν να ειναι δικα τους παιδια κ δεν τα βλεπουν απλα σαν λεφτα.Ο γιατρος τι σου εχει πει για τα αποτελεσματα των εξετασεων?

Link to comment
Share on other sites

μας πηρε πριν λιγο δεν ειχε κατι καλες ηταν οι εξετασεις.ομως στο χειμιο ο χειμικος που εινε χειμικος με ενημρωσε οτι εχει χαμηλο ασβεστιο.τελικα εινε οι αποθηκες σιδηρου ποθ ητανε χαμιλες αλλα δεν υπαρχει προβλημα διοτι εχει ψηλο σιδηρο.

 

ακουσον ακουσον χειμικος δεν ξερει τι γραφει η αναλιση.

ο θεος να μας δοσει δυναμη :lol:

 

τελος παντον οσοι εχουμε παιδακια απο την γεννηση μεχρι ενος χρονου πρεπει να κανουν δυο φορες αναλυσεις

 

διοτι τα συστατικα που εχουνε τα γαλατα σκονη ποθ τους δινουμε καποτε εινε λανθασμενα

 

εγω τις ςκανα και απλωσα να ξεκουραστο

 

οτι μπορει να γινει σημερα το κανουμε δεν το αφινουμε για αυριο

 

διοτι θα ερθει μια μερα που μπορει να πουμε γιατι θεε μου δεν το εκανα χτες

 

να τα βοηθουμε οσο μποροθμε μεχρι να εχουν αποψη.

 

νακαταλαβενουμε τι θελουν μεχρι να μιλησουν.

 

και τελος να πιστευουμε οτι ολοι θελουν το καλο τους.

 

το 5% θελουν να τα βλεπουν διοτι θελουν και αυτοι

το 10% θελουν να τα χαιδεψουν

το 20% παιζουν μαζι τουσ για να αγορασουμε κατι.

και το 75% σκευτονται πως θα παροθν τα λευτα απο τοθς γονεις του :wink:

Link to comment
Share on other sites

μας πηρε πριν λιγο δεν ειχε κατι καλες ηταν οι εξετασεις.ομως στο χειμιο ο χειμικος που εινε χειμικος με ενημρωσε οτι εχει χαμηλο ασβεστιο.τελικα εινε οι αποθηκες σιδηρου ποθ ητανε χαμιλες αλλα δεν υπαρχει προβλημα διοτι εχει ψηλο σιδηρο.

 

ακουσον ακουσον χειμικος δεν ξερει τι γραφει η αναλιση.

ο θεος να μας δοσει δυναμη :lol:

 

Ο χημικός ξέρει τι γράφει η ανάλυση και ποιες οι φυσιολογικές τιμές για τους ενήλικες (εύκολο).

Ο παιδίατρος ξέρει τις φυσιολογικές τιμές για τα παιδιά :wink:

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...