Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Β-χοριακή και ορμονολογικές εξετάσεις - φυσιολογικές τιμές


dina27

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα. Ημερομηνια τελ περιοδου ηταν 12 Οκτ πιθανη ημερομηνία συλληψης η 27.10.11 και ημερομηνια αναμενομενης περιοδου ηταν η 10-11.2011. Σημερα μετραω 2 μερες καθυστερησης. Εκανα τεστ λογω περιεργων συμπτωματων ηδη στις 9.11 (μια μερα πριν την αναμενομενη περιοδο) και ηταν καθαρα θετικό. Εχθες εκανα εξετασεις β χοριακής και ήταν 127. Προσπαθω να βρω το γιατρο μου να μου πει αν ειναι καλη η τιμη αλλά δεν τα καταφερα. Μηπως καμια απο σας εχει τις γνωσεις να μου πει αν ειναι φυσιολογικη η τιμη γιατι θα εχω τρελλαθει ως τη Δευτερα που θα βρω το γιατρο? Ευχαριστω απο καρδιας!

Ζωή

dev200pb___.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mια χαρα ειναι η χοριακη σου ... εγω φαντασου ειχα ξεκινησει με 22 χοριακη στις ιδιες μερες απο την περιοδο με εσενα.Συγχαρητυρια κοπελα μου!!!!

 

Σ ευχαριστω απο την καρδια μου maela ! Mια καλή τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι κι ενα γερο ευτυχισμενο μωρακι. Ειναι ανακουφιση να ακουω οτι ξεκινησα καλα οταν δε μπορω να βρω το γιατρο μου και ειχα ηδη μια βιοχημικη αποβολή το Σεπτεμβρη, που η χοριακη δεν ήταν καλή και φοβαμαι λιγο και για τωρα τουλαχιστον μεχρι να με δει ο γιατρος!Να εισαι καλα!

dev200pb___.png
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω απο την καρδια μου maela ! Mια καλή τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι κι ενα γερο ευτυχισμενο μωρακι. Ειναι ανακουφιση να ακουω οτι ξεκινησα καλα οταν δε μπορω να βρω το γιατρο μου και ειχα ηδη μια βιοχημικη αποβολή το Σεπτεμβρη, που η χοριακη δεν ήταν καλή και φοβαμαι λιγο και για τωρα τουλαχιστον μεχρι να με δει ο γιατρος!Να εισαι καλα!

Περσυ εμεινα εγκυος... τωρα ο γιος μου ειναι 2,5 μηνων.Σε ευχαριστω παντως και ευχομαι και σε εσενα τα καλυτερα!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω απο την καρδια μου maela ! Mια καλή τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι κι ενα γερο ευτυχισμενο μωρακι. Ειναι ανακουφιση να ακουω οτι ξεκινησα καλα οταν δε μπορω να βρω το γιατρο μου και ειχα ηδη μια βιοχημικη αποβολή το Σεπτεμβρη, που η χοριακη δεν ήταν καλή και φοβαμαι λιγο και για τωρα τουλαχιστον μεχρι να με δει ο γιατρος!Να εισαι καλα!

 

 

Καλημερα .Σου ευχομαι τα καλυτερα κ οχι αγχος .Σου φερνω ενα σιτε με τις τημες χοριακης .

http://www.woman-on-top.gr/2009/11/%CE%B2-%CF%87%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AE-%CE%B3%CE%BF%CE%BD%CE%B1%CE%B4%CE%BF%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%AF%CE%BD%CE%B7-bcg/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

maela, τοτε ακομα καλύτερα! Η ευχη που σου εκανα εχει ηδη πραγματοποιηθει! Οποτε τωρα θα σου πω να χαιρεσαι και να καμαρωνεις το παιδάκι σου!

ksanthi σ ευχαριστω πολύ!

dev200pb___.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ελπιζω να ειστε ολες καλα.εγω δυστυχως δεν ειμαι.εχασα τον μπαμπα μου στις 8 νοεμβριου.ειχε καρκινο στον πνευμονα και εκανε μετασταση στον εγκεφαλο.ατιμη αρρωστια....τουλαχιστον δεν υπεφερε.συγνωμη κοριτσια που γραφω αυτο εδω μεσα αλλα ειστε σαν οικογενεια.

ελπιζω ολες να καταφερετε αυτο που επιθυμειτε και θα μπαινω οποτε μπορω.

φιλια σε ολες

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Η τιμη της χοριακης 2 μερες μετα ειναι 286 (απο 127). Διπλασιαστηκε μεν αλλα οχι οσο θα επρεπε.Θα κανω κι αλλη μετρηση την Παρασκευη και βλεπουμε...

Φιλια

 

dimitris soula τα συλληπητηρια μου- ζωη σε σας!Ηταν ομως σημαντικο οτι δεν υπεφερε κι αυτο να κρατησετε...

dev200pb___.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ελπιζω να ειστε ολες καλα.εγω δυστυχως δεν ειμαι.εχασα τον μπαμπα μου στις 8 νοεμβριου.ειχε καρκινο στον πνευμονα και εκανε μετασταση στον εγκεφαλο.ατιμη αρρωστια....τουλαχιστον δεν υπεφερε.συγνωμη κοριτσια που γραφω αυτο εδω μεσα αλλα ειστε σαν οικογενεια.

ελπιζω ολες να καταφερετε αυτο που επιθυμειτε και θα μπαινω οποτε μπορω.

φιλια σε ολες

 

Ζωή σε σας. Ξεκουράστηκε ο άνθρωπος. :-(

 

Κοριτσια καλημερα! Η τιμη της χοριακης 2 μερες μετα ειναι 286 (απο 127). Διπλασιαστηκε μεν αλλα οχι οσο θα επρεπε.Θα κανω κι αλλη μετρηση την Παρασκευη και βλεπουμε...

Φιλια

 

dimitris soula τα συλληπητηρια μου- ζωη σε σας!Ηταν ομως σημαντικο οτι δεν υπεφερε κι αυτο να κρατησετε...

 

Τι εννοείς όχι όσο θα'πρεπε; Διπλασιασμός του 127 είναι το 254. Εσενα αυξήθηκε ακόμα περισσότερο, καλό είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

newbie G σ ευχαριστω για το σχολιο, αλλα απλως μεταφερω οτι μου ειπε ο γιατρος, ισως εννοουσε ότι θελει ν ανεβουμε κι αλλο, οπως και να χει θα παω παλι την Παρασκευη και μετα ελπίζω να παω για υπερηχο -οχι αλλη χοριακη!

dev200pb___.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μήπως εννοούσε ότι δεν ανέβηκε τόσο ώστε να μπορείτε να δείτε κάτι στον υπέρηχο ακόμη. Μην ανησυχείς, εγώ είχα πρώτη χοριακή 80 και δυο μέρες μετά 172 κι όλα πήγαν καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοούσε ότι δεν ανέβηκε τόσο ώστε να μπορείτε να δείτε κάτι στον υπέρηχο ακόμη. Μην ανησυχείς, εγώ είχα πρώτη χοριακή 80 και δυο μέρες μετά 172 κι όλα πήγαν καλά.

 

Εχεις δικιο κοπελα μου. Αυτο ακριβως εννοουσε οτι θελει ν ανεβει κι αλλο για τον υπεηχο. Ξαναπηρα τηλ και ρωτησα, δεν μπορουσα να κρατηθω:oops:.

Ευχαριστω!:D

dev200pb___.png
Link to comment
Share on other sites

eimai kainourgia stin parea sas kai thelw ti boitheia sas afou sas diabazw edw kai kairo kai exw katalabei pws eiste polutimew i mia gia tin alli.....

 

adiathetisa 13/10 kai perimena 12/11 den irthe pote kai twra einai stin 5i mera kathusterisis.... stin 1i 3i kai 4i mera kathusterisis ekana test kai bgikan kai ta tria arnitika..... simera ekana b xoriaki me apotelesma thetiko men alla mikro... 55.... o giatros mou eipe na epanalabw tin eksetasi kai na ksanamilisw mazi tou...

ti pisteuete eseis? tha pane ola kala i na min xairomai akomi???

Link to comment
Share on other sites

eimai kainourgia stin parea sas kai thelw ti boitheia sas afou sas diabazw edw kai kairo kai exw katalabei pws eiste polutimew i mia gia tin alli.....

 

adiathetisa 13/10 kai perimena 12/11 den irthe pote kai twra einai stin 5i mera kathusterisis.... stin 1i 3i kai 4i mera kathusterisis ekana test kai bgikan kai ta tria arnitika..... simera ekana b xoriaki me apotelesma thetiko men alla mikro... 55.... o giatros mou eipe na epanalabw tin eksetasi kai na ksanamilisw mazi tou...

ti pisteuete eseis? tha pane ola kala i na min xairomai akomi???

 

 

Απ΄ότι έχω καταλάβει εκτός από την τιμή της β- χοριακής ρόλο παιζει και ο ρυθμός με τον οποίο αυξάνεται.

 

Φαίνεται αρχικά λοιπόν ότι μάλλον είσαι εγκυος αλλά θα σιγουρευτείς με την επανάληψη από την οποία θα δεις και την απόλυτη τιμή αλλά και το αν και πόσο αυξάνεται.

 

καλά αποτελέσματα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

eimai kainourgia stin parea sas kai thelw ti boitheia sas afou sas diabazw edw kai kairo kai exw katalabei pws eiste polutimew i mia gia tin alli.....

 

adiathetisa 13/10 kai perimena 12/11 den irthe pote kai twra einai stin 5i mera kathusterisis.... stin 1i 3i kai 4i mera kathusterisis ekana test kai bgikan kai ta tria arnitika..... simera ekana b xoriaki me apotelesma thetiko men alla mikro... 55.... o giatros mou eipe na epanalabw tin eksetasi kai na ksanamilisw mazi tou...

ti pisteuete eseis? tha pane ola kala i na min xairomai akomi???

 

 

τελικά ξαναέκανες β- χοριακή?? καλά αποτελέσματα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια να ειστε καλα για τα λογια σας και εχετε απολυτο δικιο,δεν ταλαιπωρηθηκε.ευτυχως εχω την οικογενεια μου και βοηθαει παρα πολυ.

ελπιζω να πανε ολα καλα για ολες σας και γρηγορα να εχετε τα μωρακια σας.

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

eimai kainourgia stin parea sas kai thelw ti boitheia sas afou sas diabazw edw kai kairo kai exw katalabei pws eiste polutimew i mia gia tin alli.....

 

adiathetisa 13/10 kai perimena 12/11 den irthe pote kai twra einai stin 5i mera kathusterisis.... stin 1i 3i kai 4i mera kathusterisis ekana test kai bgikan kai ta tria arnitika..... simera ekana b xoriaki me apotelesma thetiko men alla mikro... 55.... o giatros mou eipe na epanalabw tin eksetasi kai na ksanamilisw mazi tou...

ti pisteuete eseis? tha pane ola kala i na min xairomai akomi???

Oπως εχω ξαναγραψει εγω ξεκινησα με χοριακη 22 την μερα που περιμενα και μετα απο 5 μερες ξαναεκανα και ειχε παει 84.Ολα πηγαν μια χαρα και εχω το γιο μου τωρα.Απλα η συλληψη ειχε γινει στο τελος και μετα με μεταφερανε μια εβδομαδα πισω συμφωνα και με τον υπερηχο.Δηλ εκει που ημουν 7 εβδομαδων συμφωνα με την περιοδο με πηγαν 6!Ολα θα πανε καλα και συγχαρητηρια κοπελα μου!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις απαντησεις σας.....

 

περιμενω μεχρι τη δευτερα να παω στο μικροβιολογικο να ξανακανω β χοριακη και μετα θα ξαναμιλισω με το γιατρο οποτε θα πω και σε σας αποτελεσματα!

(σημερα ειναι η δευτερη μερα για να κανω την επαναληπτικη χοριακη αλλα ειναι σαββατο οποτε μικροβιολογικο κλειστο.... αντε να ερθει η δευτερα!!!)

Link to comment
Share on other sites

πολυ λυπαμαι για την χοριακη σου,το εχω περασει τον σεπτεμβρη ετσι ακριβως.μην απογοητευτεις ομως,πηγαινε παρακατω.ευτυχως ηταν πολυ νωρις και δεν θα χρειαστεις ουτε καθαρισμο και θα μπορεσεις μολις εισαι ετοιμη να ξαναπροσπαθησεις.μην σε βαλει κατω αυτο.μιλαω απο πειρα.ειχα 2 παλινδρομες εκτος απο τα παιδακια μου.για αυτο σου λεω να μην το αφησεις να σε παρει απο κατω.οπως το γραφεις παμε για αλλα.φιλακια

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

 

έχω κ εγώ απορία αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει.

Έκανα β χοριακή στις 22/11 περίοδο έιχα στις 21/10/11 η σύλληψη πρέπει να έγινε 31/10 ή 1/11, η τιμή της εξέτασης ειναι 593 είναι καλή τι λέτε?

Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό οπότε θα μου πει κ εκείνος!!!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

 

έχω κ εγώ απορία αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει.

Έκανα β χοριακή στις 22/11 περίοδο έιχα στις 21/10/11 η σύλληψη πρέπει να έγινε 31/10 ή 1/11, η τιμή της εξέτασης ειναι 593 είναι καλή τι λέτε?

Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό οπότε θα μου πει κ εκείνος!!!

 

Ευχαριστώ

ειναι πολυ καλη η τιμη της χοριακης σου.συγχαρητηρια !!!να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!περιμενουμε τα νεα σου τωρα που θα πας στον γιατρο.φιλακια πολλα

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

Kalimera se oles kai kali epitixia euxome.na kano mia erotisi re koritsia emvriometafora sths 14/11 apo katapsiksi b xoriaki 26/11 20monades mas eipan oti einai xamiles kai ksanakaname stis 30/11 opou pigane 74.8 alla fobomaste poli giati mas eipe o giatros oti to mono pou fobate einai mhn einai rksomitrio an gnorizi kapia kopela as mas apantisi euxaristo

Link to comment
Share on other sites

kalhmera koritsia.exw kai egw to idio agxos.kuklo 26 hmerwn eixa 5 meres ka8usterhsh.ekana test htan 8etiko kai thn epomenh mera xoriakh kai htan 186.m eipe h mikroviologos pws einai xamhlh,alla einai polu nwris akomh.den kserw..eseis ti lete?anamenomenh periodos 28/11 kuklos 26 hmerwn

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...