Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

14 μηνες μετα ξανα εγκυμοσυνη δικαιούμαι επιδομα τοκετού-λοχείας?


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!Θα ήθελα να σας ρωτήσω επειδή το ικα με έχει τρελάνει αν δικαιούμαι επίδομα λοχείας που έμεινα έγκυος μετά απο 14 μήνες απο το πρωτο παιδάκι.Για να γίνω πιο σαφής γέννησα την μικρή μου τον νοέμβρη του 2010 καθόμουν όμως απο την αρχή της εγκυμοσύνης λόγω προβλημάτων με αναρρωτικές. Πήγα ξανα στην εργασία μου τον Αύγουστο του 2011 έκανα χρήση του 6μηνου και ξαναέφυγα με άδεια τοκετού 2ου παιδιού τον Γενάρη του 2012. Όμως το 2011 κ το 2012 έχω μαζέψει 210 ένσημα ενω χρειάζονται 200. Σήμερα που τους τηλεφώνησα για να ρωτήσω τι γίνεται με το επίδομα τοκετού μου είπαν οτι υπάρχει πρόβλημα με τα ένσημα γιατί τα 25 του 2012 είναι απο ασθένεια και δεν μετράνε και μετά μου έθεσαν κάποιο πρόβλημα οτι ειναι κοντά η μια εγκυμοσύνη με την άλλη. Λήξη 15μηνου αν δεν κάνω λάθος. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει μείνει κάποια κοπέλα σε κοντινά χρονικά διαστήματα έγκυος ισχύουν όλα αυτά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...