Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δικαιουμε κατι απο οαεδ??


Recommended Posts

καλησπερα,γεννησα πριν 39 μερες και θελω ν ρωτησω τ εξης

 

ειμαι στο ταμειο ανεργιας το οποιο ληγει αυτον τον μηνα

 

δικαιουμε καποιο επιδομα απο τον οαεδ τωρα που γεννησα? η αν δεν το δικαιουμε εγω μπορει να το παρει ο αντρας μου που δουλευει??

 

ξερω οτι στο επιδομα ανεργιας αν εχεις παιδι παιρνεις 50 ευρω περιπου παραπανω,για να τα παρω αυτα τι χαρτια πρεπει ν παω αν ξερει καμια κοπελα

 

κ κατι τελευταιο την καρτα ανεργιας σ ποσο καιρο μετα την ληξη του ταμειου μπορω ν την ανανεωσω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα,γεννησα πριν 39 μερες και θελω ν ρωτησω τ εξης

 

ειμαι στο ταμειο ανεργιας το οποιο ληγει αυτον τον μηνα

 

δικαιουμε καποιο επιδομα απο τον οαεδ τωρα που γεννησα? η αν δεν το δικαιουμε εγω μπορει να το παρει ο αντρας μου που δουλευει??

 

ξερω οτι στο επιδομα ανεργιας αν εχεις παιδι παιρνεις 50 ευρω περιπου παραπανω,για να τα παρω αυτα τι χαρτια πρεπει ν παω αν ξερει καμια κοπελα

 

κ κατι τελευταιο την καρτα ανεργιας σ ποσο καιρο μετα την ληξη του ταμειου μπορω ν την ανανεωσω?

 

δυστυχως δεν παιρνεις το βοηθημα κ οχι δεν μπορει να το παρει ο αντρας σου.επειδη ληγει αυτο το μηνα δεν παιρνεις κατι παραπανω για το παιδι.την καρτα την ανανεωνεις αμεσως μολις ληξει.να εχεις μαζι σου το εκαθαριστικο κ το αμκα σε επισημο εγγραφο αν δεν το εχουν περασμενο μεσα.μετα ανανεωνεται καθε 3 μηνες.5 μερες πριν η 5 μερες μετα απο την ημερομηνια που θα σου δωσουν.αλλιως παυει να ισχυει

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

επειδη ακριβως ειμαστε η ιδια περιπτωση(γεννησα λιγο πριν ληξει)σου λεω πως οχι.βεβαια κανε κ μια ερωτηση.δεν εχεις τιποτα να χασεις.παντως το βοηθημα σιγουρα δεν το παιρνεις

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κανονικα αφου εχω γεννησει εδω κ 40 μερες δεν μπορω ν τ παρω αναδρομικα????

θα πας με το βιβλιαριο ασθενειας που εχεις ασφαλισει το παιδι και θα κανεις αιτηση τροποιποησης και θα παρεις οτι δικαιουσαι απο την ημερα που εχεις γεννησει μεχρι την ληξη του ταμειου σου την καρτα θα την ανανεωνεις πλεον ανα 3μηνο

επισης ρωτησε για το βοηθημα ληξης εαν το δικαιουσαι...θα πρεπει το οικογενειακο σου εισοδημα να μην ξεπερναει τα 9684 ? και το επαγγελμα σου να μην ειναι εποχιακο ...

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...