Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΟΛΩΔΕΣ ΣΠΕΡΜΑ????


parent?

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΩΔΕΣ?? ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩ Κ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΧΡΟΝΙΑ. ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ Κ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΜΥΞΑ Κ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΛΙΓΟ Κ ΣΥΝ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΠΕΦΤΕΙ ΟΛΟ ΣΑΝ ΜΑΖΑ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΧΕΙ Κ ΧΑΜΗΛΗ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΕΣΕΙς ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ??? ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΥΤΟ?? ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΗΧΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΥΠΟΥΛΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ?? :?

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


parentaki στο σπερμοδιαγραμμα σας ειπαν αν εχει συγκολλησεις;;;;

του δικου μου εχει αρκετες συγκολλησεις,δλδ κολλημμενα σπερματοζωαρια μαζι και δινει αυτη την εντυπωση που λες... μαλλον αυτα δεν ρευστοποιουνται γρηγορα και ευκολα...οποτε εχουμε θεμα... :?:(

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΕΔΕΙΧΝΕ ΣΥΓΚΟΛΗΣΕΙΣ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΑΓΩΓΗ ΓΙ ΝΑ ΑΥΞΗΣΟΥΜΕ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤ Κ ΤΕΤΟΙΑ ΔΕΝ ΕΔΕΙΧΝΕ. ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΟΝΟ. ΜΕΤΑ ΞΑΝΑ ΠΗΧΤΟ . ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΕΝΝΑΣ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΒΑΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ. ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΠΟΛΥ

ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ . ΑΠΛΑ ΠΕΦΤΕΙ ΟΛΟ ΕΞΩ. ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΑΧΥΡΕΥΣΤΟ .

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΗΧΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΔΕΝ ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΕΙΤΑΙ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΑΝ ΜΥΞΑ ΕΙΝΑΙ. ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΣΠΕΡΜ/ΜΑ. ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΕΕΙ ΡΕΥΣΤΟΠΙΗΣΗ 30 ΛΕΠΤΑ Κ ΤΟ ΑΜΕΣΩς ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟ ΛΕΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΗΣΗς. ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ??

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχήν μην φωνάζεις. Γράψε με μικρά γιατί μας πόνεσαν τα αυτιά μας :)

 

Δώσε τα στοιχεία του αριθμού και της κινητικότητας και πόσες συγκολήσεις είχαν παρατηρηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμένα μολις διαβασα το θέμα της parent και επειδή και του δικού μου είναι κάπως έτσι προβληματίστηκα.

Θέλω να κάνω και μια χαζή ερωτησούλα κορίτσια συγχωρέστε την άγνοια μου.ο χρόνος ρευστοποίησης τι σημαίνει??

Οτι δηλαδή από εκείνα τα λεπτά και μετά ξεκινάει το ταξίδι του? Δηλαδή όσος είναι ο χρόνος ρευστοποίησης τόσος πρέπει να είναι και ο χρόνος που πρέπει να κατσουμε μετά την πραξη....?????

Γιατί και εγώ τις περισσότερες φορές το βλέπω να φευγει μία μάζα όταν σηκώνομαι :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα, συγνωμη δεν το ηξερα οτι τα κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις!!! :D τωρα θα γραφω με μικρα.

λοιπον εχουμε κ λεμε. κινητικοτ ζωηρη 18%. κ αριθμος λιγος επεσε στα 4.000.000/μλ αλλα εχει 4 μηνεσ που καναμε σπερμ/μα. μετα εγινε εγχειρηση κιρσοκηλη.

ο χρόνος ρευστοποίησης τι σημαίνει?? ειλικρινα chris 81 ουτε εγω ξερω ακριβως τι σημαινει. ας μας το εξηγησει καποια που εχει γνωσεις!!! ευχαριστω

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμένα μολις διαβασα το θέμα της parent και επειδή και του δικού μου είναι κάπως έτσι προβληματίστηκα.

Θέλω να κάνω και μια χαζή ερωτησούλα κορίτσια συγχωρέστε την άγνοια μου.ο χρόνος ρευστοποίησης τι σημαίνει??

Οτι δηλαδή από εκείνα τα λεπτά και μετά ξεκινάει το ταξίδι του? Δηλαδή όσος είναι ο χρόνος ρευστοποίησης τόσος πρέπει να είναι και ο χρόνος που πρέπει να κατσουμε μετά την πραξη....?????

Γιατί και εγώ τις περισσότερες φορές το βλέπω να φευγει μία μάζα όταν σηκώνομαι :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

κ εγω νομιζω οτι αυτο παιζει μεγαλο ρολο. αλλα κανεις απο τους γιατρους δεν με ακουει δυστυχως!!!

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια και από εμένα μολις διαβασα το θέμα της parent και επειδή και του δικού μου είναι κάπως έτσι προβληματίστηκα.

Θέλω να κάνω και μια χαζή ερωτησούλα κορίτσια συγχωρέστε την άγνοια μου.ο χρόνος ρευστοποίησης τι σημαίνει??

Οτι δηλαδή από εκείνα τα λεπτά και μετά ξεκινάει το ταξίδι του? Δηλαδή όσος είναι ο χρόνος ρευστοποίησης τόσος πρέπει να είναι και ο χρόνος που πρέπει να κατσουμε μετά την πραξη....?????

Γιατί και εγώ τις περισσότερες φορές το βλέπω να φευγει μία μάζα όταν σηκώνομαι :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

κ εγω νομιζω οτι αυτο παιζει μεγαλο ρολο. αλλα κανεις απο τους γιατρους δεν με ακουει δυστυχως!!!

 

Κορίτσια απ'όσο γνωρίζω το σπέρμα κατά την εκσπερμάτωση είναι υγρό (έτσι διευκολύνεται η έξοδος του),μετά πήζει έτσι ώστε να μην απομακρυνθεί αμέσως από τον κόλπο της γυναίκας, και κατόπιν ρευστοποιείται εντός 30 min για να μπορεσουν τα σπερματοζωάρια να ταξιδεψουν προς τα ωάρια. Οπότε λογικά θα έχει σχέση με την γονιμότητα. Συνήθως βέβαια αυτή η κατάσταση οφείλεται σε φλεγμονή και νομίζω μπορεί να ανιχνευτεί σε μία καλλιέργεια σπέρματος..Αντιμετωπίζεται συνήθως με χρήση αντιβιοτικών ή/και βλεννολυτικών.

Ελπίζω να βοήθησα λίγο...Αλήθεια καλλιέργεια σπέρματος έχει γίνει?

Link to comment
Share on other sites

εμεισ παντα καναμε καλλιεργεια στην αρχη υπηρχε λοιμωξη αλλα εδω και 8 μηνες δεν εχει τιποτα. κανουμε παντα κ καλλιεργεια. αρνητικα ολα. κ ουρεοπλασμα κ μυκοπλασμα κ τετοια.

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμεισ παντα καναμε καλλιεργεια στην αρχη υπηρχε λοιμωξη αλλα εδω και 8 μηνες δεν εχει τιποτα. κανουμε παντα κ καλλιεργεια. αρνητικα ολα. κ ουρεοπλασμα κ μυκοπλασμα κ τετοια.

 

Οκ αλλά όπως αναφέρεις πλέον δεν υπάρχει πρόβλημα στην ρευστοποίηση...Έχω ακούσει περιπτώσεις με χάλια σπερμοδιαγράμματα που όμως κατάφεραν και έκαναν παιδί, και περιπτώσεις με σούπερ σπερμοδιαγρ.που ακόμα προσπαθούν...Μην απογοητεύεσαι, όλα θα πάνε καλά. καλή πίστη χρειάζεται! Σου εύχομαι γρήγορα να γίνεις μανούλα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια εχει πολυ μεγαλη σχεση η ρευστοποιηση στο σπερμα και εμεις προσφατα καναμε σπερμοδιαγραμμα και τα ρωτησα στο γιατρο ολα αυτα...δεν πρεπει να ειναι κολλωδες και πηχτο οπως περιγραφετε πρεπει να ρευστοποιειται το συντομοτερο γιατι αλλιως δεν απελευθερωνονται τα σπερματοζωαρια υπαρχουν συγκολλησεις....αν συμβαινει αυτο που λετε οτι δηλαδη σηκωνεστε και βγαινει απο τον κολπο σας σαν μαζα και πεφτει,τοτε δεν προλαβαινει να ρευστοποιηθει και κανενα σπερματοζωαριο δεν ελευθερωνεται να αρχισει το ταξιδι του οποτε πως να γινει συλληψη....

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

Dinaki μου και εμένα εκεί πήγε το μυαλό μου όσες φορές το είδα άλλα όταν κάναμε εξέτασεις στο σπέρμα (και αυτό με το ζόρι ) η γιατρός είπε πως όλα είναι μια χαρά και δεν μας άφησε να κάνουμε και καλλιέργεια παρόλο που της είπα ότι το βλέπω να πέφτει σαν μάζα πολλές φορές. Μαλιστα για τη ακρίβεια μου είπε ότι είναι χιλιάδες οι γυναίκες που μένουν έγγυες χωρις να κάτσουν ούτε δευτερόλεπτο μετά την πράξη. Αντε για πες μου τι της απαντάς τώρα και μάλιστα όταν τα λεει και μπροστα στον άντρα μου που ήδη έχω πρήξει τον καημένο. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κατι άσχετο π'ηγα να δω την κηνητικότητα μας αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη γιατί δεν λεέι ένα ποσοστό έχει διάφορα και μπερδευτηκα ποιο κοιτάμε εμείς την πρώτη ώρα???

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι την πρωτη ωρα κοιταμε εμεις!! την προωθητικη που ειναι η ζωηρη. εκει εχει δυναμη το σπερμα να τρεξει!!!

εγω θα συμφωνησω με το ντινκι παντως!!! πως να αρχισει το ταξιδι του ??? αφου ειαναι κολλημενα σαν σιαμαια??? :?:D

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

και ο γιατρος μου που ειναι μετεκπαιδευθεις στην υπογονιμοτητα κοιταει την 1η ωρα...βεβαια κ οι επομενες ωρες ειναι σημαντικες σε περιπτωση που το κανεις πριν την ωορρηξια....για το ποσο θα αντεξει το σπερμα...

παντως οι συγκολλησεις δεν ειναι καλες...δεν βοηθανε... :evil:

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά ρε parent με εκανε και γέλασα :D:D:D

Dinaki μου η γιατρός είναι η τρίτη γνώμη και πάλι σκέφτμαστε να αλλάξουμε ουφ!

Γενικός όμως με το σπέρμα όλοι οι γιατροί επικεντρώνονται στο ποσοστό ανωμάλων που έχουμε που είναι στο όριο και θεωρούν οτι γιαυτό αργώ να μείνω έγγυος τα άλλα που λέω εγώ δεν τα δίνουν σημασία

Nikijo την πρώτη ώρα καλά κρατάμε για τις επόμενες ώρες μια τεμπλιά την έχουμε οπότε πρ΄΄επει να την πετύχω την άτιμη την ωορρηξία αλλιώς.......

:lol::lol::lol::lol:

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

ναι την πρωτη ωρα κοιταμε εμεις!! την προωθητικη που ειναι η ζωηρη. εκει εχει δυναμη το σπερμα να τρεξει!!!

εγω θα συμφωνησω με το ντινκι παντως!!! πως να αρχισει το ταξιδι του ??? αφου ειαναι κολλημενα σαν σιαμαια??? :?:D

 

Hello! Και εγώ είχα συγκολλήσεις 2-3 σπερματοζωαρίων. Έχω και κιρσοκήλη εκ γενετής. Αυτό δε μας εμπόδισε να συλλάβουμε την πριγκιπέσσας μας την πρώτη κιόλας φορά που σταματήσαμε τις προφυλάξεις (το πρώτο βράδυ του γάμου μας).

 

Το ότι υπάρχουν συγκολλήσεις δε σημαίνει ότι όλα είναι αγκαλίτσα. Υπάρχουν και τα ελεύθερα. Ο αριθμός τους είναι μικρός και η κινητικότητα σε σύνολο λίγο πεσμένη. Αν έχει κάνει εγχείριση κιρσοκήλης σε νέο σπερμοδιάγραμμα θα έχει καλύτερες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

ναι την πρωτη ωρα κοιταμε εμεις!! την προωθητικη που ειναι η ζωηρη. εκει εχει δυναμη το σπερμα να τρεξει!!!

εγω θα συμφωνησω με το ντινκι παντως!!! πως να αρχισει το ταξιδι του ??? αφου ειαναι κολλημενα σαν σιαμαια??? :?:D

 

Hello! Και εγώ είχα συγκολλήσεις 2-3 σπερματοζωαρίων. Έχω και κιρσοκήλη εκ γενετής. Αυτό δε μας εμπόδισε να συλλάβουμε την πριγκιπέσσας μας την πρώτη κιόλας φορά που σταματήσαμε τις προφυλάξεις (το πρώτο βράδυ του γάμου μας).

 

Το ότι υπάρχουν συγκολλήσεις δε σημαίνει ότι όλα είναι αγκαλίτσα. Υπάρχουν και τα ελεύθερα. Ο αριθμός τους είναι μικρός και η κινητικότητα σε σύνολο λίγο πεσμένη. Αν έχει κάνει εγχείριση κιρσοκήλης σε νέο σπερμοδιάγραμμα θα έχει καλύτερες τιμές.

Αχ σε ευχαριστω πολυ!! μου εδωσες πολυ κουραγιο . :D καναμε εγχειρηση κιρσοκηλης κ τωρα περιμενουμε το θαυμα!! ακομα δεν καναμε σπερμ/μα .περασαν 4 μηνες. ε να σε λιγες μερες θα γινει κ αυτο!!θα σας εχω νεα παιδακια. ελπιζω ευχαριστα.. :)

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

πανο εσυ πινεις αλκοολ? γαιτι ο αντρουλης μου του δινει κ καταλαβαινει.. κ αυτο με φοβηζει επιπλεον!! μηπως το κανει ζημια. ??

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Γεια σας!

Εμείς ακόμη δεν έχουμε μπει στην διαδικασία προσπάθειας..

Αλλά το σπέρμα είναι πολύ παχύρευστο και με προβληματίζει.. γι αυτό κ ήθελα να σας ρωτήσω!

Όταν βγαίνει, έπειτα από λίγο είναι παχύρευστο, σαν τζελ.. σαν μάζα εννοιαία γίνεται περίπου.

Άλλωτε είναι περισσότερο και άλλωτε λιγότερο παχύρευστο.

Αυτό είναι φυσιολογικό?

Όταν θα μπει "μέσα" θα ξαναρευστοποιηθεί?

Γιατί έξω.. δεν ρευστοποιείται!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Η ρευστοποίηση: Το σπέρμα κατά την εκσπερμάτιση είναι υγρό, αλλά γίνεται αμέσως κολλώδες για να κολλήσει στα εσωτερικά γεννητικά όργανα της γυναίκας, ώστε να επιτευχθεί η σύλληψη και να μην κυλήσει μαζί με τα υγρά του κόλπου, ακόμη κι όταν απομακρυνθεί το πέος. Στη συνέχεια, εξαιτίας της θερμοκρασίας του κόλπου, αρχίζει να ρευστοποιείται ξανά, προκειμένου να μπορέσουν να ελευθερωθούν τα σπερματοζωάρια και να συνεχίσουν, μόνα τους πλέον, το «ταξίδι» προς το ωάριο. Ο χρόνος, λοιπόν, στον οποίο ρευστοποιείται -εκ νέου- το σπέρμα είναι μια ακόμη σημαντική παράμετρος, που κρίνει τη γονιμοποιητική ικανότητα του άνδρα. βρηκα αυτο, ελπιζω να σας βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...