Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΗΤΕΡΑ .ΤΡΙΚΛΙΝΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ?


erma79

Recommended Posts

Καλημέρα

Ποιά η διαφορά του τρίκλινου οικονομικού απο το τρίκλινο το κανονικό στο Μητέρα. Η διαφορά στα λεφτά ειναι αρκετά και δεν ξέρω εαν αξίζει.

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει που θα πάω. Αρχικά σκεφτόμουν δίκλινο αλλά τώρα λόγω οικονομικής κρίσης έχω αρχίσει να σκέφτομαι το τρίκλινο.

Σας ευχαριστώ πολυ!!!

tnDpp3.png

77l3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα erma79 ,

εγω και τα δυο μου παιδια τα γεννησα στο μητερα σε τρικλινο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη, δεν εχω παραπονο...τι εννοεις οικονομικο και κανονικο...δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο...ειναι τα μονοκλινα, τα δικλινα και τα τρικλινα (δεν αναφερω τις σουιτες). εγω παντως εμεινα πολυ ικανοποιημενη βεβαια για το ποσο σε προσεχουν παιζει ρολο και ο γιατρος ...στον δικο μου κανανε ολοι ταματα εκει μεσα και με ειχαν στα οπα οπα... ποιος ειναι ο γιατρος σου?

με το καλο να ερθει το παιδακι σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ έννησα στο μητέρα στο οικονομικό τρίκλινο. Μια χαρά ήταν. Νομιζω πως η μόνη διαφορά με το άλλο τρίκλινο είναι ο όροφος, (εγώ ήμουν στον δεύτερο) και πως δεν έχει μπαλκόνι. Ό,τι άλλη πληροφορία θέλεις ευχαρίστως να βοηθήσω.Στείλε μου μύνημα.

hmzPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

και εγω ενω ειχα απο την ασφαλιστη καλυψη για 2κλινο πήρα οικονομικη θεση και με βαλανε σε 3κλινο και ηταν υπεροχα !!!! Το εκανα αυτο επειδη ο γιατρος πληρωνεται αναλογα με το δωματιο που έχεις σιγα όσο καλος και αν ητανε εγω 5400 για 5 μερες δεν τα εδινα ...

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ έννησα στο μητέρα στο οικονομικό τρίκλινο. Μια χαρά ήταν. Νομιζω πως η μόνη διαφορά με το άλλο τρίκλινο είναι ο όροφος, (εγώ ήμουν στον δεύτερο) και πως δεν έχει μπαλκόνι. Ό,τι άλλη πληροφορία θέλεις ευχαρίστως να βοηθήσω.Στείλε μου μύνημα.

 

Ακριβώς αυτή είναι η διαφορά .... δηλαδή ... καμία !!! Το μπαλκόνι ανεβάζει το ποσό ! Είναι νέα μόδα βλέπεις για να οικονομούν χρήματα.. Μας το είχαν πει τον Οκτώβριο που γέννησα και γέλασα !!! Με το καλό και με ένα πόνο !!!!

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, εγώ έννησα στο μητέρα στο οικονομικό τρίκλινο. Μια χαρά ήταν. Νομιζω πως η μόνη διαφορά με το άλλο τρίκλινο είναι ο όροφος, (εγώ ήμουν στον δεύτερο) και πως δεν έχει μπαλκόνι. Ό,τι άλλη πληροφορία θέλεις ευχαρίστως να βοηθήσω.Στείλε μου μύνημα.

 

 

ακριβως! μονο το μπαλκονι αλλαζει! κ μαλιστα τα περισσοτερα οικονομικα τρικλινα ειναι κ πιο μεγαλα απο τα κανονικα γιατι ειναι τα παλια τετρακλινα!

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εάν η διαφορά είναι στο μπαλκόνι δεν τα δίνω παραπάνω λεφτα!!!

'Οσο για το δίκλινο δεν έχω αποφασίσει ακόμα. Η διαφόρά είναι κοντά στα 2000 Ε. Δεν είναι οτι δεν τα έχω αλλά σκέφτομαι να τα δώσω στο παιδάκι. (πολλά τα έξοδα μετά). Μια φίλη μου μου είπε να πάω αρχικά σε τρίκλινο και εαν δεν μου αρέσει τοτε να ζητήσω δίκλινο. Ίσως να κάνω και αυτό.

tnDpp3.png

77l3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα τρίκλινα οικονομικά, ήταν τα παλιά τετράκλινα που αφαίρεσαν το 4ο κρεβάτι. Και είναι στον 2ο όροφο χωρίς μπαλκόνι. Αυτό μου είχε πει ο γιατρός μου όταν είχα ρωτήσει την διαφορά. Και εγώ σε αυτό είχα πάει και ήταν μια χαρά.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω γεννησα τον Σεπτεμβριο σε οικονομικο τρικλινο, που, όπως αναφερθηκε, είναι μεγαλύτερο από το κανονικό 3κλινο, επειδη παλια ήταν 4κλινο και αφαιρεσαν το ενα κρεβββατι. Επίσης δεν εχει μπαλκονι και η τηλεοραση δεν ειναι πλάσμα, τρομερες διαφορες ε? Ασυζητητί να πασ εκει, για 4 ημερες δεν αξίζει να δώσεις παραπάνω χρηματα. Με το καλο το μπεμπακι σου¨:)

Link to comment
Share on other sites

Και μεις σε οικονομικο τρικλινο και ηταν μια χαρα. Ετυχε μαλιστα οι αλλες 2 κοπελες να ειναι με καισαρικη και τις 2 πρωτες μερες ειχα και την τουαλετα αποκλειστικα δικη μου!

 

Το μονο που με κουρασε ηταν οι επισκεπτες. Μεχρι και 15 ατομα ειχανε μαζευτει κι ας φωναζαμε να ειναι μονο 2 ανα κρεβατι μεσα στο δωματιο. Μερικοι ανθρωποι ειναι τελειως αναισθητοι. Αλλα και στα τρικλινα τα μη οικονομικα να πας το ιδιο θα ειναι απο πλευρας συνωστισμου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ σε οικονομικό τρίκλινο γέννησα. Δεν μπορώ να πω ότι έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Το δωμάτιο ήταν στον τεταρτο όροφο και ήταν παλιό δίκλινο που το μετέτρεψαν σε τρίκλινο! Οποτε ήμασταν ο ένας πάνω στον άλλον. Φανταστείτε τί γινότανε με τους επισκέπτες. Χαμός! Κανείς δεν έδιωχνε κανέναν όσο ήταν τα μωρά. Εγώ μάλιστα ήμουν σε δωμάτιο που οι άλλες κοπέλες είχαν τα μωράκια στην θερμοκοιτίδα και στο δωμάτιο ερχόταν μόνο το δικό μου στο δωμάτιο. Δεν έβγαινε κανένας έξω. Αφου δυο φορες αναγκαστηκα να ειδοποιήσω την μαία για να μου το παρει. Δεν άντεχα να έχει τόσο κόσμο πάνω από το κεφάλι του. Και όσο για την καθαριότητα, όσα βλέπει η πεθερα. Τα θυμήθηκα και συγχύστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Pantws auto me tous episkeptes einai geniko tou Mitera. Ta dwmatia itan san party, opoios thelei mpainei, opoios thelei bgainei, opote na nai. Se emena i diplani mou eixe erthei olo to soi tou antra tis kai den efeugan parolo pou eixame sbisei ola ta fwta sto dwmatio kai i kopela itan halia meta apo kaisariki. Alla den ftaiei to maeutirio gia auto, ama o allos den katalabainei oti kourazei kai kathetai oli nixta ti na peis

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

γεννησα στην οικονομικη θεση του μητερα κ τωρα που θα ξαναγεννησω παλι εκει θα παω!!!μια χαρα ηταν!!!!!!!ειμασταν 2 κοπελεσ δεν ειχαμε πολλεσ επισκεψεισ,,και δεν αφηναν κοσμο περαν του επισκεπτηριου

line_line_b_beg_17_time_1159329600_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

line_feet_beg_39_time_1281412800_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Gennisa stis 02.03.10 to deutero mas agoraki sto Mitera (xana). Mas enimerosan oti eixan allaxei tous typous domation...oti diladi katyrgisan ta 4klina kai exoun mono 3klino oikonomiko kai 3klino kanoniko kai meta 2klino ktl...i diafora metaxi tous pera apo tin timi (sto oikonomiko pou einai giro sta 2.000euro simperilambanei tin diamoni, tin episkliridio eite tin kaneis eite oxi, tis standar exetaseis gia sena kai to moro, eno sto kanoniko 3klino den simperilambane tipota, diladi i timi xekinage apo an thimame kala 2.600euro kai ola itan extra) einai to megethos domatiou kai to mpalkoni. Sou proteino pantos na zitiseis ROOMING IN oste na exeis to moro mazi sou. Emeina apolita euxaristimeni kai siniditopoiisa oti einai to APOLITO FARMAKO oso kai an ponas i oso kai an eisai kourasmeni :) to domatio eixe mesa mia yperoxi allaxiera, malista sto domatio mas topothetisan kai kainourgia brisi sto niptira oste na einai pio praktiki gia na pleneis to moro, mporouses ana pasa ora kai stigmi na kaleseis tis maies na erthoun na paroun to moro, eite na sou deixoun pos na to allaxeis, pos na to plineis sin tou oti to episkeptirio itan makran pio austiro sta domatia tou rooming inn dioti eixame mesa ta mora opou oi idies oi miteres alla kai oi siggeneis-episkeptes itan pio mazemenoi sta domatia!!!! auta :)

Αγγελουδια μου σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατι καθε μερα μαζι σας ειναι ενα μεγαλο πανεπιστημιο χωρις ημερομηνια αποφοιτησης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Na sai kala kai sou euxomai ola na pane kala!! Me ena pono kai to paidaki sas na einai gero kai dinato!!!

Αγγελουδια μου σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατι καθε μερα μαζι σας ειναι ενα μεγαλο πανεπιστημιο χωρις ημερομηνια αποφοιτησης

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...