Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Rooming-in στο Μητέρα


kyveli

Recommended Posts

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ζητήσω από τις μανούλες που γέννησαν πρόσφατα στο Μητέρα αν θέλουν να μας πουν την εμπειρία τους για την υποστήριξη του rooming-in στο συγκεκριμένο μαιευτήριο. Επισήμως τουλάχιστον, οι υπεύθυνοι του μαιευτηρίου υποστηρίζουν ότι εφαρμόζεται το rooming-in και μάλιστα σε όλα τα δωμάτια, εφόσον το ζητήσει η μητέρα. Αναρρωτιέμαι λοιπόν αν οι εμπειρίες σας συμπίπτουν με τις επισημες ανακοινώσεις.

 

Και επειδή κι εγώ σε 1,5 μήνα περίπου θα γεννήσω εκεί το κοριτσάκι μου, έχω και διάφορες ερωτήσεις σχετικά με αυτό: αν το ζητήσεις, το μωράκι είναι δίπλα σου συνεχώς, μέρα και νύχτα; Ποιος αναλαμβάνει τη φροντίδα του (άλλαγμα, μπάνιο): η μαμά ή οι μαίες; Και πώς ξέρουν οι μαίες ότι το μωρό θέλει άλλαγμα; Ειδοποιούμε εμείς ή έρχονται σε τακτά χρονικά διαστήματα; Σαν εμπειρία πώς σας φάνηκε; Έχω ακούσε αντικρουόμενες απόψεις. Άλλες μαμάδες το βρίσκουν συγκλονιστικό, άλλες μάλλον κουραστικό και περιττό. Εσείς πώς το βιώσατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με το καλο να ερθει το μωρακι σου! Γεννησα κι εγω στο Μητερα περυσι το Φεβρουαριο σε 4κλινο δωματιο. Δεν ειχα το μωρο μαζι μου στο δωματιο οποτε δεν ξερω να σου πω πως ητανε σαν εμπειρια αλλα ουτε και την τακτικη του νοσοκομειου στα θεματα μπανιου-αλλαγματος του μωρου! Ισως καποιες μητερες να βοηθιουνται απο αυτο μπαινοντας στο κλιμα που θα επικρατησει στο σπιτι απο νωρις! Αν τελικα επιλεξεις να εχεις το μωρο μαζι σου, να εχεις υποψιν σου πως τις περισσοτερες φορες τα δωματια γεμιζουν απο επισκεπτες και αυτο δεν ειναι ο,τι καλυτερο απο αποψη μικροβιων για ενα βρεφακι που εχει αδυναμο ανοσοποιητικο. Αυτο βεβαια εξαρταται και απο το δωματιο που θα γεννησεις (π.χ. αλλος αριθμος επισκεπτων σε ενα 4κλινο και αλλος σε 2κλινο ή μονοκλινο). Ειναι καθαρα δικη σου αποφαση το τι θα κανεις! ;)

Με το καλο και "με εναν πονο"! :D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Προκειται να γεννησω το Νοεμβριο με το καλο στο Μητερα, και σκεφτομαι να ζητησω την υπηρεσια rooming-in μιας και θελω να θηλασω αποκλειστικα..

Ειχε καποια μανουλα προσφατη εμπειρια στο μαιευτηριο αυτο;;

WaUBp2.png

WHWGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Προκειται να γεννησω το Νοεμβριο με το καλο στο Μητερα, και σκεφτομαι να ζητησω την υπηρεσια rooming-in μιας και θελω να θηλασω αποκλειστικα..

Ειχε καποια μανουλα προσφατη εμπειρια στο μαιευτηριο αυτο;;

 

Και γω και γω θέλω!!! Εγώ Έχω πητ 18/12. Θα ήθελα και Εγώ να ξέρω αν κάποια κοπέλα είχε πρόσφατη εμπειρία γιατί εδω στο forum είναι λίγο παλιές οι δημοσιεύσεις. Θέλω και γω να θηλασω αποκλειστικά και δεν Έχω ακούσει και τα καλύτερα για τις μαιες. Εγώ επειδή είναι κ το πρώτο μου παιδάκι θα Έχω και τη δική μου μαια. Πιστεύω Αυτό να βοηθήσει. Υπάρχει κάποια αναλογη εμπειρία απο κάποια;;; Αριστεα και σένα το πρώτο σου είναι;;;:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω δυο τοκετους στο ιστορικο μου.

κ οι δυο σε δικλινο στο μητερα.

(ο δευτερος με διδυμα)

 

κ στις 2 περιπτωσεις θηλαζα αποκλειστικα, αλλα δεν ειχα τα μωρα συνεχεια μεσα στο δωματιο. μου τα φερναν οι μαιες, οι οποιες μια χαρα με ενημερωσαν. δεν ειχα κανενα παραπονο προσωπικα. βεβαια ηταν κ ο γιατρος μου υπερ του θηλασμου, οποτε ειχε δωσει το ''σημα''.

δεν ξερω, δεν νομιζω να τα καταφερνα να ειχα κ την αποκλειστικη ευθυνη για τα μωρα, εκτος απο το ταισμα τους τις πρωτες μερες.

 

ελπιζω να ειναι ησυχα τουλαχιστον φετος, γιατι περυσι ανακαινιζαν καποιες πτερυγες κ καποια δωματια μεμονωμενα. ειχε αρκετη φασαρια το πρωι.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πρωτο μου:P:p Περιμενω να περασει ο καιρος! Δεν εχουμε πολλες μερες διαφορα, εγω εχω ΠΗΤ 28/11....

 

Τέλεια. Με το Καλο σου Εύχομαι. Αν έρθει το μωρακι μου πιο νωρίς θα συννενοηθουμε να μας βάλουν μαζι. Χαχα. Έχω αγωνία και γω γιατί θέλω rooming in. Έχω διαβάσει Όλα ta topic αλλα δεν Έχω καλυφθεί. Άντε βρε κορίτσια απαντηστε θα μας φάει η αγωνία!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα στο Μητέρα τον Μάιο, σε τρίκλινο. Δεν είχα το μωρό στο δωμάτιο, ούτε και θα το ήθελα. Πάντως τις μαίες τις βρήκα πολύ καλές και υποστηρικτικές στο θέμα του θηλασμού. Οι ανακαινίσεις πρέπει να έχουν τελειώσει. Προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη από το μαιευτήριο, αλλά όπως είπε η tzini πιο πάνω, η εμπειρία σου επηρεάζεται και από το γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εγω γεννησα τον Δεκεμβριο στο Μητερα και ειχα επιλεξει την υπηρεσια ρουμινγκ ιν!φυσικα και δε το μετανιωσα-αν κ ειχα τις αμφιβολιες μου.Οι μαιες του δευτερου οροφου που ημουν ηταν συνεχως διπλα μου και με βοηθουσαν σε οτιδηποτε χρειαζομουν.Μαλιστα κατοπιν συνεννοησεως με τις αλλες δυο κοπελες του τρικλινου θαλαμου,ειχαμε μεσα τη νυχτα και τους αντρες μας για οποιαδηποτε βοηθεια.Αυτο δε θα το ακουσεις επισημα,γινεται απλα με συνεννοηση οι κοπελες μεταξυ σας μηπως εχει καποια προβλημα.Ως πρωτοτόκος νομιζεις αρχικα οτι δε θα τα καταφερεις με το νεογεννητο, αλλα τελικα ειναι καλο να το μαθαινεις το παιδι σου απο το μαιευτηριο.Τα αντεπιχειρηματα για το ρουμινγκ ιν εγω τα ακουω βερεσε.Αλλες επιλεγουν το ρουμινγκ ιν κι αλλες ...το κομμωτηριο του μαιευτηριου!ειναι θεμα προτεραιοτητων!!!Ανεπιφυλακτα σου συστηνω το μητερα για τις υπηρεσιες του-και καθαριοτητα και καλο φαγητο-αλλα και για το προσωπικο του.Προσωπικα δεν μ αρεσε καθολου η μαια του γιατρου μου-η οποια ηρθε την επομενη μερα να με συμβουλεψει να κανω κοιλιακους κ ψαλιδακια για να ξαναγινω φιτ ενω δεν μου εδωσε καμια συμβουλη κ βοηθεια για το μωρο.Να ναι καλα οι μαιες του μαιευτηριου.Μιλαμε παντα για το οικονομικο τρικλινο του μητερα .Επιπλεον θελω να σημειωσω οτι οσοι δικοι μας ανθρωποι ερχονταν να με δουν ελεγαν ποσο ησυχα ειναι στο δωματιο σε σχεση με αλλα δωματια.Εννοειται ομως κι εμεις οι κοπελες προφυλασσαμε τα παιδακια που ειχαμε μεσα και αφηναμε για πολυ λιγο τους συγγενεις μας κ φιλους να ερχονται στο δωματιο.Πηγαιναμε κι εμεις εξω στο σαλονακι να τους δουμε κ αφηναμε τους αντρες μας να φυλανε τα μωρα ή στελναμε τους αντρες με τους συγγενεις στο σαλονι.Αυτο ομως δε γινεται με εντολες των σεκιουριταδων αλλα με δικη μας συνεννοηση.

bmH9p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε σχεση με το θηλασμο χρειαζεται κ η δικη σου επιμονη κ ενημερωση.Εμενα με βοηθησαν πολυ.Εχε δικο σου θηλαστρο ηλεκτρονικο προμηθευτει για καλο κ για κακο -εμενα που χρειαστηκε γιατι το μωρο μου ειχε ικτερο κ το επαιρναν για ωρες στη λαμπα-ειχα συμφορηση κ αναγκαστηκα να νοικιασω με υπερογκη τιμη 50ευρω την ημερα.Ειχα ζητησει κι εγω αποκλειστικο θηλασμο αλλα μετα τις εξετασεις του παιδιου κ τους γιατρους το εφερναν με ενα γαλα μεσα στο πυρεξ.Απλα δε του τα εδωσα κ οι μαιες τα πηραν πισω.Δε σε πιεζει καποιος αν δε θες να δωσεις ξενο γαλα.Εννοειται βεβαια ο παιδιατρος του μαιευτηριου θα στο συστησει.Αν εχεις ομως σωστη ενημερωση για το θηλασμο-βλεπε βιβλιο Αννας Πστσουρου κ συνδεσμος La leche league-δε θα την πατησεις ο,τι κ να σου πουνε στο μαιευτηριο.Υπαρχει μαλιστα κ η υπηρεσια επισκεψης μαιας κατ οικον απο το μητερα "Μητερα στο σπιτι" που την πηρα κ αυτη κ ηρθε κοπελα στο σπιτι για κανα 2ωρο κ με βοηθησε στο θηλασμο κ στην περαιτερω φροντιδα του μωρου-η υπηρεσια κοστιζει καμποσα ευρω αλλα σιγουρα αξιζει τις πρωτες μερες που εχεις πολλες αποριες .

bmH9p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το γιο μου τον γέννησα στο μητέρα πριν 16 μήνες σε οικονομικό τρίκλινο του 3ου ορόφου. Οι μαίες δε με βοήθησαν ιδιαίτερα στο θηλασμό, ειδικά μία από αυτές μου είχε πει ότι το μωρό κλαίει συνέχεια και μάλλον δεν του φτάνει το γάλα μου... Επίσης η μαία της γιατρού μου θεώρησε καλό να μη θηλάσω το μωρό την πρώτη μέρα, αλλά να την περιμένω την επομένη το πρωί να μου δείξει...:shock::shock::shock: Τελικά περισσότερο με βοήθησε η κουνιάδα μου που ήρθε να με δει παρά οι μαίες. Όταν έφερναν το μωρό είχαν πάντα στο πυρεξάκι ένα μπουκάλι γάλα, την πρώτη δεύτερη μέρα του έδωσα από ανασφάλεια -όχι ότι ήπιε και πολύ- μετά το σταμάτησα, γιατί όπως μου είπαν και οι άλλες κοπέλες σίγουρα τα τάιζαν στο θάλαμο. Την τρίτη μέρα ζήτησα αποκλειστικό θηλασμό, αλλά είμαι σίγουρη ότι και πάλι το τάιζαν ξένο. Κάθε φορά που τον έφερναν κοιμόταν ευχαριστημένος και δεν έκανε προσπάθεια να θηλάσει. Ευτυχώς, όταν πήγαμε σπίτι εφαρμόσαμε αποκλειστικό θηλασμό χωρίς κανένα πρόβλημα. Αν κάνεις rooming in, πιστεύω ότι το θέμα του θηλασμού θα είναι πιο εύκολο, καθώς θα έχεις το μωρό συνέχεια δίπλα σου και δε θα το ταίζουν ξένο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με το θηλασμο χρειαζεται κ η δικη σου επιμονη κ ενημερωση.Εμενα με βοηθησαν πολυ.Εχε δικο σου θηλαστρο ηλεκτρονικο προμηθευτει για καλο κ για κακο -εμενα που χρειαστηκε γιατι το μωρο μου ειχε ικτερο κ το επαιρναν για ωρες στη λαμπα-ειχα συμφορηση κ αναγκαστηκα να νοικιασω με υπερογκη τιμη 50ευρω την ημερα.

 

Αυτό δεν το κατάλαβα. Νοίκιασες θήλαστρο για το σπίτι ή σε χρέωσαν επειδή το χρησιμοποίησες στο μαιευτήριο; Εμένα μου έφεραν θήλαστρο στο δωμάτιο την τελευταία μέρα (μία φορά το χρησιμοποίησα), επειδή είχα συμφόρηση και φοβήθηκα μήπως πετρώσει, αλλά δε με χρέωσαν.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ολες οι μαιες δε μπορει να ειναι καλες και σωστα καταρτισμένες σχετικα με το θηλασμο (και πολλα αλλα....)

Δεν ηξερα οτι επιτρεπουν να μεινει συνοδος το βραδυ, εστω κ κατοπιν συννενοησης.. Αυτο βοηθαει πολυ.....(ειδικα μετα απο καισαρικη)

WaUBp2.png

WHWGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα εννοειτε οτι αυτο με το μπουκαλακι-ξενο γαλα, παιζει στανταρακι!:wink:

 

 

πω πω ρε παιδια αυτο με το ξενο γαλα μπορει να με τρελανει... αφου η μανα δε θελει τι την πιεζουν!!! μονο και μονο για τη δικη τους ευκολια και τις μιζες απο τις εταιριες??? :twisted:ελεος πια!! που ζουμε?? εγω παντως φοβαμαι πολυ να μη του δωσουν ξενο γαλα.. και αν γινει κατι τετοιο, ευχομαι να το καταλαβω για να το καταπολεμησω!!

Link to comment
Share on other sites

πω πω ρε παιδια αυτο με το ξενο γαλα μπορει να με τρελανει... αφου η μανα δε θελει τι την πιεζουν!!! μονο και μονο για τη δικη τους ευκολια και τις μιζες απο τις εταιριες??? :twisted:ελεος πια!! που ζουμε?? εγω παντως φοβαμαι πολυ να μη του δωσουν ξενο γαλα.. και αν γινει κατι τετοιο, ευχομαι να το καταλαβω για να το καταπολεμησω!!

Δεν προκειται να το καταλαβεις και ουτε θα στο παραδεχτουν ποτε.

Εχουν μεγαλο ποσοστο οταν γινονται καινουργιες παραγγελειες.Το μπουκαλακι που σου βαζουν το εχουν ζεστανει πρωτα.Ητε λοιπον εσυ το ανοιξεις,ητε οχι ,αυτο μετα το πετανε.Μεγαλη ασκοπη καταναλωσει.Ελλαδαρα!!!!

Εκτος οτι καποιες φορες το ταιζουν και ετσι το παιδακι μαθαινει (γιατι συγουρα χωρτενει,μεχρι να κατεβει το μητρηκο γαλα)και μετα αναγκαζεσε να το πας στο ξενο χωρις να ξερεις το λογο. Αυτα τα ανακαληψα μετα απο χρονια και εγω!!!

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται να το καταλαβεις και ουτε θα στο παραδεχτουν ποτε.

Εχουν μεγαλο ποσοστο οταν γινονται καινουργιες παραγγελειες.Το μπουκαλακι που σου βαζουν το εχουν ζεστανει πρωτα.Ητε λοιπον εσυ το ανοιξεις,ητε οχι ,αυτο μετα το πετανε.Μεγαλη ασκοπη καταναλωσει.Ελλαδαρα!!!!

Εκτος οτι καποιες φορες το ταιζουν και ετσι το παιδακι μαθαινει (γιατι συγουρα χωρτενει,μεχρι να κατεβει το μητρηκο γαλα)και μετα αναγκαζεσε να το πας στο ξενο χωρις να ξερεις το λογο. Αυτα τα ανακαληψα μετα απο χρονια και εγω!!!

 

 

ωχ μαρακι με τρομαζεις!! αλλα καλυτερα που τα λες για να μαθαινουμε.. να σε ρωτησω: εγω θα εχω τη δικη μου προσωπικη μαια. (του γιατρου δηλ) αλλα θα εχει να κανει μαζι μου και θα ασχολειται μονο μαζι μου.. πιστευεις οτι αυτο μπορει να βοηθησει στον αποκλειστικο θηλασμο 'η δεν θα τησ παιρνανε και πολλα??? δεν θα μπορει επισης να επιβλεπει ωστε να μην του δωσουν ξενο γαλα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το κατάλαβα. Νοίκιασες θήλαστρο για το σπίτι ή σε χρέωσαν επειδή το χρησιμοποίησες στο μαιευτήριο; Εμένα μου έφεραν θήλαστρο στο δωμάτιο την τελευταία μέρα (μία φορά το χρησιμοποίησα), επειδή είχα συμφόρηση και φοβήθηκα μήπως πετρώσει, αλλά δε με χρέωσαν.

Ούτε εγώ το κατάλαβα. Κι εγώ χρησιμοποίησα θήλαστρο στο Μητέρα, και μια άλλη κοπέλα στο θάλαμό μου, και δεν μας χρέωσαν. Άσε που 50 ευρώ τη μέρα είναι αστρονομικό ποσό, αφού αν πας και το νοικιάσεις από το μαγαζάκι στο ισόγειο, με 65 ευρώ το κρατάς ένα μήνα. Όσο για το γαλατάκι που φέρνουν με το πυρεξάκι, κανένα πρόβλημα. Αν θες το χρησιμοποιείς, αν δεν θες όχι. Δεν σε βάζουν να το δώσεις στο μωρό με το ζόρι. Πολλές μαμάδες τις βολεύει, είτε γιατί δεν θηλάζουν αποκλειστικά είτε γιατί δεν θηλάζουν καθόλου είτε γιατί δυσκολεύονται με το θηλασμό και δεν μπορούν ή δεν θέλουν να το παλέψουν στο μαιευτήριο.

 

Την υπηρεσία Μητέρα Στο Σπίτι την χρησιμοποίησα κι εγώ και την προτείνω. Η μαία που ήρθε ήταν εξαιρετική και με βοήθησε πολύ με το θηλασμό (σημαντικό γιατί το μωρό μου ήταν πρόωρο και όσο είμασταν στο μαιευτήριο τον είχα θηλάσει ελάχιστα).

Link to comment
Share on other sites

Εκτος οτι καποιες φορες το ταιζουν και ετσι το παιδακι μαθαινει (γιατι συγουρα χωρτενει,μεχρι να κατεβει το μητρηκο γαλα)και μετα αναγκαζεσε να το πας στο ξενο χωρις να ξερεις το λογο. Αυτα τα ανακαληψα μετα απο χρονια και εγω!!!

Αυτά τα σενάρια είναι παρατραβηγμένα. Δεν αναγκάζεσαι να πας στο ξένο τόσο εύκολα, αλίμονο!! Αν είναι το παιδί να θηλάσει, θα θηλάσει, είτε φάει 2 φορές ξένο στο μαιευτήριο, είτε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα την κόρη μου στο Μητέρα τον Μάρτιο του 10. Οι εντυπώσεις οι καλύτερες μέσα στο ταψάκι είχα αυτοκόλλητο «Μόνο αποκλειστικό θηλασμό» .

Έφευγε από κοντά μου 30-40 λεπτά για παιδίατρο.

Μπάνιο-άλλαγμα κτλ μόνη σου μέσα (φυσικά αν είχες πρόβλημα για το οτιδήποτε έρχονται να σε βοηθήσουν.

Πριν γεννήσω άκουγα τα χειρότερα για το Μητέρα 3-4 μέρες που έκατσα δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα.

Αν σε ρωτήσουν για ξένο γάλα κτλ ένα κοφτό όχι αρκεί + το αυτοκόλλητο δεν με ξαναενόχλησαν

qbd8p2.png
Link to comment
Share on other sites

ωχ μαρακι με τρομαζεις!! αλλα καλυτερα που τα λες για να μαθαινουμε.. να σε ρωτησω: εγω θα εχω τη δικη μου προσωπικη μαια. (του γιατρου δηλ) αλλα θα εχει να κανει μαζι μου και θα ασχολειται μονο μαζι μου.. πιστευεις οτι αυτο μπορει να βοηθησει στον αποκλειστικο θηλασμο 'η δεν θα τησ παιρνανε και πολλα??? δεν θα μπορει επισης να επιβλεπει ωστε να μην του δωσουν ξενο γαλα?

Συγουρα οταν εχεις καποια δικη σου ειναι καλυτερα.Δεν ξερω ομως να σου πω συγουρα.

Και εμενα μου ειχαν κολλησει αυτοκολλητο''μονο μητρικο'' και οι νοσοκομες ηταν πολυ προθυμες να με βοηθισουν και να μου δειξουν πως γινετε.Αλλα καποιες φορες,οταν το φερναν μετα απο 3-4ωρες γιαν φαει,δεν επιανε το στηθος και εβγαζε γουλιες απο γαλα:rolleyes:!!!!

Ξερω οτι ηταν απο τα πιο γκρινιαρικα του θαλαμου και ισως ειχαν απευδησει να τους ξυπναει τα αλλα και ετσι του εδιναν.

Ποιος ξερει την αληθεια?????????:cry:

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα σενάρια είναι παρατραβηγμένα. Δεν αναγκάζεσαι να πας στο ξένο τόσο εύκολα, αλίμονο!! Αν είναι το παιδί να θηλάσει, θα θηλάσει, είτε φάει 2 φορές ξένο στο μαιευτήριο, είτε όχι.

Πιστευεις οτι ΜΟΝΟ 2 θα φαει στο μαιευτηριο???

Το καθε παιδι ειναι διαφορετικο,δεν ειπα οτι σε ολα θα συμβει.

Και στο δικο μου εδωσαν ξενο,αλλα εγω συνεχησα το δικο μου.!!

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σαs κοριτσια! Εγω γεννησα πριν απο 56 μερεs στο μητερα σε οικονομικο τρικλινο με rooming in. Περασαμε πολυ ωραια με το μπεμπη μου και ετυχε να ειμαι και μονη μου στο δωματιο οποτε δεν ειχα θεμα με επισκεπτηρια αλλων κοριτσιων! Λοιπον το μπεμπη τον επαιρναν μονο για καμια ωρα το πρωι για τισ εξετασεισ του ικτερου και για τον παιδιατρο. Δεν ετυχε ποτε να μου φερουν ξενο γαλα. Ακομα και οταν τουs ζητησα ενα μπουκαλακι την τριτη μερα γιατι ο μπεμπησ εκλαιγε πολυ και ανησυχουσα μηπωσ δεν χορταινε μου ειπαν να μου φερουν λιγο ζαχαρονερο και να συνεχισω να προσπαθω με το δικο μου.... πρεπει να επεσα στην περιπτωση μιασ και τρια χρονια πριν που γεννησα την κορη μου η αντιμετωπιση τουs ηταν τελειωs διαφορετικη...

Ομωs μην περιμενετε να ερθουν μονεs τουs να σασ δειξουν γιατι δεν θα ερθουν ποτε. Εγω τισ επαιρνα συνεχεια τηλέφωνο για να με βοηθησουν τιs επρηξα στην κυριολεξια! Βεβαια πρεπει να σαs πω οτι δεν ειναι ολεs σχετικεs αλλα υπαρχουν κοπελεs που ξερουν. Αυτα! Για οτι αλλο θελετε ρωτηστε με... με το καλο τα μωρακια σαs!

Link to comment
Share on other sites

Kallisto καλημερα! Να σου ζησει ο μπεμπης..

Ησουν πολυ τυχερη εσυ!!!

Μονη σου σε τρικλινο;; Μια χαρα!

Κατι που ηθελα να ρωτησω... Το μωρο το αλλαζες μονη σου στο δωματιο; Το εκανες μπανιο εσυ; Ή ειχες τη δυνατοτητα να το δινεις στις μαιες για τετοιες περιποιησεις;;;;

WaUBp2.png

WHWGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...