Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιλογή παιδικού σταθμού και αμοιβές Ανω Γλυφάδα


Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Είμαστε ο Γιάννης και η Μαίρη, και έχουμε αρχίσει να ψάχνουμε παιδικό σταθμό για τη μικρούλα μας για τον ερχόμενο Σεπτέμβριο.

 

Το κακό της υπόθεσης...όπως και οι περισσότεροι από εσάς είμαστε μισθωτοί, και το οικονομικό έιναι σημαντικός περιοριστικός παράγοντας...

 

Μένουμε στην Άνω Γλυφάδα, και έχουμε μόλις αρχίσει να ψάχνουμε για κοντινούς παιδικούς σταθμούς.

Σίγουρα ψάχνουμε το καλύτερο δυνατό για το παιδί, αλλά θα θέλαμε να ξέρουμε αν κάποιος γνωρίζει σε τι τιμές περίπου κυμαίνονται οι παιδικοί σταθμοί στην περιοχή μας, για να ξέρουμε και τι θα συναντήσουμε...

:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πήγα σε πολλούς αλλά προς τη Γλυφάδα δεν έφτασε η χάρη μου. Όμως, μέσα στο site θα βρείτε πολλούς προς τα εκεί. Και κατά τη γνώμη ας μην είναι και πολύ κοντά στο σπίτι, διαλέξτε με κριτήριο πόσο καλύπτει τις ανάγκες των παιδιών και όχι το δικό σας βόλεμα.

Εγώ οδηγώ 1,5 ώρες κάθε πρωί ενώ κανονικά για τη δουλειά μου έκανα το πολύ 40 λεπτά.

Καλή επιτυχία στο ψάξιμο!

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις τιμές :

το φθηνότερο που βρήκα είναι 270ευρώ (φύλαξη μόνο σε σπίτι από παιδαγωγό με 10 παιδιά διαφόρων ηλικιών στον ίδιο χώρο - μάλλον το χειρότερο σενάριο)

οι μέσες τιμές κυμαίνονται από 330 - 350 ευρώ

τα ακριβότερα που έχω ακούσει είναι 5.500 ευρώ το χρόνο και επιπλέον το σχολικό.

Πρέπει να ξέρετε ότι τον Αύγουστο είναι κλειστοί (σχεδόν όλοι) και τον πληρώνετε, καθώς επίσης και η εγγραφή είναι γύρω στα 220 - 250 ευρώ.

Δηλαδή, γύρω στα 4.100 ευρώ το χρόνο.......

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα,

 

Είμαστε ο Γιάννης και η Μαίρη, και έχουμε αρχίσει να ψάχνουμε παιδικό σταθμό για τη μικρούλα μας για τον ερχόμενο Σεπτέμβριο.

 

Το κακό της υπόθεσης...όπως και οι περισσότεροι από εσάς είμαστε μισθωτοί, και το οικονομικό έιναι σημαντικός περιοριστικός παράγοντας...

 

Μένουμε στην Άνω Γλυφάδα, και έχουμε μόλις αρχίσει να ψάχνουμε για κοντινούς παιδικούς σταθμούς.

Σίγουρα ψάχνουμε το καλύτερο δυνατό για το παιδί, αλλά θα θέλαμε να ξέρουμε αν κάποιος γνωρίζει σε τι τιμές περίπου κυμαίνονται οι παιδικοί σταθμοί στην περιοχή μας, για να ξέρουμε και τι θα συναντήσουμε...

:P

 

 

 

 

Καλησπέρα!! Με λένε Δήμητρα! Είμαστε στην ίδια ακριβώς κατάσταση και περιοχή! Επισκέφθηκα το edit admin αλλα δεν μου άρεσε καθόλου! Το παιδί θα έτρωγε, θα έπαιζε και θα κοιμόταν στον ίδιο χώρο με άλλα 14 παιδάκια! Το ποσό που μου ζήτησαν ήταν 350?! Ομως μήπως να σκεφθείτε και το ενδεχόμενο να είναι κάπου κοντά στην δουλειά σας! Εγώ εκεί ψάχνω (αν και δεν έχει πολλούς στο Ψυχικό).Θα μπορώ να το επισκέπτομαι ότι ώρα θέλω και όποτε θέλω. :idea: ! Μπορεί κοντά στην εργασία σας να έχει κάτι καλύτερο για το παιδί σας απ'ότι κοντά στο σπίτι...... :wink:

 

edit admin ("δεν είναι λεπτομερής περιγραφή κάποιου συγκεκριμένου γεγονότος, και άρα δεν είναι ενημερωτικά - ίσα ίσα μπορεί να θεωρηθούν σύμφωνα με το νόμο, δυσφημιστικά. Η ονομασία του παιδικού σταθμού αφαιρέθηκε)

Στη ζωή υπάρχουν πάντα δύο "δρόμοι"! Στο χέρι σου είναι ποιόν θα διαβείς....(το θέμα είναι..... εχεις "μυαλό" να ξεχωρίσεις???.....)

Link to comment
Share on other sites

μου κανει εντυπωση γιατι στην Αθηνα εχουν λιγα παιδια οι αιθουσες..

στην θεσσαλονικη οπου και αν εχω ρωτησει το λιγοτερο ηταν 17 παιδια στην αιθουσα και τα χρηματα για εναν μετριο παιδικο σταθμο ξεκινανε απο 280 ευρω χωρις μεταφορα αλλα με πρωινο μεσημεριανο...

βεβαια εχω ακουσει και 450 ευρω τον μηνα μονο με μεταφορα χωρις σιτιση και η ταξη εχει 20 παιδια!!!!!!!οταν ειδα την ταξη παρατηρησα οτι για 20 παιδια εχουν 14 καρεκλακια...οταν της το ειπα μου απαντησε οτι τους αρεσει να καθονται στο πατωμα!!!!!!!!!η αιθουσα ηταν παρα πολυ μικρη και ειχε μεσα μονο καρεκλακια και τραπεζακια..απορω πως τα απασχολουν τις βροχερες ημερες γιατι οταν εχει ηλιο παιζουν μονα τους στην αυλη με επιβλεψη ..εννοω οτι δεν ασχολειτε κανεις μαζι τους...αθλιοτητα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ποιους παιδικους εχεις κοιταξει; ειδες τα σπουργιτακια, το τραινο με τις φραουλες, την τοσοδουλα, τα χρωματα και γελια, το ουρανιο τοξο η μενεις μακρια απο αυτα;εχω ακουσει διαφορους να λενε καλα γι αυτα.Αλλα πολυ καλος ειναι και ο δημοτικος παιδικος στην Βορειου Ηπειρου.Αυτη την εποχη γινονται αιτησεις για εγγραφες.Πληρωνεις μονο 80 ευρω το μηνα.Εχει παρα πολυ καλο ονομα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποια τα εκπαιδευτηρια ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ στο αιγαλεω - χαιδαρι και το παιδικο σταθμο? Ξερουμε αν ειναικαλα?κοστος?

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλες και όλους. Εγώ θα ήθελα να σας πω τις εντυπώσεις μου από το Ουράνιο Τοξο, όπου στέλνω το μωρό μου εδώ και 1 εβδομάδα και σήμερα αποφάσισα να τον σταματήσω!!!

Πριν τον γράψω στο σταθμό, όλοι ήταν μες στην ευγένεια και το χαμόγελο. Ο σταθμός αυτός ζητάει 400 ευρώ το μήνα και μέσα σε αυτή την τιμή είναι και η σίτιση και το σχολικό. Το μωρό μου είναι μόλις 11 μηνών αλλά πρέπει να τον παω σταθμό λόγω δουλειάς. Πριν λοιπόν τον γράψω στο συγκεκριμένο σταθμό, ζήτησα να τον παιρνει το σχολικό από το σπίτι γύρω στις 7 με ¨7:30, γιατί πρέπει να φεύγω για δουλειά. Με διαβεβαίωσαν ότι αυτό θα γινόταν. Μία μέρα πριν την έναρξη, με πήραν τηλέφωνο στο σπίτι και μου είπαν ότι βγήκαν τα δρομολόγια των σχολικών και ότι θα τον έπαιρναν στις 7:10 και θα τον έφερναν στις 14:20. Μου είπαν επίσης ότι αυτό θα ήταν το τελικό πρόγραμμα και ότι δεν είχα τη δυνατότητα να κάνω κάποια αλλαγή. Το δέχτηκα, παρ'όλο που το μεσημεριανό δρομολόγιο δεν με βόλευε (γιατί δεν ξέρω αν θα προλαβαίνω να είμαι στο σπίτι) και είπα ότι το πολύ πολύ να πηγαίνω να τον παίρνω εγώ το μεσημέρι. Μετά από 1 εβδομάδα (και αφού είχα ήδη πληρώσει) με πήρε τηλέφωνο η υπεύθυνη και μου είπε τελεσίδικα ότι το πρωινό δρομολόγιο άλλαξε και ότι θα ερχόντουσαν να τον παίρνουν ή στις 7:50 (που αποκλείεται γιατί πρέπει να φεύγω από το σπίτι στις 7:30) ή στις 6:45. Παρ'όλο που παραδεχτηκαν ότι το 6:45 ήταν πολύ βάρβαρο για ένα μωρό 11 μηνών, ήταν ανένδοτοι γιατί όπως μου είπαν έπρεπε να παίρνουν κάποια άλλα παιδιά στις 7:15. :evil: Συεπώς εμείς οι γονείς που δεν φωνάζουμε και δεν απαιτούμε, υποβιβαζόμαστε σε β' διαλογής και πρέπει το μωρό να δουλεύει ωράριο οικοδομής 7-15. :?

Το επόμενο θέμα ήταν οι "κλειστές πόρτες". Για κάποιο άγνωστο λόγο μόλις πήγαινα να πάρω το μωρό, οι κοπέλες έτρεχαν, μου έλεγαν να περιμένω απ'έξω, βούταγαν το μωρό και του άλλαζαν πάνα (προφανώς αυτό ήταν εντολή της διεύθυνσης) για να μου τον δώσουν "καθαρο".

Το τρίτο και τελευταίο θέμα, ήταν ότι ενώ μου έλεγαν ότι το παιδί έφαγε κανονικά και ήπιε νερό, μόλις φτάναμε σπίτι, έπινε ένα ποτήρι νερό και έτρωγε μία κανονική μερίδα :?:

Με όλα αυτά λοιπόν, τους ζήτησα να μου επιστρέψουν τα χρήματα και δεν θα ξαναπατήσω. Νομίζω ότι ήμουν αρκετά σαφής και με πολλές λεπτομέρειες...........

Βίκυ, μαμά του Ραμσή ΙΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Ενώ σε πρώτη φάση κερδίζουν τις εντυπώσεις (σε σχέση πάντα με άλλους "ανταγωνιστές"), στο τέλος καταλάβαμε πολύ καλά ότι δεν πρόκειται για επαγγελματίες.

 

Ενώ είχαμε κανονίσει την εγγραφή του παιδιού μας και είχαμε αντίστοιχα κανονίσει τις δουλειές μας και τα ωράριά μας, μόλις δύο εβδομάδες πριν ξεκινήσουμε, μας πήραν τηλέφωνο να μας ανακοινώσουν πως δεν θα δεχτούν το παιδάκι μας διότι... δεν είχαν τις ακυρώσεις που περίμεναν και άρα δεν υπάρχουν κενές θέσεις. Εν ολίγοις, επειδή είναι υποχρεωμένοι να έχουν ένα μέγιστο αριθμό παιδιών στην τάξη, όταν παρουσιάστηκε το αδελφάκι ενός απο τα παιδιά που ήταν ήδη γραμμένα, προτίμησαν να πάρουν αυτό, αδιαφορώντας για το τι θα κάνουμε εμείς.

 

Το σταθμό τον είχαμε επισκεφθεί δύο φορές και είχαμε προτείνει να πληρώσουμε για την εγγραφή, αλλά μας αρνήθηκαν. Αργότερα καταλάβαμε γιατί.

 

Όχι μόνο μας άφησαν ξεκρέμαστους και εκτεθιμένους, αλλά η αντιμετώπιση ήταν τελείως ψυχρή: "Τι να σας κάνω κι εγώ; Οι άλλοι είναι πελάτες μου και δεν μπορώ να αρνηθώ τα παιδιά τους". Ενώ εμείς δηλαδή, δεν είμασταν "πελάτες";

 

Αυτοί είναι σοβαροί επαγγελματίες που θέλουν να τους εμπιστευτούμε τα παιδιά μας; Δεν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

έχω πολύ καλές συστάσεις για το "Χάιντι" στην Άνω Γλυφάδα, αλλά τα μόνα που ξέρω είναι για τις εντυπώσεις από τους γονείς και το ίδιο το παιδάκι. Από οικονομικής άποψης, οι τιμές ήταν πολύ λογικές απ' ότι έχω καταλάβει.

 

Επίσης για τον δημοτικό σταθμό στην Βορ. Ηπείρου, δεν ξέρω αν μπορούν να πάνε όλοι γιατί είναι δημοτικός και υπάρχουν κάποιες προϋποθέσεις ( οικονομικές, πολύτεκνοι, κλπ) νομίζω...

At the touch of love, everyone becomes a poet

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλσπερα σε ολους,

 

εγω εχω την κορουλα μου στον δημοτικο παιδικο σταθμο στο γκολφ ο οποιος ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ οποτε θελω να πιστευω οτι και αυτος στην β.ηπειρου ειναι εξισου καλος μια και θεωρητικα ακολουθειται το ιδιο προγραμμα/φιλοσοφια

 

βεβαια ειναι πολυ σημαντικο και το προσωπικο του καθε παραρτηματος,για τον δικο μας σταθμο παντως εχω να πω τα καλυτερα!!

 

σε συγκριση με δυο παιδ.σταθμους που πηγαινουν τα παιδια δυο φιλων,γινεται πολυ πολυ καλυτερη δουλεια (μαθαινουν παρα πολλα πραγματα!!)και το πιο σημαντικο,ειναι ενας πεντακαθαρος σταθμος που φιλοξενει ενα τμημα για μικρα παιδακια 2,5 ετων,ενα τμημα(της κορης μου)παιδικου σταθμου και ενα τμημα προνηπιων.το καθε ενα απ αυτα εχει απο δυο νηπιαγωγους συν τον γυμναστη που υπαρχει καθως και δυο ακομα δασκαλες εκ περιτροπης

 

ελπιζω να μην ημουν εκτος θεματος (μια και ζητας πληροφοριες για ανω γλυφαδα), απλα ηθελα να σου δωσω μια εικονα και για τους δημοτικους παιδ.σταθμους της πςριοχης μας

 

καλη συνεχεια και καλη επιλογη!!

angel girl/angel boy....u r my EVERYTHING

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα και όλους και Χρόνια Πολλά!!!!!!!!!!

 

Έχω μια κορούλα 2,5 χρονών και από το Σεπτέμβριο θα πρέπει να πάει παιδικό σταθμό. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος πληροφορίες και "Το Τένο με τις Φράουλες" στην Άνω Γλυφάδα.

 

Ευχαριστώ Πολύ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Γειά σας και από εμένα.

 

Έγραψα και γω το κοριτσάκι μου (2,5 ετών) στην Τοσοδούλα, Άνω Γλυφάδα. Είδα πολλούς σταθμούς της περιοχής μέχρι να αποφασίσω και μου φάνηκε αρκετά καλός. Έχουμε ήδη πάει δυό φορές για προσαρμογή. Είμαι λίγο επιφυλακτική, περιμένω να ξεκινήσει κανονικά το Σεπτέμβριο για να έχω άποψη. Έχει κανείς εντυπώσεις από το σταθμό?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ - ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΔΙΑΠΛΑΣΗ , ΣΑΝ ΓΟΝΕΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΥΣΗΧΙΕΣ , ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ- ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ edit admin ΕΜΕΙΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ . ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ , ΠΑΡΕΧΕΙ ΥΨΗΛΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΖΕΣΤΟ ΚΛΙΜΑ .

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ - ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ edit admin, ΣΑΝ ΓΟΝΕΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΥΣΗΧΙΕΣ , ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ- ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ edit admin ΕΜΕΙΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ . ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ , ΠΑΡΕΧΕΙ ΥΨΗΛΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΖΕΣΤΟ ΚΛΙΜΑ .

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ - ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΔΙΑΠΛΑΣΗ , ΣΑΝ ΓΟΝΕΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΥΣΗΧΙΕΣ , ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ- ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ edit admin ΕΜΕΙΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ . ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ , ΠΑΡΕΧΕΙ ΥΨΗΛΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΖΕΣΤΟ ΚΛΙΜΑ .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα,

 

Είμαστε ο Γιάννης και η Μαίρη, και έχουμε αρχίσει να ψάχνουμε παιδικό σταθμό για τη μικρούλα μας για τον ερχόμενο Σεπτέμβριο.

 

Το κακό της υπόθεσης...όπως και οι περισσότεροι από εσάς είμαστε μισθωτοί, και το οικονομικό έιναι σημαντικός περιοριστικός παράγοντας...

 

Μένουμε στην Άνω Γλυφάδα, και έχουμε μόλις αρχίσει να ψάχνουμε για κοντινούς παιδικούς σταθμούς.

Σίγουρα ψάχνουμε το καλύτερο δυνατό για το παιδί, αλλά θα θέλαμε να ξέρουμε αν κάποιος γνωρίζει σε τι τιμές περίπου κυμαίνονται οι παιδικοί σταθμοί στην περιοχή μας, για να ξέρουμε και τι θα συναντήσουμε...

:P

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΘΥΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ «ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ» ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗ ΒΟΥΛΑ (ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ ΚΑΙ ΑΘΗΝΑΪΔΟΣ). ΜΗΝ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ! ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΑΠΟ ΑΝΩ ΓΛΥΦΑΔΑ. ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ Η ΚΟΡΗ ΜΑΣ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ, ΓΡΑΨΑΜΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΟ ΜΑΣ. ΕΧΟΥΝ ΟΛΙΓΟΜΕΛΗ ΤΜΗΜΑΤΑ, ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΠΟΥ ΑΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΧΟΝΤΑΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕΡΑΚΙ, ΣΠΙΤΙΚΟ ΦΑΓΗΤΟ, ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΑΜΕΣΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΑΝΑΦΟΡΑ (ΜΕ ΕΓΓΡΑΦΟ ΔΕΛΤΙΟ) ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ, ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ, ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΦΑΓΕ, ΑΝ ΠΗΓΕ ΤΟΥΑΛΕΤΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΚΑΘΑΡΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΚΗΠΟ! ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΗΝΙΑΙΕΣ ΣΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 380 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΠΡΩΙΝΟ (ΠΛΗΝ ΓΑΛΑΚΤΟΣ) ΚΑΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ. ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ.

ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΙΣΕΙ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΤΕ ΣΤΟ: 210 96 57 866

ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΑ, ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ!

ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

 

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Επειδή βλέπω ότι υπάρχουν κι άλλοι ενδιαφερομενοι για την ΤΟΣΟΔΟΥΛΑ στη Γλυφάδα, οφείλω να σας πω τη δική μου εμπειρία. Τυχαία γνώρισα κάποια κοπέλα που εργαζόταν στην ΤΟΣΟΔΟΥΛΑ και μου αποκάλυψε δύο πολύ σημαντικά αρνητικά. ΤΟ ένα είναι ότι επειδή δεν επαρκεί το προσωπικό και δεν θέλει να προσλάβει κι άλλες κοπέλες, αλλάζει τα παιδιά λίγο πριν φύγουν για το σπίτι με αποτέλεσμα να είναι λερωμένα όλη τη μέρα. Ρωτήστε και όσους έχουν παιδάκια εκεί και θα σας επιβεβαιώσουν ότι είναι μονίμως συγκαμένα.

 

Το δεύτερο και χειρότερο είναι ότι δεν πλένουν τα πιάτα, με αποτέλεσμα να σερβίρουν πρωινό και μεσημεριανό στα ίδια βρώμικα πιάτα!

 

Κατά τη γνώμη μου αυτά είναι πολύ βασικά θέματα επιλογής σταθμού.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλησπερα,

 

ενδιαφερομαι να γραψω την κορουλα μου στον δημοσιο παιδικο σταθμο της κατω γλυφαδας στην Ελευθεριου Βενιζελου . Πηγα σημερα και τον ειδα. Κτιριακα απογοητευτηκα πολυ , φαινεται πολυ παλιος και η αυλη ηταν κλειστη με ναυλον. Παρολα αυτα εχω διαβασει καλα σχολια για τη δουλεια που γινεται και το προσωπικο. Γνωριζει κανεις κατι παραπανω??? εχει κανενας το παιδακι του εκει??

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

ενδιαφερομαι να γραψω την κορουλα μου στον δημοσιο παιδικο σταθμο της κατω γλυφαδας στην Ελευθεριου Βενιζελου . Πηγα σημερα και τον ειδα. Κτιριακα απογοητευτηκα πολυ , φαινεται πολυ παλιος και η αυλη ηταν κλειστη με ναυλον. Παρολα αυτα εχω διαβασει καλα σχολια για τη δουλεια που γινεται και το προσωπικο. Γνωριζει κανεις κατι παραπανω??? εχει κανενας το παιδακι του εκει??

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΩ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ. ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΝΑ ΓΙΟ 2.5 ΧΡΟΝΩΝ. ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΕΞΑΜΗΝΟΥ (ΑΝ ΜΟΥ ΤΗ ΔΩΣΟΥΝ) ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ Ή ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΛΟΥΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΓΙΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΚΑΙ ΒΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΙΜΕΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ. ΕΠΙΣΗΣ, ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΝΤΕ ΤΟ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...