Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

6μηνη οαεδ (ποιος πληρωνει το ΙΚΑ του εργαζομενου?)


eleni26

Recommended Posts

Να σας ρωτήσω κάτι όσο θα βρίσκομαι στην 6 μήνη άδεια ο εργοδότης πληρώνει κανονικά το ικα μου? Επειδή δεν έχω σκοπό να γυρίσω πάλι στην δουλειά μην μου πει τίποτα μετά καταλαβαίνεται ότι πλήρωνε και εγώ τον αφήνω

i97Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρώτησα χθές στον ΟΑΕΔ και μου είπαν ότι για πλήρη απασχόληση, το καθαρό ποσό που καταβάλει ο ΟΑΕΔ για την μητέρα κατά τη διάρκεια του εξαμήνου, είναι γύρω στα 690€ καθαρά, μηνιαίως.

Ο εργοδότης δεν πληρώνει τίποτα. Να ενημερωθείς εγκαίρως και από την επίσημη ιστοσελίδα του ΟΑΕΔ, η οποία περιέχει μέχρι και τις αιτήσεις που συμπληρώνει και η εργαζόμενη και ο εργοδότης.

Μια χαρά είναι το ποσό, εγώ τουλάχιστον το βρίσκω πολύ ικανοποιητικό, αν σκεφτείς ότι καθόμαστε και σπίτι μας!!!:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ απλά επειδή είναι καλός άνθρωπος δεν θέλω να τον ρίξω να πάρω δηλαδή την 6αμηνη να πληρώνει αυτός και μετά να φύγω αλλά πάνω από όλα είναι το μωρό

i97Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρώτησα χθές στον ΟΑΕΔ και μου είπαν ότι για πλήρη απασχόληση, το καθαρό ποσό που καταβάλει ο ΟΑΕΔ για την μητέρα κατά τη διάρκεια του εξαμήνου, είναι γύρω στα 690€ καθαρά, μηνιαίως.

Ο εργοδότης δεν πληρώνει τίποτα. Να ενημερωθείς εγκαίρως και από την επίσημη ιστοσελίδα του ΟΑΕΔ, η οποία περιέχει μέχρι και τις αιτήσεις που συμπληρώνει και η εργαζόμενη και ο εργοδότης.

Μια χαρά είναι το ποσό, εγώ τουλάχιστον το βρίσκω πολύ ικανοποιητικό, αν σκεφτείς ότι καθόμαστε και σπίτι μας!!!:D

 

 

Ποσες ωρες θεωρουνται πληρης απασχοληση?μονο το 8αρο?εγω δουλευω 4ωρο και μου ειπαν οτι θα παιρνω καπου στα 350.ομως αν δηλωσω πανω απο 4 ωρες,εστω και 4,5 θα παιρνω γυρω στα 600.ξερετε κατι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...