Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΠΙΡΑΛ-ΕΠΙΡΕΑΖΕΙ ΜΙΑ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

Μηπως γνωριζει μια μανουλα αν εχεις σπιραλ και το βγαλεις αν υπαρχει προβλημα στο να κανεις μωρακι.Οταν το εβαλα ο γιατρος μου ο οποιος ειναι πολυ καλος γιατρος μου ειχε πει οτι δεν υπαρχει προβκημα.τωρα που το εβγαλα μου ειπε να αφησω 2 περιοδους να περασουν,να κανω παπ τεστ και αν ειμαι καλα,να το επιχειρησω.Τι εννοουσε,αν ειμαι καλα εξαιτιας του σπιραλ η γενικως.Ευχαριστω πολυ. :cry: [/b]

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


christiana08 το σπιραλ εχει απο τα μεγαλυτερα ποσοστα αντισυλληψης αλλα ενδεχομενως παρουσιαζονται ( σπανια αλλα ναι) καποια γυναικολογικα προβληματα στο ενδομητριο η στις σαλπιγγες .Φυσικα ολα αυτα αντιμετωπιζονται όταν σπανιως προκυπτουν και ο γιατρος σου θελει να ειναι σιγουρος για να προχωρησεις στην επομενη εγκυμοσυνη σου! Ειναι φυσιολογικο, μην αγχωνεσαι! Με το καλο και το τριτο σου μωρακι γρήγορα!!

.png

.png

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω,Ελενα,να εισαι καλα.Μ'αρεσει ομως που τον ρωτησα και με διαβεβαιωσε οτι δεν προκαλει προβληματα.Αν εχει γινει τιποτα,θα τον στραγγαλισω.Μακαρι,απ'το στομα σου και στου Θεου τ'αυτι.Κι'εσυ ο,τι επιθυμεις.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Μα κανενας αλλος,να ησυχασω :?:

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι μέθοδοι αντισύλληψης μπορεί να έχουν παρενέργειες. Όσον αφορά το σπιράλ είναι από τις πιο αξιόπιστες μεθόδους αλλά σε μερικές γυναίκες μπορεί να προκαλέσουν προβλήματα όπως ανέφερε και η έλενα@ Εγώ θα σου έλεγα να ακούσεις το γιατρό σου. Έβαλα σπιράλ μετά τη γέννηση του πρώτου γιου μου και χρησιμοποιούσα αυτή τη μέθοδο χρόνια χωρίς πρόβλημα. Όταν αποφασίσαμε ότι θέλουμε δεύτερο παιδάκι έβγαλα το σπιράλ, έκανα παπ τεστ (όπως σε συμβούλευσε ο γιατρός σου- αν και εγώ κάνω παπ τεστ κάθε 1 - 1,5 χρόνο έτσι κι αλλιώς) και χωρίς κανένα πρόβλημα (με την πρώτη που λένε) απέκτησα το δεύτερο αγοράκι μου. Μην αγχώνεσαι έτσι, κάνε τις εξετάσεις που σου είπε ο γιατρός για να είσαι σίγουρη ότι όλα είναι καλά και με το καλό να αποκτήσεις το μωράκι που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ΄ ευχαριστω,γλυκεια μου.Να χαιρεσαι τα αγγελουδια σου.Ηρεμησα λιγο.Απο οσους περισσοτερους το ακους,τοσο το καλυτερο.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...