Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πάρτυ σε παιδότοπο (ή κάτι άλλο) Μοσχάτο-Ρέντη-Καμίνια


Recommended Posts

Καλησπέρα.

Μήπως έχετε να προτείνετε κάποιον οικονομικό παιδότοπο για πάρτυ στις παραπάνω περιοχές ή σχετικά κοντά σε αυτές; Το πάρτυ θα είναι κοινό και για τα 2 και θα είναι περίπου 20 παιδάκια και 20 μεγάλοι (Σπίτι δεν χωράμε).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα.

Μήπως έχετε να προτείνετε κάποιον οικονομικό παιδότοπο για πάρτυ στις παραπάνω περιοχές ή σχετικά κοντά σε αυτές; Το πάρτυ θα είναι κοινό και για τα 2 και θα είναι περίπου 20 παιδάκια και 20 μεγάλοι (Σπίτι δεν χωράμε).

 

Μπορείς να πας στο Διάλειμμα στην Κοραή (Μοσχάτο), η Εληα η κοπέλλα που τον έχει είναι πολύ καλή & κάνει καλές τιμές. Επίσης στα balloons στην Ποσειδώνος. :!::idea:

Link to comment
Share on other sites

Το Διαλειμμα το βλέπω κάθε μέρα που περνάω. Μου φαίνεται μικρό από έξω. Θα είναι άνετα 12 εξάχρονα και 8 τετράχρονα; Από τιμές μπορείς να μου πεις ενδεικτικά κάτι; Σίγουρα θα περάσω να το δω και από κοντά.

Στα Balloons πηγαίναμε παλιά. Θα ρωτήσω και εκεί. Δεν ξέρεις αν οι τιμές για πάρτυ είναι οικονομικές;

Είναι και ένας ανοιχτός παιδότοπος στα Καμίνια. Θα δω και εκεί.

Ενδιαφέρομαι επίσης και για κάτι διαφορετικό από παιδότοπο. π.χ. αν ήταν μεγαλύτερα είχα σκεφτει το bowlling.

Link to comment
Share on other sites

Το Διαλειμμα το βλέπω κάθε μέρα που περνάω. Μου φαίνεται μικρό από έξω. Θα είναι άνετα 12 εξάχρονα και 8 τετράχρονα; Από τιμές μπορείς να μου πεις ενδεικτικά κάτι; Σίγουρα θα περάσω να το δω και από κοντά.

Στα Balloons πηγαίναμε παλιά. Θα ρωτήσω και εκεί. Δεν ξέρεις αν οι τιμές για πάρτυ είναι οικονομικές;

Είναι και ένας ανοιχτός παιδότοπος στα Καμίνια. Θα δω και εκεί.

Ενδιαφέρομαι επίσης και για κάτι διαφορετικό από παιδότοπο. π.χ. αν ήταν μεγαλύτερα είχα σκεφτει το bowlling.

 

Συμφωνώ ότι το bowling είναι για πιο μεγάλα παιδιά, αν είναι να το κάνεις μέχρι τον Οκτώβρη κάντο σε κάποια παιδική χαρά, παρήγγειλε & πίτσες όσο ο καιρός βοηθάει. Από τιμές ...δεν έχω ιδέα...πάντως ξέρω ότι κάνουν προσφορές ιδιαίτερα τις καθημερινές...δεν βλέπεις πόσοι παιδότοποι έχουν κλείσει...??? τι ηλικίες είναι τα παιδιά???? κάνε & παζάρι....υπάρχουν βέβαια & τα goodies...;):idea:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eμεις που μενουμε κοντα σου το καναμε στο Ζουπαπα Θηβων 437 νομιζω και ηταν καλο πακετο οικονομικο και εχει και αυλη που ειναι συμπαθητικη και αρεσε και στους γονεις που καθησαν εξω. Πολυ καλο φαγητο και ειχα και πολλα περισσοτερα ατομα.

 

Πηγαινε δες το αν σου αρεσει πρωτα και παρε και τιμη απο τον ανοιχτο στα Καμινια που ειναι κοντα σου αλλα αν γινει Σαββατο να ξερεις οτι χανει η μανα το παιδι και το παιδι την μανα απο τον κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι το bowling είναι για πιο μεγάλα παιδιά, αν είναι να το κάνεις μέχρι τον Οκτώβρη κάντο σε κάποια παιδική χαρά, παρήγγειλε & πίτσες όσο ο καιρός βοηθάει. Από τιμές ...δεν έχω ιδέα...πάντως ξέρω ότι κάνουν προσφορές ιδιαίτερα τις καθημερινές...δεν βλέπεις πόσοι παιδότοποι έχουν κλείσει...??? τι ηλικίες είναι τα παιδιά???? κάνε & παζάρι....υπάρχουν βέβαια & τα goodies...;):idea:

 

Τα παιδιά είναι 6 ο μεγάλος και 4 η μικρή. Το πάρτυ θα γίνει αρχές Σεπτ. αλλά επειδή τον Αυγουστο θα λείπουμε θέλω το ετοιμάσω τώρα. Τα παιδιά είναι συμμαθητές τους που κάνουμε και οικογενειακά παρέα (το σχολείο δεν θα έχει ξεκινήσει ακόμα για να καλέσω και κάποια άλλα) και τα ξαδερφάκια τους. Οι ηλικιες των παιδιών είναι κοντινές. Την παιδική χαρά την αποκλείω γιατί μαζευονται πολλά παιδάκια, άσε που θα ψάχνουμε και τα δικά μας. Όσα γκουντις ήξερα στην περιοχή έχουν κλείσει. Για το πάρτυ θα προτιμήσω καθημερινή αν γίνει σε παιδότοπο και λόγω τιμής αλλά και να είναι λίγο πιο ήσυχα.

 

αν θες κατι διαφορετικό (αν και δε νομιζω να ειναι και τοσο οικονομικό) δες και το Mini Sports Club στον Πειραιά.

Φαίνεται πολυ καλό. Η τιμή ξεφεύγει λίγο από αυτό που είχα στα μυαλό μου αλλά είναι κάτι που σίγουρα θα το ευχαριστηθούν. Αν η διαφορά με τους παιδότοπους δεν είναι τεράστια θα το σκεφτώ. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το παρκάρισμα. Ευχαριστώ πάντως.

 

Eμεις που μενουμε κοντα σου το καναμε στο Ζουπαπα Θηβων 437 νομιζω και ηταν καλο πακετο οικονομικο και εχει και αυλη που ειναι συμπαθητικη και αρεσε και στους γονεις που καθησαν εξω. Πολυ καλο φαγητο και ειχα και πολλα περισσοτερα ατομα.

 

Πηγαινε δες το αν σου αρεσει πρωτα και παρε και τιμη απο τον ανοιχτο στα Καμινια που ειναι κοντα σου αλλα αν γινει Σαββατο να ξερεις οτι χανει η μανα το παιδι και το παιδι την μανα απο τον κοσμο.

 

Είναι λίγο πιο μακρυά από όσο υπολόγιζα αλλά αν η τιμή είναι καλή θα με ενδιέφερε. Πόσα άτομα είχες; Ο χώρος για 20 παιδάκια είναι άνετος; Αν δεν έχεις πρόβλημα μπορείς να μου στείλεις περίπου το κόστος και τι περιλάμβανε. Αν η τιμή είναι καλή να ανέβω μία βόλτα.

Στα καμίνια έχω τύχει σε πάρτυ και άρεσε στα παιδιά μου. Από τότε πηγαίνουμε αρκετά συχνά καθημερινή όμως για να παίζουν και να μπορώ να διαβάσω κανένα βιβλίο γιατί στο σπίτι δεν....

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ανετος χωρος εγω ειχα γυρω στα 30 παιδια γιατι ηρθαν και αδερφια συμμαθητων που δεν ειχα υπολογισει και οι μεγαλοι γυρω στα 35 με 40 ατομα. Πληρωσα 460 ευρω αλλα μεσα σε αυτα ηταν η τουρτα χωρις χρεωση για την παρασταση φαγητο και χυμος για τα παιδακια και κανονικο πλουσιο φαγητο για μεγαλους με εξαιρετικο φαγητο καλαμακια κρεπες σαλατες κεμπαμπ πατατες φουρνου και σουφλε ζυμαρικων οτι θες εσυ διαλεγεις που ηταν πολυ καλα μαγειρεμενα και ολα τα ποτα καφεδες μπυρες των μεγαλων.

 

Εσενα θα σου βγει πολυ πιο οικονομικα με λιγοτερα ατομα και μικροτερο μπουφε η χωρις μπουφε σου δινει διαφορες δυνατοτητες τιμων και επιλογων φαγητου η καθολου.

 

Γιαυτα που μας προσφεραν ηταν καλη τιμη πιστεψε με γιατι και εγω τα ειχα ψαξει πολυ γιατι ειχα αρκετο κοσμο. Στα ατου του συγκεκριμενου παιδοτοπου ειναι η κοπελα που τα προσεχει ειδικα η μια ειναι απιστευτη με τα παιδια να τα προσεξει σοβαρα και να διασκεδασει ολες τις ηλικιες και εμενα μου αρεσει και οτι υπαρχει εξωτερικος χωρος που οι γονεις χαλαρωσαν.

Link to comment
Share on other sites

 

Γιαυτα που μας προσφεραν ηταν καλη τιμη πιστεψε με γιατι και εγω τα ειχα ψαξει πολυ γιατι ειχα αρκετο κοσμο. Στα ατου του συγκεκριμενου παιδοτοπου ειναι η κοπελα που τα προσεχει ειδικα η μια ειναι απιστευτη με τα παιδια να τα προσεξει σοβαρα και να διασκεδασει ολες τις ηλικιες και εμενα μου αρεσει και οτι υπαρχει εξωτερικος χωρος που οι γονεις χαλαρωσαν.

 

Πολύ καλά μου ακόγονται :P. Φαντάζομαι ότι θα μπορώ να βρω κάτι ικανοποιητικό στη μισή τιμή από τη δικιά σου.

 

Έπαθα το πρώτο σοκ στα Μπαλουνς. 300 ευρω χωρίς φπα για 20 παιδάκια + 20 μεγάλους, απεριόριστο χυμό για τα παιδιά, λίγο φαγητό για τα παιδιά και καφέ ή αναψυκτικά για τους μεγάλους :mad:. Καλύτερα να τα δώσω στην ταβέρνα της γειτονιάς μου που η αίθουσα μέσα δεν την πολυχρησιμοποιεί, να φωνάξω ένα ανιματέρ για 2 ώρες (προσφορές υπάρχουν πολλές) και τα υπόλοιπα να τα φάμε σε σουβλάκια:cool:.

Θα ρωτήσω και στα Καμίνια θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα. Εμείς κάναμε τον Οκτώβριο του 2012 τα γεννέθλια του μικρού μου εκει (2 χρονών). Δεν επέλεξα κάποιο μενού από αυτά που μου πρόσφεραν, απλά διάλεξα να ετοιμάσω κάποια πράγματα μόνη μου. Δεν είχε πρόβλημα η υπεύθυνη να φέρω ό,τι θέλω, ακόμα και να παραγγείλουμε πίτσες ή σουβλάκια. Είχα ανοιχτό μπαρ για τους μεγάλους και υποχρεωτικά το παιδικό μενού που είχε τοστ, πατατάκια και χυμό. (το οποίο δεν το ακούμπησαν τα πιτσιρίκια γιατί φάγανε από των "μεγάλων"). Ήπιαμε στην αρχή καφέ και έπειτα όσοι έμειναν περισσότερο ήπιαμε ποτάκι και μπύρες. Η τούρτα δική μου. Μου βγήκε πολυ οικονομικά, είμασταν 12 παιδιά και 40 ενήλικες, περίπου 250?, μαζί με την τούρτα και αυτά που ετοίμασα εγώ. Ομολογώ πάντως ότι είχε πάαααααρα πολύ κόσμο, όπως επισήμανε και μια κοπέλα παραπάνω. Αυτό ήταν και το μόνο αρνητικό. Αλλά επίσης πρέπει να πω ότι και η κοπέλα που βρισκόταν στην είσοδο των φουσκωτών ήταν πολύ αυστηρή στο ποιος μπαίνει και ποιος βγαίνει και που πάει το κάθε παιδί. Οτιδήποτε άλλες πληροφορίες χρειαστείς πες μου. Έχω και το τηλέφωνο της υπεύθυνης αν θελεις να την πάρεις. Επίσης έχει και έναν νέο παιδότοπο στο Ρέντη, τον έχεις δει; Τον λένε "Παπαγαλάκια"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οτιδήποτε άλλες πληροφορίες χρειαστείς πες μου. Έχω και το τηλέφωνο της υπεύθυνης αν θελεις να την πάρεις. Επίσης έχει και έναν νέο παιδότοπο στο Ρέντη, τον έχεις δει; Τον λένε "Παπαγαλάκια"

 

Αν μπορείς στείλε μου το όνομά της και το τηλέφωνό της να κανονίσω κάποιο ραντεβου. Η τιμή είναι μέσα στον προϋπολογισμό αφού εγώ θα έχω λιγότερους ενήλικες.

Τα "Παπαγαλάκια" που είναι;

Σε ευχαριστώ :-D

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα στο Ζουπαπα θα βρεις την τιμη που θες ειναι πολυ λογικοι και συνεργασιμοι και η δικη μου τιμη που σου εγραψα ηταν για τα διπλασια ατομα ενηλικες και μικρους περιπου και φαγητο του σκασμου και ελεγχομενο περιβαλλον. Εγω αυτο που γινεται Σαββατοκυριακα στα φουσκωτα δεν το παλευω μονο καθημερινες πηγαινω.

 

Επιπλεον επειδη εμας το παρτυ ηταν ανοιξη τον εξωτερικο χωρο δεν τον σκεφτηκα καθολου ηθελα να εχω εναλλακτικη αναλογα τον καιρο και οντως ηταν ωραια που ειχαμε χωρο εξω και μεσα να κινηθουμε.

Link to comment
Share on other sites

Για τα Παπαγαλακια βρήκα μόνο αυτό:

http://www.supergold.gr/entertainment/deal/default/ta-papagalakiajuly-13-1

 

Το τηλέφωνο θα στο στειλω με pm λίγο αργότερα

 

Κάθε πρωί περνάω από την Αγ. Άννας αλλά δεν το έχω δει. θα πάρω τηλέφωνο να δω που είναι χωμένο.

 

Σιγουρα στο Ζουπαπα θα βρεις την τιμη που θες ειναι πολυ λογικοι και συνεργασιμοι και η δικη μου τιμη που σου εγραψα ηταν για τα διπλασια ατομα ενηλικες και μικρους περιπου και φαγητο του σκασμου και ελεγχομενο περιβαλλον.

 

Σίγουρα θα το κοιτάξω.

 

Το HAPPY LAND στη Νίκαια το ξέρετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...