Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

14 μηνων ξαφνικα δεν τρωει, ουτε πινει γαλα!


Recommended Posts

Καλημέρα κ καλο Σαββατοκυριακο!

 

Ζητάω απελπισμένα την βοηθεια κ την γνωμη σας! Η μικρη μου 14 μηνων σε λιγες μερες, εδώ κ μια εβδομαδα δεν τρωει τιποτα!!! Δεν ξερω τι να κανω πια!! Αρχικα εκοψε το βραδινο γαλα πριν τον υπνο...τωρα εκοψε κ το φαγητο...τουλάχιστον επινε το πρωι 200 μλ περιπου γαλα αλλα τωρα το κοβει και αυτό...χθες ηπιε 100μλ κ σημερα 70μλ μονο...το μονο που τρωει είναι στις 11 λιγη φρουτοκρεμα 100-150μλ, κ το απόγευμα κατά τις 7, 1-1,5 γιαουρτι..το μεσημερι θα φαει 3-4 κουταλιες κ μετα το σφραγιζει...τρωμε αλεσμενα ακομα...δοκιμασα κ κομματακια η απτο δικο μας φαγητο αλλα τα ιδια...θα φαει 1-2 μπουκιες κ μετα στοπ! Ο γιατρος μου ειπε να μην αγχωνομαι κ να περιμενω μεχρι την Τετάρτη να δουμε πως θα παει κ αν δεν καλυτερεψει η κατασταση την Πεμπτη να παμε να την δει κ μηπως χρειαστεί να κανουμε εξετασεις...Δεν μπορω να περιμενω βρε παιδια....η κατασταση χειροτερεύει αντι να φτιαχνει...Αν τον ξαναπαρω είμαι σιγουρη ότι θα μου πει το ιδιο... Σας εχει τυχει ποτε τετοιο πραγμα??Πως το αντιμετωπισατε ??

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατερίνα μήπως βγαζει δοντια;

 

Σήμερα είναι Σάββατο και ούτως ή άλλως πρέπει να περιμένεις μέχρι Δευτέρα για τις εξετάσεις.

 

Μπορεί να μην είναι και τίποτα , μπορεί να είναι και ουρολοίμωξη για παράδειγμα.

Κακώς που το άφησε τόσο ο γιατρός σας.

 

Έχει τύχει και σε μένα να μην τρώει τίποτα , αλλά επειδή θηλάζει δεν τρελάθηκα κιόλας.

 

Ξαναπάρε το γιατρό και ζήτα τουλάχιστο να την εξετάσει , μήπως έχει καμιά ιωσούλα.

Link to comment
Share on other sites

το παιδι ειναι ευδιαθετο?αν ναι τοτε δεν θα ειναι κατι σημαντικο...κανα δοντακι οπως ειπε και η κοπελα.παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι την απαντηση θα σου τη δωσει ή το ιδιο το παιδι αν ξεκινησει να τρωει παλι κανονικα ή οι εξετασεις.αν δεν μπορεις να περιμενεις πηγαινε δευτερα και καντου μονη σου.αλλα εγω στην θεση σου θα πηγαινα μονο αν αυτο συνδυαζοταν με ατονια-γκρινια-κακοκεφια-κλαμα του μωρου μου πιο πολυ για να μην ταλαιπωρηθει....αν και απο αυτα που διαβαζω μηπως ξαφνικα εγινε δυσκολη στο φαγητο?γιατι γραφεις οτι κατι θα φαει εστω και απο λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...