Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ενα μεγάλο ευχαριστω !!!


Recommended Posts

Γεια σας μανουλες. Είμαι κ εγώ μια νέα μανούλα εδώ κι 4 μήνες και είμαι πολυυυυυυυυ ευτυχισμένη !! Πριν γέννησω η αγωνία μου ήταν εάν θα έχω γάλα να θηλασω τον πρίγκιπα μου. Ακουγα και διάβαζα διάφορα χωρίς να γνωρίζω τι ισχύει και τι όχι. Τελικά κατάλαβα πως το πρόβλημα στον θηλασμο δεν είναι εάν θα υπάρχει γάλα αλλά χίλια δυο αλλα προβλήματα που πρέπει να ξεπεράσεις. Ξεκίνησα με το πρόβλημα πως δεν είχα ευκολες θηλλες για να πιάσει ο μικρός μου με αποτέλεσμα να γκρίνιαζει και στον πανικό μου εγώ στην αρχή του έδωσα σκόνη.μετα ακολούθησαν πολλα προβλήματα όπως ο πόνος στις ματωμενες θηλλες, ραγαδα στον μικρό,πυρετός δικός μου, η γκρίνια του χωρίς να ξέρω τι φταίει, κ έπειτα η αλλεργία και διαιτα στα γαλακτοκομικα. Ευτυχώς μπήκα στο forum σας από την αρχή που γεννησα και διάβαζα ασταμάτητα για να αρχίσω να μαθαίνω γιατι τελικά όλα αυτά μου έλεγαν οι γύρω μου ήταν ακριβώς τα αντίθετα που ήθελα να κάνω. Κανένας μΑ κυριολεκτικά κανένας (εκτοσ τον αντρα μου που με υπερβοηθαει και με στηριζει σε οτι κανω) δεν με ενθάρρυνε να συνεχίσω με όλα τα προβλήματα με τον θηλασμο στον μικρό μου και όλοι μιλούσαν για την εύκολη λύση.... Την σκόνη!!! Ηταν πολλες οι στιγμες που ελεγα θα σταματησω αλλα ευτυχώς συνέχισα να διαβάζω στο forum και δεν τα παράτησα.Για λίγο καιρό κιόλας όσο ο μικρός μου γκρινιαζε πολυ και δεν έπιανε στήθος μειώθηκε αρκετά το γάλα.ταυτοχρονα ομως έβγαζα με το θήλαστρο μέρα νύχτα για να μην το χάσω. Οσο δεν έπιανε τόσο διάβαζα διάφορες μανουλες που έγραφαν να τον βάζω συνέχεια στο στήθος κ έτσι συνέχισα προσπαθώντας για αποκλειστικο θηλασμο .καποια στιγμή χειροτερεψε όταν του έδωσα υπόαλλεργικο γάλα και εκεί τσακιστηκε το έντερακι του μικρού μου και να κλαίει ασταμάτητα. Τότε έπρεπε να τα κοψω ολα κ να αφοσιωθω στον αποκλειστικο. Ετσι με ολα αυτά που διάβαζα εδώ με σωστες συμβουλές που μου έδειχναν κ λύσεις κατάφερα να θηλαζω τωρα το αγόρι μου αποκλειστικά και πλέον με αρκετό γάλα.οταν τον έχω στο στήθος ειναι η πιο χαρουμενη Στιγμη για μενα και με την σκέψη πως μπορώ και δίνω ότι καλύτερο μπορω συνεχίζω.

Ετσι θέλουμε εγω και ο πριγκιπας μου να πουμε ένα ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλες τις μανουλες εδώ μέσα που βρίσκουν τον χρόνο να απαντούν στα μηνύματα , να βοηθούν και να στηρίζουν. :D

aDMJET1.jpgaDMJp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο που τα κατάφερες τόσο καλά και καλή συνέχεια!!! :D

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...