Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΥΡΟΛΟΓΟΣ - ΑΝΔΡΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα είμαι καινούρια στο φόρουμ . Θα θελα την βοήθεια σας. μήπως ξέρετε να μου συστήσετε κανέναν καλό ουρολόγο με ειδίκευση στην γυναικεία ουρολογία στην θεσσαλονικη ??? Έχω ένα θέμα με το ουροποιητικό και ταλαιπωρούμε πάνω από 1 χρόνο με αυτό θέμα και εδώ στην επαρχία δεν βρίσκω άκρη . αν και ο ουρολόγος μου είπε πως θα πρέπει να χειρουργειθω γιαυτό αν ξέρετε κανένα καλό χειρούργο ουρολόγο σας παρακαλώ γράψτε μου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα σας,

 

ακολουθωντας τις συμβουλες που βρηκα εδω επελεξα να παω στον κ. Χατζηχρηστου και θα ηθελα να μοιραστω την χειροτερη εμπειρια της ζωης μου δινοντας καποιες συμβουλες απο την εμπειρια μου. Καλυτερος? Ο κυριος Χατζηχτηστου ειναι μακραν ο χειροτερος ουρολογος που εχω επισκευτει. Ειναι απαραδεκτο στις μερες μας να προβαινουμε σε κυστοσκοπιση χωρις αναισθησια. Και ολα αυτα στον βωμο του χρηματος (γνωριζαμε την διαγνωση με αλλα τεστ αλλα παραυτα προβηκαμε στην εξεταση). Το αποτελεσμα ειναι οτι τραυματιστηκα και η κατασταση μου χειροτερεψε. Ο γιατρος ηρθε μονο για 2λεπτα οταν αρχιζε η κυστοσκοπιση την οποια εκανε ο συναδερφος του και η μονη του κουβεντα ηταν "λογικο να ποναει το παιδι, εχει στενωση ουρηθρας". Τοτε γιατι εκανα την εξεταση την στιγμη που το γνωριζε?

 

Ειναι λογικο φιλοι μου να θελουμε να παμε στον καλυτερο ουρολογο γιατι μας νοιαζει η υγεια και οχι τα χρηματα. Δυστυχως ομως καποιοι το εκμεταλευονται και θα επρεπε να ντρεπονται. Οταν μεσα σε ενα απογευμα ο γιατρος βλεπει πανω απο 50 ασθενεις (μεχρι τις 23:30!!) ποσο προσοχη μπορει να δωσει στον εκαστοτε ασθενη? 10 λεπτα το πολυ! Το θεμα ειναι να βρειτε εναν ουρολογο που να δωσει σημασια στο προβλημα σας και θα νοιαστει για εσας και την κατασταση που περνατε. Η συμβουλη μου? Μακρια απο "καθηγητες" που απλα εχουν κανει ονομα και μετα απλα συλλεγουν τις οικονομιες μας.

 

Την καλυτερη εμπειρια και αντιμετωπιση την ειχα απο τον κυριο Γιτσιο στο διαβαλκανικο. Ενδιαφερεται για τον ασθενη και οχι να βαλει λεφτα στην τσεπη του.

 

Σας ευχομαι ολοψυχα να βρειτε καποιον που να καταλαβει και να αντιμετωπισει το προβλημα σας, σαν ανθρωπος και σαν επιστημονας, οχι σαν τραπεζιτης!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θα συμφωνήσω με τον φίλο Νίκο. Ψάξτε εξονυχιστικά πληροφορίες για τον γιατρό πριν πάτε και προς Θεού μην μείνετε μόνο στους "ειδικούς" (όπως και εγώ) του internet.

Γνώμη μου, οσον αφορα τον Αβρ@@μ Δρ@κοπουλο στην Μητροπολεως, Θεσσαλονικη εχω προσωπικα παρα πολυ ΚΑΚΗ εμπειρια. Χασαμε με τη συζυγο 9 μήνες με τις ακυρες κ λανθασμενες διαγνωσεις του. Πηγα λογω ανεπιτυχων προσπαθειων για παιδι διάρκειας 1 ετους και ενω η γυναικα μου εκανε ολες τις εξετασεις και ηταν καθαρη. Με εψαξε και ειπε δεν εχω τιποτα, μου εδινε κατι ενισχυτικα χαπια βιταμινών και ιχνοστοιχείων που εφτιαξε αυτος μονος του τη συνταγη σε συνεργασια με ενα φαρμακειο πίσω από το ιατρείο του (:shock:) και μας αρμεγε τα 50αρικα αερα-πατερα. Ηταν τοσο σιγουρος που ουτε τριπλεξ ορχεων με εβαλε να κανω. Τελικα και αφου πηγα σε αλλον εκανα εγχειρηση κιρσοκυλης γιατι οχι μονο ειχα αλλα ηταν και στις 2 μεριες(!!!) αφού πιο μπροστά είχε φανεί το κακό με ένα απλό τριπλεξ. Περιττο να αναφερω ποσο φιλοχρηματος μου φανηκε, τα ραντεβου παααρα πολυ κοντα με αποτελεσμα να περιμενεις ως και 2 ωρες αναμονη στο σαλονι και καμια διαθεση απο μερους του να χτισει σχεση εμπιστοσυνης με τον ασθενη κ να απαντησει ολοκληρωμενα και ευδιαθετα στις ερωτησεις - αποριες μας. Η γυναικα μου σημερα ειναι εγγυος 5 μηνων με φυσιολογικη σύλληψη 10 μηνες μετα την εγχειρηση.

Αυτή είναι η καθαρά προσωπική μου γνώμη αποτέλεσμα πολλαπλών επισκέψεων στον εν λόγω "ειδικό". Το μόνο ελαφρυντικό που του αναγνωρίζω - που βέβαια έπρεπε να αντιληφθεί λογω της υποτιθέμενης μακρας εμπειρίας του - είναι ότι τα σπερμοδιαγραμματα με εμφανιζαν οριακά στο εχω-δεν εχω πρόβλημα (επίσης τεράστιο θέμα τα εργαστηρια αναλυσης σπέρματος).

Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλα θεωρώ ηθικό όπως αναφέρονται οι καλές κριτικές έτσι να ακούγονται και να μην αποσιωπουνται και οι αρνητικές εμπειρίες όταν είναι καλοπροαίρετες και ανιδιοτελείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
sugnomi alla kserei kapoios ton kurio salpigkidi ton ourologo poy einai sto ippokrateio? einai kalos?

 

Καλησπέρα!

Είμαι καινούρια στο forum και είδα πως ενδιαφέρεσαι και εσύ για τον Σαλπιγγίδη. Ήθελα να σε ρωτήσω αν τελικά τον επισκέφτηκες. Εντυπώσεις;Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ακριβως το ιδιο προβλημα ειχε ο αντρας μου και εκανε στο ιπποκρατειο στον κο σαλπιγκιδη.φυσικα εχει καμια 7 χρονια περιπου.

 

Καλησπέρα kiriaki, είχατε τον Σαλπιγγίδη. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις την άποψη σου..εντυπώσεις; Είχατε παράπονο γενικότερα; Γιατί διαβάζω παρακάτω πως στη συνέχεια επισκεφτήκατε ενδοκρινολόγο.

 

Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
On 20/4/2011 at 12:22 ΠΜ, kiriaki1975 είπε:

κοριτσια και μενα ο αντρας μου ειχε κιρσοκιλη ασθενοσπερμια και ολιγοσπερμια. παιδευτηκαμε απο το 1999 εως το 2005.τρεχαμε απο γιατρο σε γιατρο απο ουρολογο σε ουρολογο απο ανδρολογο σε ανδρολογο και απο γυναικολογο σε γυναικολογο μια κουτα εξετασεις. τελικα μετα απο την κουραση και ολο το αγχος αυτο βρηκαμε καποιον που μας ειπε να απευθυνθουμε σε εναν ενδοκρινολογο. πηγαμε με ολο το ιστορικο μας και να μην σας τα πολυλογω εκανε ο ανδρας μου μια θεραπεια με κατι χαπια παρα πολυ φτηνα σε κοστος για 3 μηνες και μετα απο 3 μηνες δηλαδη στο 6μηνο με τη θεραπεια εμεινα εγκυος. φυσιολογικα. να σας αναφερω κιολας οτι πρωτου παω στον ενδοκρινολογο εκανα και μια εξωσωματικη και κοντεψε να με δειρει που τ ακουσε........ παντως ψαχτητε κοριτσια και με ενδοκρινολογο για τους αντρες σας δεν εχετε να χασετε κατι. εγω οφειλω το παιδακι μου παντως στη βοηθεια ενδοκρινολογου.

Μπορείτε να μου πείτε σε ποιον Ενδοκρινολογο πηγατε;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...