Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βουβαλισιο γαλα...το ξερατε?


demi

Recommended Posts

Θα πειράξει DaF άμα δεν κεράσεις...... (έχω date sugar άμα θες αντί για μέλι...)

 

Επίσης νομίζω ότι πήρε το μάτι μου και κεφίρ σε ένα μαγαζάκι εδώ κοντά, θα το τσεκάρω και θα σας πω.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πολύ ωραίο το γάλα αλλά πολύ παχύ (περίπου 7%) το βουβαλίσιο γιαούρτι του Χατζή εκπληκτικό (έχει και μια ωραία παχιά πέτσα που την τρώει όλη η κόρη μου)

Link to comment
Share on other sites

αν πετυχει θα στη δωσω!!:P εχεις δικιο, χατζη εχει ψηλα στην ακαδημιας, τους μπερδευω αυτους τους δυο!

Θα το κοιτάξω οπωσδήποτε!

Τέλεια, θα περιμένω π.μ., ή άνοιξε θέμα, μην είμαι και μονοφαγού!!! (σα δε ντρέπομαι, όλο δίαιτα από Δευτέρα και δε λέω να κλείσω το στόμα μου!)

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Θα πειράξει DaF άμα δεν κεράσεις...... (έχω date sugar άμα θες αντί για μέλι...)

 

Επίσης νομίζω ότι πήρε το μάτι μου και κεφίρ σε ένα μαγαζάκι εδώ κοντά, θα το τσεκάρω και θα σας πω.

 

Έχει και κεφιρ στο Χατζη!

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε κορίτσια για την ενημέρωση! Αν έχει στην Ιπποκράτους, είναι πολύ κοντά μου (νομίζω ότι στην Ιπποκράτους έχω προσέξει μόνο Χατζηφωτίου, και όχι Χατζή, θα το δω!)

 

Χατζηφωτιου;;;; Σοβαρά μιλάς; Άρε Θεσσαλονίκη επεκτείνεσαι! Θα πάω οπωσδήποτε!

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το θεμα εξλισσεται σε απειρως γκουρμε κατασταση βλεπω!:-P

νομιζω οτι για να πετυχει ο καμμενος πατος θες ζαχαρη οντως, δυσκολο με μελι (τωρα που το σκεφτομαι δλδ). αλλιως, κανεις μια κρεμα κ προσθετεις μελακι...αλλα δεν θα ναι το ιδιο...χμμ θα το σκεφτω κ θα ρθω απο τις συνταγες να σας πω εντυπωσεις. (skybeam εννοειται θα ειδοποιησω χιχιχιχι!!)

 

οσο για τον χατζη..κ εγω νομιζω οτι συγκριτικα με τα μεγαλα ζαχαροπλαστεια εχει τα καλυτερα γλυκα στην ελλαδα....ασε που προτιμω χιλιες φορες ενα πολιτικο απο την καλυτερη παστα σοκολατας...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωχ, το θέμα ΜΟΥ. Εθισμένη στο γάλα!:roll:

 

Για πείτε μου - το βουβαλίσιο τι γεύση έχει, βαριά?

 

"Χατζή" νομίζω έχει στην αρχή της Μητροπόλεως, κάτω από το υποργείο παιδείας.

 

Με κολάσατε μεσημεριάτικα.:mrgreen: Άκου, καζάν ντι πι...

 

υ.γ. Πως και δεν ξέρω τον Χατζηφωτίου?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Χατζηφωτιου;;;; Σοβαρά μιλάς; Άρε Θεσσαλονίκη επεκτείνεσαι! Θα πάω οπωσδήποτε!

Στη Μητροπόλεως, παιδιά, είναι στην Αθήνα! Δείτε στο site τους, δεν λέω άλλες λεπτομέρειες, μη φάω καμιά άσχετη κάρτα απ' τον admin μεσημεριάτικα (γιατί έχει γίνει απρόβλεπτος!).

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

υ.γ. Πως και δεν ξέρω τον Χατζηφωτίου?:confused:

Χατζηφωτίου στη θεσσαλονίκη είδα για πρώτη φορά προ δεκαετίας συντριβάνι σοκολάτας και χάζεψα!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στη Μητροπόλεως, παιδιά, είναι στην Αθήνα! Δείτε στο site τους, δεν λέω άλλες λεπτομέρειες, μη φάω καμιά άσχετη κάρτα απ' τον admin μεσημεριάτικα (γιατί έχει γίνει απρόβλεπτος!).

 

Χαχαχαχα! Έχεις δίκιο! Λες να περάσει οτι κάνουμε διαφήμιση σε όλα τα ζαχαροπλαστεία;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα! Έχεις δίκιο! Λες να περάσει οτι κάνουμε διαφήμιση σε όλα τα ζαχαροπλαστεία;

Χαχα, ναι! Στάνταρ υπάρχει στους χιλιάδες κανονισμούς του σάιτ και δεν τό'χουμε πάρει χαμπάρι!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

δεν λες καλα που ηρθαν κ απο δω τα εξαιρετικα γλυκα σας; πααλι καλααα:mrgreen:!!!

 

Η αλήθεια είναι οτι της Θεσσαλονίκης τα ζαχαροπλαστεία δεν παίζονται. Ακόμα κι αυτα που είναι σε γειτονιές και σε στενακια είναι απαιχτα!

Στην Αθήνα όταν μετακομισα πήγα να επισκεφθώ ένα ένα τα ζαχαροπλαστεία της γειτονιάς κι απογοητευτηκα!

Αλλα με τον καιρο ανακάλυψα ωραία κι εδω! Αλλα και πάλι η Θεσσαλονίκη σε αυτα είναι κορυφή! Έχει τα περισσότερα ζαχαροπλαστεια ανά κάτοικο απο οποιαδήποτε άλλη πόλη!

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, ναι! Στάνταρ υπάρχει στους χιλιάδες κανονισμούς του σάιτ και δεν τό'χουμε πάρει χαμπάρι!

 

Χαχα! Τουλάχιστον πρόλαβα να μάθω οτι έχει η Αθήνα Χατζηφωτιου πριν κλειδωθει το θέμα!

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

με συγχωρειτε αν σας μπερδεψα..αναφερομαιο στο βουβαλισιο γαλα ΑΠΛΑ μια μικρη ενημερωση εκανα και για το γαλα απο γαιδουρακι..δεν εχω δοκιμασει γιατι ειναι πολυ ακριβο..ξερω ομως οτι ειναι κορυφη.

το βουβαλισιο ειναι προσιτο και εχει απειρα οφελη.γιαυτο και το ξεκινησα .μπραβο κοριτσακια μου..ειστε τρομερες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια φιλη μου εστειλε αυτο, που ενδιαφερει την Αθηνα: http://www.farmampeka.gr/simia.html

 

:):):)

 

Μπράβο! Θεά η φίλη σου! Ο άντρας μου θα χαρεί πολυ! :D

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει σε μια έκθεση με τυροκομικά στο ΣΕΦ και ήταν κάποιοι με βουβαλίσιο γάλα.

Με ρώτησαν που μένουν και μου είπαν ότι έχει στην Καισαριανή στην Εθν. Αντιστάσεως . Γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω?

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

ΝταΦ, ευχαριστούμε. Ελπίζω να μην έχει μόνο υψηλής παστερίωσης. Το μαγαζάκι που σας έλεγα πάντως το έχει στη λίστα. Θα δω αν έχει γάλα απλής παστερίωσης (ελπίζω χωρίς ομογενοποίηση) να φτιάξω γιαουρτάκι.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...