Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΡΡΩΣΤΗ!!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ???


Recommended Posts

ο μπεμπης μου απο προχτες εχει μυτουλα κ λιγο βηχαλάκι(λογικά απο τις μυξουλες που καταπινει κ απο τον ορο)

του βάζω συνεχεια ορό, αλλα ευτυχως κοιμαται παρα πολυ όπως κ πριν οποτε με τον υπνο οκ που σημαινει οτι δεν ειναι πολυ μπουκωμενος!!!

σλημερα όμως εγω ξυπνησα χαλια!!!λαιμά, μυτη κ πονοκέφαλος!!!

πλακωθηκα τσαι, υνοπνευματα , αντισταμινικο!!!

η γρίπη έχω η κανα μικρόβιο!!!

το θέμα ειναι......με αρρωστηδε ο μπέμπης????(αν ειναι έτσι καλώς)

η θα αρρωστηγω εγώ αυτόν!

φορουσα μάσκα το πρωι, αλλα ο αέρας έμπαζε απο παντου απο τη μασκα!!!

βαζω συνεχεια στη μυτη, χερια κ στο στόμα οινοπνευμα, αλλα δε ξερω αν ειναι αρκετο!!!

να μην τον πλησιαζω???η να με κολλησε αυτός κ ειμαστε οκ?????

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ο μπεμπης μου απο προχτες εχει μυτουλα κ λιγο βηχαλάκι(λογικά απο τις μυξουλες που καταπινει κ απο τον ορο)

του βάζω συνεχεια ορό, αλλα ευτυχως κοιμαται παρα πολυ όπως κ πριν οποτε με τον υπνο οκ που σημαινει οτι δεν ειναι πολυ μπουκωμενος!!!

σλημερα όμως εγω ξυπνησα χαλια!!!λαιμά, μυτη κ πονοκέφαλος!!!

πλακωθηκα τσαι, υνοπνευματα , αντισταμινικο!!!

η γρίπη έχω η κανα μικρόβιο!!!

το θέμα ειναι......με αρρωστηδε ο μπέμπης????(αν ειναι έτσι καλώς)

η θα αρρωστηγω εγώ αυτόν!

φορουσα μάσκα το πρωι, αλλα ο αέρας έμπαζε απο παντου απο τη μασκα!!!

βαζω συνεχεια στη μυτη, χερια κ στο στόμα οινοπνευμα, αλλα δε ξερω αν ειναι αρκετο!!!

να μην τον πλησιαζω???η να με κολλησε αυτός κ ειμαστε οκ?????

 

Αστα περαστικουλια, εμενα ο αντρας μου ειναι η υπερβολη μεταμφιεσμενη οταν προκειτε για αρρωστιες. περσι παθαμε τα ιδια οταν ηταν 5 μηνων η μικρη και τελικα την κολησαμε παρολες τις μασκες. Φετος που επαθε ιωση εκεινος εφυγε απο το σπιτι 2 βδομαδες και φυσικα δεν κολλησαμε αλλα ρε παιδι μου ΥΠΕΡΒΟΛΗ και αυτο. Τελος παντων. Θα σου ελεγα ισως να αποφυγεις πολλα πολλα μονο και μονο για ενα λογο. Το οτι ειναι 2 μηνων ΑΝ και λεω παλι ΑΝ (δεν θελω να σε φρικαρω) γινει κατι σοβαρο αντιμετωπιζεται μονο με νοσοκομειο σε αυτη την ηλικια. Περα των 3 μηνων αρχιζουν οι γιατροι να το δουλευουν με φαρμακα. Οποτε αν αισθανεσαι τελειως χαλια και κυριως εχεις και πυρετο θα ελεγα προσεξε τις πολλες επαφες για λιγες μερες. Οχι τιποτα υπερβολικο. Ελπιζω ολα να πανε καλα και να γινεις καλα γρηγορα. Α.....αν θηλαζεις και σε αυτο υπαρχει λυση. Βγαζεις γαλα και το ταιζει ο αντρας σου.....:rolleyes:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

όχι δε θηλάσω, κ ευτυχως τα πιο πολλα τα γευματα τα δινει ο αντρας μου κ η μαμα μου γιατι δουλεύω πρωι απόγευμα, οποτε δεν εχω κ πολλα πολλα σήμερα με το μπεμπη επαφές,

απλα ελπιζω να με κόλλησε αυτός!!!!

κ περιμενα πως κ πως την Τρίτη που θα κλειναμε τους τρεις μηνες, δεν ειχε τιποτα μεχρι προχτες....το μάτιασα το πουλάκι μου!!!

τεσπα.....το μόνο που μπορώ να κανω να συνεχισω τις περιλουσίες με οινοπνευμα όταν τον πλησιάζω,

ευχαριστω:D

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

όχι δε θηλάσω, κ ευτυχως τα πιο πολλα τα γευματα τα δινει ο αντρας μου κ η μαμα μου γιατι δουλεύω πρωι απόγευμα, οποτε δεν εχω κ πολλα πολλα σήμερα με το μπεμπη επαφές,

απλα ελπιζω να με κόλλησε αυτός!!!!

κ περιμενα πως κ πως την Τρίτη που θα κλειναμε τους τρεις μηνες, δεν ειχε τιποτα μεχρι προχτες....το μάτιασα το πουλάκι μου!!!

τεσπα.....το μόνο που μπορώ να κανω να συνεχισω τις περιλουσίες με οινοπνευμα όταν τον πλησιάζω,

ευχαριστω:D

 

Ναι μωρε αυτο. Καθαριοτητα, οχι πολλα πολλα για κανα δυο μερες δηλαδη, και ηρεμια. Δεν ειναι τιποτα θα περασει. Ερχονται αλλα μετα σιγα σιγα μαθαινουμε και εμεις οι πρωταρες. Και εγω ετσι στις πρωτες αρρωστιες.....αστα.....καλη αναρρωση σε ολους......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

καλά εγώ κ αν ειμαι πρωτάρα!!!!!να ναι καλα το παρεντς 2 χρονακια τωρα.....γιατι αλλιως...............έρμαιο της μάνας μου θα γίνοταν ο μπεμπης:lol:

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χειροτερεψαμε!!!!εγω ακομα χαλια κ αφησα το μπεμπη να κοιμηθει με το συζηγο χτες, μη κολλησει απο μενα κ αυτος ηταν ολο το βραδυ αγκαλια με τη λεκανη, γαστρεντεριτιδα, στο στομα του λυκου τον εβαλα κ ηταν παρειτσα στο κρεββατι!!!!!!κατευθειαν το μωρο στη μανα μου απο το πρωι, ευτυχως....μη πω , εχει καλυτερεψει κ η μυτη του!!!!!ελπιζω να μη φανει τιποτα πο αυριο.....:?λογικα δε θα χε φανει?????????:confused:

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κοριτσια.

Επαναφερω λιγο το θεμα γιατι απο χτες ειμαι αρρωστη με λιγο σιναχι και λιγο βηχα και φοβαμαι για τον μικρο.

Εχετε καμμια συμβουλη τι να προσεξω μπας και τη γλιτωσει και δεν κολλησει?

Y9MXp3.png
Link to comment
Share on other sites

περαστικα σου κατ αρχην.

εγω οταν ειχα αρρωστησει, απεφευγα τιε πολλες αγκαλιες (οσο μπορεις να κρατηθεις) κ επλενα συνεχεια μα συνεχεια τα χερια μου.

κ επισης οσο μπορουσα κ οταν ηταν να τον κανω μπανιο η να τον ταισω που ερχομουνα κοντα του φορουσα μασκα...

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολυ PASOUMI. Σημερα μεχρι στιγμης ειμαι στη δουλεια. Αργοτερα που θα τον παρω θα εχω θεμα. Βεβαια θα τον κραταει και ο αντρας μου αλλα τα μικροβια θα κυκλοφορουν. Οσο μπορουσα χτες τον απεφευγα και δεν εβηχα ουτε φτερνιζομουν μπροστα του.

Κοιτα τωρα τι επαθα και στεναχωριεμαι αφανταστα.

Y9MXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...