Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αντικουνουπικό Βραχιόλι


Recommended Posts


Διαφημίσεις


το googlara και λεει φυτικο ειναι με ελαια απο σιτρονελα και λεβαντα..θα ρωτησω οπωσδηποτε την παιδιατρο γιατι δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοιο πραγμα για να το βαλω στην μικρη μου που ειναι σχεδον 3 ετων...γιατι εδω στην πεντελη τα κουνουπια πηγαινοερχονται απο τωρα. βαζω φιδακι ΑΠΟ ΤΩΡΑ να φανταστειτε αλλα τιποτα..χαμος

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα πέρισυ το parakito και ημουν πολύ ευχαριστημένη.

Το συγκεκριμένο ειναι φυσικό. Το προβλημα ειναι οτι τα φαρμακεια εχουν σταματησει να το φέρνουν και το βρισκεις μέσω ιντερνετ μονο.

9XkKp3.png

HArNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα πέρισυ το parakito και ημουν πολύ ευχαριστημένη.

Το συγκεκριμένο ειναι φυσικό. Το προβλημα ειναι οτι τα φαρμακεια εχουν σταματησει να το φέρνουν και το βρισκεις μέσω ιντερνετ μονο.

 

Ζητώ συγνώμη λάθος. Το ξαναφέρνουν φέτος, απλώς ειχε δημιουργηθει κάποιο πρόβλημα πέρισυ το καλοκαίρι και σταμ΄τησε προσωρινά η διανομή.

9XkKp3.png

HArNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχετε δοκιμασει αν η κολωνια εχει το ιδιο αποτελεσμα? Δεν την μπορω καθολου την σιτρονελλα,, Τους εχω παρει κατι με υπερηχους βεβαια αλλα θελω να εχουν κατι επιπλεον

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δοκιμασει αν η κολωνια εχει το ιδιο αποτελεσμα? Δεν την μπορω καθολου την σιτρονελλα,, Τους εχω παρει κατι με υπερηχους βεβαια αλλα θελω να εχουν κατι επιπλεον

Οχι καμία σχέση η κολώνια. Αντιθέτως προσελκύει τις μύγες!:P

Η σιτρονέλα όντως βρωμάει αλλά το φοράω στο πόδι και ειναι μακρυά....

9XkKp3.png

HArNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα βραχιολάκι που παίρνει και ανταλλακτικά το ξέρετε αν έχει αποτέλεσμα;

http://www.pharmacy295.gr/gr/el/products/parakito-chromatisto-peridema-prostasia-apo-ta-koinoipia

Έχουμε πολλά κουνουπια, εννοείται απο τώρα και θέλω κάτι σίγουρα αποτελεσματικό. Αυτά με τους υπερήχους π.χ ούτε για αστείο δεν κάνουν τιποτα σε μας.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχει ένα βραχιολάκι που παίρνει και ανταλλακτικά το ξέρετε αν έχει αποτέλεσμα;

http://www.pharmacy295.gr/gr/el/products/parakito-chromatisto-peridema-prostasia-apo-ta-koinoipia

Έχουμε πολλά κουνουπια, εννοείται απο τώρα και θέλω κάτι σίγουρα αποτελεσματικό. Αυτά με τους υπερήχους π.χ ούτε για αστείο δεν κάνουν τιποτα σε μας.

 

 

Kαλημέρα....αυτό ακριβώς είχαμε πάρει πέρυσι...και το βρήκα super αποτελεσματικό.....το φοραγε η μικρή και στο χέρι και στο πόδι....ξερετε από τρελες παιδιών:rolleyes:....πραγματικά νομιζω πως ειχε αποτελεσμα...ειχαμε παει διακοπες στην Λακοπετρα- πολύ κουνούπιιιιιι- εμεις βαζαμε κατι σπρευ...φυτικά.... και μας θέριζαν τα κουνουπια....η μικρη....ηταν μια χαρα με το βραχιολακι....πηρα φετος ανταλλακτικα....για να το ξαναφορεσουμε.

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα....αυτό ακριβώς είχαμε πάρει πέρυσι...και το βρήκα super αποτελεσματικό.....το φοραγε η μικρή και στο χέρι και στο πόδι....ξερετε από τρελες παιδιών:rolleyes:....πραγματικά νομιζω πως ειχε αποτελεσμα...ειχαμε παει διακοπες στην Λακοπετρα- πολύ κουνούπιιιιιι- εμεις βαζαμε κατι σπρευ...φυτικά.... και μας θέριζαν τα κουνουπια....η μικρη....ηταν μια χαρα με το βραχιολακι....πηρα φετος ανταλλακτικα....για να το ξαναφορεσουμε.

Αλήθεια λες; Λες να το δοκιμάσω... με σταματάει λίγο ότι είναι ακριβο και τα παιδιά είναι τρία και θα κλαίω με μαύρο δάκρυ αν δεν πιάσει. Αν πιάσει όμως θα είναι μεγάλη ευκολία να μην έχω συνέχεια το άγχος του να ψεκάζω και τη χημεία.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια λες; Λες να το δοκιμάσω... με σταματάει λίγο ότι είναι ακριβο και τα παιδιά είναι τρία και θα κλαίω με μαύρο δάκρυ αν δεν πιάσει. Αν πιάσει όμως θα είναι μεγάλη ευκολία να μην έχω συνέχεια το άγχος του να ψεκάζω και τη χημεία.

 

Λέγκω μου έχεις δίκιο....είναι λίγο ακριβό Χ 3.....αλλα νομίζω ότι αξίζει (εμένα μας το είχε πάρει ο παππουλης μου πέρυσι ...για να μην τσημπησει κανενα κουνούπι το δισεγγονάκι του)....δεν θέλω να σε πάρω και στο λαιμό μου....εγώ είδα πάντως αποτελέσματα...το φόραγε το τρελοκομείο μου και την νύχτα....και όλο το καλοκαίρι δεν είχαμε καθολου μα καθόλου τσιμπήματα....εν αντιθέση με διαφορα άλλα σκευάσματα σπρευ...κρέμες...λοσιον....φυτικές που είχαμε δοκιμάσει...

Ευχομαι αν το παρεις ....να μείνεις ευχαριστημένη.

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Λέγκω, σε ποιό αναφέρθηκες; Δεν το βλέπω στο link...

 

Με το parakito εμάς μας έφαγαν κανονικότατα!:evil: Και μιλάμε για ένα-δυο κουνούπια, μέσα στο σπίτι...:(

Αλήθεια;;; Στο παρακιτο αναφέρομαι και μάλιστα παρηγγειλα ένα για τη μικρή που την τρώνε περισσότερο για να το δοκιμάσω. Κρίμα...

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς τον μικρό που τον θερίζουν γενικά, με το βραχιολάκι... τον θέρισαν κανονικότατα!

Αφήστε που μετά από λίγο δεν ήθελε να το φοράει και του το έβαζα κρυφά στον ύπνο του... Τα κλάψαμε τα λεφτάκια... Εδώ με crilen κι ακόμα τον τσιμπάνε... Δυστυχώς μόνο με το autan το spray δεν τον τσιμπάνε...

Τον μεγάλο, σε αντίθεση με τον μικρό, δεν τον τσιμπάνε είτε με βραχιολάκι είτε με τα φυτικά του κορρέ, apivita κλπ

Ο ένας γλιτώνει την χημεία, ο άλλος όχι!

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Κοριτσια, εχω μια μικρουλα 23 μηνων και επειδη καλοκαιριασε για τα καλα χρησιμοποιω το crilen της frezyderm, προκειμενου να προφυλαξω το μωρο απο τα ατιμα κουνουπακια :mad:, που δυστυχως εχουν κανει ηδη την εμφανιση τους.

 

Στο δια ταυτα τωρα, θα ηθελα την αποψη σας για αυτα τα ειδικα αντικουνουπικα βραχιολακια που κυκλοφορουν, αν εχετε εμπειρια ακομα καλυτερα :);) !!!

 

Ευχαριστω!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Δες και εδω

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=130105&highlight=%EA%EF%F5%ED%EF%F5%F0%E9%E1

εγω φετος λεω να τους παρω - και για μενα (μου διαλεξαν ενα φουξια). Λεει ομως οτι πρεπει να ειναι τουλαχιστον 3 για να καταλαβαινει οτι δεν πρεπει να το βαλει στο στομα του

Link to comment
Share on other sites

Δες και εδω

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=130105&highlight=%EA%EF%F5%ED%EF%F5%F0%E9%E1

εγω φετος λεω να τους παρω - και για μενα (μου διαλεξαν ενα φουξια). Λεει ομως οτι πρεπει να ειναι τουλαχιστον 3 για να καταλαβαινει οτι δεν πρεπει να το βαλει στο στομα του

 

Ουπς :oops: ομολογω οτι αυτη την παραμετρο δεν την ειχα σκεφτει!!! Ευχαριστω παντως, θα δω τι θα κανω!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, εχω μια μικρουλα 23 μηνων και επειδη καλοκαιριασε για τα καλα χρησιμοποιω το crilen της frezyderm, προκειμενου να προφυλαξω το μωρο απο τα ατιμα κουνουπακια :mad:, που δυστυχως εχουν κανει ηδη την εμφανιση τους.

 

Στο δια ταυτα τωρα, θα ηθελα την αποψη σας για αυτα τα ειδικα αντικουνουπικα βραχιολακια που κυκλοφορουν, αν εχετε εμπειρια ακομα καλυτερα :);) !!!

 

Ευχαριστω!!!

 

Για βραχιολαχι δεν ξερω αλλα περισυ που ήρθαμε ελλαδα καλοκαίρι του πήραμε της green baby mosquito patches που ειναι αυτο κολλητά που τα βάζεις στο πυντζαμακι του η στην κούνια του και δεν τον πείραξε τιποτα

 

Εμεις είχαμε καταγεμισει και στο τελος τα χρησιμοποιούσαμε και εμεις αυτά... Τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...