Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ταπετσαρία! αυτοκόλλητες μπορντουρες αυτοκόλλητα


Recommended Posts

καλησπέρα!! θα ήθελα αν γνωρίζει κανείς να μου δώσει πληροφορίες για τις ταπετσαρίες τοίχου! αυτές που μπαίνουν σε ολόκληρους τους τοίχους! πού μπορεί να τις προμηθευτεί κανείς;

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 157
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ψάχνω κι εγώ για κάτι τέτοιο εδώ στην Αθήνα. Ψαχνοντας λοιπόν βρήκα αυτό http://www.curtina.gr/m4.asp Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν πως έχουν περισσότερα σχέδια από αυτά που βλέπουμε στο σάιτ τους. Μια από αυτές τις ημέρες θα πάω να δω και θα σας πως μετά εντυπώσεις. Αυτά που βλέπω πάντως μου αρέσουν αρκετά. :D

an1cCqX00001110MDAwODM1ZHwwMDAwMTExZGF8RWxlbmkgaXMgaGVyZSBmb3I.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βάλει ταπετσαρία στο δωμάτιο της κόρης μου. Οταν βάφαμε το σπίτι ήμουν έγκυος και δεν ήξερα αν είναι αγόρι ή κορίτσι. Οπότε το έβαψα λαχανι. οταν μάθαμε ότι τελικά είναι κορίτσι θέλησα να το κάνω πιο κοριτσίστικο αλλα δεν ήθελα να ξαναβάψω. Πήγα σε ενα μαγαζί με κουρτίνες- χαλια- υφάσματα και εκεί είχε πολλά βιβλία με ταπετσαρίες εκπληκτικές για όλο το σπίτι. τα παιδικά φυσικά ηταν τα καλύτερα. πηρα μια ταπετσαρία μονόχρωμη λιλά με σκιες αλλού εντονότερο αλλού απαλότερο για να την βάλω από κάτω μέχρι την μέση. Επίσης πήρα μια μπορντούρα με αρκούδια παιδικά που σαν βάση είχαν το λαχανι και το λιλά. είχε από όλα τα χρώματα αλλα κυριαρχούσαν αυτα για να δένουμε με τον τοίχο.

 

Δεν τα πήρα πολύ ακριβα. εχουν γύρω στα 30 ευρώ τα 5 τετραγωνικά μέτρα οι ταπετσαρίες, και κάπου 35 τα 5 μέτρα οι μπορντούρες. Επίσης μου πήραν και 50 ευρώ για να έρθουν να τις περάσουν.

 

Ορίστε και φωτογραφίες.

DSC01201a.jpg

DSC01203a.jpg

DSC01202a.jpg

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ κορίτσια για τις πληροφορίες.

βασικά ενδιαφέρομαι όχι για παιδική ταπετσαρία αλλά για σαλόνι!

zaira εκεί που πήγες είχε και για σαλόνι ή μόνο παιδικές;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βάλει ταπετσαρία στο δωμάτιο της κόρης μου. Οταν βάφαμε το σπίτι ήμουν έγκυος και δεν ήξερα αν είναι αγόρι ή κορίτσι. Οπότε το έβαψα λαχανι. οταν μάθαμε ότι τελικά είναι κορίτσι θέλησα να το κάνω πιο κοριτσίστικο αλλα δεν ήθελα να ξαναβάψω. Πήγα σε ενα μαγαζί με κουρτίνες- χαλια- υφάσματα και εκεί είχε πολλά βιβλία με ταπετσαρίες εκπληκτικές για όλο το σπίτι. τα παιδικά φυσικά ηταν τα καλύτερα. πηρα μια ταπετσαρία μονόχρωμη λιλά με σκιες αλλού εντονότερο αλλού απαλότερο για να την βάλω από κάτω μέχρι την μέση. Επίσης πήρα μια μπορντούρα με αρκούδια παιδικά που σαν βάση είχαν το λαχανι και το λιλά. είχε από όλα τα χρώματα αλλα κυριαρχούσαν αυτα για να δένουμε με τον τοίχο.

 

Δεν τα πήρα πολύ ακριβα. εχουν γύρω στα 30 ευρώ τα 5 τετραγωνικά μέτρα οι ταπετσαρίες, και κάπου 35 τα 5 μέτρα οι μπορντούρες. Επίσης μου πήραν και 50 ευρώ για να έρθουν να τις περάσουν.

 

Ορίστε και φωτογραφίες.

DSC01201a.jpg

DSC01203a.jpg

DSC01202a.jpg

Τέλειο δωματιάκι!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ κορίτσια για τις πληροφορίες.

βασικά ενδιαφέρομαι όχι για παιδική ταπετσαρία αλλά για σαλόνι!

zaira εκεί που πήγες είχε και για σαλόνι ή μόνο παιδικές;

 

Είχε για όλο το σπίτι πολύ ωραίες. Και εγω σκέφτομαι να πάρω για το σαλόνι.

 

Απλα οι παιδικές ήταν πολύ περισσότερες.

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ κορίτσια για τις πληροφορίες.

βασικά ενδιαφέρομαι όχι για παιδική ταπετσαρία αλλά για σαλόνι!

zaira εκεί που πήγες είχε και για σαλόνι ή μόνο παιδικές;

 

TO ΣΑΒΑΒΤΟ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΕΒΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΜΑΣ .......ΕΨΑΧΝΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΣΤΗΝ Ν. ΙΩΝΙΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΠΜ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ :P

Link to comment
Share on other sites

TO ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΕΒΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΜΑΣ .......ΕΨΑΧΝΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΣΤΗΝ Ν. ΙΩΝΙΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΠΜ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ andantinos αλλά μένω Ηράκλειο οπότε.... :?

 

 

εισαι πολυ τυχερη για το μέρος που μενεις ατυχη βεβαια γιατι δεν μπορω να σε βοηθησω μονο εαν παραγγειλεις μεσω internet

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μια και ετοιμάζουμε σιγά, σιγά το δωμάτιο της μπουμπούς μας θα ήθελα την γνώμη σας για τις αυτοκόλλητες μπορντούρες της εταιρείας decofun ως προς το θέμα ποιότητα και αντοχή.

 

Όπως τις βλέπω στο site φαίνονται super, στο Prakticer όμως που τις είδα μου κάναν κάπως……… δεν ξέρω τι περίμενα να δω........…..και άρχισα να το ξανασκέφτομαι.

 

Τις έχει χρησιμοποιήσει κάποιος ? είστε ευχαριστημένοι με το αισθητικό αποτέλεσμα ? δεν ξεκολλάνε ?? pls help!!! :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα έχετε δει στο carrefour έχει κάποιες πολύ όμορφες με αρκουδάκια στο τμήμα του χρωματοπωλείου και είναι και αρκετά οικονομικά τα 15 μέτρα νομίζω με 10,20 ευρώ,εμείς βάλαμε τέτοια και όχι decofun και είναι πολύ όμορφη και πλενόμενη και τοποθετήται και πανεύκολα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχετε δει στο carrefour έχει κάποιες πολύ όμορφες με αρκουδάκια στο τμήμα του χρωματοπωλείου και είναι και αρκετά οικονομικά τα 15 μέτρα νομίζω με 10,20 ευρώ,εμείς βάλαμε τέτοια και όχι decofun και είναι πολύ όμορφη και πλενόμενη και τοποθετήται και πανεύκολα :wink:

 

eleftheriak σε ευχαριστώ θα ρίξω μια ματιά και εκεί, είναι και αυτές αυτοκόλλητες ή μπαίνουν με κόλλα όπως οι ταπετσαρίες ???

 

Και εμείς βάλαμε αυτοκόλλητη μπορντούρα και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Δεν ξεκολλάει και τοποθετείται πολύ εύκολα.

 

sotiria μου της decofun είναι οι αυτοκόλλητες ή κάποιας άλλης μάρκας??

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι της decofun, είναι μιας άλλης εταιρείας δε θυμάμαι όνομα. Την πήραμε απο μαγαζί με κουρτίνες και κάνανε 12 ευρω τα 10 μέτρα. Μετά είδα οτι τέτοιες αυτοκόλλητες έχει και το μαγαζί με παιδικά ΗΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ότι ωραιότερο έχω δει σε μπορντούρες (από πρωτοτυπία και ποικιλία) είναι στο http://www.babysupermall.com Κάνουν αποστολές και σε Ελλάδα. Προς το παρόν αγόρασα τα πρώτα μας ρουχαλάκια για να τσεκάρω την ποιότητα και την εξυπηρέτησή τους και βλέπουμε για το δωμάτιο. Πάντως από σχέδια σκίζουν και στα ρούχα/παπούτσια οι τιμές είναι ΠΟΛΥ καλές

Link to comment
Share on other sites

manoula και εγώ δεν θα βάλω μάλλον τα αφρώδη για την μπορντούρα και τα αυτοκόλλητα σκεύτωμαι τα είδα χθές και σε ένα μαγαζί στην περιοχή μου κολλημένα και τελικά μου αρέσαν οπότε μάλλον θα τα πάρω.

 

naina το site που βρήκες έχει υπέροχα πράγματα αλλά είναι στην Αμερική και αυτό που με προβληματίζει με την Αμερική είναι οι δασμοί που πληρώνεις στο τελωνείο ιδίως αν έρθουν με courier τα σταματάνε πάντα και σου έρχεται ο κούκος αηδόνης (όλα αυτά τα έχω ακούσει δεν έχω ιδίαν πείρα έτσι...... εκτός από κάτι ρούχα που είχε παραγγείλει το αφεντικό μου από Αμερική και πράγματι είχαν δασμούς δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος τρόπος για να το αποφύγει κάποιος)

 

Αν είναι να αγοράσετε κάτι από το internet προτιμήστε την Ευρώπη εκεί δεν υπάρχουν δασμοί. Έχω βρεί κάποια site ίδιως στην Γερμανία που οι τιμές τους είναι αρκετά καλές και θα δοκιμάσω να παραγγείλω για να δω την ποιότητα.

 

Επίσης το mothercare έχει site με online αγορές (έχω ψωνίσει από εκεί ρούχα εγκυμοσύνης κυρίως γιατί τα μωρουδιακά όταν το έψαχνα δεν είχαν άμεση παράδοση και εγώ βιαζόμουν). Στο συγκεκριμένο site θα δείτε μεγάλες διαφορές στις τιμές στα ίδια πράγματα που πουλάνε στην Ελλάδα άλλα έχει ακριβούτσικα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει τις μπορντουρες του mothercare εχω μετακομισει 3 φορες (σε 6 χρονια γαμου, ναι ειμαστε νομαδες!) και πιστεψτε με κολλησαν και στο 3 κατα σειρα παιδικο! Ειναι αρκετα τσουχτερη η τιμη αλλα εμενα με εβγαλε ασπροπροσωπη.Σε αντιθεση με μια αλλη αυτοκολλητη μπορντουρα που πηρα απο το practiker για το δικο μου το δωματιο που ξεκολλαει καθε τρεις και λιγο(ok ειναι λιγο τραχυς ο τοιχος) και την κολλαω με ρολακια σελοτειπ απο κατω...

Link to comment
Share on other sites

manoula και εγώ δεν θα βάλω μάλλον τα αφρώδη για την μπορντούρα και τα αυτοκόλλητα σκεύτωμαι τα είδα χθές και σε ένα μαγαζί στην περιοχή μου κολλημένα και τελικά μου αρέσαν οπότε μάλλον θα τα πάρω.

 

naina το site που βρήκες έχει υπέροχα πράγματα αλλά είναι στην Αμερική και αυτό που με προβληματίζει με την Αμερική είναι οι δασμοί που πληρώνεις στο τελωνείο ιδίως αν έρθουν με courier τα σταματάνε πάντα και σου έρχεται ο κούκος αηδόνης (όλα αυτά τα έχω ακούσει δεν έχω ιδίαν πείρα έτσι...... εκτός από κάτι ρούχα που είχε παραγγείλει το αφεντικό μου από Αμερική και πράγματι είχαν δασμούς δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος τρόπος για να το αποφύγει κάποιος)

 

Αν είναι να αγοράσετε κάτι από το internet προτιμήστε την Ευρώπη εκεί δεν υπάρχουν δασμοί. Έχω βρεί κάποια site ίδιως στην Γερμανία που οι τιμές τους είναι αρκετά καλές και θα δοκιμάσω να παραγγείλω για να δω την ποιότητα.

 

Επίσης το mothercare έχει site με online αγορές (έχω ψωνίσει από εκεί ρούχα εγκυμοσύνης κυρίως γιατί τα μωρουδιακά όταν το έψαχνα δεν είχαν άμεση παράδοση και εγώ βιαζόμουν). Στο συγκεκριμένο site θα δείτε μεγάλες διαφορές στις τιμές στα ίδια πράγματα που πουλάνε στην Ελλάδα άλλα έχει ακριβούτσικα μεταφορικά.

 

Ήρθαν σήμερα τα πράγματα που είχα παραγγείλει από Αμερική. Δεν είχαν δασμούς, η τιμή ήταν ακριβώς αυτή που έλεγε στο site, είναι καλοραμμένα και ακριβώς όπως τα περίμενα σε αποχρώσεις. Πολύ καλή ποιότητα και απίστευτες τιμές. Θα πάρω από το supermall οπωσδήποτε και τη διακόσμηση του δωματίου, έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ manoula θα τις δοκιμάσουμε σε λίγες μέρες και εμείς και βλέπουμε :lol::lol:

 

naina αυτά είναι ευχάριστα νέα :P λέω να το δοκιμάσω και εγώ λοιπόν, σου τα στείλανε με courier ή με απλό ταχυδρομείο???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...