Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΤΟ ΑΝΗΨΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 20 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟς ΒΡΗΚΑΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ 17.... ΤΩΡΑ ΝΟΣΗΛΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΑΣΤΑΤΩΜΕΝΟΙ. ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ 1 ΦΙΑΛΗ ΑΙΜΑ.. ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΝΖΥΜΟΥ G6PD. ΜΠΟΡΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΠΟΡΚΛΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΖΥΜΟ Ή ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟ?

qzD0p3.png7bqbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


περαστικά καταρχήν στο παιδάκι..

και εγώ έχω έλλειψη ενζύμου G6PD και ο γιος μου και ο μπαμπάς μου και οι αδερφές μου...

επειδή είχε και ο θείος μου -αδερφός του πατέρα μου- είχε νοσηλευτεί πράγματι στο νοσοκομείο και του είχαν χορηγήσει αίμα. Αλλά το είχε πάθει γιατί είχε καταναλώσει κάτι από αυτά που απαγορεύονται πχ ασπιρίνη ή κουκιά (δεν θυμάμαι λεπτομέρειες δυστυχώς)

τώρα το παιδάκι μήπως πήρε κάτι που δεν έπρεπε? τους είχαν ενημερώσει τους γονείς φαντάζομαι, για το τί δεν πρέπει να λαμβάνει.(και πάλι βεβαια δεν πάει να πει ότι εγώ αν για πχ πάρω ασπιρίνη θα αρρωστήσω και σίγουρα :wink: απλά είμαι πιο "ευαίσθητη")

μιλήστε οπωσδήποτε με τους γιατρούς για να λύσετε τις απορίες σας και με το καλό να βγει το παιδάκι από το νοσοκομείο και να πάει στο σπιτάκι του

Link to comment
Share on other sites

περαστικά εύχομαι και εγώ στο παιδάκι μακάρι να μην είναι τίποτα και να μην ξαναταλαιπωρηθεί. έλλειψη έχει και το μωρό μου 12 μηνών είναι τώρα αλλά ο αιματοκρίτης δεν νομίζω πως έχει να κάνει με αυτό εκτός και αν όντως έχει πάρει κάτι που του προκάλεσε αιμόλυση. αν και μπορεί ακόμα και με την μυρωδιά πχ ανθός από κουκιά ή ναφθαλίνη να επηρεάστηκε. πάντως ο αιματοκρίτης τώρα θα πρέπει μετά την μετάγγιση να έχει ανέβει αν όχι τότε θα κάνουν γενικές εξετάσεις να δουν μήπως έχει κάποια αναιμία. εγώ έχω αναιμία και στις εγκυμοσύνες έκανα μεταγγίσεις γιατί έπεφτε ο αιματοκρίτης άλλα όχι τόσο πολύ γύρω στο 25 το 17 είναι υπερβολικά χαμηλό. Γράψε μας νεότερα και μην αγχώνεσαι εμείς οι απέξω πρέπει να δίνουμε κουράγιο στους μεσα για να μπορούν να κρατηθούν.

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΕΝΖΥΜΟ. ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ.... ΤΙ ΝΑ ΠΩ . ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΗΜΟ. ΘΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.. Ο ΘΕΟΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ. ΚΑΙ ' ΓΩ ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ

qzD0p3.png7bqbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά του να γίνει γρήγορα καλά και να μην ξαναμπεί ποτέ του σε νοσοκομείο εύχομαι από τα βάθη της ψυχής μου. Κουράγιο σε όλους σας και ειδικά στους γονείς του που θα τους έχουν κοπεί τα πόδια απ την τρομάρα. Γράφε μας νεότερα να προσευχόμαστε όλοι να γίνει πιο γρήγορα καλά.

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ . ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΡΧΗ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΞΙΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΣ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΣΗ.

qzD0p3.png7bqbp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Περαστικά και γρήγορα!!!

 

Εύχομαι το ανηψάκι σου να γίνει γρήγορα καλά και να πάει σύντομα στο σπίτι του.

 

 

 

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα εμεινα αφωνη. Περαστικα και σιδερενιο το ανιψακι σου. Το μονο που δεν περιμενα να διαβασω

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΚΑΙ ΑΝΩΔΥΝΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ. Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΦΥΛΑΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΟΒΑΡΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΡΧΟΝΤΑΙ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...

μετα απο ενα χρονο σχεδον μπορω να πω οτι τωρα ειναι καλα ο μικρος! περνει θεραπεια απο το στομα αλλα για λιγο ακομα. τωρα και 3 μηνες πηγαινει καθε 15 για εξεταση και φευγει. ευτυχως ολα πηγαν καλα και επειδη ειναι μικρος ελπιζουμε οτι δεν θα κανει υποτροπη. Σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον καλο καλοκαιρι και ευχομαι ολα τα παδια να ειναι παντα υγιει!!

qzD0p3.png7bqbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...