Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

β χοριακή και άγχος....


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω ήδη ένα κοριτσάκι 4,5 χρονων.Αποφασίσαμε με τον άντρα μου να κάνουμε άλλο ένα παιδάκι.Έίμαι ήδη έγκυος.Η ΤΗΠ ήταν 07.08.2010.Στις 06.09 κάνω β χοριακή ή οποία ήταν 75.Η δεύτερη μετά απο μία εβδομάδα και ήταν 1554 και κάνοντας άλλη μία μετά πάλι απο μία εβδομάδα είναι 1557.Ο γιατρός μου θεωρεί ότι δεν είναι καλό και θα επαναλάβω την χοριακή την Δευτέρα.

Δεν έχω κανένα 'περίεργο' σύμπτωμα (αίμα κτλ), το στήθος μου με πονάει όμως τίποτα άλλο.Εχει συμβεί και σε άλλες κοπέλες αντίστοιχα??Υπάρχει περίπτωση να εξελιχθεί καλά η εγκυμοσύνη???Εχω πολύ άγχος.......

Επίσης να σας πω ότι αρχές 5ης εβδομάδας έκανα υπέρηχο όμως δεν φάνηκε τίποτα .Ο γιατρός όμως ήταν καθησυχαστικός λέγοντας μου 'οτι είναι πολυ νωρίς...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω ήδη ένα κοριτσάκι 4,5 χρονων.Αποφασίσαμε με τον άντρα μου να κάνουμε άλλο ένα παιδάκι.Έίμαι ήδη έγκυος.Η ΤΗΠ ήταν 07.08.2010.Στις 06.09 κάνω β χοριακή ή οποία ήταν 75.Η δεύτερη μετά απο μία εβδομάδα και ήταν 1554 και κάνοντας άλλη μία μετά πάλι απο μία εβδομάδα είναι 1557.Ο γιατρός μου θεωρεί ότι δεν είναι καλό και θα επαναλάβω την χοριακή την Δευτέρα.

Δεν έχω κανένα 'περίεργο' σύμπτωμα (αίμα κτλ), το στήθος μου με πονάει όμως τίποτα άλλο.Εχει συμβεί και σε άλλες κοπέλες αντίστοιχα??Υπάρχει περίπτωση να εξελιχθεί καλά η εγκυμοσύνη???Εχω πολύ άγχος.......

Επίσης να σας πω ότι αρχές 5ης εβδομάδας έκανα υπέρηχο όμως δεν φάνηκε τίποτα .Ο γιατρός όμως ήταν καθησυχαστικός λέγοντας μου 'οτι είναι πολυ νωρίς...

 

Πραγματικα δεν ξερω ο β χωριακη 2σιαζεται καθε 2 μερες μεχρι την 9η εβδομαδα της κυησης εσυ ειχες ΤΗΠ 07/08 αρα εσυ λογικα τωρα εισαι στην 6η εβδομαδα οπου επρεπε να συνεχισει να αυξανεται η HGg δεν ξερω τι μπορει να σημαινει αυτο δεν το εχω ψαξει εσενα πριν μια εβδομαδα εδειχνε οτι εξελισοταν φυσιολογικα η κυηση!

Τωρα τι να σου πω μαλλον πρεπει να ηρεμησεις και να δεις τι θα γινει!

Καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν ξερω ο β χωριακη 2σιαζεται καθε 2 μερες μεχρι την 9η εβδομαδα της κυησης εσυ ειχες ΤΗΠ 07/08 αρα εσυ λογικα τωρα εισαι στην 6η εβδομαδα οπου επρεπε να συνεχισει να αυξανεται η HGg δεν ξερω τι μπορει να σημαινει αυτο δεν το εχω ψαξει εσενα πριν μια εβδομαδα εδειχνε οτι εξελισοταν φυσιολογικα η κυηση!

Τωρα τι να σου πω μαλλον πρεπει να ηρεμησεις και να δεις τι θα γινει!

Καλη επιτυχια!

 

 

 

σε ευχαριστώ πολύ.θα δούμε τι θα γίνει την Δευτέρα..

Link to comment
Share on other sites

αχ τα ιδια ειχα περασει κι εγω...αλλα αυτη την στιγμη που σου μιλαω κραταω την "χοριακη" μου με σαρκα και οστα!ολα θα σου πανε καλα!!!!!μην ξεχασεις να μας πεις τι εγινε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1916 η σημερινή β χοριακή...δεν ξέρω πια τίποτα...αύριο θα κάνω υπέρηχο για να δούμε.Τι να πώ..

 

Μην απογοητεύεσαι αν δεν δεις τον υπέρηχο. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

1916 η σημερινή β χοριακή...δεν ξέρω πια τίποτα...αύριο θα κάνω υπέρηχο για να δούμε.Τι να πώ..

 

Προσπαθησε να χαλαρωσεις,τελικα το ανχος δεν βοηθαει σε τιποτα.

Να σκεφτεσαι οτι ολα θα πανε καλα........:):):)

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου αυριο που θα κανεις τον υπερηχο να ειναι ολα τελεια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σήμερα κάναμε υπέρηχο και υπάρχει σάκος αλλά σποράκι άφαντο....

:(

 

Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα?ο γιατρος τι σου ειπε?

Δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι μικροτερο και να μην φαινεται ακομα?δηλαδη να μην εχει υπολογισει ακριβως την ημερομηνια συληψης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σήμερα κάναμε υπέρηχο και υπάρχει σάκος αλλά σποράκι άφαντο....

:(

 

Δηλαδή ο γιατρός αποκλείει την πιθανότητα να είναι πολύ μικρό το σποράκι και να μη φαίνεται ακόμη? :confused:

 

Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια να πάνε όλα καλά!!!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι μου κι εμεις μονο το σακο ειχαμε δει στην αρχη..και μετα περιμεναμε και καναμε χοριακες.μην εχεις αγχος..ολα καλα θα πανε και ολα για καποιο λογο γινονται.εμενα μου συνεβηκε αυτο για να εκτιμησω την μητροτητα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας!Είμαι στην 6η εβδομάδα.Θα ξαναπάω για υπέρηχο την Παρασκευή και βλέπουμε..

:(

 

Τι εγινε κοριτσι μου πηγες εκανες υπερηχο?Ολα καλα?

Link to comment
Share on other sites

όχι τελικά θα πάω αύριο το πρωί.Εκανα σήμερα Β χοριακή και ήταν 2238.Επίσης τις τελευταίες ημέρες έχω λίγα καφε.Αύριο θα ξέρω.Σας ευχαριστώ όλες σας για το ενδιαφέρον σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όχι τελικά θα πάω αύριο το πρωί.Εκανα σήμερα Β χοριακή και ήταν 2238.Επίσης τις τελευταίες ημέρες έχω λίγα καφε.Αύριο θα ξέρω.Σας ευχαριστώ όλες σας για το ενδιαφέρον σας!!!

 

Όλα καλά θα πάνε, θα το δεις!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...