Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Tριχοφυία κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Κι εγω εχω βγαλει στην κοιλια.Και πριν ειχα μερικες αλλα με την εγκυμοσυνη αυξηθηκαν.Κρυο κερι κανω κι εγω.Δε νομιζω οτι υπαρχει προβλημα απλα εχε το νου σου να μη σφιγγεις την κοιλιτσα οταν τραβας το κερι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το κρύο κερί δεν το γνωρίζω... Το ζεστό ξέρω ότι δεν συνιστάται στην κοιλιά γιατί μπορεί να προκληθούν συσπάσεις στη μήτρα... Για το κρύο όμως, αν είναι όντως κρύο, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα....

Εγώ αυτό που ήθελα να σου πώ, είναι ότι κακώς άρχισες να βγάζεις τις τρίχες. Έπρεπε να κάνεις υπομονή και μετά την εγκυμοσύνη θα έφευγαν μόνες τους. Ενώ τώρα που τις πειράζεις, τις δυναμώνεις και θα φυτρώνουν συνέχεια...:(

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα στο Υγείαonline

Γεια σας... θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο η αποτριχωση στην περιοχη της κοιλιας με κρυο κερι κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης επιτρεπεται...

 

 

και μου απαντησαν

Αγαπητή φίλη Πένυ, ξεχάστε το…

Για εσάς τι έχει μεγαλύτερη σημασία, η όμορφη και βελούδινη επιφάνια της κοιλιάς σας, ή η γέννηση ενός υγιείς μωρού;

 

Πολλές ευχές για καλό υπόλοιπο κύησης και καλή γέννηση!

gKlgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω κι εγω το ιδιο προβλημα. Η αισθητικος μου με προετρεψε να μην τις πειραξω γιατι ειναι καθαρα ορμονικο το θεμα και μετα τη γεννα θα εξαφανιστουν. Το κακο ειναι πως αν τις κανουμε αποτριχωση θα δυναμωσουν και μετα θα παρατηρηθει τριχοφιοια σε περιοχη που δεν ειχαμε πριν την εγκυμοσυνη. Θα σου προτεινα να κανεις λιγο υπομονη και να μην τις πειραξεις. Οσο για το ζεστο κερι δεν υπαρχει κανενα προβλημα μιας και τους τελευταιους 7 μηνες που ειμαι εγκυος κανω κανονικα αποτριχωση με κερι (μπικινι, χαμηλα στην κοιλια - ψηλα στο μπικινι, και στα ποδια) και δεν υπηρξε κανενα θεμα. Βεβαια ποτε δεν ξερεις....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παντως χρησιμοποιω αυτες τις ταινιες που εχουν πανω κερι.Τις χρησιμοποιω γυρω στα 5 χρονια.ξεκολανε πανευκολα...ουτε τραβηγματα,ουτε τπτ.Τωρα που ειμαι εγκυος εννοειται δεν επιμενω μεχρι να εχω το τελειο αποτελεσμα.Μια δυο φορες το κανω ισα να φυγει το εντονο χνουδι το οποιο με ενοχλει στη γραμμη κατω απο τον αφαλο.

Link to comment
Share on other sites

αχ εχω μπερδευτει δεν φτανει που δεν μπορω να κανω αποτριχωση στο λαιμο με λειζερ και στο τελος το παιδι θα βγει και θα μπερδευει τη μανα με τον πατερα να χω και στην κοιλια παραπαει....

gKlgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...