Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΘΕΜΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ


mkatsanevaki

Recommended Posts

Θα ηθελα τη βοηθεια σας, για να βρω θεμα βαφτισης για την μικρη μου, που σκοπευουμε να τη βαφτισουμε το Μαη. Στη βαφτιση της πρωτης μου κορης το θεμα ηταν λουλουδια. Δεν ξερω -αν και ταιριαζει στην εποχη- αν θα ηθελα κατι τετοιο και παλι. Ψαχνω λοιπον κατι πιο πρωτοτυπο, που να μπορω σαν ιδεα να το ακολουθησω, για να φτιαξω προσκλητηρια και μπουμπουνιερες μονη μου -οπως και στην πρωτη-.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων κοριτσια!!!

 Θήλασα το Βικάκι μου για 7 μήνες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ψάχνω κ εγώ για τη βάπτιση της λουλουδένιας μου, τον Σεπτέμβριο βέβαια....Είχα μπει στο http://www.pupadonna.gr και είδα ωραία μπουμπουνιέρα ποδηλατάκι ροζ....μου άρεσε τόοοοοοσο πολύ που προς στιγμη σκέφτηκα να αλλάξω πορεία πλεύσεως καθώς έχω κολλήσει με τις νεράϊδες(επίσης ωραίες στο σαϊτ αυτό)....το μόνο που δεν ξέρω είναι αν έχει πάρει κάποια κοπέλα από εκεί κ τι λέει....Πάντως το ποδηλατάκι σα θέμα μου άρεσε πολύ και για κοριτσάκια....Με το καλό η βάπτιση

an1cCDg0g410030MDAwOGQ0fDAwMDU2NjlkYXxTZSBsYXRyZXlveW1lIGthcmRveWxhIG1hcyE.gif
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ. Και σεις με το καλο. Ενδιαφερον θεμα. Σκεφτομαι επισης -οσο ψαχνω και στο internet- επειδη η μικρη μου θα ειναι μολις 5 μηνων να κανω κατι σε πιπιλες-καλτσακια-μπιμπερο.. Δεν το χω ακομη οπτικοποιησει στο μυαλο μου, αλλα σαν αρχικη σκεψη μου φανηκε καλη...

εεεε? τι λετε ??? :D

 Θήλασα το Βικάκι μου για 7 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

αληθεια? θα μπω να το τσεκαρω στο elxis.

Τα καλτσακια σκεφτομαι οτι θα ηταν γουστοζικη μπομπονιερα... Τα γεμιζεις με λίγο τουλι και κουφετακια και τα δενεις με ωραια κορδελιτσα και τσουπ... ετοιμη η μπομπονιεριτσα!!!

 Θήλασα το Βικάκι μου για 7 μήνες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επισης τωρα που το σκεφτομαι (και για λιγοτερα καλτσακια :D:D:D:D:D ) μπορει το καλτσακι να γινει προσκλητηριακι. Δηλαδη αντι για κουφετα μεσα να βαλεις την προσκληση

εεε????

 Θήλασα το Βικάκι μου για 7 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το θέμα σου... σαν bebe κάτι...το σκέφτομαι!

Για πιπίλες - μπιμπερό - καλτσάκια έχει ωραίες ιδέες που μπορείς να σκεφτείς και σε κατασκευές με μπαλόνια.

Επίσης εγώ που το επέλεξα σαν θέμα στα πρώτα μας γενέθλια, έφτιαξα ένα diaper cake που μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν κεντρικό θέμα στα τραπέζια. Μία άλλη κοπέλα έφτιαξε πλαστικά μπιμπερό (που έχει πολύ φθηνά στο jumbo) προσκλήσεις με τυπωμένη την πρόσκληση μέσα και μπορείς επίσης να τα γεμίσεις με καραμελίτσες και να τα δέσεις με πολύχρωμες κορδέλες.

Μία άλλη ιδέα είναι να τυπώσεις σχηματάκαι πιπίλες ή μπιμπερό και καλτσάκια σε ρυζόχαρτα - κομμένα σε σχήμα σουπλά που θα τα βάλεις μπροστά σε κάθε προσκεκλημένο.

Τι άλλο...... σου βάζω κάποιες photos και θα επανέλθω με άλλες ιδέες αν αποφασίσεις αυτό το θέμα... Εγώ πάντως θα σου πρότεινα κάτι πιο πρωτότυπο όπως είναι ένα φρούτο της αρεσκείας σου και της εποχής που θα βαφτίσεις, όπου μπορείς να σκεφτείς άπειρα πράγματα νόστιμα και γουστόζικα.... σκέψου το

<a href=http://img27.imageshack.us/img27/9570/046vp3.th.jpg' alt='046vp3.th.jpg'>

 

048uy3.th.jpg

 

058ch8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

asteraki αυτο με το φρουτο δεν το χα σκεφτει... ωραιο και δροσερο μου ακουγεται... τι φρουτα βγαινουν το Μαη :roll::? ????????

 Θήλασα το Βικάκι μου για 7 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...