Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Κλωστουλες" στα κακα του


Recommended Posts

Καλημερα σας...

 

Ο μικρος μου θηλαζει αποκλειστικα και σημερα μετα απο αρκετες μερες που ειχε να ενεργηθει, μας γεμισε την πανα του.Ομως τα κακα του (οπως παντα υδαρη) ηταν γεματα σκουροχρωμες "κλωστουλες" (δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω).Το ειχα παρατηρησει αλλη μια φορα αυτο, αλλα δεν ηταν τοσο πολλες.Τωρα μου εκανε εντυπωση.Βεβαια να πω οτι χτες του εδωσα μερικες κουταλιες μπανανα, δεν ξερω αν εχει σχεση αυτο...

 

Επισης να σας πω οτι μολις μετακομισαμε σε νησι, επομενως ο παιδιατρος που ξερει το ιστορικο μας ειναι χιλιομετρα μακρυα (αρα μονο δια του τηλεφωνου μπορει να μου πει τι συμβαινει) και ο παιδιατρος που εχουμε εδω στο νησι, αυτη τη βδομαδα ειναι σε αδεια (αρα και παλι μονο δια του τηλεφωνου μπορει να βοηθησει).

 

Εχει τυχει σε καμια απο εσας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σοφία, αυτές τις κλωστουλες τις έβλεπα και εγώ στα κακά της μικρής μου παλαιότερα (εμάς είχε και βλέννα) ή παιδίατρος μας είπε ότι είναι αλλεργία στο αγελαδινό (που έτρωγα εγώ) μήπως τον πείραξε η μπανάνα? είναι το πρώτο φρούτο που δοκιμάζει? σταμάτα την για λίγο καιρό και επικοινώνησε με την παιδίατρο σας

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις κοριτσια αλλα σημερα που ο μικρος εκανε κακα, παλι ηταν γεματα τετοιες "κλωστουλες".Μπανανα ή οτιδηποτε αλλο δεν του εδωσα ολες αυτες τις μερες...Τι αλλο μπορει να συμβαινει?Σκεφτομαι αυριο να παρω τηλ τον γιατρο μας και να τον ρωτησω βεβαια αλλα καποια πιθανη εξηγηση θα με βοηθουσε...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

και ο μικρός μου έχει κλωστούλες στα κακά του εδώ και 1 μήνα περίπου,δεν είναι αίμα σίγουρα όμως και γω ανησύχησα και μάλιστα πηγα τα κακά του στη γιατρό να μου πει τη γνώμη της.Μου είπε ότι είναι φυσιολογικά από τις ίνες των φρούτων αλλά επειδή πρώτη φορά πάω σ'αυτή τη γιατρό αν έχει και κάποιος άλλος εμπειρία θα το εκτιμούσα να μας πει τι είπε ο γιατρός του.Ο δικός μου κάνει και σπάνια κακά(1-2 φορές την εβδομάδα) από τοτε που τρώει στερεές τροφές(κουτσοτρώει δηλαδή) και ανησυχώ και για δυσκοιλιότητα ή μήπως δεν παίρνει όσες θερμίδες χρειάζεται.Την τελευταία φορά η γιατρός στη Χαλκίδα μου είπε ότι μάλον επειδή τρώει σχεδον αποκλειστικά γάλα κάνει μια φορά την εβδομάδα κακά(απο'όσο ξερω και γω με το θηλασμό μπορεί να κάνει απο 7 φορές τη μέρα έως και 1 φορά στις εφτά μέρες) αλλά πριν 10 μέρες που πήγαμε στη καινουργια γιατρό εδώ μας είπε ότι μάλον δεν παίρνει αρκετές θερμίδες γιατί έχει 3 μήνες να βάλει πόντο και τον τελευταίο μήνα έβαλε μόνο 100γρ(69εκ. ύψος, 8500γρ βάρος).Αν σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο παρακαλώ πείτε μου!

iXllp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...